Skocz do zawartości

Problem z smsami, dziwne polskie litery, aktualizacja systemu


sybi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupiłem żonie telefon RedMi 2 (Dane: nr modelu: HM 2LTE-CU, wersja android: 4.4.4 KTU84P, wersja MIUI: 6.2.4.0 (KHJCNBK), baza android: KTU84P) w sklepie xiaomisklep.pl . Generalnie jest z niego zadowolona, jednak jest kilka rzeczy, które sprawiają, że odczucia związane z używaniem tej słuchawki zaczynają być mieszane.

1. Prawdopodobnie nie dochodzą do niej niektóre smsy. Szukałem jakiejś blacklisty albo filtra i niestety nie znalazłem. Przykładowo: jej koleżanka może się do niej normalnie dodzwonić jednak smsy od niej dochodzą.

2. Dziwnie wyglądają polskie litery, czy to w polach tekstowych (w trakcie pisania smsa, lub odbioru takiej wiadomości) czy jako nazwy ikon. Przykładowy wyraz z polską literą wygląda mniej więcej tak: "zako ń czenie" (wokół polskiej litery są widoczne odstępy).

3. Czy warto zaktualizować system? Odnalazłem najnowszy dla tego modelu (HM2014811) 6.3.25. Czy wystarczy go skopiować na kartę pamięci i wybrać opcję aktualizuj, czy też trzeba kombinować (jestem amatorem, a czytałem o TWRP???)

Proszę o pomoc

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...