Skocz do zawartości

Luzy w spasowaniu telefonu


Antaro

Rekomendowane odpowiedzi

Kupujac ten telefon miałem taką nadzieje ze nic nie bedzie trzeszczeć...i w sumie nie trzeszczy, ale jest gorzej, bo sa jakies luzy. Nie wiem gdzie i co sie "nie trzyma kupy" ale jak wezme telefon w lewą dłoń i lekko stukne w druga to słyszę/czuję, że coś tam lata w środku. Moze jakaś część aparatu ?

Niestety ale jestem pedantem i cos takiego dyskwalifikuje dla mnie nawet telefon idealny w 99%. Wiem, że mnie będzie coraz większe wkur**** strzelało :(

Edytowane przez Antaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo cicho, ale z racji ze WIEM o tym, jest to głośne. Pewnie masz racje ze to optyka tego dziadowskiego aparatu bo jak teraz wziąłem telefon do reki i potrząsnąłem nim blisko ucha to slyszałem jak cos tam "latało" w środku. Czyli pewnie z tym nic nie zrobię, bo niby co ?

Nic tylko czekac na nowego Samka A9 PRO i pozbywac sie Xiaomiego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Antaro napisał:

Bardzo cicho, ale z racji ze WIEM o tym, jest to głośne. Pewnie masz racje ze to optyka tego dziadowskiego aparatu bo jak teraz wziąłem telefon do reki i potrząsnąłem nim blisko ucha to slyszałem jak cos tam "latało" w środku. Czyli pewnie z tym nic nie zrobię, bo niby co ?

Nic tylko czekac na nowego Samka A9 PRO i pozbywac sie Xiaomiego:)

99% telefonów to ma, optyka jest ruchoma, więc nic dziwnego, ze "stuka"... o ile stuka cichutko to wszystko jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam to samo i też podejrzewam kamerkę tyną, tym bardziej, że właśnie da się usłyszeć jak ta kamerka zmienia ostrość i jak zamyka się aplikacje do robienia zdjęć (ale, co ciekawe, przy ich otwieraniu już nie). Wygląda na to, że Sony (kiedyś obiło mi się o oczy, że jest tam jakiś Sony Exmor IMX2xx, ktoś to może potwierdzić/zdementować?) wrzuciło tam jakąś niezbyt dobrze dopasowaną ruchomą część (może przesłona, nie wiem, nie znam się na tym :)). Pewnie praktycznie każdy aparat ma coś takiego bo zdarzało się już, że słyszałem pracę focusa w innych swoich smartfonach, ale nie spotkałem się żeby była ona tak głośna. No i w poprzednich moich telefonach nie zauważało się tego efektu przy wyłączonej aplikacji aparatu. Dźwięk jest jednak nadal dosyć słabo słyszalny - nawet jak pokazywałem to znajomemu to na początku nie mógł tego usłyszeć, ale jest troszkę irytujące bo cały telefon sprawia wrażenie dobrze spasowanego a tu taki drobiazg psuje efekt...

Edytowane przez Trzucha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

99% ? Widocznie jednak mówimy o czymś innym. Przed chwilą sprawdziłem samsunga s5, lg g2, g3, i g4 (tak, mam troche tel. pod ręką :P) iżadne nie posiada luzów, a juz na pewno nic nie lata w okolicy aparatu. To był czysty strzał, że to pewnie aparat. Tak na dobra sprawe to nie mam pewnosci co "lata" w środku, na 100% jest to cos w górnej częsci bo jak puknę dolną krawędzią o rękę to nic nie lata, idealne spasowanie, natomiast góra...cóż na pewno nie jest tak jak by mogło być.

Edytowane przez Antaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Nezumi napisał:

99% telefonów to ma, optyka jest ruchoma, więc nic dziwnego, ze "stuka"... o ile stuka cichutko to wszystko jest OK.

Nie wiem skąd wziąłeś tą statystykę, bo miałem chyba z 10 telefonów różnych marek i w żadnym nic takiego nie występowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ciacho23 napisał:

Nie wiem skąd wziałeś tą statystykę, bo miałem chyba z 10 telefonów różnych marek i w żadnym nic takiego nie występowało.

Coś mówi wam słowo "sugestia"? Nikt normalny na to uwagi nie zwraca, bo nie ma na co, jeżeli część taka jak optyka aparatu jest ruchoma, to nic dziwnego, że "puka" gdy potrząśniesz, raz mocniej, raz mniej, ale pukać będzie. Miałem to na Xperi J, L, LG G3, Samsung S5 wujaszka też to ma, a teraz ich (wujaszka i jego żony) iPhony 6s również... tyle, że nikt na to uwagi nie zwraca, bo po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Nezumi napisał:

Coś mówi wam słowo "sugestia"? Nikt normalny na to uwagi nie zwraca, bo nie ma na co, jeżeli część taka jak optyka aparatu jest ruchoma, to nic dziwnego, że "puka" gdy potrząśniesz, raz mocniej, raz mniej, ale pukać będzie. Miałem to na Xperi J, L, LG G3, Samsung S5 wujaszka też to ma, a teraz ich (wujaszka i jego żony) iPhony 6s również... tyle, że nikt na to uwagi nie zwraca, bo po co?

Ogólnie się z Tobą zgadzam, ale akurat w tym przypadku (moim konkretnie, nie wiem czy u reszty jest tak samo) ten odgłos jest dużo wyraźniej słyszalny niż w jakimkolwiek innym telefonie do tej pory. Nikt mi tego nie zasugerował bo zauważyłem to od razu po wyjęciu telefonu z pudełka, gdy nikt jeszcze o tym nawet nie wspomniał - wystarczyło tylko przerzucić telefon z jednej ręki do drugiej aby poczuć, że "coś tam lata".

Nie jest to coś co jakoś bardzo przeszkadza, tym bardziej, że inne telefony też mają tą samą przypadłość, tyle że mniej zauważalną. Dotyczy to różnych producentów i modeli (również tych flagowych) i jeżeli ktoś twierdzi, że w innych telefonach zupełnie tego nie ma, to znaczy, że albo "naciąga prawdę" ;), albo jest z młodszego pokolenia które wychowało się ze słuchawkami w uszach i już ledwo słyszy. :P:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trzucha Jest 3 opcja, jest zapatrzony w 1 markę/firme/mode i nie ważne jakie wady wymienisz, ten 1 telefon/marka nigdy nie będą tej wady według niego mieć :D. To jak mocno słuchać jest też pewnie kwestia samego zainstalowanego modułu tam... Sony, Samsung, każdy ma ich kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt, na 1 (np tym w Mi4) problem będzie ledwo słyszalny, a na innych (Redmi 3) bardziej, ale nie jest to w żadnym stopniu dyskwalifikacja telefonu... Nie istnieją rzeczy idealne, a wymagać od Redmi3, bycia idealnym jest sporą przesadą :P. Trzeba pamiętać, że każdy producent, wydając średnią/niską półkę na czymś musi przyoszczędzić :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Nezumi, za 1000zł nie wymagajmy nie wiadomo czego. Generalnie jestem zadowolony z telefonu. Bateria sztos. Nigdy mi jeszcze zaden telefon tak długo nie trzymał. Z minusów głosnieczek z tyłu TRAGEDIA i aparat w ciemniejszym otoczeniu.....cóż lepiej go w ogóle wtedy nie używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...