Skocz do zawartości

100% Oryginalna bateria do rn2?


Grothgar

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, JestemMortem napisał:

Po roku (mi) zawsze bateria pada. Ładuje się godzinę, trzyma podobnie.

Po ok roku z wytrzymałością baterii mam jak Mort. I nasuwa się mi taka myśl: czy w RN2 nie używano baterii od rożnych dostawców (coś jak wyświetlacze były od różnych dostawców). Xiaomi zleciło różnym producentom/dostawcą dostarczenie jakiejś tam liczby baterii, potem wszystko to ometkowali, powsadzali do naszych zabawek i puścili w świat. A że różni producenci używali różnych ogniw, to mamy takie różnice w działaniach. Pierwszy zamiennik kupiłem w X4S (niby oryginalny Xiaomi, trzyma przyzwoicie), drugi na Ali (jeden z bardziej popularnych, niby też oryginał ;-) )... Jak dotrze do mnie, zobaczę jakie będą różnice w działaniu i opiszę tu moje obserwacje.

Edytowane przez rysib
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja już sobie daruję tę markę, żeby po roku był problem z guziorem i baterią... Ja rozumiem, mały SoT. Ale żeby z prawie 60% zjechać do 12% w ciągu sekundy? Za co płaciłem? Za IBG? Myślałem, że tam mają dobre telefony, a te psujące się sprzedają głównie na Ali po taniości. Jak wszystkim znajomym polecałem, tak chyba przestanę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, redminote2 napisał:

@galakty ile razy to sie zdarzylo? Dlugo byl zawieszony? Moze cos sie zapetlilo i procek oraz gpu chodzily na 100%. Goracy byl jak wyciagales baterie?

Wczoraj, raz. Siedziałem na tej wersji 2 miesiące, więc to nie wina softu. 

Czy długo? Gdybym nie wyciągnął baterii, to by się nie odwiesił. Nawet przyciski dolne nie działały, power button też nie. Gorący nie był, to nie zapętlenie, tylko wada sprzętowa. Mam tylko nadzieję, że bateria umiera, a nie jakiś układ w telefonie.

Poza tym serio... Jakby się coś zapętliło, to w kilka sekund połowa baterii by zniknęła? Niemożliwy jest taki drenaż, choćby CPU i GPU chodziło na 100%. 

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogole to nie przesadzaj. To, ze Tobie padl przycisk power to nie znaczy, ze telefon to badziewie xD Miales pecha. Ja tez mam redmi note 2 ponad rok i nie mam takiego problemu. Kup sobie na ali przyciski za 2 dolce https://www.aliexpress.com/item/Original-for-Xiaomi-Redmi-Note-2-Side-Power-ON-OFF-Volume-Key-Button-Switch-Flex-Cable/32515591621.html

Z tego co widzialem na youtube to wystarczy odkrecic obudowe (ale mozesz sie jesazcze dopytac Acida), w 2:42 jest odpinana tasma z przyciskami.

https://www.youtube.com/watch?v=K3C4hs-XPdQ

@galakty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo czyli ile? 10, 100 czy 1000? Czlowieku Xiaomi sprzedalo chyba 2mln sztuk i pobilo rekord wiec nic dziwnego, ze troche osob skarzy sie, myslisz, ze w samsungach czy innych popularnych w europie markach nic tagiego sie nie dzieje? Wszystko sie psuje. Takze nawet te 1000 osob przy takiej skali to nic. I wez pod uwage, ze osoby ktorym przycisk dziala, nie chwala sie tym na forum, bo po co?

Co do baterii to chyba tez raz cos takiego mi sie przydatzylo (po wyjeciu baterii), tylko ze mniej procent ucieklo. Zdarzylo sie to raz i nie dramatyzuje, to moze byc jakis softwareowy bug i calkiem mozliwe, ze jakbys go wtedy zresetowal albo ponownie wyjal baterie to procenty uroslyby.

Edytowane przez redminote2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.10.2016 o 15:07, rysib napisał:

Baterii z ali (LINK) używam już ok 2 tygodni i coś mogę powiedzieć. To coś nie jest niestety zbyt pochlebne. Z resztą sami zobaczcie na zrzuty ekranu. 

