Skocz do zawartości

Zakup mi5 na ibuygou


Mak4ron

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, marcin_m01 napisał:

Pytanie do tych co dostali swoje MI5. Kupując je na ibuygou zamawialiście ubezpieczenie cła?

W przypadku telefonów możesz dostać VAT. Ja wolałem kupić ubezpieczenie, ponieważ paczki są sprawdzane wyrywkowo. Chociaż z tego co czytam na forum to chyba jeszcze nikt w Polsce nie dostał VATu na Mi5.

Jednak wolałem zapłacić dodatkowe 5% wartości telefonu i mieć spokojną głowę, niż ryzykować i zaplacic 123% wartości telefonu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, marcin_m01 napisał:

Pytanie do tych co dostali swoje MI5. Kupując je na ibuygou zamawialiście ubezpieczenie cła?

Zamawiałem bez ubezpieczenia. Ludzie z IBG zadeklarowali niższą wartość i spreparowali informacje o nadawcy (że niby od osoby prywatnej). Pomijam opakowanie prezentowe bo chyba nikt w UC się już na tym nie łapie. Przeszło bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wtbn napisał:

Gdybym pracował w UC to czytałbym takie fora jak to i obczajał jakie metody sprzedawcy wprowadzają żeby ominać te opłaty :] ciekawe czy to robią.

Sądzisz że ktoś im za to płaci? Robią po prostu swoje, ileś przesyłek muszą wyłapać żeby statystyki w normie były a resztę w nosie mają.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie pisałem, dostałem w opakowaniu prezentowym "misie", jako Media Player za $20 sztuk 1 ;)

W kombinacji: telefon (Mi5 64GB)+wysyłka(+ubezpieczenie)+ubezpieczenie(cło)

Edytowane przez K4r0lSz
Kombinacja zamówieniowa
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, K4r0lSz napisał:

Ja nic nie pisałem, dostałem w opakowaniu prezentowym "misie", jako Media Player za $20 sztuk 1 ;)

W kombinacji: telefon (Mi5 64GB)+wysyłka(+ubezpieczenie)+ubezpieczenie(cło)

nie ma cła na telefony 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj forum i zobacz jak forumowicze nazywają opłatę, która IBG nazywa Duty insurance.

Później można zajrzeć na Cambridge Dictionary

Cytat

tax that you pay on something you buy

cło

Biorąc po uwagę, że niektórym na izbie celnej zatrzymali przesyłki od IBG, i musieli zapłacić cło/podatek celny za możliwość dostarczenia do PL, to przyjęło się mówić, iż jest to cło.

Edytowane przez K4r0lSz
Odwołanie do słownika EN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjęło się bo wszyscy bezmyślnie powtarzają, a to VAT się płaci a nie żadne cło. Nie czaje po co jeszcze argumentować logikę czegoś co jest kompletną bzdurą, więcej tylko zamieszania i głupich pytań się z tego robi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, K4r0lSz napisał:

Przejrzyj forum i zobacz jak forumowicze nazywają opłatę, która IBG nazywa Duty insurance.

Później można zajrzeć na Cambridge Dictionary

Biorąc po uwagę, że niektórym na izbie celnej zatrzymali przesyłki od IBG, i musieli zapłacić cło/podatek celny za możliwość dostarczenia do PL, to przyjęło się mówić, iż jest to cło.

Nazywają mylnie bo cło =/= podatek vat nigdy przenigdy, duty w jezyku angielskim nie ma 1 wyjaśnienia, duty to również podatek jak i np. obowiązek ( słynna gra call of duty tzn. coś w stylu poczucie obowiązku). W izbie celnej jeśli już zatrzymają przesyłkę to trzeba zapłacić podatek vat a nie cło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Orientujecie się może jak działa to ubezpieczenie od vatu?

Jeśli będę musiał zapłacić vat to czy wystarczy wysłać im zdjęcia wszystkich papierów i oni go płacą jakby za mnie czy muszę najpierw sam go zapłacić a potem oni mi zwracają te pieniądze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Orientujecie się może jak działa to ubezpieczenie od vatu?

Jeśli będę musiał zapłacić vat to czy wystarczy wysłać im zdjęcia wszystkich papierów i oni go płacą jakby za mnie czy muszę najpierw sam go zapłacić a potem oni mi zwracają te pieniądze?

Jezusie, czy Ty jesteś jakiś ubezwłasnowolniony. Kurczaczki, ciągle o tym piszą, ciągle są odpowiedzi.

Ręce opadają.

Reg

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akby kogoś interesowało to dzis od supportu ibg dostalem info, ze ceramiczna czarna wersja pro pojawi się nie wieczesniej niż za miesiac. Osobiście rezygnuje z wersji Pro. Czekam juz od poczatku marca. Biorę 64gb czarne. Powinno wystarczyć, a 1gb ram nie robi jakiejś wielkiej różnicy dla mnie. Chcieli mi dać białą wersje pro, ale w białej mi sie nie podobają te czarne ramki dookoła wyswietlacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, xjendrek napisał:

Hi, We are so sorry to tell you that Xiaomi has not released the black Xiaomi Mi5 pro yet, or any releasing information . So none get the black Xiaomi Mii5 pro in stock in China.

 

Dalej nic nie wiedzą :(

A ja od miesiąca cieszę się z białej 64 :D Te czekanie jest nieopłacalne... chyba że ktoś moze;  ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, xjendrek napisał:

Hi, We are so sorry to tell you that Xiaomi has not released the black Xiaomi Mi5 pro yet, or any releasing information . So none get the black Xiaomi Mii5 pro in stock in China.

 

Dalej nic nie wiedzą :(

Może nie będzie tak źle, podobno produkcja ceramicznych plecków posuwa się do przodu.

http://www.gizmochina.com/2016/05/05/xiaomi-mi5-ceramic-edition-production-good-pace/

Ja czekam póki co, może się w ciągu miesiąca doczekam wysyłki. IBG białe Pro całkiem szybko zaczęli sprzedawać i wysyłać.

Byłoby jednak miło gdyby to Xiaomi dało jakieś oficjalne info, a nie jakimiś dziwnymi kanałami od zewnętrznych producentów...

Edytowane przez wtbn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...