Sign in to follow this  
sybi

Problem z smsami, dziwne polskie litery, aktualizacja systemu

Recommended Posts

Witam

Zakupiłem żonie telefon RedMi 2 (Dane: nr modelu: HM 2LTE-CU, wersja android: 4.4.4 KTU84P, wersja MIUI: 6.2.4.0 (KHJCNBK), baza android: KTU84P) w sklepie xiaomisklep.pl . Generalnie jest z niego zadowolona, jednak jest kilka rzeczy, które sprawiają, że odczucia związane z używaniem tej słuchawki zaczynają być mieszane.

1. Prawdopodobnie nie dochodzą do niej niektóre smsy. Szukałem jakiejś blacklisty albo filtra i niestety nie znalazłem. Przykładowo: jej koleżanka może się do niej normalnie dodzwonić jednak smsy od niej dochodzą.

2. Dziwnie wyglądają polskie litery, czy to w polach tekstowych (w trakcie pisania smsa, lub odbioru takiej wiadomości) czy jako nazwy ikon. Przykładowy wyraz z polską literą wygląda mniej więcej tak: "zako ń czenie" (wokół polskiej litery są widoczne odstępy).

3. Czy warto zaktualizować system? Odnalazłem najnowszy dla tego modelu (HM2014811) 6.3.25. Czy wystarczy go skopiować na kartę pamięci i wybrać opcję aktualizuj, czy też trzeba kombinować (jestem amatorem, a czytałem o TWRP???)

Proszę o pomoc

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, masz jakąś mieszankę MIUI CN/glob z j. polskim. Wejdź sobie na stronę miuipolska.pl i pobierz najnowszy rom. Masz do wyboru romy na androidzie 4.4 oraz na 5.1, jak komu wygodniej :).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this