Screenshot_2016-09-24-22-57-34_com.gsamlabs.bbm.png

Screenshot_2016-09-24-22-57-59_com.miui.securitycenter.png

Podobny czas pracy jak u mnie na oryginalnej baterii,zmiana softu praktycznie nic nie wnosi ,mysle tez o kupnie nowej baterii ,poczekam na opinie @Accro.Dodam do tego ze używam dwie karty sim i mi band 1s

I zawsze można zrobić coś takiego https://www.youtube.com/watch?v=PSXh1BYpGT0

 

Edytowane przez ag179
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz na jakiś czas mam problem, że z szybko lecącej, bateria wręcz spier.... Gdy wyczuję, że na prawdę szybko ucieka tak jak wczoraj, wyłączam i wyjmuję baterię na sekundę, wkładam i nagle z 5 mam 40%. Teraz pytanie co powoduje ten błąd, bateria czy układ w rn2?

Edytowane przez Gabriel172
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gabriel172 napisał:

Raz na jakiś czas mam problem, że z szybko lecącej, bateria wręcz spier.... Gdy wyczuję, że na prawdę szybko ucieka tak jak wczoraj, wyłączam i wyjmuję baterię na sekundę, wkładam i nagle z 5 mam 40%. Teraz pytanie co powoduje ten błąd, bateria czy układ w rn2?

Coś, co odpowiada za prawidłowe odczyty. Problem pojawia się na każdej wersji MIUI, więc może to być problem sprzętowy, prawdopodobnie gdzieś na płycie głównej. Ja mam co jakiś czas i nauczyłem się z tym żyć, choć z początku myślałem, że to kolejny telefon który ma jakąś usterkę. Ładuję w nocy i cały dzień trzyma, również jak spadnie nagle do kilku procent.

Z pewnością bateria jest dobra, tylko jakieś upierdliwe gówienko psuje komfort użytkowania. Z drugiej strony lepiej tak, że trzyma na 5%, niż gdyby miał się wyłączać przy 20%, co potrafiły inne Androidy typu Motorola RAZR, Samsung Galaxy S I i II (przynajmniej ja tak miałem). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no do cholery to co ta bateria odwala jest niemożliwe - rano podłączyłem do ładowarki, odłączyłem przy bodajże 42% - zamknąłem apki, wyłączyłem lte/wifi/bt/gps i odłożyłem telefon. Po jakiejś godzinie BEZCZYNNEGO leżenia widzę komunikat "Podłącz ładowarkę" - 15%... Wykres oczywiście leci w dół, chociaż żadna apka nie jest uruchomiona. SOT?8minut. :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio na wyjeździe przy włączonych danych ledwo wytrzymał cały dzień targów, ale w sumie go nie używałem, tylko w tle apki chodziły. Masakra jakaś, jeszcze te zniknięcie 50% baterii w kilka sekund. 

 

Myślałem nad kolejnym Xiaomi, ale chyba dopłacę i wezmę Huawei, czy Honora z Polski i dam im szansę. Szkoda nerwów :( 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to się wkurzyłem i to porządnie. Ładowałem WYŁĄCZONY telefon od rana. (Ładował się jeszcze z 2h po rzekomym pełnym naładowaniu) - odłączyłem tele od ładowarki i włączyłem. Chwilę później odpaliłem snapa, NA DWIE MINUTY. Naglę patrzę na status baterii a tam? 87%...

Chwilę później procenty spadły do 86, następnie do 85. Chiński szrot i tyle.

//update - 3 minuty SOT i już 73% 
Co chwile wyskakuje powiadomienie "Bateria jest zużywana zbyt intensywnie"

Edytowane przez Accro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, redminote2 napisał:

Ze tobie zepsul sie telefon to nie znaczy, ze ogolnie telefon jest szrotem. Ja jakos nie mam takich przygod.

Tylko mi? Przeczytaj sobie kilka tematów, nie tylko ja mam takie problemy. Galakty też bronił zaciekle tego telefonu tak samo jak ty - do czasu aż jemu też zaczął sprawiać problemy 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Accro napisał:

Tylko mi? Przeczytaj sobie kilka tematów, nie tylko ja mam takie problemy. Galakty też bronił zaciekle tego telefonu tak samo jak ty - do czasu aż jemu też zaczął sprawiać problemy 

Nie napisalem, ze tylko Tobie. Telefon sprzedal sie w milionach sztuk. Wasze przypadki to promile promili. Telefon to nie łom - ma prawo sie zepsuc, mieliscie pecha i tyle. Mam wrazenie, ze jak bys mial nad wyswietlaczem napis Samsung i przytrafilby Ci sie taki sam problem to wypisywalbys "chinski szajsung, chinski szrot".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...