Skocz do zawartości

Mi 5 - czy opłaca się go w ogóle kupować?


Draxxxx

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, Will5on napisał:

S7,G5,M10,P9 - i każdy niestety jest w kwestiach dla mnie istotnych, lepszy do Mi5.

A mi żaden, bo nie mają dual sim, a nawet jeżeli są takie wersje to w tak kosmicznych cenach, że... Temat zakończony.

Mi5 ma sporo wad:
- problemy z softem (przynajmniej na razie)
- nie wybitny aparat (o ile można to uznać za wadę przy tej cenie)
ma też zalety:
- MIUI (dla mnie jedna z ważniejszych rzeczy)
- świetny wygląd i ergonomia
- dobra jakość
- niska cena

 Ja w tej cenie nie znalazłem lepszego telefonu na rynku z podobnymi parametrami.

Edytowane przez Segor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Will5on To odpowiednio 600zł i 900zł więcej niż za Mi5 z 64Gb pamięci (tak, tak, tamte mają karty SD którą, trzeba dokupić i nieważne ile by kosztowała to kolejne koszty), a tyle pieniążków, za po prostu lepszy aparat to całkiem sporo. Przynajmniej dla mnie niewarte bo i tak jedyne co z tymi zdjęciami robię to ew. wysyłam Żonie na hangoucie, ale znajomym i każdy po oglądnięciu zdjęcia o nim zapomina. To tak w tej kwestii. 

A jak chodzi o wsparcie to na prawdę dla Ciebie nie jest ważne? Jeśli nawet dziś lepiej działa S7 od Mi5, to fajnie chyba jak producent interesuje się urządzeniem i wspiera je możliwie długo. I czas pokaże czy na tym dłużmy wsparciu lepiej nie wyjdą użytkownicy Xiaomi, rzecz nie zweryfikowania dzisiaj.

Co sądzicie o Meizu 6 Pro? Korzystał ktoś wcześniej z jakiegoś innego Meizu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wim że drożej, tylko problem się robi taki, że w podobnych widełkach jak teraz jest Mi5, można kupić S6 i G4 które poza prockiem (o materiałach i wykonaniu nie piszę) są niestety w mojej ocenie lepsze.

Meizu PRo6 - ceny podobne jak mi5, ale nawet bym o nim nie myślał- już Mi5 lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może napisze jak ja interpretuje to co wilson napisa:

"jprdl jacy wy jestescie glupi czemu nie rozumiecie ze ten telefon co ja wybieram to jest jedyna najlepsza opcja na rynku i najbardziej sie oplaca a wy debile co jakies xiaomi nadal chinskie mimo ze ono nawet nie istnieje i ma slaby aparat" :-D

 

Swoją drogą:

"Chcę mieć możliwie najlepszy aparat na rynku bo nie nosze ze sobą lustrzanki czy nawet kompaktu." i dlatego kupuje telefon za 2,5k bo nie chce  sie nosic kompaktu który zrobi zdjęcie milion razy lepiej za jedna trzecia tej kasy :-D Oczywiście, masz prawo. Ale pozwól że my sobie kupimy jednak inne telefony, każdy wg własnych potrzeb... możemy?

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G4 ciut innych rozmiarów (chociaż nie aż tak bo w sumie tylko szerszy i nie wiele dłuższy, no ale w ogólnym rozrachunku spory), a co do S6 to jak najbardziej w tych cenach i pewno warty uwagi. Chociaż ja nie jestem zwolennikiem AMOLED (nie wiem jak one się mają w s6, czy dalej są tak jaskrawe) i tutaj jednak już dochodzi pewien problem z mniejszą ilością pamięci (mnie się nie tyczy bo mało zużywam, ale może to dla kogoś być problem).

Wydaje mi się, że nie można tak psów na tym mi5 wieszać bo to bardzo dobry telefon. Gdyby nie te problemy z dostępnością, myślę że było by tak dużo negatywnych opinii o nim. Niestety te ciągłe wyczekiwanie powoduje pewną frustrację.

@wtbn I dlatego właśnie my wybraliśmy mi5 i będziemy na niego czekali :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co więcej dodam że ja też chińczykom zaplaciłem już za pro i nadal go nie mam! Wiem że mógłbym te pieniądze zainwestować, obrócić na giełdzie,rozmnożyć albo kupić za nie nasiona cebuli którą później sprzedałbym z zyskiem w tym czasie... Ale nie chciało mi się. Sądzę że poczekamy jeszcze max miesiac i bedziemy mieć te telefony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wtbn napisał:

Ja może napisze jak ja interpretuje to co wilson napisa:

"jprdl jacy wy jestescie glupi czemu nie rozumiecie ze ten telefon co ja wybieram to jest jedyna najlepsza opcja na rynku i najbardziej sie oplaca a wy debile co jakies xiaomi nadal chinskie mimo ze ono nawet nie istnieje i ma slaby aparat" :-D

 

Swoją drogą:

"Chcę mieć możliwie najlepszy aparat na rynku bo nie nosze ze sobą lustrzanki czy nawet kompaktu." i dlatego kupuje telefon za 2,5k bo nie chce  sie nosic kompaktu który zrobi zdjęcie milion razy lepiej za jedna trzecia tej kasy :-D Oczywiście, masz prawo. Ale pozwól że my sobie kupimy jednak inne telefony, każdy wg własnych potrzeb... możemy?

