Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi 3 Pro 3GB ram


darson008

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież narazie NIE MA dobrego, działającego ROMU dla wersji PRO ! Wiem bo to przerabiam od 2 tyg.! BL w tym momencie nie da się odblokować, a wersje romu dla zwykłego Redmi 3 na zablokowany BL niby działają ale albo nie działa czytnik linii papilarnych albo inne rzeczy lub np. telefon nie łapie zasigęu - widzi karty sim ale nie może ich "zarejestrować" Więc bez sensu pisać takie rzeczy. Stan na dzień dzisiejszy jest taki że, nie ma nic w pełni sprawnego i dobrze działającego - pewnie będzie ale NIE MA!

Ja też kupiłem Redmi  3 Pro bo na tym forum przed zakupem wyczytałem porady, że to te same romy co dla zwykłego Redmi 3 i że nie będzie problemów - jednak PROBLEMY na tą chwilę są i kupując trzeba mieć tą świadomość!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kajfasz Kupując Xiaomi, które jest na rynku krócej jak 2miesiące trzeba wiedzieć, że problemy są, a nie tylko przy Redmi3. Romy, aktualnie są te same, jest język polski w nim, piątek "niedługo" więc... BL odblokujesz na china dev bez problemu, a wykrzykniki nie potrzebne, krzyczeć nie musisz.

PS: Lekcja języka polskiego: przed znakami "?" oraz "!" nie wstawiamy kropek, nie robimy przerw. To tak na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za wykrzykniki ale trochę się bulwersuje jak widzę tego typu porady. Nie podoba mi się, że niektóre "porady" nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, a jednak się pojawiają i osoby pytające biorą je za pewniki i nimi się sugerują np. kupując telefon jak ja. Niech sobie będą takie porady ale np niech przy nich będzie; "tak myślę", "tak sądzę", "wydaje mi się" itp.

Wiadomo, że to nowy model i wiadomo, że trzeba czekać i w końcu będzie ok ale jednak w tym momencie ok nie jest i trzeba to zaznaczać osobom, które o to pytają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś kupuje Xiaomi, to powinien mieć minimalne pojęcie o tym, co zrobić z telefonem oraz czym ta firma jest. Tutaj się od zawsze pisze o tym, że od premiery nowego telefonu trzeba mu dać te 2 miesiące (czasami 3), aby soft został dopracowany, bo z tego co można zauważyć na en.miui, to Xiaomi patrzy na zgłoszenia ludzi. Po prostu pierwsi użytkownicy danego telefonu są takimi "beta testerami".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli po pewnym czasie będę mogła bez problemu sobie zainstalować? Dla mnie nie jest to aż takie ważne bo na razie mogę używać ang menu, jednak wygoda zawsze byłaby większa. A w tych wszystkich sprawach jestem niestety zielona... dlatego chodziło mi o to czy po pewnym czasie będzie dostępne polskie menu bez konieczności odblokowania BL?

Edytowane przez ada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy polski język już jest, ale konieczne jest odblokowanie BL. Język polski będzie również dodany do romów Global od Xiaomi, wtedy na zablokowanym BL, również będzie można korzystać z polskiej lokalizacji. Nie wiem tylko czy już jest w tym Global pl, czy dopiero będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

1 godzinę temu, wajs napisał:

Wszystko będzie jasne, jak typ z allegro poda wersję MIUI.

od sprzedawcy dostałem informację:

MIUI 7.0 based on Android 5.1 OS(Lollipop)

Jednak ciężko mi się połapać co to może znaczyć, pogubiłem się....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, fisban said:

Jednak ciężko mi się połapać co to może znaczyć, pogubiłem się....

To że gość telefonu w łapie nie miał i nie jest w stanie podać ci numeru wersji.
To coś takiego powinno być:

xiaomiredminote3_big_5.jpg

Choć stwierdził że Global Europe czyli zapewne rom od xiaomi.eu ponieważ oryginalne MIUI ma global/dev.

Edytowane przez Conor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

moi drodzy. mam redmi note 3 mtk. jest dla mnie troche za duzy. czy jest sens zamieniac go na redmi 3 pro? co bym zyskal, co stracil? na korzysc redmi 3 pro jest chyba procesor i bateria. jesli chodzi o note 3 mtk lepszy wyswietlacz. jak z kamera oraz reszta sprzetu? mozecie mi doradzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@cincin27 Nie wiem czy wiecznie będę chciał siedzieć na MIUI. Ostatni raz styczność z tym systemem miałem przy okazji wersji 4(?) parę lat temu i nie wiem czy mi podejdzie...

