Skocz do zawartości

100% Oryginalna bateria do rn2?


Grothgar

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Nic bo ta baterie co wysłał to jakaś podróbka,  każdy Cię zbywa.  Na tej baterii,  też pomarańczowa ale inna czcionka na baterii.  Na niej szybko się rozładowuje ten telefonik...  Masakra.  A ta stara bateria na razie się uspokoiła.  Te symptomy oznaczają już że baterie po woli szlak trafia :/

Nie wiem czy na zapas czegoś z chin nie zamówić,  lepiej mieć jakąś podróbke dobrej jakości niż podróbke która wygląda jak oryginał xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moja stara bateria (lX 2015) trzyma bardzo dobrze, tzn. ok 4,5 h ciągłego grzebania w internecie. Czyli włączony ekran, wifi itp. Jedyny problem to, że jest napuchnięta i się nie zamyka obudowa.

Wczoraj dostałem zamówioną na Allegro (etechexpert) "nówkę", która miała być niby oryginalna. Zamówiona jeszcze przed Świętami szła dość długo więc był monit do sprzedawcy. Okazało się, iż czekała na cle. Wiadomo - jechała dopiero z Chin.

Jedyny pozytywny efekt to to, że obudowa z tą baterią się zamyka i przyciski zaczęły działać poprawnie, choć ten od blokady ekranu trochę wątpliwie. Akumulator ładuje się w godzinę, i na tyle starcza. Badziew i lipa.

Może już ktoś ma pewne źródło zakupu oryginału lub dobrego zamiennika, poparte własnym doświadczeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, hohoho napisał:

Moja stara bateria (lX 2015) trzyma bardzo dobrze, tzn. ok 4,5 h ciągłego grzebania w internecie. Czyli włączony ekran, wifi itp. Jedyny problem to, że jest napuchnięta i się nie zamyka obudowa.

Wczoraj dostałem zamówioną na Allegro (etechexpert) "nówkę", która miała być niby oryginalna. Zamówiona jeszcze przed Świętami szła dość długo więc był monit do sprzedawcy. Okazało się, iż czekała na cle. Wiadomo - jechała dopiero z Chin.

Jedyny pozytywny efekt to to, że obudowa z tą baterią się zamyka i przyciski zaczęły działać poprawnie, choć ten od blokady ekranu trochę wątpliwie. Akumulator ładuje się w godzinę, i na tyle starcza. Badziew i lipa.

Może już ktoś ma pewne źródło zakupu oryginału lub dobrego zamiennika, poparte własnym doświadczeniem?

Masz całe 5 stron o tym. Może byś się trochę wysilił i przeczytał. (Nie w sumie zapomniałem. Lepiej zadać pytanie i czekać na gotowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xxmati96xx czytałem te 5 stron. Linki też widziałem, ale moje pytanie dotyczyło opinii opartej na własnym doświadczeniu z zakupu oryginalnego akumulatora, a nie przypuszczalnych sklepów gdzie prawdopodobnie takowe można nabyć. To taka mała różnica. Prócz opisu jednego zamiennika NOHON, który zachowuje się przyzwoicie, to nie znalazłem (no chyba, że coś mi umknęło) konkretnej odpowiedzi, że ktoś nabył oryginalną baterię i zachowuje się ona dokładnie tak jak ta dostarczona z telefonem. 

 

Edytowane przez hohoho
Doprecyzowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2017 o 14:31, xxmati96xx napisał:

 

Nie ma orginalnych bateria do kupienia są tylko zamienniki lepsze i gorsze

 

No właśnie,w tym problem,że dorwanie orginału graniczy z cudem

Rysib,wiem to upierdliwe,bo już się na ten temat wypowiadałeś,ale z perspektywy tych trzech miesięcy,dalej uważasz ,że ten zamiennik nohona daje radę ?

Moja bateria po roku już mocno niedomaga,czas kupić nową,może postawie na nohon,po chinskim nowym roku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Bateria nadal dobrze działa i mogę ją nadal polecać. Kupiłem jeszcze w podobnej cenie baterie w Xiaomi4Sale (niby oryginał) i ta też daje radę (podobna w działaniu jak Nohon, choć tę z X4S używam rzadziej bo robi jako zapasowa). Wersję MIUI mam 5.10.29 (MIUI 7) i puki wszystko działa, zmieniać nie mam zamiaru ;-).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2017 o 10:37, rysib napisał:

Cześć.