Interpretacja z %^^$y .

Jeszcze nic nie wybrałem.Dalej szukam i porównuję. Z jednym się zgodzę - z nazwaniem kogoś d....., ale nie za to, że wybiera Mi5, a tylko za to że wysyła chińczykowi kasę 2-3 miesiące wcześniej, jakby telefon był z platyny i do tego limitowany w ilości.

Moja opinia jest subiektywna, każdy mądry jak i d.... może robić ze swoją kasą co chce.

Więc nikomu nie zabraniam wydawania swoich pieniędzy.Natomiast temat jest czy się opłaca kupować Mi5.Według mnie , nie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Will5on napisał:

Więc nikomu nie zabraniam wydawania swoich pieniędzy.Natomiast temat jest czy się opłaca kupować Mi5.Według mnie , nie.

Oooo w końcu mamy jasne :) Wg Pana nie, ok dziekujemy za wypowiedź i przyjmujemy do wiadomości. Może Pan juz setny raz tego nie poruszać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie widzisz że to jest nielogiczne i głupie?

Jest jakiś argument na to żeby to zrobić? Zrozumiałbym gdyby to się wiązało z rabatem 20-30% - wtedy ok, przekaz jest jasny:

"płacisz nam mniej wcześniej, ale musisz poczekać trochę dłużej" - zrozumiałe.

Ale tu sytuacja jest odwrotna. Czas leci i się za chwilę okaże, że ceny spadną i za pre-order zapłaciliście więcej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak narazie wg mnie cena trochę urosła. Zamówiłem po cenie niższej niż obecna na stronie (jakieś 20$ mniej) oraz użyłem jeszcze kuponu które teraz są zablokowane (kolejne 20$ mniej). Do tego wiem że jak rzucą jakieś ilości to dość prawdopodobne jest że telefon będę miał nieco wcześniej niż osoby które zamówiły np w kwietniu. Rabat 20-30% na preorder na taki chodliwy towar? gdzie słyszałeś o czymś takim :shock: Jeśli się okaże że telefony są dostępne, w cenie niższej niż zapłaciłem za pre-order, po prostu go anuluje i dostanę zwrot (tak jak zrobiło już dość dużo ludzi). Pozatym, nie jest dla mnie problemem że ta kasa sobie leży u nich. Nie trzymam pieniędzy na lokacie, ani nie inwestuje. Jakoś wiążę też koniec z końcem więc to nie jest kasa która  jakkolwiek wpływa na poziom życia... nie wiem co tu jest nielogiczne i głupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na dzisiaj dyskusja jest trudna z jednego powodu. Mało osób ma ten telefon a opieranie wiedzy na kilku prezentacjach i kilku zdjęciach jest trudne. Są osoby, które ten telefon kupiły i zrobiłby to ponownie bo chcą mieć Mi5. Reszta, dla których to był ciekawy sprzęt czeka z decyzja na większą dostępność i więcej informacji od użytkowników. A pojawiło się jeszcze kilka nowych chińskich klasyków, jak wspomniany Meizu Pro 6, za chwilę będzie MX6 a już są np. ZTE Nubia 9 trzeciej generacji lub bardzo ciekawy ZOPO Speed 8 (co prawda dla tych marek zupełnie nie wiem jak z aktualizacjami i wsparciem). Sam bardzo mocno myślałem nad Xiaomi, ale czy to będzie to, czy coś innego, nie wiem. Na razie mam Honora 6 zastanawiałem się nad 7- mką ale zaczyna mnie drażnić podejście Huawei do aktualizacji i wsparcia więc czekam na oświęcenie :)

Wysłane z tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Zniwiarz napisał:

Czy ja to dobrze rozumiem? Chińczyksugeruje nam doładowanie karty miejskiej? :D

HTB1JBSTLVXXXXXEXFXXq6xXFXXXY.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam swoje 3 grosze. Odnośnie wsparcia, mam obecnie samsunga s2 i gdyby nie cyanogenmod, to bym już dawno telefonu nie miał. Obecnie na moim telefonie działa android w wersji 6.0.1 a z tego co pamiętam, samsung wsparcie zakończył lata temu na wersji 4.3. Telefon z każdą nową wersją oprogramowania jest szybszy i bardziej energooszczędny - bateria na dłużej starcza przy tym samym. Więc wsparcie jest bardzo ważne, zwłaszcza, gdy nie kończy się po roku czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, BQB napisał:

Dodam swoje 3 grosze. Odnośnie wsparcia, mam obecnie samsunga s2 i gdyby nie cyanogenmod, to bym już dawno telefonu nie miał. Obecnie na moim telefonie działa android w wersji 6.0.1 a z tego co pamiętam, samsung wsparcie zakończył lata temu na wersji 4.3. Telefon z każdą nową wersją oprogramowania jest szybszy i bardziej energooszczędny - bateria na dłużej starcza przy tym samym. Więc wsparcie jest bardzo ważne, zwłaszcza, gdy nie kończy się po roku czasu.