@Nezumi Po prostu uważam, że dobrze mieć najnowszą dostępną wersję systemu. Dlaczego wśród niektórych androidowców panuje usilne przekonanie, że nie trzeba podnosić wersji systemu do wyższej? To chyba po prostu usprawiedliwianie olewactwa producentów telefonów...

Skoro Redmi 3S ma 6.0, a teoretycznie nie różni się niczym poza CPU w stosunku do Redmi 3/Pro to dlaczego ten drugi nie ma jeszcze 6.0?

Pytanie tak czy siak już nieaktualne, bo wybrałem 3S, m.in. z powodu numerku 6.0... Skoro mogę mieć nowszy to dlaczego mam wybierać starszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, frytki napisał:

@cincin27 Nie wiem czy wiecznie będę chciał siedzieć na MIUI. Ostatni raz styczność z tym systemem miałem przy okazji wersji 4(?) parę lat temu i nie wiem czy mi podejdzie...

@Nezumi Po prostu uważam, że dobrze mieć najnowszą dostępną wersję systemu. Dlaczego wśród niektórych androidowców panuje usilne przekonanie, że nie trzeba podnosić wersji systemu do wyższej? To chyba po prostu usprawiedliwianie olewactwa producentów telefonów...

Skoro Redmi 3S ma 6.0, a teoretycznie nie różni się niczym poza CPU w stosunku do Redmi 3/Pro to dlaczego ten drugi nie ma jeszcze 6.0?

Pytanie tak czy siak już nieaktualne, bo wybrałem 3S, m.in. z powodu numerku 6.0... Skoro mogę mieć nowszy to dlaczego mam wybierać starszy?

Bo MIUI/=/Android... Ma własne rozwiązania, własne aktualizacje. Także nazywanie kogoś korzystającego z MIUI "Androidowcem" jest średnio trafne... No i telefony Xiaomi kupuje się dla MIUI, więc nie wiem jaki jest sens, w np. Cyanie na Xiaomi...  Chcesz Cyana, to sobie kup np Moto/Lenovo ;-; 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Nezumi napisał:

Bo MIUI/=/Android... Ma własne rozwiązania, własne aktualizacje. Także nazywanie kogoś korzystającego z MIUI "Androidowcem" jest średnio trafne... No i telefony Xiaomi kupuje się dla MIUI, więc nie wiem jaki jest sens, w np. Cyanie na Xiaomi...  Chcesz Cyana, to sobie kup np Moto/Lenovo ;-; 

Są 3 liczące się systemy: iOS, WP (w10m) i różne wariacje Androida. MIUI to jest android. Ale nie kłóćmy się o to.

Ten telefon kupiłem tylko dlatego, że lumie (windows 10 mobile) zaczęły się uwsteczniać. To co microsoft wyprawia od ostatniego roku woła o pomstę do nieba. Chciałem czegoś nowego. Miałem już kiedyś iPhone (premiera modelu 3G w Polsce, potem 3GS), ale zawsze irytowała mnie zamkniętość tego systemu, więc bawiłem się w JB i fanowskie modyfikacje, które później przywłaszczał sobie zadowolony Steve i wprowadzał do oficjalnych aktualizacji.

Teraz chciałbym na dobre wsiąknąć w Androida, bo choć miałem już kilka telefonów z tym systemem, to zawsze na krótko.

Xiaomi zachęciło mnie stosunkiem cena/jakość i wsparciem społeczności w Polsce, która widzę jest naprawdę liczna. Mam też MiBandy od 1 przez 1S do 2 i jestem zachwycony jak za niewielkie pieniądze, można "liznąć" nowych trendów. Póki co nie widzi mi się wydawać 500/1000/1500 na smart zegarek, który w dodatku wytrzymuje 1 dzień...

Sorry za mały offtop.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ja w swoim redmi 3 pro mam problem z zegarem: https://miuipolska.pl/forum/topic/15796-spóźniający-się-zegarek/

Jak się okazuje, żeby to poprawić niezbędna jest instalacja lepszego romu. Wiem, że sam nie będę w stanie tego zrobić; również dlatego, że nie chcę go popsuć do końca. Czy jest we Wrocławiu być może jakieś miejsce, gdzie ktoś niedrogo mógłby mi  pomóc. Albo może ktoś z Użytkowników Forum jest wrocławianinem i byłby tak uprzejmy :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...