Bateria nadal dobrze działa i mogę ją nadal polecać. Kupiłem jeszcze w podobnej cenie baterie w Xiaomi4Sale (niby oryginał) i ta też daje radę (podobna w działaniu jak Nohon, choć tę z X4S używam rzadziej bo robi jako zapasowa). Wersję MIUI mam 5.10.29 (MIUI 7) i puki wszystko działa, zmieniać nie mam zamiaru ;-).

witam

To poprosimy jakiś dokładniejszy namiar na sklep z tą Nohon..........gdyż wybór jest spory i cenowo rozrzut duży....:-)

Edytowane przez fancik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bateria zaczęła fixować po 6 miesiącach.  Napisałem do sprzedającego wysłał mi drugą,  niestety podróbke,  telefon się restsrtuje na niej itp więc korzystałem jeszcze na starej.  Teraz byłem zmuszony zamówić zamiennik firmy bluestar, gdyż nie chce już dać się nabić w balona z jakimiś podróbkami więc,  dam znać tutaj jak działa.  Baterie można kupić na allegro. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.02.2017 o 10:44, [email protected] napisał:

U mnie bateria zaczęła fixować po 6 miesiącach.  Napisałem do sprzedającego wysłał mi drugą,  niestety podróbke,  telefon się restsrtuje na niej itp więc korzystałem jeszcze na starej.  ...

Gdy z ciekawości kupiłem jakiś tani "Oryginał" na Ali, też tel. restartował się dość często. Teraz mam przynajmniej spokój. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzyma dużo lepiej jak na moje intensywne użytkowanie,  wraz z użyciem telefonu jako router wifi.  Działa dosyć dobrze.  Wiadomo nie urywa.  Ale jednak ta bateria bluestar do xiaomi redmi note 2. Spisuje się całkiem nieźle. Za jakiś tydzień dam znac.  Wczoraj przy 20% telefon mi się dwa razy zrestartował ale teraz już tego nie ma.  W dłużej perspektywie się okaże.  Należy też wyróżnić że bateria ma 12msc gwarancji a ta oryginalna miała tylko 6. Pozdrawiam 

Screenshot_2017-02-03-12-35-30_com.miui.securitycenter.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1/27/2017 o 10:37, rysib napisał:

Cześć.

Bateria nadal dobrze działa i mogę ją nadal polecać. Kupiłem jeszcze w podobnej cenie baterie w Xiaomi4Sale (niby oryginał) i ta też daje radę (podobna w działaniu jak Nohon, choć tę z X4S używam rzadziej bo robi jako zapasowa). Wersję MIUI mam 5.10.29 (MIUI 7) i puki wszystko działa, zmieniać nie mam zamiaru ;-).

Żeby nie być gołosłownym:

Screenshot_2017-02-09-19-48-15_com.gsamlabs.bbm.png

Screenshot_2017-02-09-19-48-43_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-02-09-19-48-54_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-02-09-19-49-06_com.miui.securitycenter.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam szczęście zamówiłem jedną baterie wszystko okey ale telefon się resetował. Co sie okazało tamte baterie poszły jak świeże bułeczki. Więc nie mają możliwości wymiany na druga tylko zwrot pieniędzy a ja muszę zamówić z chin ;/ nie mam zamiaru jakiś z allegro zamawiać wszystkie pomarańczowe tylko szlaczki inne , już takie miałem i po jakimś czasie znowu się restartowały. Zamówiłem nohona z aukcji https://pl.aliexpress.com/item/100-Original-NOHON-Battery-3060mAh-High-Capacity-Replacement-Batteries-BM45-For-Xiaomi-RedMi-Hongmi-Note2-Red/32653571169.html?spm=2114.13010608.0.0.4e0Ob8 podobno są okey ^^ Jak coś nie bedzie to najwyżej zwróce sobie pieniążki :)
Pozdrawiam ;D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój nohon też już idzie od jakiegoś czasu,tylko czekać.

Z nudów prześledziłem trochę wątki bateryjne,i nachodzi mnie taka myśl,jak wy sprawdzacie te swoje baterie ?

Pomijam ewidentne przypadki resetowania telefonu,tu musi coś nie grać,i może z dwa testowane ładowarkami modelarskimi.

Patrzycie tylko na te śmieszne statystyki softowe i wskaźnik ?

Już dawno zauważyłem,że nie są miarodajne,u mnie liczy się czas od całkowitego naładowania po nocy,i wyłączenia się telefonu,u mnie po roku zauważalnie się skrócił.

Same statystyki są o kant d..y potłuc,ideałem,jest właśnie ładowarka modelarska.

