Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi 3 Pro 3GB ram


darson008

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Nie znalazłem podobnego tematu więc tak w skrócie.

Wyszła wersja z 3GB ram.Jest to praktycznie identyczny Xiaomi Redmi 3 tylko +1GB ram

http://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-3-Pro-5-Inch-Fingerprint-3GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-616-Octa-core-4G-Smartphone-p-1045002.html

Co myślicie o wersji Pro?

W tej chwili po zniżce mogę kupić za 708zł.Pytanie tylko czy warto,skoro kilka dni temu kupiłem wersje z 2GB ram.hmmm....

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia czy 3GB ram przy snapdragonie 616 ma wg sens... Bo według mnie nie ma. Dodatkowo brak polskiego MIUI (ciekawe czy żadnej blokady dodatkowej nie zrobili...) i nie wiadomo kiedy będzie.

Jakby dali mocniejszy procesor to te 3GB ramu dałoby się jeszcze wykorzystać (chyba że MIUI tak zjada pamięć że nawet 2GB to za mało, więc mnie poprawxie). Co do ceny, to coś mi się wydaje, że będzie większa niż te 138$.

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ZduneX25 zablokował(a) ten temat
  • Nezumi odblokował(a) ten temat
38 minut temu, tpawel napisał:

@darson008 no nie jest taki identyczny. Oprócz 3GB RAM ma też 32GB ROM i czytnik palucha. Pytanie podstawowe czy Romy będą te same co pod wersje 2/16 bo tak to może być dosyć egzotyczna wersja. Za tą kasę mozna wyrwać mi4c

Przecież Mi4c jest prawie 200 zł droższy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie odniesie on sukcesu, bo bardo dużo osób zakulilo Redmi 3 i nie chce mi się wierzyć że każdy sprzeda zwykłego i kupi Pro . Gdyby wprowadzili równo że zwykłym, to byłoby co innego.

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Mi4c jest prawie 200 zł droższy

Dało się kupić mi4c za 160 dolców, a jak ktoś miał kupony to jeszcze taniej. Pierwsze sklepy wystawiające r3pro wrzucają cenę ok 165-170$

Edit: dalej się da:

Original Xiaomi Mi4c mi 4c 4G FDD LTE Cell Phone Android 5.1 Snapdragon 808 Hexa Core 5'' 1920x1080 13MP Camera 2GB RAM 16GB ROM

http://s.aliexpress.com/77FBVBzi

(from AliExpress Android)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, tpawel napisał:

Dało się kupić mi4c za 160 dolców, a jak ktoś miał kupony to jeszcze taniej. Pierwsze sklepy wystawiające r3pro wrzucają cenę ok 165-170$

Edit: dalej się da:

Original Xiaomi Mi4c mi 4c 4G FDD LTE Cell Phone Android 5.1 Snapdragon 808 Hexa Core 5'' 1920x1080 13MP Camera 2GB RAM 16GB ROM

http://s.aliexpress.com/77FBVBzi

(from AliExpress Android)

Dałeś link do wersji 2/16 GB a porównujemy 3/32 GB. Ale fakt, taniej niż na ibuygou.com (z którego brałem ceny) i można oszacować że na ali lepsza wersja moze kosztować te 750 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mi namieszaliście.. znaczy dobrze. Bo się napaliłem na tego Redmi 3 pro, tylko na co komu 3GB ramu jak ma z tego nie korzystać? ehh ehh :( i mam teraz dylemat, a jaki procek by to uciągnął? Już dawno bym wziąłem redmi note 2 (chociaż odrobinę za wielka krowa jak dla mnie) ale w redmi 3 kusi mnie bateria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co fakt to fakt, choć mi starczy 16GB i te kilka dolarow (KILKA?) zawsze można zaoszczędzić :) . Czytnik linii papilarnych jest dla mnie zbędna rzeczą, a ten 1GB ram więcej przy snapie616 nie potrzebny. Choć to tylko moje zdanie i każdy może mieć inne :) .

