Skocz do zawartości

Telefon nie reaguje na dotyk.


szwondel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Telefon kupiłem kilka dni temu, nie było z nim żadnych problemów - do teraz. Ściągnąłem program endomondo, chciałem sprawdzić jak działa na tym telefonie, więc poszedłem się przebiec. Gdy zrobiłem krótką rundkę, odblokowałem telefon palcem i chciałem zatrzymać działanie endomondo, ale się nie dało. Później zorientowałem się, że telefon w ogóle nie reaguje na dotyk. Nie działają trzy dolne przyciski, działają jedynie przyciski do regulacji głośności i ten klawisz do blokowania. Po odblokowaniu telefonu pojawia się jedynie program endomondo, a tam upływający dalej czas. Co się mogło stać? Przecież telefon miałem normalnie w kieszeni, nie upadł mi ani nic. Prosiłbym o jakieś porady, za które z góry dziękuję.

Czy to wina oprogramowania? Mam ten 'syfiasty' ROM, który wgrywany jest przez polskich sprzedawców, ten ze spolszczeniem, nazwany bodajże global 7.1. Jednakże nie było z nim wcześniej żadnych problemów.

Po podłączeniu przez USB do komputera i po odblokowaniu palcem, normalnie widać wszystkie pliki w telefonie.

@EDIT

Działa, przepraszam za zamieszanie, post można usunąć. Jestem na tyle durny, że nie zorientowałem się wcześniej, że można wyłączyć i włączyć telefon przyciskiem, bez używania dotyku. Telefon działa, nie mam pojęcia dlaczego, ale aplikacja Endomondo cały czas powoduje ten problem, nie wiem czy tylko u mnie, no ale problem jest.

Edytowane przez szwondel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem edycję posta, ale napiszę tutaj jeszcze raz. To właśnie aplikacja Endomondo u mnie powoduje taki problem, że dotyk całkowicie przestaje działać, reagować. Byłem przekonany, że telefon zrestartować można jedynie za pomocą dotyku (co pojawia się przy krótkim przytrzymaniu klawiszu), dlatego spanikowałem. Jednak teraz już działa - dziękuję Ci i tak za zainteresowanie. 

Nie mam pojęcia dlaczego, ale to właśnie ta aplikacja taki problem powoduje. Jednak dobrze, że telefon działa, a bez endomondo da się żyć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Od wczoraj nie działa mi dotyk w telefonie, zaczęło się od takiego delikatnego "zawieszania się" podczas normalnego dotykania palcem ekranu, więc postanowiłem uruchomić go ponownie, no i już po ponownym włączeniu tel nie reaguje w ogóle na dotyk. Klawisze boczne działają, udaje się również odblokować tel czytnikiem linii, ale to na tyle. Czytałem o zrobieniu recovery, ale w redmi note 3 pro to nie działa, bo trzeba odblokować bootloader, tylko jak mam go odblokować, nie mają dostępu do telefonu?

Spróbowałem wgrać w trybie fastboot rom (wg tutorialu) poprzez miflash, jednak wyskakuje error (wrzuciłem screen).

Jakieś pomysły, co może być przyczyną tej sytuacji? Telefon nie upadł, poprzedniego dnia wszystko było ok, rano zaczął szwankować.

MI!.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2017 o 19:21, prendo napisał:

Jakieś pomysły, co może być przyczyną tej sytuacji? Telefon nie upadł, poprzedniego dnia wszystko było ok, rano zaczął szwankować.

Po pierwsze, używasz starszej wersji MiFlash. Skorzystaj z wersji 2016.04.01.

Po drugie, folder z ROMem umieść na partycji systemowej, obok folderów "Program Files", "System", etc.

Po trzecie, nie zrobisz MiFlash w fastboot, jeśli nie odblokowałeś bootloadera.

Po czwarte, spróbuj flashowania w trybie EDL.

Po piąte, spróbuj (uwzględniając powyższe) wgrać ROM Global.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDT.

Problem rozwiązany. Okazało się, że to błahostka, obejrzałem na yt filmik, w którym opisują jak poprawnie rozebrać RN3P i zobaczyłem, który styk odpowiada za dotyk, więc rozebrałem swój RN3P i przeczyściłem ten styk (prawy górny) i zaczęło hulać :)

 

 

 

Udało mi się go sflashować przez edl, jednak nadal bez reakcji na dotyk.

Próbowałem wejść przez twrp, jednak pojawił się problem z bootloaderem, dostałem pozwolenie na jego odblokowanie, jednak przez aplikację miunlock proces odblokowywania dochodzi do 99% i wywala błąd (screen). Z informacji ze screena wynika, że muszę coś pozmieniać w ustawieniach telefonu, żeby można było go odblokować, jednak jak to zrobić, skoro nie ma dostępu do telefonu (można to jakoś obejść)?

sas.png

Edytowane przez prendo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...