Skocz do zawartości

Mi 5 - czy opłaca się go w ogóle kupować?


Draxxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Podepnę się pod ostatnie pytanie skiniu.
Planuje zakup Mi5 i zastanawiam się 32GB czy 64GB. Mam dylemat, czy 32 wymagać będzie tylko częstszego opróżniania telefonu z robionych zdjęć i kręconych filmów, czy po zainstalowaniu googla, fb, paru innych apek i kilku gier można zapomnieć o wciśnięciu tam gdzieś jeszcze zdjęć, o filmach nie wspomnę. Może jakiś użytkownik wypowie się jak to u niego wygląda?
Szkoda mi trochę dokładać do wersji 64GB (różnica cenowa jest niemała) i zastanawiam się, czy nie lepiej odjąć i wziąć Mi4s (ma 64GB + μSD), bo Mi4c ma podobny problem (max 32GB bez μSD). Pewnie za chwil kilka wejdzie wersja Mi5i ze slotem kart pamięci, ale nie łudzę się, że zwykłe Mi5 stanieją, bo jakoś ceny 4c i 4s wcale się nie ruszyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale te 1,8 + 1,36 GHz mnie zadowala, a nie wiem czy 32GB mnie zadowoli.
Mogliby dać chociaż Pendrive'a z USB typu C na zdjęcia lub filmy - podpinasz i pstrykasz dalej ;) albo zewnętrzny czytnik kart μSD :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupilem i czekam na paczuszke. Zamowilem 64GB Prime w kolorze czarnym. Wg mnie wersja slabsza rowniez da rade. Jednak tu chodzi o to ze skoro mozna kupic lepsza wersje to ludzie kupuja... Choc nie widze sensu osobiscie kupowac wersji Pro... Przynajmniej w moim przypadku.

From Nokia 3310sv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jadzia.p

Witajcie, proszę o poradę w zakupie. Nie wiem na który telefon się zdecydować...

Obecnie mam Redmi Note 2 Prime, kupiłam ponad pół roku temu. Ogólnie jestem zadowolona, niestety jest kilka rzeczy, które sprawiły, że szukam jego następcy (przeciętne zdjęcia, przeciętny czas pracy na akumulatorze, GPS czasami gubi sygnał - nie ważne czy na endomondo czy nawigacji, średni dźwięk na słuchawkach).

Biorąc powyższe niedostatki wytypowałam 3 telefony, nad którymi się zastanawiam:

1. Mi Note Pro

2. MI5 (wersja 32 GB)

3. Redmi Note 3 Prime Pro

Istotne dla mnie są: długość pracy na baterii, dobre zdjęcia, dobry dźwięk, coś na Snapdragonie aby mieć nadzieję na wsparcie w przyszłości (+dobra praca GPSa). W Mi Note Pro martwi mnie niesławny Snap 810 + średnia bateria; w Mi5 dość mały ekran (przyzwyczaiłam się do 5.5 cala); w Redmi Note 3 Prime Pro, hmmm, nie jest to flagowiec :)

Na który telefon wg. Was powinnam się zdecydować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jadzi_p Proponowałbym Note Pro.Wszyscy chwalą ,ze ma najlepszą jakość dźwieku przez swoje przetwornik ESS ES9018K2M oraz dwa wzmacniacze Texas Instruments OPA1612.Co do Snapa 810 , miałem go ale w innym urządzeniu i sam nie wiem..Grzeje się fakt ale snap 801 też mi się grzał Nawet Note 2 z exynosem mocno mi się nagrzewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak na szybko chcialem sie wypowiedziec w tym temacie. 

Teraz posiadajac Mi5 64GB wersje moge powiedziec ze zdecydownie Tak. Mialem wiekowego N5 wiec tu wszystko smiga bardzo szybko. Na tyle szybko ze animacje sobie postanowilem zostawic bo i tak zasuwa wszystko jak ta lala. Kamera swietna... apki instaluja sie latwo.... Po poczatkowych problemach z sync z kilku kont google wszystko smiga. Nawet te chinskie znaczki nie sa takie zle.... Nova louncher i wszystko jest na swoim miejscu. Jedyny "problem" to fakt taki ze ja musze uwazac gdzie trzymam telefon.. Jestem w miare niski wiec w kieszeni z przodu trzymanie telefonu to nie jest najlepsze rozwiazanie gdy sie chce usiasc... ale to z tym mozna zyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wymianą swojego NOte4 na Mi5 ( póki co w wersji podstawowej 3/32), głównie ze wzgledu na to, że chcę jak najmniej dołożyć do interesu. Mi5 tak naprawde jest dla mnei wielka niewiadomą, bo nie miałem go w ręku i nie wime jak sie sprawuje.