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to chyba nie rozumiem o co chodzi z tym prockiem i RAMem. Rozumiem że S3 ma słabiutki procesor jak na 2016 rok ale co to ma do Redmi 3 Pro to ja nie wiem. Przecież to zupełnie inne procesory, co ma ci "stawać" w Redmi i dlaczego?

Edytowane przez Matixx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo aplikacje RAMo zerne potrzebują mocniejszej jednostki niż S616, ale fakt, im więcej RAMu tym lepiej. Choć nie ukrywam, że w N7 jak i S3 ramu do codziennych zastosowań mi starcza, a na kilka wymagających apek (np 2/3 gry) w tle procek się poddusza (choc wątpię aby ktoś grał we dwie gry na raz ).

Podsumowując, wg mnie Redmi 3 Pro to fajne urządzenie. Jeżeli będzie niewiele droższe niż Redmi 3 to będzie to wręcz bardzo dobre urządzenie.

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam obecnie Lenovo P780, którego kupiłem już półtora roku temu ze względu na jego pojemną baterię (4000mAh) i ogólnie jestem zadowolony ale przyszedł czas na jakąś zmianę.

Jednak z racji, że wytrzymała bateria jest dla mnie bardzo ważna czekałem aż pojawi się coś podobnego i doczekałem się na Xiaomi Redmi 3. Interesuje mnie jednak wersja PRO, która właśnie wchodzi do sprzedaży. Głównie z tego względu, że używam 2 kart SIM więc nie mogę powiększyć 16 GB ROMu ze zwykłego Redmi 3 kartą microSD bo slot jest zajęty drugą kartą sim. Obecnie posiadam tylko 4 GB ROMU, powiększonego 16GB kartą pamięci ale kartę mam zajętą w niewielkim stopniu, a pamięci wbudowanej ciągle mi brakuje pomimo poprzerzucania wszystkiego czego moje na kartę microSD. Czytnik lini papilarnych choć nie jest niezbędnych to chyba też fajna rzecz, tym bardziej, że podobno działa bardzo szybko i sprawnie :) Już na tych 3GB RAMu mi tak nie zależy ale też chyba dobrze, że jest. Obecnie posiadam 1 GB pamięci i jakoś nie narzekam ale nie gram na telefonie, a używam go głównie do dzwonienia, trochę smsowania, trochę internetu i ogólnie kontakt ze światem. Jeżeli chodzi o wielkość to chyba to 5 cali, które posiadam jest dla mnie optymalne chociaż troszkę większy mógłby też być. Tak więc wyszło że Remi 3 PRO spełnia wszystkie te oczekiwania i strasznie się na niego napaliłem.

Do tej pory nie wiedziałem jednak nawet co to jest MIUI i ogólnie nigdy nie grzebie w telefonie - nie zmieniam romów, softów itp bo się boję, że coś zepsuje. Ogólnie jestem b. słaby w tym temacie. Czytając o Xiami Redmi trafiłem na miuipolska.pl i wielu rzeczy nie rozumiem :(

Przede wszystkim coś gdzieś wyczytałem (ale mogłem źle zrozumieć), że jak kupię nowego Redmi 3 PRO to nie będę miał PL języka albo polskiej "nakładki" miuipolska, która podobno jest wspaniała. Czy to prawda? Telefon co prawda pojawił się już na Aliexpress ale wysyłany będzie dopiero za kilka dni bo jeszcze go nie ma w magazynach. Mi ogólnie się nie spieszy ale chciałbym kupić telefon, który będzie na 100% w Polsce działał i będzie miał spolszczenie. Niektórzy sprzedawcy na Ali.. piszą, że jest polski język, a inni, że angielski i chiński - więc jak to jest ? Czy ktoś mi udzieli pewnej informacji? Obecnie w Lenovo posiadam spolszczenie ale nie pełne niestety - da się z tym żyć ale jakby w nowym telefonie było pełne to byłoby super :)

Ogólnie mogę dać za telefon trochę więcej niż te 170 dol. ale chyba żaden inny tak mi nie odpowiada parametrami jak ten Redmi 3 PRO. Mógłby być Redmi 3 NOTE PRO ale jest trochę za duży i ma FullHD czyli ciągnie więcej baterii a mi na długim działaniu bardzo zależy. A może coś innego jeszcze ????

