Skocz do zawartości

Problem z dual sim przywłączonym LTE Xiaomi Mi5


sdaniel1

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem warto ponieważ Global rom w końcu będzie dostępny. Ogólne wrażenia ze sprzętu są ok. Miui jest ciekawe (to mój pierwszy smartphone chińskiego producenta). Co do częstotliwości aktualizacji nie wypowiem się ma telefon kilka dni. ogólnie jest ok tylko te LTE mnie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, sdaniel1 napisał:

Moim zdaniem warto ponieważ Global rom w końcu będzie dostępny. Ogólne wrażenia ze sprzętu są ok. Miui jest ciekawe (to mój pierwszy smartphone chińskiego producenta). Co do częstotliwości aktualizacji nie wypowiem się ma telefon kilka dni. ogólnie jest ok tylko te LTE mnie boli.

A jaka sieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To ja dodam, że pomimo ustawienia 3g nadal mam problemy z DUAL SIM. Mam ustawione, że karta 1. to domyślne dzwonienie, a karta 2. to domyślny internet (na obu mam obie usługi dostępne). Przy ustawieniu LTE dla 2. karty, 1. czasami się wyłączała... Pomagał restart telefonu, albo zmiana trybu na 2. karcie. Musiałem zatem zrezygnować z LTE...

Jednak mimo ustawienia na 3G, nadal zdarzają mi się problemy. Czasami po prostu aplikacje piszą, że internet niedostępny i muszę znów resetować telefon/ zmieniać tryb internetu. Co ciekawe wyłączenie/włączenie transmisji danych nie pomaga...

Problem wystąpił nawet dziś na świeżym romie chińskim stable MIUI 7.2.11.0.

Zdarzyło mi się też, że telefon leżąc na biurku nie przyjął połączenia przychodzącego. Dopiero po chwili był SMS, że ktoś dzwonił. Zasięg raczej był, bo to centrum miasta i zawsze mam full LTE/HSDPA.

Podsumowując: szału nie ma :(

Edytowane przez Segor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obu slotach są wszystkie usługi. Ja na drugim używałem LTE, na pierwszym próbowałem to szwankował, ale dało się ustawić. Zaraz zamienię karty i spróbuję jeszcze raz LTE na pierwszym slocie, abyś miał pewność.

Edit: potwierdzam, na pierwszym slocie też działa LTE.

Co nie zmienia faktu, że ja nadal mam problem z netem w tym dual simie... Nadal zacina mi się i jest niedostępny i muszę resetować ustawienia...

Edytowane przez Segor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja może zaktualizuję swoją wypowiedź. Wcześniej zmieniałem APNy, ale nadal były problemy. W aktualnej wersji softu China Stable 7.3.4 wydaje mi się, że już działa ok. Od kilku dni mam włączone LTE i jeszcze nie zauważyłem problemów z niedostępnością na drugiej karcie (ale też rzadko ktoś dzwoni, więc pewności nie mam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Połączył się ktoś z LTE z Plusa? Ja za cholerę nie mogę, ni to ręcznie ani automatycznie. Ręcznie wybieram Plus 4G, ale i tak łączy z 3G. Dual sim, druga karta to Play, łączy bez problemu, nawet 4G+. Wiem, że mi5 nie ma band 20, ale to 800MHz których Plus i tak nie używa. Karty zamieniałem miejscami, bez skutku. Łączy tylko 3G, ale i tak muli i zrywa połączenie jak u mojego przedmówcy. Rom to 6.8.12 MIUI 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj zrobić tak jak ja:

wejdź w ustawienia profilu baterii, w opcji wyboru 3g/4g zaznacz "włącz", następnie wejdź w ustawienia sieci na karcie sim i zaznacz tylko "2g". U mnie przy tej konfiguracji ciągnie zasięg LTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam, mam pytanie dotyczące 2 kart, czy jeśli są włożone 2 karty ( 1 do dzwonienia, 2 do internetu ) oraz udostępnię internet z telefonu na laptopa i będę prowadził rozmowę telefoniczna internet nadal na laptopie powinien byc ? u mnie po odebraniu rozmowy na komputerze internetu brak. Da się to zmienić?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...