Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi 3 Pro 3GB ram


darson008

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą, Nezumi napisał:

Stare info, udało się znaleźć obejście.

Jakby mi tak jeszcze z 2 osoby potwierdziły to kupuję :)

Nie żebym Ci nie ufał ale już tyle się naczytałem i mam tak namieszane w głowie, że wolałbym jednak jakieś potwierdzenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, kajfasz napisał:

Jakby mi tak jeszcze z 2 osoby potwierdziły to kupuję :)

Nie żebym Ci nie ufał ale już tyle się naczytałem i mam tak namieszane w głowie, że wolałbym jednak jakieś potwierdzenie :)

To proszę bardzo, cytuje poniżej post Acid'a :)

Dnia 16.03.2016 o 18:56, Acid napisał:

Hm udało się zrobić rom multi dla redmi 3 i Mi4s. Jeśli dobrze pójdzie to będziemy robić romy dalej dla nowych Xiaomi 2016 (już jako xiaomi.eu).
Jedyny warunek: odblokowany bootloader bo wtedy dm-verify pozwala na modyfikację. Coś jak s-off w HTC.

Jeszcze jakieś pytania? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.04.2016 o 08:59, darson008 napisał:

Uwaga.W dniach od 6 do 8 kwietnia trwa promocja na bangood.

Co kilka godzin oferty są zmieniane. jest super promocja:

"Xiaomi Redmi 3 5 Inch 2GB RAM 16GB ROM Snapdragon616 Octa-core 1.5GHz 4G Smartphone

Snap Up Price

zł381.27

Rush to Buy

Regular Price zł737.48"

Ajjj szkoda że już kupiłem,no ale mówi się trudno.

Cena biedronkowa, szkoda że tylko jedna sztuka.. jak to wtedy wygląda? kto pierwszy ten lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie dostałem swój telefon :) Już nawet trochę się pobawiłem... Mam narazie j. angielski i nie próbuję nic zmieniać bo wysłałem prośbę o odblokowanie BL jakiś tydzień temu i jeszcze nic nie otrzymałem w odpowiedzi a rozumiem, że bez jego odblokowania nic nie mogę zrobić.

Ale czy mogę na taki czysty telefon z oryginalnym romem producenta zainstalować sklep play czy chociażby samo konto google dodać żeby pościągać np kontakty ?

I czy jeżeli pomęczę się w tym angielskim i poustawiam sobie wszystko co potrzebuję i pościągam potrzebne aplikacje to po instalacji tego globala wszystkie te ustawienia i aplikacje stracę i będę musiał to robić od nowa tyle że po polsku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem swój telefon Już nawet trochę się pobawiłem... Mam narazie j. angielski i nie próbuję nic zmieniać bo wysłałem prośbę o odblokowanie BL jakiś tydzień temu i jeszcze nic nie otrzymałem w odpowiedzi a rozumiem, że bez jego odblokowania nic nie mogę zrobić.

Ale czy mogę na taki czysty telefon z oryginalnym romem producenta zainstalować sklep play czy chociażby samo konto google dodać żeby pościągać np kontakty ?

I czy jeżeli pomęczę się w tym angielskim i poustawiam sobie wszystko co potrzebuję i pościągam potrzebne aplikacje to po instalacji tego globala wszystkie te ustawienia i aplikacje stracę i będę musiał to robić od nowa tyle że po polsku ?

Spróbuj może wrzucić MiFlashem xiaomi.eu na zablokowany bl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kajfasz Tu masz ładnie wyjaśnione http://xiaomitips.com/guide/install-google-play-store-miui/  Chociaż ja osobiście instalowałem apkę podaną w tym poradniku http://xiaomitips.com/guide/install-gapps-stock-miui-google-installer/ - ta też powinna być w Mi Store

Edytowane przez cukru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zaryzykować.... Ale na liście https://miuipolska.pl/download/

nie ma na zablokowany BL Romu MIUIPolska... Więc zanim dobrze zacząłem - skończyłem :)

Aha - i w instrukcji na zablokowany BL jest żeby ściągnąć oficjalny system a ja taki posiadam bo tak sprzedawca mi według mojego życzenia wysłał. Czyli nie muszę ściagąć innego oficjalnego romu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę na tt i nie mogę znaleźć tematu, ale szukaj dobrze. To nie miui polska, ale xiaomi.eu

Na telchinie napewno też to jest dosyć ładnie rozpisane z tego co pamiętam

Edit; no nie mogę znaleźć na naszym forum,marnie sie szuka z telefonu, wiec wrzucam link do telchiny:

http://telchina.pl/redmi-3-instalacja-romu-xiaomi-na-zablokowanym-bootloaderze-t26169.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak jak myślisz, że jak to niektórzy idę na gotowe... Już od ponad tygodnia przeszukuje to forum tylko jest taki natłok wiadomości, że nie wszystko jestem w stanie ogarnąć.