Pomóżcie!

Edytowane przez kajfasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kajfasz Wystarczy odblokować BL, czyli jakieś 2-3tygodnie przemęczyć się z angielskim (nie polecam kupować tych telefonów z wgranym PL, bo możesz być w 99% pewny, że jest tam jakiś wirus...), a następnie zainstalować sobie PL od MIUIPolska. Nie bój się, są to dość proste rzeczy, a na forum na pewno znajdziesz pomocne tematy, wątki, jak i ludzi, którzy pomogą przebrnąć przez pierwszą instalację :). Wydaje mi się, że do Redmi 3 i 3 Pro będzie ten sam rom (podkreślam, wydaje mi się).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga.W dniach od 6 do 8 kwietnia trwa promocja na bangood.

Co kilka godzin oferty są zmieniane. jest super promocja:

"Xiaomi Redmi 3 5 Inch 2GB RAM 16GB ROM Snapdragon616 Octa-core 1.5GHz 4G Smartphone

Snap Up Price

zł381.27

Rush to Buy

Regular Price

zł737.48"

Ajjj szkoda że już kupiłem,no ale mówi się trudno.

link:

http://www.banggood.com/snapup.html?utmid=583#i2015_rule

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Nezumi
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Nezumi napisał:

@kajfasz Wystarczy odblokować BL, czyli jakieś 2-3tygodnie przemęczyć się z angielskim (nie polecam kupować tych telefonów z wgranym PL, bo możesz być w 99% pewny, że jest tam jakiś wirus...), a następnie zainstalować sobie PL od MIUIPolska. Nie bój się, są to dość proste rzeczy, a na forum na pewno znajdziesz pomocne tematy, wątki, jak i ludzi, którzy pomogą przebrnąć przez pierwszą instalację :). Wydaje mi się, że do Redmi 3 i 3 Pro będzie ten sam rom (podkreślam, wydaje mi się).

DZięki. Ale cały czas coś czytam (głównie to forum) oraz inne artykuły o Xiaomi i o Redmi 3 itp. i mam co raz większy mętlik w głowie. Ale wyczytałem coś, że już nie będzie PL od miuipolska w nowych telefonach Xiaomi - to już jest nieaktualne ? Wszystko nadal działa?

Rozumiem, że zamawiając tel. na Aliexpress mam poprosić żeby go nie odblokowywali ? (bo u jednego sprzedawcy widziałem taką opcję). Wtedy jest pudełko zamknięte fabrycznie i telefon nieruszony. Boję się bo znam jakieś obce języki ale akurat angielskiego i chińskiego nie i chciałbym mieć telefonu bez PL. Oczywiście te 2-3 tyg jakoś przebieduje tym bardziej że telefon dotrze do mnie pewnie za około miesiąc :) ale czy na pewno sam go dam rady odblokować i wgrać jakiś polski język ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kajfasz napisał:

DZięki. Ale cały czas coś czytam (głównie to forum) oraz inne artykuły o Xiaomi i o Redmi 3 itp. i mam co raz większy mętlik w głowie. Ale wyczytałem coś, że już nie będzie PL od miuipolska w nowych telefonach Xiaomi - to już jest nieaktualne ? Wszystko nadal działa?

