Skocz do zawartości

Bateria Tragedia


Frart

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od jakiegoś czasu jestem w niepełni zadowolonym posiadaczem telefonu Xiaomi Redmi Note 2 Prime. Do szczęścia brakuje mi tego że bateria działa w moim przypadku bardzo krótko. Dosłownie procenty giną w oczach. Może to i standard ,ale chciałem się was zapytać czy wy też macie tak z bateria czy to problem z moim softem.

Bateria przy włączonym lte, jasności automatycznej(z reguły słaba jasność) dual simie potrafi zeżreć w trybie normalnym(nie wydajny) 3% baterii na 5 minut gry w 3d. Wychodząc z telefonem o 9:30 i wracając o 15:30 z 90% robi mi się 33% (5 filmów yt 4 min, poczta, internet w małym stopniu)

Film 1h 30min po wifi oglądany na automatycznej jasności i podłączonych słuchawkach zjada 45%.

Jednego wieczora używałem telefonu i zostało mi 21% baterii o godzinie 24. Myslałem że do rana wytrzyma(dane wylaczone i uspione). Rano się budzę(9:30) i widzę ze telefon rozładowany.

Posiadam miui v7.0.6.0 niby jest napisane miui7 polska ale z tego co wyczytałem to chyba jest wersja eu. Mam zamiar zmienić wersję na v7.0.8.0 Hermesa eu bo na obecnej miewam samoczynne restarty interfejsu.

Jeśli takie wyniki baterii to standard, to piszcie bo ja już nie wiem czy nową mam kupować czy się nie przejmować lub tylko zmienić rom.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tpawel @Nezumi

Jak patrzałem na reddit-cie to niektórym udawało się uzyskać niecałe 5h na ekranie po czym aktualizacja niszczyła prace baterii do tego stopnia że osiągał max 3h.

Czy są jakieś sprawdzone wersje romów które słyną z tego że po instalacji zwiększył się czas na baterii? A jeśli nie to  jaki rom polecacie ? Mi obojętne to czy pl czy eu.

@d3tr0

Ile tobie wytrzymuje twój RN2?

PS:

Co myślicie o : http://it.aliexpress.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-2-BM45-Battery-Replacement-High-Capacity-3800mAh-Li-ION-backup-Phone-Parts-for/32604645043.html?spm=2114.010208.3.186.jtTD9w&ws_ab_test=searchweb201556_9,searchweb201602_1_10017_10036_10005_10035_10006_10034_10021_507_10022_10020_10018_10019,searchweb201603_9&btsid=a18deb40-5d38-4394-9ef7-6ff6be75b4ba

lub http://it.aliexpress.com/item/3600mAh-High-Capacity-Replacement-Battery-for-XIAOMI-Redmi-Note-Rechargeable-Batteria-for-Xiaomi-BM42-BATTERY-FREE/32361094384.html?s=p&spm=2114.010208.6.4.uHNSD1

Czyli zastąpieniu oryginalnej, większym nieoryginalnym akumulatorem?

 

 

Edytowane przez Frart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@d3tr0

Dzięki za pomoc, z twojego archiwum pobrałem tą samą wersje co i ty masz. Telefon stał się bardzo szybki (takiej płynności nie widziałem od początku) lecz może to przez te dynamiczne przejścia po kliknieciu (rozwijanie z miejsca w którym się kliknęło). Co mnie ucieszyło to że aparat teraz robi zdjęcia w zawrotnym tempie, a nie jak to było w poprzednim romie że musiał pomyśleć przy zapisie.

Próbowałem również wersji 5.9.18 która była niby zachwalana pod kątem pracy na baterii. Gorszej bzdury nie słyszałem, rom tak niestabilny i niedopracowany że w życiu drugi raz go nie wrzuce. Bateria tak samo długo działała = 48min filmu z pliku wyświetlacz jasność 54% to -13% baterii. Samo mówi za siebie zmiana dzwonka gdy telefon przechodzi do wyboru motywów.

Co do baterii, to na romie 7.2.1 jest taka sama efektywność, może troszkę lepiej względem 7.0.6 bo więcej opcji odnośnie zasilania wprowadzono.

Jednak żałuje że nie kupiłem Redmi Note 3 z baterią 4000mah ale kupując chinczyka obawiałem się właśnie o baterie i jej ewentualną wymiane a tam była niewymontowywalna. Poza tym zbytnio nie podobał mi się metal a czytnik linii wydawał być się zbędny. Do swojego RN2 kupiłem back covera ze szkła hartowanego i to świetnie wygląda a o baterie nie muszę się martwić bo jak mi padnie to kupie za 30-40zł oryginał. Poza tym po co mi rn3 z 47k w antutu jak mam rn2 prime i 56k :-D Także mam trochę mieszane odczucia i nie wiem czy dobrze wybrałem.

Można zamknąć, bo największy wynik jaki mi się udało uzyskać to internet po wifi(cały czas), 40min lte, ,2h25min filmu sciaganego na wifi co dało prace na wyświetlaczu : 5h 20min od 100% do 0%.

Mam tylko jedno pytanie do 7.2.1:

Co oznaczają 3 poziome kropki na pasku koło wifi lub zasiegu sieci gdy ten jest wygaszony a potem szybko wlaczony by to zauważyć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Też mam problem z baterią w tym telefonie. Byłem świadomy że jest słaba  ale ostatnio z dnia na dzień zaczęły się dziać jakieś cyrki. Telefon od 100% w kieszeni schodzi do 75% w 2-3h. Największe zużycie pokazuje wyświetlacz na którym wyciągam 1,5-2h max. Dzisiaj po 4h od naładowania spadł do 15% bez użycia. Po wyjęciu baterii wróciło na jakieś 70%. Telefon ładuje w nocy i czasami rano jest wyłączony.  ROM 5.12.10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5.12.10 z tego co zauważyłem ma słabe anteny, to przekłada się na słaby zasięg - BT przy okazji też.

Będąc na działce z tym romem bateria uciekała bardzo szybko, przez noc leżenia potrafił wciągnąć pół baterii.

Sprawa natomiast ma się inaczej w dużych miastach gdzie zasięg jest bardzo dobry i wtedy problemu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A polecisz jakiś stabilny bezproblemowy soft ? Kiedyś próbowałem wgrywać nowości i odpuściłem bo albo aparat nie działał albo wyskakiwały błędy.

Edit: rzeczywiście bardzo często jestem na roamingu ostatnio, więc może coś w tym jest.

Edytowane przez Saaawik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam 7.2.1.0 już jakiś czas, są nowsze ale nie mam parcia by go zmieniać bo wszystko jak dla mnie działa.

Jak dla mnie słowo klucz bo dla ciebie coś może nie działać, możesz mieć inny styl użytkowania i coś może mu brakować. Ja nie odkryłem takich.

Na pewno bateria jest słabsza o dobre 30-40 minut + na ekranie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...