Skocz do zawartości

1,5h przy włączonym ekranie i po baterii...


purito7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem telefon z jakby to ująć stronki partnerskiej ( Technos) i  nie więc o o tym sądzić.  Nie   wyobrażam sobie dalej ładować telefon po 4-5 x dziennie  do tego  2 tyg po użytkowaniu padł guzik pogłaśniania i ledwo co łapie guzik power, ale to już mniejsza o to,  poprosiłbym o jakieś instrukcję jak z tym sobię poradzić być może  zapewne wiele podobnych postów już istnieję  ale wyszedłem ze szpital po  urazie neurologicznym i nie bardzo jestem na siłach i koncentracji , 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gry nie gram, najwięcej korzystam : Snapchat, Facebook, Instagram , Endomondo, muzyka i jeszcze fora na tapatalku. Internet jest włączony non stop i gps, jednak w starym HTC Desire 500 miałem tak samo że gps i internet nie wyłączane i spokojnie dawał radę na pracę poza domem a tutaj to jakiś żart. Na wyłączonym ekranie,bez internetu gdy zostawiam telefon na noc zjada po 5-7 %  na godzinę w bezczynności.  Teraz sprawdzam zużycie baterii :  70 - urządzenie 30 aplikację  i z największych jest 16% snapchat 67% - ekran i  ten żart pozostało baterii na 2 dni i 17 godz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria w RN2 za mocna nie jest ale te aplikacje to pożeracze baterii. Przez całą noc spadek 5-7% jeszcze rozumiem tylko że noc 7-8godzin a nie co godzinę jak piszesz. Jak najszybciej zmień rom a najlepiej wgraj całość przez miflash a potem wrzuć TWRP i MIUI Polska albo Stabla np. 7.2.1.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.04.2016 o 15:58, d3tr0 napisał:

Bateria w RN2 za mocna nie jest ale te aplikacje to pożeracze baterii. Przez całą noc spadek 5-7% jeszcze rozumiem tylko że noc 7-8godzin a nie co godzinę jak piszesz. Jak najszybciej zmień rom a najlepiej wgraj całość przez miflash a potem wrzuć TWRP i MIUI Polska albo Stabla np. 7.2.1.0

Dziękuje za zainteresowanie, problem w tym że nie za wiele z tego zrozumiałem i chyba potrzebne są mi jeszcze dokładniejsze wskazówki o ile to możliwe  jeśli to coś pomoże to  mam  aktualna wersje MIUI 6.1.29 

Edytowane przez purito7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka była wgrana od zakupu w sklepie  Technosa , rozczarował mnie ten telefon bardzo, bateria a teraz jeszcze te guziki ...  i czy jest w ogóle szansa bym zwrócił go na zasadzie rękojmi ?   Od zakupu minął miesiąc 

Edytowane przez purito7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym Ty w ogóle piszesz? 1,5 h SOT jest dla mnie nie realne. Do wczoraj posiadałem Redmi Note 2 i średni SOT 5h - rozumiem, jak słaby zasię to 3 ale 1,5??

Zmień ROM, nie instaluj przez 2 dni  Snapchat, Facebook, Instagram , Endomondo, sprawdź jak zachowuje się bateria a potem instaluj np co 2 dni najpierw Facebook potem Snapchat potem następne i obserwuj cały czas baterię. Nie ma opcji, jeśli telefon jest sprawny mieć takiego zużycia.

Ps. O co chodzi z guzikami?

Edytowane przez KrzysiekGP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem telefon na noc rano wstaję i nie działa guzik podgłaśniania oraz power(chyba że sposobem na "chama" / skrawku to za 10 razem zareaguję, czego nie muszę uświadamiać jakie to jest uciążliwe ) .Aktualizuje z pliku zip do  6.3.31 w tym momencie zobaczymy czy coś to zmieni

Edytowane przez purito7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, purito7 napisał:

Nie  a czy to było aż tak konieczne ? 

Koniecznie - nie, ale bardzo zalecane jak wgrywasz rom po kkupnie fona, wiesz wtedy, że rom jest na bank bez śmieci/pozostałości po poprzednim. Full wipe można nie robićjak sobie np co tydzień aktualizujesz z poprzedniego, pewnego w działaniu romu (czyli np MIUI Polska ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, szczuru napisał:

Koniecznie - nie, ale bardzo zalecane jak wgrywasz rom po kkupnie fona, wiesz wtedy, że rom jest na bank bez śmieci/pozostałości po poprzednim. Full wipe można nie robićjak sobie np co tydzień aktualizujesz z poprzedniego, pewnego w działaniu romu (czyli np MIUI Polska ;) ).

