Skocz do zawartości

100% Oryginalna bateria do rn2?


Grothgar

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Cześć.

Ja również zakupiłem tą baterie z linku który ktoś tam wcześniej podał i mam z nią mały problem. Po włożeniu do telefonu i odpaleniu wykazuje ok 45% naładowania. Chciałem ją doładować do 100% ale nie dział. Dioda na chwile mrugnie i tyle.Brak informacji o ładowaniu, a nawet zaczyna ubywać %. Po wyłączeniu telefonu i podpiciu pod ładowarkę, dioda się świeci i ląduje ale bardzo wolno. Raz pokazuje 55% a raz 45%. Czy to normalne??. A może trzeba coś zresetować?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2017 o 13:56, Rob83 napisał:

Ja zakupiłem 2. Jedna działa a druga nie. Nie daje się naładować, dioda na chwile mrugnie i tyle. Teraz już rozładowana na ament 0%. W trybie wyłączonego telefonu dioda się świeci i tyle ciągle ten sam procent naładowania.

Cześć. Skontaktuj się ze sprzedawcą, opisz problem (udokumentuj ew. filmikiem) i poproś o propozycję rozwiązania problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem trzy baterie do Redmi note 2: NOHON, HSA i podróbkę. Problem na wszystkich trzech jest taki sam: Telefon samoczynnie wyłącza się w nocy, gdy jest podłączony do ładowania. Fabryczna bateria działa bez zarzutu. W temacie widziałem kilkukrotnie ten problem, lecz każdy to tłumaczył usterką baterii (tylko, że ja mam trzy i na każdej jest to samo). I teraz pytanie: co tu zrobić? Baterie testowałem na trzech różnych ładowarkach (oryginalna 2A, i dwie po Redmi 1 1A).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 28.04.2017 o 21:06, drozdaxxx napisał:

Kupiłem trzy baterie do Redmi note 2: NOHON, HSA i podróbkę. Problem na wszystkich trzech jest taki sam: Telefon samoczynnie wyłącza się w nocy, gdy jest podłączony do ładowania. Fabryczna bateria działa bez zarzutu. W temacie widziałem kilkukrotnie ten problem, lecz każdy to tłumaczył usterką baterii (tylko, że ja mam trzy i na każdej jest to samo). I teraz pytanie: co tu zrobić? Baterie testowałem na trzech różnych ładowarkach (oryginalna 2A, i dwie po Redmi 1 1A).

Ja miałem taki problem, gdy ładowałem baterię ładowarką samsunga. Na oryginalnej ładowarce telefon już mi się nie wyłącza, a mam baterię NOHON. Upatruj problemu w ładowarce/kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten problem z wyłączającą się komórką w czasie ładowania to problem baterii. Miałem to samo z podróbką baterii, z kolei z oryginałem (nawet spuchniętym) nie oraz z zamiennikiem firmy Blue Star też nie(chociaż ten zamiennik to 3000Ah to napewno nie ma ale na 18 - 24h wystarcza). Niestety problem dostania dobrej baterii do naszego telefonu przypomina loterie fantową, mnie kosztowało to już 80zł a mam jeden kiepski zamiennik za te pieniądze ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zeork napisał:

Panowie gdzie kupić na ali lub w innym sklepie oryginalną baterię? Wolę mieć mniejszą pojemność, niż te badziewne zamienniki z niby powiększona pojemnością.

Sent from my MI 5C using Tapatalk
 

Nie kupisz oryginalnej. Kupuj nohon. Są to najlepsze zamienniki do redmi note 2 jakie można kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nohon (jeszcze, zamówiłem i jest w drodze) ale Blue Star mi nie powoduje takich objawów (nic się nie wyłącza i nie restartuje. Pojemność może nieco niższa niż oryginał ale na cały dzień użytkowania wystarcza w zupełności. Mogę polecić zamienniki Blue Star, bo mam też podróbkę baterii (wygląd jak oryginał) i jej budowa, całkowicie odstaje od tej z Blue star (in minus). Najtaniej masz tutaj: http://www.24esklep.pl/bateria-bluestar-xiaomi-redmi-note-3020-mah-p-3361.html

Ja kupiłem drożej stąd: https://www.izigsm.pl/sklep-bateria-do-xiaomi-redmi-note-2-id12546622.html

Jeśli to te same, rekomenduje je sformować (chociaż podobno nie trzeba) czyli 3 pełne cykle ładowania. Ja jeszcze po naładowaniu (na wyłączonym telefonie) zostawiam ją na około 1h po osiągnięciu 100% podłączoną. Potem włączam i z reguły jest już 94-98% więc podłączam na włączonym tel. jeszcze na 1h. I tak 3 razy.

