Jump to content

Błędne wskazania transmisji danych w Monitorze danych

Recommended Posts

Czy ktoś, kto także używa Redmi 3 jako hotspotu, obserwował wskazania Monitora danych i zauważył dziwne wskazania transmisji danych? Gdy podłączam się do internetu na laptopie, korzystając z tetheringu, zazwyczaj dość uważnie obserwuję wykorzystanie danych, żeby uniknąć ich "wysysania" przez Windows. We wtorek podłączyłam się na jakiś czas, według laptopa zużyłam ok. 300 MB, jednak po jakimś czasie od rozłączenia hotspotu wskazanie Monitora danych  w punkcie Przenośne punkty dostępu w telefonie pokazywało ok. 600 MB. Podobna sytuacja zdarzyła się dwa dni później, różnica we wskazaniu telefonu była jeszcze większa.

Zainstalowałam apkę My Data Manager (którą wolałbym jednak usunąć, bo strasznie spowalnia system) i sprawdzałam, jak jej wskazania zużycia danych mają się do tych systemowych. Przez dwa dni dane się mniej więcej zgadzały. Dzisiaj koło południa zauważyłam, że nagle na systemowej liście pojawiły się Przenośne punkty dostępu: 828 MB, mimo że w ogóle nie używałam tetheringu. Wifi w ogóle nie było włączane, a transmisję danych domyślnie mam wyłączoną, włączam za każdym razem, kiedy chcę skorzystać z internetu. My Data Manager nic takiego nie pokazuje, jego dane zgadzają się z tym, co robiłam. Wyjątkowo działa szczegółowa rozpiska na stronie Orange (mam Orange Free), według której tych 800 MB dzisiaj nie zużyłam.  Co mnie cieszy, bo oznacza to, że nie uciekają mi gdzieś dane, ale jednak taka rozbieżność jest irytująca i utrudnia kontrolę nad pakietami. Czy tylko u mnie coś takiego się dzieje, czy "ten typ tak ma"?

Edited by Dree

Generalnie kiedy raz podłączyłem telefon do komputera gdy brakło mi internetu, to też zauważyłem coś podobnego. Ogólny monitor danych pokazywał normalne wartości (coś ok. 300mb), a konkretnie dla tetheringu jakoś 800mb. Tak więc chyba nie tylko u Ciebie jest taki problem ;)

No u Ciebie wygląda normalnie: 64 MB w Przenośnych punktach dostępu, czyli w normie. Te  700 MB to całościowo wykorzystane dane przez wszystkie aplikacje. U mnie dodawane są te 800-900 MB jakoś przypadkowo własnie do Przenośnych punktów dostępu, co ciekawe-  nawet kiedy tego dnia nie używam hotspotu.

• 2 weeks later...

Mam telefon w sieci Plus i korzystam z aplikacji Plus Online, w której m. in. widzę użycie danych z pakietu internetowego.

I różni się od tego co pokazuje telefon w Monitorze danych. Zwykle telefon pokazuje, że zużyłem mniej (więc sobie pomyślałem, że Plus oszukuje, żeby szybciej wykupować pakiety), ale czasem telefon pokazuje, że zużyłem więcej. Zazwyczaj jednak mniej i są to różnice rzędu 20-30 MB. Np. teraz wg telefonu zostało mi 174 MB z pakietu a wg aplikacji Plus Online tylko 154 MB.

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...