Jump to content

Nowe MIUI i klawiatura Xperia?

Wiskoler

Recommended Posts

Witam.

Zainstalowałem najnowsze MIUI z numerkiem 6.3.24 określane tym razem jako xiaomi  i nie mogę znaleźć mojej klawiatury która do tej pory zawsze była czyli klawiatury Xperia. Można ją jakoś doinstalować? W takim razie która to ze sklepu googla? Albo może ma ktoś wiedzę gdzie znaleźć APK tej klawiatury poza sklepem googla skoro przy każdej aktualizacji już nie będzie tej klawiatury?

Z Wielkanocnym pozdrowieniem.

14 minut temu, Addamas napisał:

I teraz zawsze instaluj ja z paczką aktualizacji przez TWRP... Samo apk nie wystarczy

Xiaomi Mi2S with sMIUI

Tzn. jak mam ją instalować przez twrp? Aktualizację MIUI właśnie tak robię, ale paczkę aktualizacji też tak samo? Wrzucam na pamięć telefonu i z poziomu uaktualnienia telefonu mam ją instalować?

1 minutę temu, zielonyBB napisał:

Tak samo

Tapnięte z MI4 W

OK, spróbuję przy następnej okazji upgrade MIUI, teraz zassałem paczkę, rozpakowałem sobie do oddzielnego katalogu i wydłubałem katalog z apką klawiatury i katalogiem który był razem z nią, przeniosłem na kartę pamięci do tel i zainstalowałem. Działa.

Zastanawiam się tylko, co by się stało gdybym sobie tę klawiaturę "dopakował" do paczki z MIUI. Czy w trakcie upgradu ta klawiatura by się zainstalowała?

Przed chwilą, Acid napisał:

Ale wiesz, że to więcej kroków? Po co sobie utrudniasz życie?

Więcej, hmmm...

1.Sciągnięcie paczki z MIUI

2.Dogranie klawiatury do paczki

3.Wgranie paczki na tel

4.Upgrade na tel

albo:

1.Ściągnięcie paczki z MIUI

2.Wgranie paczki na tel

3.Upgrade na tel

4.Wgranie paczki z dodatkami na tel

5.Instalacja dodatków

No mi wychodzi o jeden mniej. Chyba że dogrywając cokolwiek do paczki MIUI trzeba jeszcze coś zmienić w plikach instalatora.

Ale raczej mi chodzi o to czy w trakcie upgrade z własnej konstrukcji paczką MIUI (czyli dołożoną klawiaturą) program robiący upgrade nie wysypie się gdzieś w połowie ze stwierdzeniem iż ma o jedną paczkę za dużo i nie będzie dalej pracował. A co za tym idzie ucegli telefon i dopiero wtedy będą kłopoty.

10 minut temu, Redmi2 napisał:

Przeciez w paczce masz,klawiature xperii. Paczke pobierasz, aktuluzacja wskazujesz plik zip i juz. To raptem 3 kroki. Chyba ze chcesz jakas inna klawiarure dodac.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Poczekaj, nie zrozumiałeś. Mam Paczkę aktualizacji MIUI i "paczkę aplikacji" z klawiaturą Xperia.

Jeśli instaluję osobno MIUI i "paczkę aplikacji" to mam o jeden krok więcej, natomiast jeśli "dopakuję" sobie klawiaturę do paczki MIUI to mam o jeden krok mniej. Nie potrzebuję innych aplikacji jakie znajdują się w "paczce z aplikacjami".

52 minuty temu, Wiskoler napisał:

Poczekaj, nie zrozumiałeś. Mam Paczkę aktualizacji MIUI i "paczkę aplikacji" z klawiaturą Xperia.

Jeśli instaluję osobno MIUI i "paczkę aplikacji" to mam o jeden krok więcej, natomiast jeśli "dopakuję" sobie klawiaturę do paczki MIUI to mam o jeden krok mniej. Nie potrzebuję innych aplikacji jakie znajdują się w "paczce z aplikacjami".

Kroków jest tyle samo bo w jednym przypadku musisz wsadzić klawiaturę w plik zip z romem a w drugim po prostu instalujesz oddzielnie :P Jak nie chcesz reszty aplikacji to można by zrobić tą paczkę z dodatkami opartą na Aroma Installerze - wtedy każdy mógłby sobie wybrać to co chce ;)

Jeju jak wy liczycie to ja nie wiem... Jak nie chcesz nic innego z paczki Dodatków to sam sobie zrób paczkę z klawiaturą (wywal resztę prócz /lib i /etc) i tak zostaw sobie w telefonie. Robisz to RAZ.

Aktualizacja wygląda tak:

1. Rom w twrp

2. Paczka w twrp

3. Reboot.

= 3 kroki.

A inaczej musisz co tydzień dodawać apk, bibliotekę i permissions do romu tak? Chyba głupota tak?

Pomyśl, że kiedyś rom pobierasz wprost na telefon. Co też będziesz na telefonie babrał się z pakowaniem plików?

To o czym ja piszę to w praktyce instalacja nowego romu. Dodatki masz już w telefonie samemu przygotowane.

Myślcie czasem.

Wysłano z Mi4c

27 minut temu, Acid napisał:

Pomyśl, że kiedyś rom pobierasz wprost na telefon. Co też będziesz na telefonie babrał się z pakowaniem plików?

To o czym ja piszę to w praktyce instalacja nowego romu. Dodatki masz już w telefonie samemu przygotowane.

Myślcie czasem.

Wysłano z Mi4c

Spokojnie, nie unoś się. Nie wiem to pytam. Poddałeś mi teraz inny pomysł na tę klawiaturę. Sam sobie stworzę paczkę właśnie z nią i tylko z nią, wrzucę na tel i niech sobie tam leży. A jak będzie aktualizacja MIUI to sobie dodatkowo zaznaczę że ma być dołączona jeszcze ta paczuszka i tyle.

Acid, jesteś tu jak guru i ja, mały szaraczek, może tylko pytać i słuchać odpowiedzi. Nie zamierzam się z nikim kłócić bo za mało wiem o MIUI i instalacjach jakichkolwiek rzeczy dodatkowych na tel. Dziś udało mi się doinstalować nową klawiaturkę spoza sklepu googla. I to już dla mnie jest sukcesem. Za następnym razem to będzie test czy poprawnie złożyłem sobie paczkę. A czy ro będzie jedna więcej czy jedna mniej czynność to już nie stanowi takiego problemu. Chodziło o wywołanie dyskusji z której coś wyszło, i to mi się udało. Nauczyłem się czegoś.

Dziękuję ci Acid.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...