Dobrze mówi, polać mu;) Przy takim problemie jak Ty masz zrób full wipe i dopiero instaluj apki. Inaczej nie sprawdzisz i nie znajdziesz winowajcy od rozładowywania baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 7.1.3.0 osiągnąłem 5H sot przy pisaniu SMS (ekran non stop włączony, 3G) + trochę nawigacji. No to wynik normalny raczej. 

A grając w gry + rozmowy (wtedy ekran wyłączony jest) to jakieś 2.5H, też raczej nic dziwnego. 

Przy nowym telefonie najlepiej wgrać TWRP + FULL WIPE żeby chińskie śmieci wyrzucić, to nie Samsung, czy LG. Wgrać EU czy coś innego i wtedy większość problemów znika.

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam ten sam problem co u kolegi, kupiłem telefon w Technos - dopiero co odebrałem i bez powerbank-a to autentycznie boję się wyjśc z domu. Mam wersję 6.3.3 i trzymanie baterii to jakiś dramat. Wcześniej miałem Note LTE - to mocno eksploatowany wytrzymywał pół dnia po roku użytkowania... a ten to baterię zjada w oczach. Wymiana soft-u mnie tu czeka czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Romarius napisał:

Również mam ten sam problem co u kolegi, kupiłem telefon w Technos - dopiero co odebrałem i bez powerbank-a to autentycznie boję się wyjśc z domu. Mam wersję 6.3.3 i trzymanie baterii to jakiś dramat. Wcześniej miałem Note LTE - to mocno eksploatowany wytrzymywał pół dnia po roku użytkowania... a ten to baterię zjada w oczach. Wymiana soft-u mnie tu czeka czy co?

Pierwszą rzeczą jaką powinno się robić po zakupie to wgrać rom ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Romarius napisał:

No właśnie tylko czy ja nie mam teraz najnowszego?

6.3.3 czyli:

6 = 2016

3 = 03-marzec

3 = 3-ci marca ;)

Romy wychodzą co tydzień, więc raczej nie jest najnowszy ;) (po 6.3.3 były: 6.3.10/6.3.17/6.3.24/6.3.31/6.4.7). Zrób pełen wipe z poziomu recovery (włącznie z partycją system, czyli cache, data, dalvik, system) i wgraj najnowszy lub jeden z ostatnich - ja np siedzę na 6.3.24 bo chodzi mi co najmniej dobrze i na chwilę obecną nowsze od 6.3.24 nie mają dla mnie jakiś nowszych "ficzerów" żebym chciał przejść ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, szczuru napisał:

6.3.3 czyli:

6 = 2016

3 = 03-marzec

3 = 3-ci marca ;)

Romy wychodzą co tydzień, więc raczej nie jest najnowszy ;) (po 6.3.3 były: 6.3.10/6.3.17/6.3.24/6.3.31/6.4.7). Zrób pełen wipe z poziomu recovery (włącznie z partycją system, czyli cache, data, dalvik, system) i wgraj najnowszy lub jeden z ostatnich - ja np siedzę na 6.3.24 bo chodzi mi co najmniej dobrze i na chwilę obecną nowsze od 6.3.24 nie mają dla mnie jakiś nowszych "ficzerów" żebym chciał przejść ;)

Powiem szczerze, że mam mega obawy przed aktualizowaniem soft-u. Jakieś 3 tygodnie temu uwaliłem Note LTE na amen i nie mam pojęcia dlaczego - wyskoczył error i przestał działać.... :/

Ile Ci trzyma bateria na 6.2.4 w różnych wariantach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Romarius napisał:

Powiem szczerze, że mam mega obawy przed aktualizowaniem soft-u. Jakieś 3 tygodnie temu uwaliłem Note LTE na amen i nie mam pojęcia dlaczego - wyskoczył error i przestał działać.... :/

Ile Ci trzyma bateria na 6.2.4 w różnych wariantach?

Masz talent, żeby uwalić telefon w taki sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Romarius napisał:

Powiem szczerze, że mam mega obawy przed aktualizowaniem soft-u. Jakieś 3 tygodnie temu uwaliłem Note LTE na amen i nie mam pojęcia dlaczego - wyskoczył error i przestał działać.... :/

Jeśli tylko masz twrp, zainstalowane sterowniki do adb i fastboota na pc to nie masz się czego bać :)

12 minut temu, Romarius napisał:

Ile Ci trzyma bateria na 6.2.4 w różnych wariantach?