Zastanawia mnie czy warto wymieniac, czy nie będę narzekał na baterię i soft. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... Panowie, czy ktoś wie, doczytał gdzieś czy soft do Mi 5 jest czy będzie rozwijany? Nie mam tego telefonu, posiadam już wszystko aby odblokować bootloader i wgrać co potrzeba, ale wciąż zastanawiam się czy już kupować czy czekać na lepsze wsparcie od devów. Nie chcę go używać w j. angielskim chociaż nie mam z nim kłopotów, ale wiecie jak jest... Ma działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, grizzly napisał:

Ale o czym mówisz? Jest działający zadziwiająco stabilnie jak na młody telefon, ROM xiaomi.eu.

Mogę się podpisać, telefon ani razu mi się nie zawiesił/zaciął i jestem pozytywnie zaskoczony jego stabilnością.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam coś od siebie jako wieloletniego posiadacz telefonów htc ;)

Na Mi5 (ver. 32gb) przesiadłem się z M8 (z najlepszym romem pod słońcem: viper ;) ) i w zasadzie oprócz dual sim (którego w htc nie miałem, oraz skanera linii (super sprawa dla mnie), Mi5 nie odbiega, ani na plus ani na minus, przy moich zastosowaniach od M8.

plusy M8: porządniej zrobiony (htc przyzwyczaiło mnie do jakości ;) ), dużo lepszy odbiornik gps, czas pracy na baterii trochę lepszy

plusy Mi5: czynik linii pap., dual sim lepszy aparat (ale to nie jest dla mnie jakiś znacznym plusem)

 

Czy warto kupić Mi5? imho za taką cenę tak ;) ale trzeba pamiętać, że nie jest to telefon typu "wyciągnij z pudełka i używaj" :)

Tak więc ja się drażnię z mi5 (a raczej on nie drażni lub dokładniej mówiąc miui) a żona ma ciągle świetnego m8 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi5 64GB to mój pierwszy flagowiec w posiadaniu i już od pierwszego uruchomienia jestem pod wielkim wrażeniem. Super szybka reakcja na dotyk, płynność pod obciążeniem wielu aplikacji uruchomionych na raz, skaner linii papilarnych do odblokowania urządzenia to tylko część świetnego (wg mnie) wykonania tego telefonu. Jeszcze nie przetestowałem wszystkich funkcji, a już jestem bardzo zadowolony z uzytkowania tego smartfona tym bardziej, że telefon dostałem wraz z dziwnym softem Miui Global 7.2.4.0.0. W porównaniu do mojego poprzedniego staruszka Galaxy S3 Mini smartfon Xiaomi Mi5 to był najlepszy wybór jakiego dokonałem i nie żałuję. Polecam!

Wysłane z mojego MI 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka może sugestia to osób kupujących MI5 z Chin... Proście za każdym razem, żeby wam wysyłali telefon fabrycznie zapakowany z oryginalny ROMem Xiaomi, a nie jakimś spolszczonym, bo dostaniecie wtedy telefon rozpakowany, przy którym ktoś grzebał wgrywając jakiś podejrzany ROM.

Lepiej samemu sobie odblokować  wgrać Xiaomi.eu

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie na dzień dzisiejszy zakupie najtaniej Mi5 64+szkło+etui?

Xon24 na allegro ma dość tanio-ale opinie jakoś nie zachęcają do zakupu,chiny właśnie na .ibuygou taki zestaw 480 z kosztami 532$

 

Edytowane przez dark695
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam. Zamierzam zakupić Mi5 32GB na IBG. Może ktoś się wypowiedzieć na dzień dzisiejszy? Jak telefon się sprawuje, stabilność systemu na MIUI Polska. Może warto dopłacić do wersji 64GB?

Mam i działa dobrze. Jak nie duża różnica to warto dopłacić do mocniejszej konfiguracji. Słabsza na ten moment jest też wystarczająca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...