Skocz do zawartości

Mi4 czy REDMI 3


seku

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączamy się do pytania, 5 minut temu sgs4 mojej żony stlukl się więc trzeba coś zmienić. A że od tygodnia jestem zadowolnym posiadaczem xiaomi note pro to chce xiaomi i wybieram z pośród tych dwóch modeli. Bardzo proszę właścicieli o jakąs opinie. Za mi4 przemawia to że to jednak flagowiec a redmi 3 z kolei jest młodszy, co myślicie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiałem się nad tymi dwoma telefonami (Mi4 2gb ram vs Redmi 3). I kupiłem Redmi 3 bo jednak ta bateria to coś czego większości telefonów brakuje. Wydajność pewnie trochę gorsza no ale po co? Żeby grać w gry? Już dawno wyrosłem z takich rozrywek ;) Poza tym do tego służy konsola a nie telefon.

Inna rzecz - wyświetlacz Full HD vs HD. Wiadomo że większa rozdzielczość obciąża dużo bardziej procesor, baterie i wymaga więcej ramu. 

Wygląd - Mi4 wg mnie wygrywa, szczególnie jeśli chodzi o tył ale to kwestia gustu. Zresztą i tak prawie każdy nosi etui i nie widać ozdobnych wzorów ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie właśnie ten android 6 zniechęcił trochę do Mi4. Miui czy to na androidzie 4.4 czy 6 wygląda tak samo a tylko problemy są przez takie aktualizacje. Z tego co chyba Acid pisał to każdy procesor jest jakby robiony pod aktualną dla niego wersję androida. I tylko nowsze procesory potrafią wykorzystywać zalety nowszego androida. Tak samo chyba było i jest z Mi2. Nie wiem jak w tej chwili ale na pewno na początku po takiej aktualizacji było dużo komplikacji. 

No ale może z Mi4 nie będzie źle bo dużo użytkowników jest zadowolonych :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Mi2 długo trwało ogarnięcie telefonu pod nowy numerek. Początki jak pamiętam, były baaaardzo trudne. Nie wytrzymałem próby czasu i i kupiłem Mi4 :-P

Lepsze wejście w zmianę bazy Androida ma wspomniany Mi4, bo sterowniki pozwoliły na więcej. Ale pewnie nigdy nie będzie tak dobrze, jak na Androidzie, na którym telefon wchodzi na rynek.

To się prawie zawsze potwierdza.

Mi4 + sMIUI 5.11.5 + Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam osobiście mi4 LTE a moja dziewczyna redmi 3 no i szczerze to jak bym miał tylko między tymi dwoma wybierać to nie widziałbym który wybrać. telefony wymiarami są identyczne (przez kilka dni redmi 3 była w silikonie od mi4) jakość wykonania na plus mi4, bateria redmi 3, aparat mi4, system mi4 (redmi 3 ma zablokowany bootlander jak dotąd na dwóch kontach poprosiłem o odblokowanie i się udało) wydajność to mi4 ale to widać przy grach przy normalnym użytkowaniu to remis. Co do funkcji telefonów to podobnie chociaż brak podświetlenia klawiszy(redmi 3) pod ekranem trochę drażni ale da się przyzwyczaić

Moja rada jest taka jak potrzebujesz telefon do codziennego użytku bez gier itp., zależy ci na baterii i nie chcesz za dużo wydać to redmi 3 a w pozostałych przypadkach mi4 (nie orientuje się jak wygląda sytuacja z dostępnością bo swoją mi4 kupiłem rok temu, na pewno redmi 3 dostaniesz wszędzie)

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...