Skocz do zawartości

Natychmiastowe odblokowanie bootloadera


Zbyszko

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Widzę, że temat się jeszcze nie pojawił, ale podobno znaleziono sposób na odblokowanie bootloadera bez potrzeby czekania i zgody od Xiaomi.Opis procedury znajduje się pod poniższym linkiem:

http://en.miui.com/thread-254886-1-1.html

Osobiście nie testowałem tego sposobu,  bo mam złożony wniosek, a nie śpieszy mi się. Ale z komentarzy wynika, że sposób działa. Kto chce niech sobie przetestuje na własne ryzyko. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, tylko jak piszesz o komentarzach to warto jeszcze dopisać że potem przejście na oficjalny ROM brickuje telefon i blokuje bootloadera. Jak ktoś chce się w to bawić to trzeba dobrze poczytać (a o to nie jest łatwo patrząc po przewijających się wątkach) bo może być płacz. Sposób raczej dla doświadczonych userów, którzy wiedzą co robią i przede wszystkim potrafią czytać ze zrozumieniem. Jak ktoś dopiero zaczyna - niech się lepiej nie pcha w sposób nieoficjalny i grzecznie czeka na kod od Xiaomi.

Edytowane przez KrzysiekGP
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, KrzysiekGP napisał:

Super, tylko jak piszesz o komentarzach to warto jeszcze dopisać że potem przejście na oficjalny ROM brickuje telefon i blokuje bootloadera. Jak ktoś chce się w to bawić to trzeba dobrze poczytać (a o to nie jest łatwo patrząc po przewijających się wątkach) bo może być płacz. Sposób raczej dla doświadczonych userów, którzy wiedzą co robią i przede wszystkim potrafią czytać ze zrozumieniem. Jak ktoś dopiero zaczyna - niech się lepiej nie pcha w sposób nieoficjalny i grzecznie czeka na kod od Xiaomi.

..albo wcale niech nie odblokowuje. Bo po co?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Antaro napisał:

Po to zeby miec roota/twrp/addaway/busybox'a/xposed'a
:)

Ale ja się pytam po co? :) Jakoś nie cierpię z powodu ich braku. 99,9% użytkownikom też nie jest to zupełnie do niczego potrzebne, a odblokowując i rootując urządzenie narażają się na wiele niebezpieczeństw.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech te 99.9% sobie tym nie zaprząta głowy a pozostały odsetek widocznie do szczescia potrzebuje tego.

Jesli bez odblokowania bootloadera da sie latwo wgrac twrp, zrobic roota i zainstalowac xposed to wtedy chetnie poslucham jak to zrobic i dam sobie spokuj z odblokowywaniem.

Zaznaczam, szybko, bezbolesnie, bez wiekszego ryzyka uwalenia telefonu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, jak Cię to uszczęśliwi to możesz sobie robić co chcesz ze swoim telefonem - mnie takie zabawy przestały bawić jakieś 10 lat temu (później jeszcze to robiłem, ale już nie dla zabawy - np. w swoim HD2 chciałem przejść ze starego Windowsa na Androida, albo odblokowywałem uprawnienia roota aby korzystać z Titanium Backup). Chodzi mi tylko o to, że ktoś kto kupił ten telefon, po wejściu na to forum natknie się na to, że "trzeba" odblokować telefon, wgrać TWRP i roota... i robi to bidulek z wielkimi trudami, a wcale nie musi i nie potrzebuje absolutnie do niczego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tu nie ma co bić piany czy root potrzebny czy nie. Najważniejsze dla nowicjuszy to zdawać sobie sprawę z faktu że w obecnym stadium czytając tylko pierwszego posta mogą zbrickować sobie telefon i jeszcze więcej bzdurnych postów na forum będzie. Tak nawiasem mówiąc też sobie fona bez roota i adaway nie wyobrażam. Reklama mój wróg, szczególnie reklama "masz xxx wirusów, pobierz program xxxxxx" do szału mnie to doprowadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowicjusze, którzy możliwe, że nawet nigdy nie słyszeli pojecia root/bootloader myske ze nic nie zrobią ze swoim telefonem przez przypadek wchodzac na to forum. Nikt nic nie robi bez zasięgnięcia głębszej wiedzy (chyba...). Laiki nie zajmują się tymi pojęciami, bo równiez czesto gesto nie wiedza ile mogliby zyskac majac to o czym rozmawiamy. Pomijam juz bawienie sie w instalowanie alternatywnych romów itd, bo tak naprawde mozna spokojnie żyć z tym co się ma, ale root, który jest potrzebny do Adaway to podstawa, bo kogo nie irytują reklamy ? Greenify kolejna fajna sprawa do któryj "przydatny" jest root. TWRP/xposed to tylko opcja, niekonieczna.

Tak wiec z tego wszytkiego root mysle ze przyda sie kazdemu, nawet "ciemnemu" Kowalskiemu...przy odrobinie wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Antaro napisał:

Pomijam juz bawienie sie w instalowanie alternatywnych romów itd, bo tak naprawde mozna spokojnie żyć z tym co się ma, ale root, który jest potrzebny do Adaway to podstawa,

 

8 godzin temu, KrzysiekGP napisał:

Tak nawiasem mówiąc też sobie fona bez roota i adaway nie wyobrażam. 

Jest możliwość na dzień dzisiejszy roota na dev global? Na zablokowanym BL? Z tego co wiem ROMy dev posiadały opcje natywnego roota.

Nie chciałbym odblokowywać BL bo potrzebuje tylko roota do blokowania reklam. Wystarczy mi global dev. Zawsze lubiłem dużo grzebać przy telefonie ale teraz już mi się po prostu nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na en.miui trochę osób odblokowało. Na xda też dość dużo na ten temat jest napisane. Jeśli przeczytasz dokładnie to nie powinno być problemów. TWRP możesz wgrać po tym zabiegu ale żeby wgrać jakiś ROM MIUI to musisz posiadać (możesz go sam zmodyfikować) zmodyfikowany plik boot.ini.

Jeśli chciałbyś wgrać oficjalne MIUI bez zmodyfikowanego bootloadera to tylko przez Miflash (nie wolno wgrywać przez TWRP bo będzie brick).

W razie gdyby coś poszło nie tak to na dzień dzisiejszy zostaje ci procedura wgrania ROMu poprzez zwarcie punktów serwisowych na płycie głównej, oczywiście stracisz wtedy gwarancję. U nas na forum widziałem że jeden kolega odblokował ale jeszcze o tym nie wie ;).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wajs tylko jak będziesz odblokowywał nieoficjalnie to naprawdę poczytaj najpierw kilka wątków, oryginalny jest na miui india, inne na en.miui i bardzo mądre rzeczy na xda. Szczerze mówiąc to jak patrzę na wygłupy supportu xiaomi (ostatnio trochę z nimi korespondowałem) to nie widzę właściwie żadnych (no może małe;))wad odblokowania nieoficjalnego. Aha zapomniałem dopisać że plik boot.ini musi być dedykowany do właściwego romu, nie wolnoużyć boot.ini z romu 7.1.8.0 do np 7.2.3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...