Nie wiem,co powoduje rozjechanie się statystyk,może nowe romy,osobiście co jakiś czas kasuje batterystats.ini.

Oczywiście to nic nie daje na faktyczne czasy pracy aku,bo to nie jest możliwe,ale porządkuje trochę wskaźnik procentowy i statsy,bo potrafią się tak rozsypać,że po kilku minutach czasem spada o 30%

Ale to chyba jest ogólnie wiadome ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to, że nie da się realnie zmierzyć. Elektronika głupieje i raz miałem przypadek, gdzie przy 60% telefon się wyłączył, włączam a tam 12% :| A ładowałem przez całą noc, czyli po prostu nie doładowało baterii, niby pokazywał 100% a tyle nie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mogę tylko potwierdzić dobrą opinię o baterii NOHON. W moim RN2 po 1,5 roku używania oryginalna bateria spuchła. Całe szczęście że nie uszkodziła wyświetlacza, bo aż się wygiął.

Kupiłem awaryjnie na Allegro niby baterię oryginalną, spodziewając się podróbki i się nie zawiodłem . Ale potrzebowałem jakiejkolwiek, aby tylko telefon działał. W tym czasie szperałem w necie za czymš konkretnym (w sensie zamiennika). Postawiłem na dużą firmę produkującą ogniwa do różnych telefonów i mieszczącą się w Hongkongu, czyli miejscu jeszcze pamiętającym obsługę kapitalistycznego klienta.

Od zamówienia do dostarczenia minęło 9 dni. Byłem w szoku. Jakość opakowania i samego produktu jest naprawdę OK. Nie widzę różnicy w zachowaniu w stosunku do tej baterii, którą miałem oryginalnie w nowym telefonie.

Kupując na AliExpress szukajcie sklepu fabrycznego. Wyskakuje on w wyszukiwarce na jednej z pierwszych pozycji. ef9cbf956aac1b9e335a378218ee6784.jpg

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

specjalnie się zalogowałem aby wam napisać o Nohonie, ale widzę, że kolega wyżej mnie uprzedził

tak czy siak, oryginalna bateria skróciła zauważalnie swoją moc, nie było jednak jakiejś mega tragedii, powiedzmy, że pierwsze pół roku wracałem po południu i miałem 60-70 % baterii, ale ostatnimi czasy przy takiej samej skali użytkowania było to 30-40 %

Przetrzepałem cały temat i generalnie nie wyciągnąłem żadnego wniosku, część nieaktualna, część w ogóle jakoś tak w mojej ocenie na nie.

Kupiłem baterię na jednym z najpopularniejszych sklepów, dramat. Bateria na 1h - nawet nie szarpałem się w reklamowanie. 

 

Obiecująco wyglądał ten NOHON, pokusiłem się i zamówiłem dwie sztuki z linka, który był tutaj wrzucany. 

Zamówiłem je jakoś 26/7 lutego, i w piątek przyszła paczka, czyli jak na przesyłkę z Chin - rewelacja.

Bateria, nie wiem czy dużo mogę powiedzieć po 3 dniach użytkowania, nie wkleję wam żadnych statystyk, ale - daje rade, jest w lepszym stanie niż moja oryginalna. Kupiłbym drugi raz. 

Nie wiem jak reszta rynku baterii, ale wiem

1) jedna podróbka ze popularnego sklepu - dramat, szajs, w ogóle .. po prostu NIE

2) oryginału się chyba nie kupi, szukałem kilka H i nie było nic, co sprawiłoby, że bym się pokusił o zamówienie jako "oryginału"

3) NOHON po paru dniach daje rade, zobaczymy jak za 3 miesiące

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, uznałem że przed wymianą telefonu dam szansę baterii NOHON i zobaczę, czy da ona zadowalający rezultat jeżeli chodzi o działanie na jednym ładowaniu. I wiecie co? Myślę, że jest poprawa w stosunku do oryginalnej baterii. Telefon posiadam od końcówki 2015 roku, ale to ostatnio najbardziej poczułem spadek 'wydajności' baterii. Mogłem ładować ją całą noc, ale i tak po odłączeniu i sprawdzeniu poczty pojawiał się spadek baterii o kilka procent. Jeżeli zostawiałem telefon naładowany (100%) na noc to rano zawsze miałem około 80%. Zdarzały się również sytuację kiedy spadek procentów był nagły i z 80% robiło się 30% - sytuację ratowało wyjęcie baterii (większość z was pewnie to zna).

