Skocz do zawartości

Mi 5 - czy opłaca się go w ogóle kupować?


Draxxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, od jakiegos czasu interesuje sie tym telefonem za kazdym razem jak juz mam go kupic to wpadam na jakis artukul zwiazany z problemami uzytkowania tego telefonu, to wolno dzialajacy chrome, brak google play, brak jezyka polskiego, ładowarki EU itd itd itd. Tak wiec nie moge sie zdecydowac czy kupic ten telefon i wgrywac jakies romy ktore tak na dobra sprawe są nielegalne, odblokowywac bootlegi(nie mm pojecia nawet co to jest :D )ustawiac GPS i LTE (bo czytalem ze z tym tez sa problemy).... i bog wie jeszcze co czy poprostu zainwestowac w jakiegos flagowca np Samsunga , kliknac 3 przyciski a mianowicie ustawic jezyk Polski,zalogowac sie do google play  i zaktualizowac np androida do najnowszej wersji i tyle!! Kusi mnie piekny dizajn tych telefonow no i moc ale odstraszaja te wszystkie inne rzeczy. Przydalby sie jakis poradnik tak wogole jak postepowac z takim telefonem od rozpakowania do ustawienia wszystkich rzeczy ( to taki juz offtop ;P ) tak więc moje pytanie , co robic? czy kiedykolwiek telefony MI5 beda mialy oficjalne wsparcie na Europe oprogramowania, aplikacji,jakies upgrade w przyszłosci itd? ( bo podobno nie oplaca im sie wchodzic na rynek europejski ze wzgledu na patenty) czy zawsze to bedzie wygladalo tak ze trzeba bedzie nielegalnie grzebac w oprogramowaniu zeby wszystko bylo ok i "na czasie" ?? Z góry dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam!! :)

Edytowane przez Draxxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Draxxxx to jest nowość, wszystko zostanie opanowane z czasem. Pewnie za miesiąc, dwa już większości tych niedogodności zniknie. W pierwszej kolejności XIAOMI to rynek chiński, później dopiero global :) Jak to Acid napisał, te telefony nie są dla nas europejczyków :) A, że możemy je kupić i są osoby jak Acid, którzy dbają o to aby jednak w/w marka była przyjazna dla użytkowników poza Chinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi i proszę o wiecej !! co z tymi ładowarkami to prawda? czy bawic sie softem po zakupie telefonu czy czekac na jakies oficjalne aktualizacje z jezykiem polskim (osobiscie mnie nie przeszkadza uzytkowanie telefonu w j. ang ) jak to wszystko wyglada na chwile obecna ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ładowarkami? Jeśli nie będzie przejściówki na gnizado EU to zakup takiej w Polsce to koszt ok. 1 zł, więc jaki to problem?

soft jest na razie tylko z chińskim i angielskim. Są duże szanse, że będzie kiedyś PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do twoich objekcji xiomi vs samsung to fakt nie są to 3 kliknięcia i wszystko samo się zrobi jak samsungu mi zeszło kilka dni zanim na dobre się dostosowałem. Generalnie to bez obaw nie ma tu nic z czym nie można sobie poradzić. Na chwilę obecną irytują mnie zawiechy jakie czasem łapie nie wiem czym spowodowane może użycie ramu zaraz po reboot na poziomie60%.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Draxxxx napisał:

Dziekuje za odpowiedzi i proszę o wiecej !! co z tymi ładowarkami to prawda? czy bawic sie softem po zakupie telefonu czy czekac na jakies oficjalne aktualizacje z jezykiem polskim (osobiscie mnie nie przeszkadza uzytkowanie telefonu w j. ang ) jak to wszystko wyglada na chwile obecna ?!

Oficjalna aktualizacja z językiem polskim? Nie było, nie ma i się nie spodziewaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TKN napisał:

Ale co ładowarkami? Jeśli nie będzie przejściówki na gnizado EU to zakup takiej w Polsce to koszt ok. 1 zł, więc jaki to problem?

soft jest na razie tylko z chińskim i angielskim. Są duże szanse, że będzie kiedyś PL.

 

 

43 minuty temu, penguino napisał:

Oficjalna aktualizacja z językiem polskim? Nie było, nie ma i się nie spodziewaj.

 

To będzie czy nie ?? ludzie piszą ze na poczatku maja będzie jezyk Polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cichq napisał:

Chyba chodziło o to, że nie będzie to żadna oficjalna aktualizacja, tylko osobny rom do pobrania i instalacji. Na szczęście bez odblokowywania BL.

Owszem, osobny, oficjalny ROM w wersji global.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując to co ustaliłem na razie na temat MI5 co składa się również na argumenty za i przeciw zakupowi, proszę o weryfikację ludzi którzy mają jakąś wiedzę:

- można zapomnieć o MIUI Polska nawet po odblokowaniu bootloadera ( MIUI Pl to główny argument który skłaniał do zakupu urządzeń xiaomi w Polsce, poza tym  skoro w Mi4c po odblokowaniu można zainstalować MIUI Polska według poradnika z 29 stycznia br. to czy jest już pewne że nie da się tego zrobić na MI5 lub MI4s?) 

