Skocz do zawartości

Problem z GPS


Frozeno

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam problem z GPS. Testowałem w dwóch aplikacjach Mapy i Here Maps. Otóż obie aplikacje wskazują miejsce mojego położenia zupełnie gdzie indziej (co śmieszniej to samo) ale oddalonego o około 30 km ode mnie.

Mam włączoną wysoką dokładność w ustalaniu pozycji GPS, dodatkowo wyraziłem zgodę na wyszukiwanie sieci Wifi nawet kiedy mam wyłączone Wifi a problem i tak występuje.

Proszę waszą społeczność o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie problem od paru dni:

- Mi-4c
- MIUI 6.1.28 Beta

Problem dotyczy tylko korzystania z lokalizacji w pomieszczeniach. GPS działa cacy. Lokalizacja po WiFi/BTS przestała działać. Co ciekawe, w Google Maps (i aplikacjach korzystających z engine Google Maps) wszystko w porządku, pokazuje lokalizację gdzie trzeba. W innych aplikacjach brak lokalizacji po WiFi, mimo iż włączone są wszystkie uprawnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tonid

GPS Cię prowadzi od kuchni do łazienki czy co? 

 

 

12 godzin temu, Wojtkson napisał:

A czy miał ktoś problem z GPS na 5.11.5? U mnie długo, przerywa i ma słabą dokładność

Bazujesz na GPS tescie ? Bo u mnie dokładność 6-10 metrów pokazuje, ale w prawdziwym teście pokazywał bardzo precyzyjne. Nie zauważyłem gubienia sygnału. 

Edytowane przez schreder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie google mapa.

 

20 godzin temu, newelco napisał:
Przez chwilę miałem 5.11.5 w mi4 - nie zauwazyłem podczas testów żeby było coś nie tak z gps - względnie szybko łapał fixa, w mapach googla dobrze pokazywał lokalizację - teraz jest MM 6  6.4.21 - gps działa bez zarzutu.

 

A jak ten ROM i MM? Jakieś inne błędy albo braki? Jak bateria? Ma ktoś pomysł co z tym gps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć. Mam podobny problem jak większość z Was. Wczoraj przyszedł mi tel, dzisiaj chciałem skorzystać z nawigacji i d*pa :( w ogóle nie łapie sygnału gps, sprawdzone na Yanosiku i Google Maps. Wszystkie uprawnienia włączone i nic :( macie pomysły co mogę nie mieć zrobionego żeby to działało? Na forum przeczytałem chyba wszystkie watki i nic nie pomogło :( poniżej trochę danych: 

 

model Mi4 LTE

Android 4.4.4 KTU84P

MIUI Global 7.1 (stabilna) 7.1.99.99 (KXDMICK)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobne problemy. GPS długo łapie fixa, a jak złapie to podczas nawigacji zgubi i znowu długo go szuka. Nie da się używać telefonu jako nawigacji. Wczoraj wracałem z Chorwacji i dobrze że żona miała samsunga bo na Mi4 bym raczej nie dojechał do domu.

Czytam inne wątki i zauważyłem że podobne problemy mają użytkownicy Mi5. 

Acid "specjalista" nie umie się na ten temat wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, wszystko wskazuje na to że problem z GPS-em dotyczy, całkiem sporego, grona użytkowników flagowych modeli Xiaomi.

W moim Mi4W również występuje wymieniony problem. W prawdzie telefon jest w stanie złapać fixa (pod gołym niebem), otrzymując wynik zbliżony do tego opublikowanego przez @Pierek, jednak trwa to zdecydowanie za długo, a jakość sygnału pozostawia wiele do życzenia. Wystarczy że włożę telefon do kieszeni aby sygnał się stracił.

Próbowałem chyba wszystkich rozwiązań opisanych na forach, niestety nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Wśród nich:

Jeśli chodzi o szybkość złapania fixa interesujące jest to, że w innych telefonach, w chwili uruchomienia aplikacji GPS Test, znajduje się w niej lista n satelit o sile sygnału równej 0, co sugeruje że zostały zapamiętane lub pobrane za pośrednictwem AGPS. Natomiast w moim Mi4, test zawsze zaczyna się od znalezienia pierwszej statelity, niezależnie od gps.conf, uprawnień, trybu lokalizacji, etc.