Jeżeli chodzi o SOT - niestety nie mam screenów z pracy na 'starej' baterii, ale może w przyszłości zrobię małe porównanie między aktualnym stanem oryginalnej (wyjeżdżonej - na to wygląda) baterii, a zamiennikiem NOHON. Mogę powiedzieć, że jest znacząca poprawa, aczkolwiek dalej nie ma rewelacji. 

Zazwyczaj SOT po ponad roku użytkowania RN2 był w okolicach 50 minut - 1h20 minut. Aktualnie po dwóch tygodniach jestem w stanie osiągnąć 3h SOT siedząc na internecie 50/50 między WiFi, a LTE. Najbardziej jednak zszokował mnie fakt, że naładowany wieczorem telefon z rana nadal pokazuje 100%. WOW. Już dawno tego nie widziałem ;) 

Czy ta bateria jest idealna? Nie. Zdarzało jej się 'żreć' procenty bez powodu (np: gdy telefon był w kieszeni nieużywany przez x godzin), ale to jest nic przy oryginalnej baterii jeżeli patrząc na jej stan na dzień dzisiejszy.

Pokażę wam wczorajszy wynik. Dodam jeszcze, że pracuję na dwóch kartach. Jedną używam jako główną do wykonywania połączeń/pisania sms'ów, a drugą do korzystania z LTE.

Jakie mam oprogramowanie? Niezmiennie od wielu miesięcy - MIUI 8.2 by xiaomi.eu 6.11.24 rozwojowa.

1.png

2.png

3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20170222_172024.thumb.jpg.9e526b74ea2524f36b70172809938ab2.jpgScreenshot_2017-03-14-20-34-14-068_com_miui.securitycenter.thumb.png.7f150be4c7940c1d8ad2afdc02515e0a.png

Witam, chciałem tu szczególnie podziękować @rysib. Odwaliłeś tu człowieku kawał porządnej roboty. Link do baterii NOHON jak i sam towar, to strzał w "10". Nie będę się rozpisywał, tylko potwierdzę opinie za @Carburator @Karpiasty czy @Waxy. Bateria działa bardzo dobrze, bez zwiech czy jakichś niespodziewanych skoków pojemności. Mogę dodać, że tzw. oryginał kupiony na Allegro zwróciłem po kilku dniach od zakupu. Beznadziejna kultura i czas pracy. Do tego resety, a już szczytem było powtarzające wyłączanie się telefonu (na stałe), będącego przez noc w ładowarce. Na baterii NOHON nic takiego nie zaobserwowałem po ponad miesiącu intensywnego użytkowania. Na screenie widać zachowanie w ciągu ok 13 godzin pracy. Włączone są dwie karty SIM, WiFi i dane na stałe, były ze dwie krótkie rozmowy oraz oraz 2,5h intensywnego użytkowania internetu z wyświetlaczem na ok 1/3 jasności. Ogólnie mam wrażenie, że akumulator absolutnie nie ustępuje oryginałowi, a może i nawet okaże się lepszy. Czas pokaże.

Edytowane przez hohoho
Dołączenie fotki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też kilka słów,bo bateryjka doszła.

Po ok. 10ciu dniach użytkowania,nasuwają się takie wnioski.

Aku,co najmniej tak dobre jak fabryczne,o ile pamiętam,nowe może nawet ciut słabiej się spisywało,ale to raczej z powodu bardziej prądożernych romów.

Jeżeli  degradacja nie będzie szybsza niż orginał,to bardzo dobry zamiennik.

Oczywiście mowa o nohon.

Edytowane przez raideri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2017 o 22:36, hohoho napisał:

Witam, chciałem tu szczególnie podziękować @rysib. Odwaliłeś tu człowieku kawał porządnej roboty. Link do baterii NOHON jak i sam towar, to strzał w "10".

Dziękuję i cieszę się, ze mogłem pomóc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2017 o 11:35, rysib napisał:

Taki mały smaczek z dzisiaj. Czy to przeszkadza? Mi nie, aku ma swój charakterek. ;-)

:o:-D

Ooo!??? Może należy dopatrywać się jakiejś niestabilności w oprogramowaniu ew. błędnej wymianie danych między baterią, a układem kontrolującym. Z punktu widzenia fizyki raczej niemożliwe jest, aby akumulator po oddaniu jakiejś porcji energii, nagle się "opamiętał" i dociągnął, tę już utraconą, z powietrza :-)  Chyba, że zachodzą jakieś nieprzewidziane procesy w samym ogniwie :-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...