Skocz do zawartości

100% Oryginalna bateria do rn2?


Grothgar

Rekomendowane odpowiedzi

Telefon mam od 14 miesięcy. Ładuje go co dzień lub drugi dzień i często doładowuje. Co tydzień aktualizuje i nigdy nie zdażyły mi się takie cyrki jak wam. Nie zauważyłem jakiegoś spadku wydajności baterii po takim czasie. Jeszcze do tego naczytałem się że modele z początku produkcji miały wiele nie doróbek i usterek. Albo macie dużego pecha albo ja mam wyjątkowy egzemplarz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem telefonu dłużej niż 10 miesięcy.Ten bije rekord! :) A jak się w nim zacznie coś psuć to oddam go na wysypisko elektrośmieci i kupie nowy.:) P.S. Ja jeżdżę od 15 lat jednym pojazdem(Citroen) i mogę o nim powiedzieć to co o telefonie. A mówią że Citroeny są do d...! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie schodźcie na temat motoryzacji, bo zacznie się wojna! ;) Generalnie z każdą rzeczą jest tak, że jednym coś się psuje, inni używają bezproblemowo, a ostatecznie i tak najwięcej jest słychać tych negatywnych opinii, bo ludzie zadowoleni z produktu nie piszą o tym tyle. Na forach raczej tworzy się tematy z problemami, a nie typu "Mam telefon rok i jestem zadowolony, bo nic mi się nie psuje". :D Z telefonami to zawsze było tak, że siadały głośniczki, złącza USB (lub inne zanim zrobiono jeden standard), przyciski, klawisze, joysticki (w zwykłych telefonach), ekrany, baterie, mikrofony, gniazda słuchawkowe, płyty główne czy taśmy (szczególnie w telefonach z klapką), a co niektóre modele miały jakieś wady fabryczne (jak nieszczelność między digitizerem, a ekranem w niektórych modelach Samsunga, przez co pojawiał się kurz w środku na ekranie). Także nie możliwym by było, żeby w budżetowym telefonie coś się nie psuło, ale oczywiście nie zawsze tak musi być i jeśli wszystko działa, to należy się cieszyć. Podobnie jak w autach. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grembi napisał:

Podziwiam cierpliwość ludzi takich jak Accro czy galakty. Zaciekle narzekacie jaki ten telefon jest fe i be :-). Ja na Waszym miejscu już dawno bym go zmienił zamiast marudzić publicznie. Ile czasu i nerwów byście zaoszczędzili.

Napisane z Tapatalka za pomocą Xiaomi RN2
 

Podziwiam ocenianie wypowiedzi po 10 ostatnich postach. Jakbyś przysiadł, to byś wiedział, że prawie rok broniłem tego telefonu. Ale nagłe zniknięcie 50% zawartości baterii przesądziło o Xiaomi. 

I tak, niedługo ten szrot zmieniam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co chciałbyś baterię niezniszczalną? Po jakimś czasie (przy intensywnym użytkowaniu szybciej) każda tego typu bateria pada, ginie, puchnie, traci właściwości.
Problem nie leży w telefonie, "szrocie", tylko w braku dobrych zamienników dla naszych zmaltretowanych baterii



Przykładem jest tu Accro, którego nowa bateria z wielkiego dragon-tt odstawia cyrki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galakty ja wiem jakie miałeś zdanie na temat tego tel. Być może i mój egzemplarz także zeświruje ale napewno jeżeli tak się stanie nie będę tu płakał :-) Myślę, że i tak ilość zadowolonych userów jest większa niż tych drugich. U mnie stan tel oceniam na NOS. Przycisk praktycznie nowy bo używam MiKeya, bateria między 5-6h SOT, a to tylko tel za połowę ceny 2 razy słabszego Szajsunga czy innego Soniacza. Rok czasu bez awarii i tak uważam za spoko wynik

Napisane z Tapatalka za pomocą Xiaomi RN2


  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem na Ali, ale to raczej fake, w dodatku telefon się restartuje przy naładowaniu do 99/100%, napisałem do sprzedawcy i wysyła mi drugą, może trafiłem na jakiś wadliwy egzemplarz, dobrze, że telefon nie ucierpiał. 