Na dziś jestem zadowolony z czasu pracy (przekracza dobę po 2 naładowaniu).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, radko75 napisał:

 

Jeśli to te same, rekomenduje je sformować (chociaż podobno nie trzeba) czyli 3 pełne cykle ładowania. Ja jeszcze po naładowaniu (na wyłączonym telefonie) zostawiam ją na około 1h po osiągnięciu 100% podłączoną. Potem włączam i z reguły jest już 94-98% więc podłączam na włączonym tel. jeszcze na 1h. I tak 3 razy. 

 

Nie podobno, a na pewno nie trzeba, a nawet nie jest wskazane.To nie jest stary typ baterii. Jedynie dla dłuższej żywotności najlepiej nie rozładowywać baterii do końca, a już przy powiedzmy 15% podłączyć telefon do ładowarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to i racja, nie wiem bo nie sprawdzę już. Właśnie robię 3 cykl, podłączyłem baterię przy 2%. Po drugim ładowaniu wytrzymałą 1 dzień i 8 godzin. Ekran uzyskał w tym czasie 1h 40min SOT (30% podświetlenie). Jak widać nie był mocno obciążony pracą ale poprzednie ładowanie starczyło tylko na 22h. Od kolejnego ładowania, będę już traktował ją "dobrze". Poniżej 20% zacznę szukać ładowarki ;-)

Generalnie Blue Star mogę polecić jako zamiennik do naszych Redmi Note 2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Prześledziłem wątek żeby kupić w miarę sprawnego Li-On.

Niestety zakup oryginalnego w PL nie jest możliwy (na podst wpisów)

Zakupienie zamiennika, to loteria.

Skoro w PL nie można zakupić oryginału, zdecydowałem się na zamiennik  Blue Star 3020mAh, żeby nie czekać na dostawę miesiąc z HKG 

Porażka BS, przed formatowaniem 1/3 deklarowanej pojemności, po formatowaniu dochodzi do  2/3 pojemności.

Reklamuję, szkoda kasy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam Nohona prawie rok. Przez pierwsze 5-6 miesięcy działał rewelacyjnie. Później, raz - dwa razy w miesiącu rano odłączałem martwy telefon od ładowarki. Myślałem, że to jakiś przypadek lub aktualizacja, ale sytuacja zaczęła się nasilać. Coraz częściej nie mogłem liczyć na poranny budzik z telefonu (kilka razy zaspałem do roboty). Okazuje się, że Nohon również ulega destrukcji. Po otwarciu telefonu i obejrzeniu baterii, wyraźnie zaczynają zaznaczać się wybrzuszenia. Wniosek mam taki, że nawet najlepszy zamiennik do naszego telefonu, to max rok pewnego działania.( Ja niebardzo dbam o akumulator i katując telefon niemiłosiernie, pada mi on wcześniej).

Edytowane przez hohoho
Interpunkcja ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładam zdjęcia baterii NOHON po ok 11 miesiącach intensywnego  używania telefonu. Na pierwszy rzut oka nie widać nic nadzwyczajnego, ale dopiero po wyjęciu z telefonu dają się zauważyć obłości. 

Teraz " na szybko" kupiłem Blue Star. Póki co, działa. Bez żadnych przykrych niespodzianek.

IMG_20171229_133207.thumb.jpg.fc7be31aae618dca7c248eddfb1bf5df.jpgIMG_20171229_133317.thumb.jpg.79f2c522bb6f4b8a43f0b66f0caa4907.jpgIMG_20171229_133351.thumb.jpg.9eaba44e3751e441f691da4dc8400be9.jpg

Bateria mierzona przy stykach, plastikowy element, to ok 4,2 mm. Jeśli jest ok, to nie powinna przekraczać tego wymiaru na długości całego ogniwa. U mnie ma w połowie ok 6 mm. Wniosek jest taki, że czas wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...