Skocz do zawartości

Problem z dwiema kartami sim


malimalinello

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

W swoim XRN3 Pro mam dwie karty - nju mobile oraz aero2. Tą ostatnią musiałem samemu przyciąć. Wszystko poszło dobrze. Kilka razy zdarzyło się, że telefon potrzebował dłuższej chwili żeby złapać zasięg. Od wczoraj mam poważniejszy problem. Gdy są obie karty w telefonie, to żadna nie działa, są dostępne połączenia alarmowe. Telefon prosi o pin, podaję go, jest ok i za 2-3 minuty znowu prosi i tak ciągle. Wyjąłem aero - bez żadnego problemu telefon loguje się do sieci, od razu mam zasięg. Co to może być? Dodam, że mam jakieś syfiaste miui.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

298e26d991c7ace68f67dc1149b6140e.jpgba18a9f8887642d9db334cb2b12372e9.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

EDIT: sprawdziłem, czy sama karta aero2 działa. I działa. Obie nie.

EDIT2: pod kartę aero położyłem wycięty kawałek kartki (może coś przestało łączyć) i... Zadziałało. Wyjąłem tą kartkę - działa bez niej... WTF?!

Problem rozwiązany, ale ciekawe czemu wystąpił. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.04.2016 o 16:18, malimalinello napisał:

Cześć.

W swoim XRN3 Pro mam dwie karty - nju mobile oraz aero2. Tą ostatnią musiałem samemu przyciąć. Wszystko poszło dobrze. Kilka razy zdarzyło się, że telefon potrzebował dłuższej chwili żeby złapać zasięg. Od wczoraj mam poważniejszy problem. Gdy są obie karty w telefonie, to żadna nie działa, są dostępne połączenia alarmowe. Telefon prosi o pin, podaję go, jest ok i za 2-3 minuty znowu prosi i tak ciągle. Wyjąłem aero - bez żadnego problemu telefon loguje się do sieci, od razu mam zasięg. Co to może być? Dodam, że mam jakieś syfiaste miui.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

EDIT: sprawdziłem, czy sama karta aero2 działa. I działa. Obie nie.

EDIT2: pod kartę aero położyłem wycięty kawałek kartki (może coś przestało łączyć) i... Zadziałało. Wyjąłem tą kartkę - działa bez niej... WTF?!

Problem rozwiązany, ale ciekawe czemu wystąpił. Jakieś pomysły?

Myślałem, że już dawno temu pozbyłeś się tego, powszechnie zwanego "syfiastym", ROMu. :) Tym bardziej, że nie musisz odblokowywać bootloadera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że już dawno temu pozbyłeś się tego, powszechnie zwanego "syfiastym", ROMu. Tym bardziej, że nie musisz odblokowywać bootloadera.

Dopiero w weekend będę miał czas, do tej pory było ciężko.

Co masz obecnie na swoim XRN3 Pro?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, malimalinello napisał:

Dopiero w weekend będę miał czas, do tej pory było ciężko.

Co masz obecnie na swoim XRN3 Pro?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Global DEV (aktualnie 6.3.18). Nie mam zastrzeżeń poza tłumaczeniem na polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up, podłączam się do pytania. Też nie mam odblokowanego bl i to mój pierwszy telefon od Xiaomi.

Z góry uprzedzam, że przeglądałem forum, ale nie sposób znaleźć dostatecznie dużo czasu aby przeczytać i przebrnąć przez przemieszane wątki, które liczą po kilkanaście-kilkadziesiąt stron

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem coś nawiązując do pierwotnego tematu. Mam tak samo że gdy wkładam jedna kartę tylko z internetem (aero lub orange), i drugą tylko do połączeń to nie wykrywa mi żadnej karty sim lub wykrywa jedną, potem się to zmienia i tak w kółko. Aktualnie mam dwie karty PLAY i wszystko działa. Ale z orange i aero wiecznie są problemy i praktycznie nie da rady tego używać jak drugą SIM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

wybaczcie mi za off topic (jeśli takowy jest) ale przeszukałem wszystkie tematy i żaden nie rozwiązuje tematu. 

A teraz do rzeczy. 

Posiadam swój telefon od roku czasu i nigdy nie miałem z nim problemów do czasu kiedy uszkodziłem wyświetlacz, który działał ale mimo to ze względów estetytcznych postanowiłem go wymienić. 

Przed wymianą wyświetlacza korzystałem z dualsim (Android MIUI Global 8.5 Stable /8.5.6.0/ pożniej zaktualizowane do nowszej 9) i obie karty działały wzorowo zarówno interet jak i same połącznia. Po wymienie wyświetlacza na nowy (gdzie soft pozostał ten sam ) zaczęły się problemy. Po włożeniu kart do slotów 1 i 2 telefon widzi je obie i nawet żąda PINu ale żadna z nich nie działa. Tzn pierwsza pokazuje pełny zasięg i no service a drugiej w ogóle nie łapie. 

I cóż powinienem teraz zrobić ? Zamieniałem karty miejscami, zresetowałem telefon do ustawień fabrycznych, ustawiałem APN i tak dalej w tych kartach - wszystko na nic. Zasięg łapie tylko w pierwszym slocie (nieważne jakiej to jest sieci Tmobile czy angielskiej) ale dalej widnieje przy zasięgu informacja o braku usługi. 

Wrzucam screena z ustawienia>informacje o telefonie>pamieć wewnętrzna>PhoneInformation1

 

 

19403633217849166-account_id=1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...