Czytałem oczywiście post "kompendium wiedzy" ale tam jest napisane dokładnie: Nazwa kodowa naszego modelu to "ido" - każdy rom  powinien zawierać w nazwie "ido" lub "HM3" lub "Redmi 3" lub "R3"

I nie ma już napisane gdzie szukać ten nazwy kodowej czy romu. Ja mam Redmi 3 Pro i jak wejdę w about phone to mam dużo danych o telefonie ale nigdzie nie mam "ido" - stąd moje zaniepokojenie...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kajfasz napisał:

To nie jest tak jak myślisz, że jak to niektórzy idę na gotowe... Już od ponad tygodnia przeszukuje to forum tylko jest taki natłok wiadomości, że nie wszystko jestem w stanie ogarnąć.

Czytałem oczywiście post "kompendium wiedzy" ale tam jest napisane dokładnie: Nazwa kodowa naszego modelu to "ido" - każdy rom  powinien zawierać w nazwie "ido" lub "HM3" lub "Redmi 3" lub "R3"

I nie ma już napisane gdzie szukać ten nazwy kodowej czy romu. Ja mam Redmi 3 Pro i jak wejdę w about phone to mam dużo danych o telefonie ale nigdzie nie mam "ido" - stąd moje zaniepokojenie...

Wejdź sobie na en.miui.com w dział "Download", masz tam tylko 1x "Redmi 3" tak samo u nas na forum oraz na xiaomi.eu, jest tylko 1x Redmi 3 o nazwie kodowej "Ido". Xiaomi nie dało nowego romu pod wersję "Pro" więc, na chwilę obecną, wszystko jest pod "ido". Nazwa/numer urządzenia zazwyczaj są na etykiecie pudła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale na pudełku i etykiecie też nie znalazłem nigdzie słowa IDE ale ok - jak to jest na pewno to samo to nie będę się doszukiwał.

Stało się już na początku coś innego chyba złego. Chciałem według instrukcji z kompedium wiedzy sprawdzić czy mam zablokowanego BL.

Ściągnąłem i rozpakowałem plik z linku: check_bootloader i .... wyłaćzyłem telefon i ponownie go włączyłem naciskająć vol- i power i wyskoczył jakiś piesek z kabelkiem oraz podpis Fastboot czyli chyba ok ale już nic nie mogę zrobić - podpinam usb i nic się nie dzieje, trzymam długo power żeby to zgasło i też nic - cały czas świeci mi ten piesek i nie mogę z niego wyjść :( Już coś zepsułem na starcie ?

Ok już dobrze - trzymałem jeszcze dłużej power i w końcu telefon uruchomił się ponownie :)

To nic, że nie sprawdziłem czy mam odblokowanego BL :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, już mniejsza z tym sprawdzeniem - przypuszczałem, że jest zablokowany ale chciałem zacząć grzebać w tym telefonie od czegoś prostego i już mam niepowodzenie a przecież to dopiero początek. A robiłem tak jak w instrukcji. Swoją drogą w ściągniętym pliku nie widziałem żadnego pliku "bat" ale do tego i tak nie doszedłem bo na tym piesku się coś zawiesiło. A "piesek" będzie mi chyba później też potrzebny przecież - ten Fastboot przewija się często w tych różnych instrukcjach.... Ja to dobrze rozumiem i robię ?: Wyłączam telefon i włączam 2 przyciskami  tj. power i vol- i pojawia się piesek z napisem fastboot, wtedy podpinam kabel usb do telefonu i komputera i ....? Ma się coś stać samo czy mam coś zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, ada napisał:

Witam jeżeli kupiłam teraz redmi 3 pro bez polskiego menu to jeżeli po pewnym czasie będzie możliwość uzyskania polskiego menu bez konieczności odblokowywania telefonu będę mogła bez problemu je sobie zainstalować?

Jeżeli odblokujesz BL to bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...