Wszystko się zgadza, można zapomnieć o wsparciu dla kolejnych eSek Samsunga, bo mają swój procesor i szybko zapomną o jego wsparciu.

Co innego SD w tym wypadku 820, o którym producent będzie pamiętał. Wystarczy spojrzeć na oficjalne wsparcie Cyanogenmod.

W mojej ocenie Mi5 na pewno załapie się na CM, na którym mi zależy. Być może sytuacja się zmieni jak odkryję MIUI, ale raczej jestem sceptyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 12.04.2016 o 14:53, Wariat napisał:

Will5on a Ty znowu rzucasz się na wszystko. Nerwowy chłopie jesteś jak cholera, może czas jakieś leki przyjmować? Nie zauważasz nawet emotikonek na końcu zdania, które coś oznaczają :) Jak na razie to Ty we wszystkim i u każdego szukasz zwady. A my sobie dalej dyskutujemy spokojnie bez nerwów :) Jedyne nerwy jakie są na MI5 to dostępność. Ja cały czas czekam, aż sytuacja dostępność/soft się unormuję i kupię Mi5 ;) Jest o wiele tańszy od P9. A co do Twojego "antutusrututu" to w momencie pisania komentarza, tylko tak mogłem porównać dwa telefony, które są dużą konkurencją na siebie. Innych porównań brak. Sprzętowo Mi5 jest o wiele wydajniejsze i do tego wersja 32gb o wiele tańsza. 2300 do 1500 :) Jest różnica spora. Z czasem zatrze się wszystko, ale na dzień dzisiejszy tak jest. Bez odbioru, bo za bardzo nerwowy jesteś ;) Życzę spokojnego dzionka i mniej jadu do wszystkich.

Czy o wiele tańszy? Tego bym nie powiedział. Na naszym rynku Mi5 3/32 kosztuje ok.1800 pln (sklep Tec....) a P9 3/32 ok.2100 pln (Alle,,,,) Czy można powiedzieć że o wiele tańszy?

I wcale nie jestem miłośnikiem Huaweia, wręcz przeciwnie. Od jakiegoś czasu jestem wierny Xiaomi:-D pomimo wszystko.....

Edytowane przez andrzej55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wariat napisał:

To, że na naszym rynku tyle kosztuje, to nie oznacza, że z Czech czy Chin idzie ściągnąć za 1500zł :P

Ja nie patrze na ceny na allegro, które w większości są absurdalne i zawyżone. Ja nadal się nie śpieszę i czekam, aż będę mógł przebierać w ofertach :D

W pewnym sensie masz rację. Jednakże nawet z rynków o których piszesz różnice między tymi fonami nie są aż tak duże;-) Kto czeka ......się doczeka:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, andrzej55 napisał:

Czy o wiele tańszy? Tego bym nie powiedział. Na naszym rynku Mi5 3/32 kosztuje ok.1800 pln (sklep Tec....) a P9 3/32 ok.2100 pln (Alle,,,,) Czy można powiedzieć że o wiele tańszy?

I wcale nie jestem miłośnikiem Huaweia, wręcz przeciwnie. Od jakiegoś czasu jestem wierny Xiaomi:-D pomimo wszystko.....

To ja za taką cenę kupiłem mi5 pro.. 1700 bez wysyłki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, skarżyski napisał:

@Bobson a ta cena dla wszystkich, bo mocno okazyjna? Gdzieś chyba pisałeś że masz dobre relacje ze sklepem IB i czy to stąd taka cena.

Relacje jak każdy inny tak sądzę, jakiś czas temu można było za tyle kupić telefon, w kolejce jestem na miescu +/- 60, wiec pewnie pareset osób też kupiło za tą samą cene. była ona chyba 2 dni max 3 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

 Mam spory dylemat. Otóż planuje zakup nowego nabytku mobilnego i opcje są dwie albo Mi Note Pro - aktualnie 280 dolców od Honkong Goldway albo Mi5 32 gb, który znalazłem na ib za około 370 $ wraz z ubezpieczeniem vatu. Moje pytanie jest następujące. Ile zostaje pamięci na pliki użytkownika w Mi5 ? Co byście doradzali ? Może są ludzie którzy mieli styczność z oboma modelami ? Mi Note Pro ma też jednak 64 Gb pamięci więc to jest również argument na jego korzyść. Warto dopłacać i inwestować w Mi5 z mniejszą ilością pamięci ? Z góry wielkie dzięki za odpowiedz i dyskusje :)

 

Edytowane przez skiniu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...