Chętnie bym wydał nawet więcej, ale za baterie w 100% Xiaomi, tylko nigdzie nie ma pewności i to jest chore. 

Na tym portalu wygląda, że bateria jest dość zbliżona do oryginału. 

Co do przycisku power to u mnie też trochę szwankuje, trzeba ciut mocniej nacisnąć. Osobiście uważam, że Redmi 1 było lepiej wykonane niż Redmi Note 2, no ale oprócz, krótkiego działania baterii, tego przycisku, który trochę szwankuje i tego, że ten telefon się zbyt grzeje momentami, to z reszty jestem zadowolony. Względnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem trochę więcej szczęścia i mój egzemplarz RN2 używany od połowy października 2015 + drugi egzemplarz z końca stycznia 2016 mają takie same wyniki pracy baterii co chwile po zakupie,więc ciekaw jestem czemu macie takie problemy.

Te dwa egzemplarze mam od Hong Kong Goldway.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, majdan12 napisał:

Ja miałem trochę więcej szczęścia i mój egzemplarz RN2 używany od połowy października 2015 + drugi egzemplarz z końca stycznia 2016 mają takie same wyniki pracy baterii co chwile po zakupie,więc ciekaw jestem czemu macie takie problemy.

Te dwa egzemplarze mam od Hong Kong Goldway.

To chyba zależy od sposobu używania telefonu, częstotliwości ładowania itp. Jak używam komórki do Clash of Clans, bateria schodzi jak szalona. Dodaj do tego ładowanie i granie, codziennie i masz świetny przepis na wykończenie każdego ogniwa. W podobny sposób wykończyłem baterie w SGS3, choć nie w 6 msc-y a w rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, rysib napisał:

To chyba zależy od sposobu używania telefonu, częstotliwości ładowania itp. Jak używam komórki do Clash of Clans, bateria schodzi jak szalona. Dodaj do tego ładowanie i granie, codziennie i masz świetny przepis na wykończenie każdego ogniwa. W podobny sposób wykończyłem baterie w SGS3, choć nie w 6 msc-y a w rok.

Ja mam informacje od dwóch osób które używają RN2 i żadna z tych osób nie narzeka i nie ma takich problemów jak u niektórych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Coś już mogę napisać i tym razem (w odróżnieniu od taniej baterii z Ali) jestem zadowolony z zakupu. Widzieliście już zdjęcia jak całość jest pakowania (normalnie półka premium ;-) ).

Ogólne odczucia są na plus, ale nie o ogólne odczucia tu chodzi. Czas na fakty:

1. na pracy z pakietem internetowym Screenshot_2016-10-27-16-13-56_com.gsamlabs.bbm.png

2. na wi-fi Screenshot_2016-10-29-23-23-22_com.gsamlabs.bbm.pngScreenshot_2016-10-29-23-23-47_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-10-29-23-24-20_com.miui.securitycenter.png

 

Zrzuty ekranu robione jakiś czas temu, ale kultura pracy tego ogniwa pozostaje jak na razie na tym samym, dobrym, poziomie. I spokojnie mogę polecić tą baterie.

PS jedyną ciekawostkę stanowią dwa skoki poziomu naładowania (zrzut ekranu parę postów wyżej). Zdarzyło się to w obydwóch przypadkach po całonocnym ładowaniu baterii i wskaźnik poziomu baterii sam wracał do normy (tzn. sam wrócił do "właściwego" poziomu). 

W razie pytań, piszcie śmiało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może się podłącze do pytania ^^. Ogólnie to nie wiem jakiś peszek, pewnie przez to że forum przęglądałem :D 
Dzisiaj z rana bateria potrafiła mi zejść z 38% do zera w 20minut. Tak o 8 rano, telefon który odłączylem o 6:20 od ładowarki , padł. Telefon mam dokładnie 6,5 miesiąca. Ładuje go średnio dwa razy dziennie, jak wracam ze szkoły to nawyk podłączania telefon pod ładowarkę. Zadzwoniłem dzisiaj do kupującego z allegro u którego zamówiłem ten telefon, noi powiedział mi że bym mu wysłał skan faktury , on wyślę nową baterię do tego telefonu. I ta bateria również dostanie pół roku gwarancji. ^^ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...