Skocz do zawartości

Problem z GPS


Frozeno

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć to mój pierwszy post na tym zacnym forum.

Czaje się na http://xiaomi.com.pl/produkt/telefon-xiaomi-mi4-16gb-lte/

Czy w nowych Mi4 z MIUI Global + Android 6 problem z GPS nadal występuje, jestem prawie zdecydowany na zakup jednak jeśli GPS robi w tym modelu takie cyrki to troche lipa :(

 

Pozdrawiam

Pixi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jak możesz zauważyć niektórzy problemu z GPS doświadczają inni nie. Jeśli go nie doświadczysz, to będziesz szczęśliwym użytkownikiem naprawdę fajnego telefonu. Jeśli jednak trafi cię problem z GPS to będzie to po jakimś czasie (nie od razu), poużywasz go parę miesięcy,a  potem utleni się metal na stykach anteny, czyszczenie to 5  minutek i nie jest to praktycznie inwazyjne, po takim zabiegu dalej będziesz się cieszył sprawnym GPS.

 

Także kupuj i używaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Gandziarz - napiszesz coś wycen na ten temat? Może jakiś tutorial gdzieś jest? Chociaż szczerze mówiąc nie wydaje mi się, że jest to problem sprzętowy, bo np. u mnie czasem działa bez zająkniecia, a czasem długo łapie fixa i później już działa zazwyczaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tak jak widać po wpisach to nie jest sporadyczny wypadek a raczej bardzo częsta wada tych telefonów. Powyższe rady jak ludzie piszą nie zawsze pomagają. Oczekuję aby ktoś kompetentny wypowiedział się w tym temacie. Posiadam wgraną wersję MIUI 8.1  6.10.27 która miała być lepsza ale też okazała się niewypałem. Wgrałem również aplikację która miała poprawiać działanie GPS-u i efekt taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki sam problem. GPS działa tylko pod gołym niebem i tylko wtedy jak jest bezchmurne ... Paranoja jakaś :( Nie da się go praktycznie używać do nawigacji ponieważ ciągle jest komunikat : "SZUKAM GPS". Oddawałem 3 razy telefon żeby mi to naprawili i za każdym razem pajace z "serwisu" mówiły ze GPS jest sprawny i nie ma żadnego problemu. Mimo tego ze wysłałem im screeny powiedzieli że to żaden dowód bo mogłem je wziąć z  internetu ... Chamstwo że szkoda gadać. Ale nie mam już siły siły z nimi wykłócać ... Przeszukałem wszystkie fora i również nie znalazłem rozwiązania mojego problemu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Wakcyl napisał:

Witam. Mam taki sam problem. GPS działa tylko pod gołym niebem i tylko wtedy jak jest bezchmurne ... Paranoja jakaś :( Nie da się go praktycznie używać do nawigacji ponieważ ciągle jest komunikat : "SZUKAM GPS". Oddawałem 3 razy telefon żeby mi to naprawili i za każdym razem pajace z "serwisu" mówiły ze GPS jest sprawny i nie ma żadnego problemu. Mimo tego ze wysłałem im screeny powiedzieli że to żaden dowód bo mogłem je wziąć z  internetu ... Chamstwo że szkoda gadać. Ale nie mam już siły siły z nimi wykłócać ... Przeszukałem wszystkie fora i również nie znalazłem rozwiązania mojego problemu ...

To nie rób screenow a nagraj to. Gdzie serwisujesz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
6 godzin temu, energyypl napisał:

Kaj wkleic ten plik?

musisz mieć eksplorator plików, który może wejść w pliki systemowe (jak ma uprawnienia dostępu do roota), ja zawsze korzystam z "ES Eksplorator plików".

potem wchodzisz w "/etc/" (w ES eksplorator plików w menu po lewej strone jest to nazwane "urządzenie" i folder "etc") i tu masz plik o nazwie "gps.conf". podmieniasz go, wchodzisz we właściwości nowego pliku i dajesz mu uprawnienia "rw- r-- r--"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...