Skocz do zawartości

Dodatki Miui Polska dla Mi3 - nasze modyfikacje


fredek

Rekomendowane odpowiedzi

Temat dla troszkę bardziej zaawansowanych użytkowników.

Aktualnie na MI3 instalujemy romy miui od xiaomi.eu i dodatki od Acid-a, ja nie mam instalowanego root-a na telefonie ze względu na aplikację bankową, dlatego postanowiłem te dodatki wykorzystać do zrobienia drobnych zmian na telefonie.

Założony cel:

- dodać bootanimacje Miui Polska (bo mi się podoba)

- usunąć MiPilot (bo MI3 nie ma portu podczerwieni, to jest dla Mi4)

- wygenerować poprawnie podpisany plik do instalacji w twrp (by instalować jednocześnie z romem)

Nie będę pisał poradnika jak to osiągnąć ale załączam katalog, który myślącym i kombinującym użytkownikom wszystko wyjaśni i ułatwi własne modyfikacje -> narzędzia

Przy jego pomocy został wygenerowany plik, który instalujemy w twrp -> dodatki-signed.zip

Screenshot_2016-03-28-10-21-05.png

Podziękowania dla Acid-a za jego wersję dodatków dla MIUIPolska :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A MiPilot na MI3 nie jest czasem niewidoczny? Bo kiedyś jakimś .jar był switch który wykrywał, że jeśli jest MI3 to aplikacja się ukrywa.

Jak ktoś chce zrobić aroma to niech zrobi. Będzie działać to damy to na stronę. Tylko jak już to trzeba by dodać wszystkie bootanimacje i dodać do skryptu rozpoznawanie DPI ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid Ja MiPilot-a widziałem, dlatego kasuję. Widocznie ten switch nie działa (inne katalogi?)

@fyme Pokombinuję, bo pomysł mi się podoba ale ponieważ zupełnie nie znam aromy i z czasem u mnie ostatnio kiepsko to chwilkę to potrwa ;-)

Edytowane przez fredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fyme spróbowałem w najnowszym twrp odpalić aroma_installer-3.00b1.zip i aroma-2.70RC2.zip bo z tego co na szybko zerknąłem wewnątrz są skrypty demonstracyjne... efekt trochę dziwny, instaluje się, uruchamia i ciemność widzę, trzeba power dusić by zrestartować... także rozpoznanie bojem się nie udało...

O poradnik poproszę, zdaje się, że może się bardzo przydać :-)

Edytowane przez fredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wersji twrp 3.0.0 pl, która jest w xiaomi.eu_multi_cancro_6.3.24_v7-6.0.zip demo 3 instaluje się i jest restart... niedobrze :-(

Na oficjalnej wersji twrp 2.8.7 jest podobnie, też restart, sprawdziłem oba demka aroma_installer-3.00b1.zip i aroma-2.70RC2.zip.

Na oficjalnej wersji twrp 3.0.0 (bez polskiego), tak samo z demo 3, tylko restart.

Sprawdziłem jeszcze raz ten czarny ekran na wersji twrp-3.0.0-0-cancro-20160309.img z demo 3, już wiem co ten czarny ekran oznacza, windows znajduje urządzenie QHSUSB_BULK czyli dosyć ciekawie :shock: Ale nie jest to brick, bo można wyjść przez przytrzymanie power, czyli jakby demo 3 spowodowało, że odpalił się telefon w trybie EDL... WTF ?

edit: Aroma File Manager 2.00b7 też się nie uruchamia... jest restart.

Edytowane przez fredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2016 o 11:34, Acid napisał:

Jak ktoś chce zrobić aroma to niech zrobi. Będzie działać to damy to na stronę. Tylko jak już to trzeba by dodać wszystkie bootanimacje i dodać do skryptu rozpoznawanie DPI ;)

Pomęczyłem trochę temat i mi wyszło, że raczej nic z aromy nie będzie, bo to wymaga fixów w aktualnych wersjach twrp.
Na cancro działa tylko na jednym starym twrp 2.8.6.0 wersja kundancool kompilacja z 2015/03/28 posiadającej "FIX Aroma File Manager and Aroma Installer compatibility".
Potestowałem i pobawiłem się trochę tym i muszę przyznać, że fajna ta aroma zarówno instalator jak i manager plików, zrobiło na mnie spore wrażenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj w ramach zabawy i nauki zrobiłem sobie mod rom-u.
Jest to przeróbka xiaomi.eu_multi_cancro_6.4.7_v7-6.0.zip z dodanymi wewnątrz dodatkami Dodatki_MIUIPolska_24032016-lp.zip i następujące modyfikacje:
+ zmieniona bootanimacja na MIUIPolska
+ zmienione TWRP na 3.0.2.0 z językiem PL
- usunięta aplikacja MiPilot.

Kto chce może sobie potestować na mi3: xiaomi.eu_multi_cancro_6.4.7_v7-6.0_mod.zip
Rom jest poprawnie podpisany, instalować z włączoną weryfikacją sygnatury pliku :-)

Screenshot_2016-04-08-16-58-42.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...