Skocz do zawartości

Redmi 3. Biały punkcik na środku ekranu. piksel?


Xymox4AD

Rekomendowane odpowiedzi

Przed świętami doszedł Redmi 3 ze Spemall. Niestety krótko miałem uśmiech na twarzy bo zauważyłem że na jasnych motywach po środku ekranu biały punkt. Nie jest widoczny na czarnym tle. Jakby dziurka w podświetleniu ekranu. Trudno ignorować że tego nie widać. Cały czas rzuca się w oczy ten piksel. Na białym czy szarym jednolitym tle widać dokładnie. Przy regulacji jasności ekranu oczywiście efekt się potęguje. Problem został zgłoszony do sklepu i wysłane zdjęcia. Niestety trudno mi uchwycić aparatem dokładnie ten efekt. Złapanie działającego ekranu nie jest takie proste.

Na razie bagatelizują problem i proponują kupon i gifty (nie określone) za zamknięcie sprawy.

Proszę o forumowiczów o sugestie i porady co mam dalej z tym zrobić. Jutro postaram się zrobić lepszy film który mam zamiar wysłać. Teraz podaję link do roboczego filmu żeby pokazać jak to wygląda. No nie jestem szczęśliwy z tego powodu ;(

https://dl.dropboxusercontent.com/u/39660571/Redmi.3.White.Pixel.movie.zip

 

 

2016-03-31 22_25_29-Windows Media Player.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Mi4 po 3 miesiącach użytkowania również się taka kropka pojawiła, a nawet dwie. Napisałem do MiCenter i dostałem taką odpowiedź:

' Opisywana wada w zależności jak wygląda może mieć dwojakie pochodzenie:

1. Albo wilgoć - wtedy kropki są dosyć mocno widoczne i wynika to z dostania się wody za ekran LCD co jednak jest mało prawdopodobne w Mi4 z racji zwartej budowy.

2. Lub wada fabryczna kiedy to reflektor za LCD (odbijający światło) ma wadę nabytą już podczas produkcji lub montażu.

Czy może pojawić się ich więcej? Teoretycznie tak jednak w praktyce wada się nie powiększa.'

No i cóż, po kolejnych 5 miesiącach mam kolejne 3 białe kropki, dwie przy tym samym miejscu, a jedna trochę wyżej. Jednak przez ostatnie 2 miesiące nie zauważylem kolejnej. Mam jeszcze Mi4 na gwarancji, kupiłem w XFS, natomiast nie wiem czy będę reklamował, o ile w ogóle coś takiego uznają. Generalnie idzie się do tego przyzwyczaić, później nie zwracasz na to uwagi i nie wpada to w oczy.

Napisane z Xiaomi Mi4 3GB RAM 16GB LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropka była od samego początku. Taki już przyszedł. Na barwnych tapetach tego nie w sposób zobaczyć. Wystarczy że wejdziemy w Ustawienia czy jednolite tła, kropka jest widoczna. Nawet jak tło różowe, niebieskie czy zielone.

Kurz bym raczej odrzucił. W realu wygląda to jak prześwit gdzieś głębiej w ekranie.

 

Witam. Chciałbym uzupełnić ten temat do końca. Po negocjacjach mailowych ustaliliśmy satysfakcjonujące zakończenie sprawy.

Dostałem zwrot 30$ a ja pomniejszoną o tę sumę oddałem telefon osobie której nie przeszkadza jasny punkcik gdy jest jasne jednolite tło.

Jest zadowolona że nowy telefon był tańszy. I nie świruje bo jest jasny punkcik/pixel.

Kontakt ze Spemall bardzo pozytywny. Na koniec już nie uśmiechało mi się go wysyłać do Chin.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No jak się nie mylę to standardowa gwarancja to 1 rok Chiny a dopiero za dopłatą 2 lata w Hiszpanii.

 

Witam po kilku miesiącach. Chciałem jeszcze dodać coś do tematu. Ostatnio miałem w ręku ten Redmi 3 z jasnym pixelem.

Okazało się że ekran po jakimś czasie przestał pokazywać jasny punkcik. Wiele razy się przyglądałem i ekran jest bez pixelka.

Dziwne ale taki fakt :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć,

 

Mam taki sam problem  w Redmi Note 4. Wiadomo co jest przyczyną? Nie wiem czy to reklamować czy nie...
Może da się to jakoś naprawić? Puszczałem te wszelkie aplikacje, które naprawiają bad pixele ale nic to nie dało.

Strasznie to irytujące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...