Rozumiem, że zamawiając tel. na Aliexpress mam poprosić żeby go nie odblokowywali ? (bo u jednego sprzedawcy widziałem taką opcję). Wtedy jest pudełko zamknięte fabrycznie i telefon nieruszony. Boję się bo znam jakieś obce języki ale akurat angielskiego i chińskiego nie i chciałbym mieć telefonu bez PL. Oczywiście te 2-3 tyg jakoś przebieduje tym bardziej że telefon dotrze do mnie pewnie za około miesiąc :) ale czy na pewno sam go dam rady odblokować i wgrać jakiś polski język ?

MIUI jest intuicyjne, odnajdziesz się w angielskim bez problemu przez te 2tygodnie. Nie bierz żadnych opcji z odblokowanym BL, najlepiej zrobić to samemu. Jest język PL dla Redmi 3 od Xiaomi.eu/MIUIPL. Z tego co kojarzę to w sumie język PL niedługo będzie w romach Global od Xiaomi więc być może nawet się nie będziesz musiał bawić w grywanie bo dostaniesz PL od producenta za jakiś czas :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Nezumi napisał:

MIUI jest intuicyjne, odnajdziesz się w angielskim bez problemu przez te 2tygodnie. Nie bierz żadnych opcji z odblokowanym BL, najlepiej zrobić to samemu. Jest język PL dla Redmi 3 od Xiaomi.eu/MIUIPL. Z tego co kojarzę to w sumie język PL niedługo będzie w romach Global od Xiaomi więc być może nawet się nie będziesz musiał bawić w grywanie bo dostaniesz PL od producenta za jakiś czas :P.

No tak ale chyba gdzieś czytałem, że po nowemu te romy global będą tylko dla urządzeń sprzedawanych na rynki inne niż Chiny a w większości przypadków Xiaomi jest sprzedawane oficjalnie tylko w Chinach - czy mi się już coś całkiem pomieszało od nawału informacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kajfasz napisał:

No tak ale chyba gdzieś czytałem, że po nowemu te romy global będą tylko dla urządzeń sprzedawanych na rynki inne niż Chiny a w większości przypadków Xiaomi jest sprzedawane oficjalnie tylko w Chinach - czy mi się już coś całkiem pomieszało od nawału informacji ?

Chiny, Indie, a teraz doszły chyba Brazylia i RPA. Nie wiem czy Redmi 3 ma Global, nie szperałem nigdy :P. Nie ma co się zbytnio przejmować i bać "chińczyków", każdy z nas kiedyś był "świeżakiem", gdybym nie kupił rok temu Redmi 2 to do dziś bym nie wiedział jak sobie wgrać CM :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Nezumi napisał:

Chiny, Indie, a teraz doszły chyba Brazylia i RPA. Nie wiem czy Redmi 3 ma Global, nie szperałem nigdy :P. Nie ma co się zbytnio przejmować i bać "chińczyków", każdy z nas kiedyś był "świeżakiem", gdybym nie kupił rok temu Redmi 2 to do dziś bym nie wiedział jak sobie wgrać CM :D.

Ja się nie boję Chińczyków bo mam Lenovo zakupionego na Aliexpress i jest OK ale nigdy nic w nim nie kombinowałem a PL miał jak go kupiłem. Niby nie pełne ale jednak. Boję się, że w związku z wprowadzanymi zmianami z nowymi urządzeniami, o których czytałem już nie będę miał PL w nowym telefonie a tego bym nie "przeżył" :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, kajfasz napisał:

Ja się nie boję Chińczyków bo mam Lenovo zakupionego na Aliexpress i jest OK ale nigdy nic w nim nie kombinowałem a PL miał jak go kupiłem. Niby nie pełne ale jednak. Boję się, że w związku z wprowadzanymi zmianami z nowymi urządzeniami, o których czytałem już nie będę miał PL w nowym telefonie a tego bym nie "przeżył" :) 

No to jak Ci pisałem wyżej, PL powinno być na zablokowany BL jak i na odblokowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...