Ciężko u mnie stwierdzić bo mam odruch, że na noc podłączam telefon, więc gdy tylko dzwonie i smsuje to na wieczór mam jeszcze ~80%. Przy "wzmożonym użytkowaniu" (parę minut na fejsie, googlowanie czegoś, parę rozmów na Viberze i parę partii w Ustawkę) to i tak nie zszedłem poniżej 30% na wieczór.

 

//Edit - telefon odłączony dziś około 9 rano, kilkanaście rozmów, parę sms-ów + radio na słuchawkach (około godzina) = zostało 89%.

 

Edytowane przez szczuru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.04.2016 o 11:56, d3tr0 napisał:

Zainstalował ci się ten 6.3.31 z pliku zip czy nie chciał ? Jeśli tak to masz TWRP, możesz całość przeprowadzić ponownie z tą różnicą że najpierw zrobisz wipe i od razu zainstalujesz ten rom.

Tak bez problemu , znów mocno się rozchorowałem dlatego się nie odzywałem , jednak problem z bateria jest nadal taki sam . Czyli co ostatnia próba zrobić wipa i jeszcze raz zarzucić ten rom czy jakiś 6.4.7?

Edytowane przez purito7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, purito7 napisał:

Tak bez problemu , znów mocno się rozchorowałem dlatego się nie odzywałem , jednak problem z bateria jest nadal taki sam . Czyli co ostatnia próba zrobić wipa i jeszcze raz zarzucić ten rom czy jakiś 6.4.7?

Tak możesz spróbować, ale proponował bym inny ROM. https://www.androidfilehost.com/?fid=24459283995315559

Pobierz i wgraj do pamięci telefonu. Wejdź potem do aktualizacji i ... będzie opcja uruchom w recovery, powinien włączyć ci się w TWRP. Najpierw zrób wipe advanced zaznacz tam kolejno : cache, dalvik cache, system, data i przeciągnij suwak by wykonał. Kiedy skończy daj strzałka w tył i teraz z listy daj Install, znajdź tam wgrany plik hermes 7.2.3.0 wybierz go i przeciągnij suwak by go wgrał. Wgranie z 2 minuty, uruchomienie pierwsze z 5 minut. Jak masz coś w telefonie to wcześniej sobie zgraj bo wyczyści wszystko. Jeśli to nie pomoże jest możliwość miflash ale na razie zobacz tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, d3tr0 napisał:

Tak możesz spróbować, ale proponował bym inny ROM. https://www.androidfilehost.com/?fid=24459283995315559

Pobierz i wgraj do pamięci telefonu. Wejdź potem do aktualizacji i ... będzie opcja uruchom w recovery, powinien włączyć ci się w TWRP. Najpierw zrób wipe advanced zaznacz tam kolejno : cache, dalvik cache, system, data i przeciągnij suwak by wykonał. Kiedy skończy daj strzałka w tył i teraz z listy daj Install, znajdź tam wgrany plik hermes 7.2.3.0 wybierz go i przeciągnij suwak by go wgrał. Wgranie z 2 minuty, uruchomienie pierwsze z 5 minut. Jak masz coś w telefonie to wcześniej sobie zgraj bo wyczyści wszystko. Jeśli to nie pomoże jest możliwość miflash ale na razie zobacz tak.

Spróbowałem jak pisałem, ale również wielkie G w kwestii baterii. Tak więc czas na ten sposób, dzięki wielkie raz jeszcze za poświęcony czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, d3tr0 napisał:

Może Ci wsadził baterie jakąś podrobke kto wie... Jak robili przekręty z klapkami nie oryginalnymi to czemu by nie bateria. Albo coś z telefonem bardziej.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

W Technosie takie wałki robili ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technos bateryjek nie podmienia, tego można być pewnym. Na 100% masz włączone Fejsa, insta, snapa i kilka innych apek w autostarcie, czyli, ciągle siedzą i pożerają baterię, przez 3tygodnie na Mi4 walczyłem z pozeraniem baterii 30% przez samego FB. Wejdź w Panel->Uprawnienia->Autostart i wywal apki z autostartu... Co więcej, już dawno powinieneś mieć zainstalowane WLD (WakeLockDetector) i sprawdzone, co Ci go wybudza, bo telefon widać, że nie wchodzi w Deep Sleep... Z przyciskami to zostaje Ci się zgłosić do Technosa i z nim ugadać, być może jakiś feler się trafił i się pourywało coś.. bóg jeden to tam wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...