Jedyne rozwiązanie jakie przychodzi mi do głowy, to zmiana telefonu na OnePlus/ZUK :(

Edytowane przez Erus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dzisiaj też nie mógł znaleźć lokalizacji.

Złapał dopiero jak

  1. Odpaliłem AndroiTS GPS test.
  2. Przełączyłem w ustawieniach GPS na tylko urządzenie bo inaczej łapał tylko AGPS i dokładność była około 40-60m.
  3. Sprawdziłem czy łapie fixa, były dostępne w większości amerykańskie satelity i nawet przy 11 nie potrafił zlokalizować pozycji, nie potrafił złapać dokładnych informacji o nich, były jakby oddalone.
  4. Skalibrowałem kompas.
  5. Odpaliłem AndroiTS GPS test ponownie.
  6. Włączyłem WiFi, wtedy coś pobrało z neta i pojawiły się satelity tuż nade mną oraz przy 4 podał moją lokalizację z dokładnością 10-13m.
Edytowane przez preston2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w MI4LTE GPS gubi ciągle sygnał i podczas jazdy co chwilę dostaję komunikat "Szukam GPS" w Mapach Google i Yanosiku. NIe da się tak nawigować...

Problem zaczął się po wgraniu romu z Androidem 6, a kolejne aktualizacje nie pomagają.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 07/18/2016 o 07:56, flamevinci napisał:

Rozwiązaniem problemu jest instalacja cyanogenmoda.  W zasięgu 24 satelity, łapie fixa w kilka sekund. 

Polecam. 

 

Dnia 07/18/2016 o 17:29, ronii napisał:

Potwierdzam, zainstalowałem i działa rewelacyjnie.

Jak zainstalować CM na telefonie? Jest jakaś instrukcja? I którą wersję? Wszystko działa dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągasz CM ze strony CM. Instaluje praktycznie tak samo jak Miui przez TWRP tylko przed instalacją robisz Full Wipe (po którym nie uruchomisz już MIUI). Następnie instalacja CM jak normalnego Miui.

Jednak żeby wrócić do Miui musisz użyć MiFlash zgodnie z instrukcją na forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odświeżam temat aby inne osoby przetestowały fix GPS moim sposobem. Ogólnie na moim Mi4 GPS można powiedzieć, że praktycznie nie działał, a teraz fixa łapie do 10sekund i nie gubi go podczas jazdy.

Przy pomocy ES Eksplorer plik gps.conf  kopiujemy do " / > system > etc". Root wymagany. (najlepiej zrobić sobie kopie zapasową własnego pliku)

Po skopiowaniu pliku ważne żeby zmienić w właściwościach uprawnienia pliku tak jak na obrazku i restart urządzenia. Bez zmiany uprawnień gps nie zadziała :)

gps.conf

Tak ustawić w właściwości.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że bez ROOTa nie da się poprawić szybkości GPSa? Bo u mnie satelity znajduje, fixa łapie, no i jak już złapie to jest ok, ale dzisiaj zdążyłem przejechać pół Wrocławia i dopiero ustalił lokalizację. Do sprawdzania używam GPS Status, a obecnie wgrany mam najnowszy Global Dev. Na początku widzi 1 - 2 satelity, później wyszuka jeszcze z 4, ale do tych już fixa mieli i mieli. Jak dostałem tel z wgranym Miui 7 Global Dev to GPSa łapał raz dwa, od którejś tygodniówki już z Miui 8 jest gorzej, albo od momentu kiedy zrobiłem Wipe All Data, tego już precyzyjnie nie określę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Azgaroth jak chcesz to rozmowy miałem ok na 6.7.21. Tylko nie wiem czy działał GPS bo akurat nie sprawdziłem.

Mój stał się trefny tuż przed przejściem na MIUI 8 alfa. Na 5.11.5 zaczęły się cyrki z GPS i ciągną się dalej. Aktualnie ma problemy z znalezieniem satelit bo jak już znajdzie to dużo i nie zrywa połączenia. Dzisiaj próbował godzinę i tylko z 1-3 się łączył (bez fixa). Potem próbowałem po kilku godzinach i złapał po około 20s około 15-18 satelit z fixem. Najlepsze jest to, że dalej z ruskimi nie chce się łączyć. Czasem mi się wydaje, że oni zakłócają pracę GPSu na wschodzie Polski.

ps. Jakoś na Mi2S z ROMem z ubiegłego tygodnia łapie fixa w mniej niż 10s i to bez neta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...