Jump to content

Jakość dźwięku z jack'a

PULMONEZZ
 Share

Recommended Posts

Cześć, czy mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat reprodukowanego dźwięku z jack'a ? Mam zamiar kupić Hybrydki wraz ze smartfonem i jestem ciekaw czy ktoś ma już jakieś doświadczenia związane z audio na słuchawkach.

Na Pistonach V2 telefon gra głośniej jak Redmi Note 4G i szczegółowość jest większa. Jakość jak najbardziej na plus. To chyba mój pierwszy tak dobrze grający smartfon :)

Swypnięte z Redmi Note 3 Pro :)

• Like 1

Prośba o odblokowanie bootloadera zakończona pomyślnie, a ja bez roota i Xposed nie mógłbym żyć a w moim poprzednim urządzeniu miałem ViperFX i rzeczywiście dawał pozytywne rezultaty :-D Także dzięki za radę ;-)

• 3 weeks later...

no to ja mam taki problem, podłączyłem po kablu telefon z radiem w samochodzie dramat - po 1 sekundzie muzyka ścisza się do zera, nie wiem jak na to zaradzić. Wygląda na to, że starego samsunga S5 będę musiał trzymać do muzy w samochodzie. A może znacie rozwiązanie?

Po bluetooth gra moim zdaniem dziwnie, nie wiem czy to kwestia ustawienia equlizera, czy tego, ze telefon myśli, że są podłączone słuchawki ale dźwięk jest metaliczny/strasznie szczegółowy, no nie da się tego słuchać.

Edited by rafalopatika

2 godziny temu, rafalopatika napisał:

no to ja mam taki problem, podłączyłem po kablu telefon z radiem w samochodzie dramat - po 1 sekundzie muzyka ścisza się do zera, nie wiem jak na to zaradzić.

I zgaduję, że jak dasz głośność w górę to gra na głośniku telefonu? U mnie jest tak samo na słuchawkach, jak włożę jacka szybko do gniazda to zagra na słuchawkach sekundę i cisza, jak dam głośność w górę to gra na głośniku telefonu. Rozwiązałem to następująco: wkładam jacka do połowy, telefon już go widzi a po około 5 sekundach wkładam go do końca, wtedy telefon już poprawnie widzi słuchawki i odtwarza na nich, jako że są z mikrofonem to mikrofon też działa poprawnie. Wiem, że to głupio brzmi i sam bym pewnie w to nie wierzył ale u mnie to zawsze skutkuje.

Edited by Mark1991

U mnie dzieje się podobnie gdy wpinam głośnik nokii. Jak szybko wepnę RN3 Pro go widzi ale i tak gra przez wbudowany głośnik. Muszę wkładać go wolno i mocno dociskać do końca. Ze słuchawkami Soundmagic nie ma tego problemu.

Mam to samo :) Na słuchawkach działa bezproblemowo, a przy normalnym podłączaniu w samochodzie gra z wbudowanego głośnika (na ekranie jest ikona słuchawek). Sposób z powolnym wkładaniem działa.

Edited by rzadzu

Dnia 26.04.2016 o 12:50, Mark1991 napisał:

Rozwiązałem to następująco: wkładam jacka do połowy, telefon już go widzi a po około 5 sekundach wkładam go do końca, wtedy telefon już poprawnie widzi słuchawki i odtwarza na nich, jako że są z mikrofonem to mikrofon też działa poprawnie. Wiem, że to głupio brzmi i sam bym pewnie w to nie wierzył ale u mnie to zawsze skutkuje.

kurcze za każdym razem innaczej działa, raz dobrze raz źle. Pliz napisz czy najpierw włączasz muzykę (juz gra) i wpinasz jacka czy najpierw jacka do połowy, po 5 sek do końca i wtedy odpalasz muzykę? THX

p.s.

dodatkowo przy odtwarzaniu Tidal/Spotify często nagle bez powodu muzyka się wyłącza mimo, że jest uruchomiona playlista. Dziś odkryłem, że jakość zdjęć w trybie panorama jest tragiczna (pliki 400kb). Kurdę - strasznie zależało mi na muzyce i zdjęciach a ten telefon obie rzeczy ma schrzanione po maksie.

Uruchom Spotify, wyjdź za pomocą przycisku Home, wtedy użyj lewego przycisku funkcyjnego, otrzymasz listę uruchomionych aplikacji, Znajdź Spotify i pociągnij je w dół, wtedy w prawym górnym rogu pojawi się pomarańczowa kłódka.

Wystarczy to zrobić raz, dopóki sam tego nie zdejmiesz to telefon będzie pamiętam że ta aplikacja ma mieć kłódkę. :)

Problem z jackiem jest bardziej irytujący niż mi się na początku wydawało. Wczoraj po wyjęciu wtyczki telefon cały czas kierował dźwięk przez wyjście słuchawkowe. Nie mogłem nawet rozmowy normalnie prowadzić, bo nie słyszałem rozmówcy. Dopiero restart pomógł... 

• 2 weeks later...

na najnowszym rom global dev z 28.04 jest to samo. Niestety ten problem + marna jakość panoram + fatalna jakość aparatu z przodu jak dla mnie dyskwalifikuje ten telefon i wracam do samunga (note 3 za te same pieniądze jest jak Porsche)

Nie przesadzajcie juz z tą fatalną jakością aparatu. Jak dla mnie to jakość zdjęć robionych przednim  aparatem jest wystarczajaca. Tylny natomiast jako aparat główny powinien mieć troche lepszą ostrość przy słabszym swietle

• Like 2

• 2 weeks later...
  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...