- na razie nieznana data wydania romu global dla MI5 (nikt nie podaje konkretnej daty)

- ryzyko że kupi się chińską wersję na której niemożliwe jest wgranie romu global (do weryfikacji nie wiem czy to prawda?)

- problemy z przeglądarką chrome  wolne działanie nie wiadomo dlaczego  (czy z innymi również do weryfikacji nie wiadomo jak dolphin ??)

- zgłaszane problemy z lokalizacją i LTE (z opisów wynika że jednak to wina ustawień??)

- zablokowany bootloader (problem do obejścia jeszcze przed zakupem telefonu napisałem do xiaomi z prośbą o odblokowanie pomimo że nie mam jeszcze telefonu    dostałem zgodę po 6 dniach, uzasadniłem krótko że chcę wgrać ROM MIUI Polska z językiem polskim).

- nie wiadomo kiedy będą wersję PRO, kolor czarny jest już podobno dostępny albo ma być w przyszłym tygodniu ale sprzedawcy powtarzają to od kilku tygodni.

- odblokowanie bootloadera nie jest tak bezproblemowe jak wynika z  instrukcji (z adresu który przesłało mi xiaomi nie dało się pobrać narzędzia do odblokowania link nie działał, ostatecznie pobrałem narzędzie z linku z forum anglojęzycznego, ludzie zgłaszają różne problem w czasie procesu odblokowywania a komunikaty zaczynają wyświetlać się wtedy jak na złość po chińsku,instrukcje niby są krok po kroku ale dość mętnie opisuje czy trzeba czy też nie trzeba pobierać chiński rom dev przy instalacji alternatywnego softu )

- są uwagi co do jakości wykonania co może wynikać z problemów z kontrolą jakości ze względu na pośpiech przy wprowadzaniu modelu na rynek co ewidetnie widać ze względu na wyprodukowanie w pierwszej partii wyłącznie białych egzemplarzy (lecz nieliczne dotyczą spasowania elementów), jedna z głównych zalet czyli 4 osiowa stabilizacja to chwyt marketingowy i aparaty są dość przeciętne (co najmniej 2 recenzje tak twierdzą)

Z plusów dodatnich:

- nadal możliwy jest root (podobno dość łatwy nawet bez pc  http://www.rootyourmobile.com/2016/03/15/how-to-root-xiaomi-mi5/   czy na pewno??? czy trzeba mieć odblokowany bootloader???)

- nadal możliwe jest odblokowanie bootloadera przez producenta na indywidualną prośbę

- po odblokowaniu bootloadera można wgrywać alternatywne wersje androida np. CM bez uceglenia telefonu (czy na pewno??)

- na chwilę obecną w tej cenie przy tej konfiguracji sprzętowej nie ma alternatywy na rynku.

- MIUI to nadal MIUI ze wszystkimi jego zaletami i wadami tylko nie tak dopieszczony jak MIUI Polska 

 

Jakby ktoś kompetentny się do tego odniósł konkretnie byłoby dobrze, jeżeli admin uzna że warto założyć oddzielny wątek proszę o przeniesienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gorz Ale głupoty...

Część napisałeś prawdy oczywistej, część to tylko domysły, a pozostała część to zwykłe kłamstwa. Może ktoś się do tego odniesie, może nie... Ale powiem Ci że odpowiedzi na każde z tych pytań masz na tym forum - przeczytaj wszystkie wątki o Mi5 i po kłopocie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpis wynika z tego właśnie że przeczytałem i to nie tylko na tym forum i nadal mam wątpliwości oraz uwagi  które zebrałem do kupy. Poza tym ten wpis to argumenty za i przeciw zgodnie z jego  tematem czy warto kupić. Są to argumenty które warto usystematyzować i zweryfikować bo są rozbieżności.

Czy to głupoty - nie każdy sam to oceni....., uwaga wartościowa w takim samym stopniu jak te w stylu "masz wujka google to sobie poszukaj" i potem jak czegoś szukam w google to wyskakuje w wynikach na dany temat taka porada 20 razy i nic więcej.  Takie wpisy to można sobie pisać żeby nabić listę postów bo niczemu więcej one nie służą.

Prawda oczywista to synonim słowa dogmat -  Eragon zastanów się nad znaczeniem słowa przed jego użyciem w danym kontekście.  

Podobnie bezwartościowe są uwagi "część to domysły a część to kłamstwa" - ale które i kto to zweryfikował? Łatwo sobie można odesłać do wpisów na forum tym bardziej że nie znalazłem informacji czy ktoś wgrywał CM do MI5 i z jakimi efektami a jeszcze w marcu pisano że będzie MIUI Polska do MI5 choć jest też komunikat że nie. I też na tym forum są informacje że zablokowany bootloader w nowych Xiaomi nie ma nic wspólnego z rootem dosłownie " Root nie ma zwiazku z bootloaderem,  a tutaj z kolei twierdzą coś zupełnie odmiennego masz zablokowany bootloader zapomnij o root:

http://www.dobreprogramy.pl/Masz-zablokowany-bootloader-Nie-bedziesz-mial-roota-na-nowym-Androidzie,News,58640.html

Ktoś testował przeglądarki na MI5 poza chromem (o ile doniesienia o wolnym działaniu można nazwać testem)?   

 Jeżeli to forum jest wyłącznie dla biegłych znawców tematyki w celu wzajemnej adoracjipoziomu  ich wiedzy a to przepraszam pomyliłem adresy.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość problemów rozwiąże Global Rom od Xiaomi, nie wgrasz go jak kupiłeś podróbkę telefonu. Jeszcze troche, ale będzie.

W niawiasach masz wiecej treści niż poza nimi... Rozdzielaj wątki bo problem z odblokowaniem bootloadera nie równa się instalacją alternatywnego softu (np CM).

Czarne da się znaleźć i to na stanie, kwestia istotna to cena.

Aparat spodziewałem się, że nie będzie super, bo do tej pory nie widziałem w telefonach Xiaomi jakiś super aparatów. Nie ma telefonów idealnych, trzeba wybrać to z czym można się pogodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bohyn napisał:

Większość problemów rozwiąże Global Rom od Xiaomi, nie wgrasz go jak kupiłeś podróbkę telefonu. Jeszcze troche, ale będzie.

W niawiasach masz wiecej treści niż poza nimi... Rozdzielaj wątki bo problem z odblokowaniem bootloadera nie równa się instalacją alternatywnego softu (np CM).

Czarne da się znaleźć i to na stanie, kwestia istotna to cena.

Aparat spodziewałem się, że nie będzie super, bo do tej pory nie widziałem w telefonach Xiaomi jakiś super aparatów. Nie ma telefonów idealnych, trzeba wybrać to z czym można się pogodzić.

Gdzie te czarne? ;>
Bo mnie juz powolu ch.. strzela od tego czekania na wysyłke z IBG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gorz Pisanie o problemach programowych jest bez sensu bo dziś są a jutro ich nie ma albo dziś ich nie ma a jutro się pojawia bo jakaś wspaniała aktualizacja coś zepsuje. Przecież to norma przy miui. To że na dzień dzisiejszy nie działa załóżmy Real Racing 3 bo jest nie wspierany na tym urządzeniu to nie znaczy że niedługo tego nie naprawia. Chyba nie decydujesz o zakupie przez pryzmat takich rzeczy.

Co do odblokowywania BL i innych programowych rzeczy- na prawdę myślisz że będziesz robił to jako pierwszy albo że nikt nie podzielił się info o tym jak to robić? Nie chce mi się sprawdzać ale prawie na pewno na yt będą instrukcje krok po kroku jeśli na forum tutaj ich nie ma.

Piszesz o swoich przemyśleniach na temat aparatu po recenzjach jakie obejrzałes. No i co my mamy na to odpowiedzieć? Albo co mają napisać posiadacze mi5? Przecież jednemu aparat wystarczy a innemu nie więc właśnie porządna recenzja powinna obiektywnie ocenić/przetestowac aparat.

Po co piszesz o jakims pospiechu przy wprowadzaniu na rynek? Po co dywagowac skoro nigdy się tego nie potwierdzi chyba że z Hugo Barra.

Linkujesz do stron gdzie jest krok po kroku opisane jak zrobić roota. Jeśli tam nie jest to opisane o BL to poszukaj gdzie indziej. Chodzi o to że pytań na które odpowiedzi na pewno są jest na forum dziesiątki dziennie i my za każdym razem musimy pisać na nie odpowiedzi albo żeby poszukać. Co niektórym chce się samemu poszukac i podać odpowiedź na tacy.

Miui Polska dopieszczone - może i ma funkcje których nie ma stable ale zauważ że jednak sporo ludzi skarży się na wersje DEV i przesiada się na stable.

Piszę i piszę i skoczyć nie mogę a jakbym miał podawać odpowiedź (widziałem problem ale musiałbym poszukać gdzie był on opisany i jakie jest rozwiązanie) na każde pytanie to by mi do wieczora zeszło.

Nabyłes trochę informacji ale trochę źle je przetworzyles. Śledź wątek o mi 5 na bieżąco i poczekaj szczególnie że telefonów w fajnej wersji jeszcze nie ma.

Wysłane z Xiaomi Mi4 LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wariat napisał:

Tak patrzę jakie ceny dopierdzielili na konkurencje w Chinach Huawei P9 , to Xiaomi może spać spokojnie ;p

Wystarczy że będzie dostępny ogólne światowo, co z tego ze xiaomi ma takie ceny jak telefonu nie możesz kupić, no pomijając 2 wersje... z tkóy ta 2 jest niby dostępna ale nie wszędzie mowa tutaj o 3/64. W samych Chinach Xiaomi było 1 w 2015. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...