Skocz do zawartości

Wolne działanie chrome


lasodyl

Rekomendowane odpowiedzi

Przesiadłem się na MI5 z xperii Z i pierwsze wrażenie to jakiś dramat z normalnym przeglądaniem stron. Zainstalowałem kilka przeglądarek chrome, miniopera, ff i jest ta defaultowa. Na każdej strony ładują się strasznie długo czy to na WiFi czy H+ czy 4G. Te same strony na tych samych kartach sim tych samych WiFi na 2 różnych Xperiach Z działały znacznie szybciej. Co trzeba zrobić z tym telefonem zaraz po zakupie, żeby normalnie go używać może coś pominąłem? Co jeszcze jest słabe to brak powiadomienie push w messengere przychodzi klik i trzeba przeciągać z góry na dół żeby podejrzeć kto co napisał. Zdaje mi się, że widziałem tu jakiś temat z tymi powiadomienia i ale może niedbale szukałem.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też mam odczucie iż strony działają wolniej niż na moim mi4. Po ostatniej aktualizacji to samo miałem z mobilnym allegro, po deinstalacji okazał się iż nie jest dostepne dla mi 5 w sklepie play. Odnosnie meddangera, to musisz wejść w settings >installed apps> znajdź messangera > wejdź w custom notification> kliknij to co cię interesuje. Generalnie ma to zastosowanie do większości aplikacji w miui.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy norma czy nie mówię co widzę 3 lata na xperiach Z, w media przeklikałem niemal wszystko co było na wystawach pewnie trochę podkręcone nie wnikam, wydaję mi się, że sporo tego forum przerobiłem. Ale odpalam gazety, wp i parę innych gorszych sortów i działa to poprostu gorzej niż na Z dlatego pytanie czy ktoś ma pomysł z z czego to wynika. Jak ktoś z Warszawy ma czas i ochotę to mogę pokazać o co mi chodzi.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2016 o 00:56, Acid napisał:

Nie ma globala ani xiaomi.eu na ten telefon.

Ja wiem, miałam jednak wrażenie, że cała wypowiedź miała wydźwięk czasu przyszłego, pytanie było o to jak będzie, wiem, że jak będzie to będzie. Dlatego pytam jak do tej pory było, czy do tej pory xiaomi.eu to poprawiało czy tylko MIUIPolska miała poprawki? Tak, zrozumiałam, nie spodziewam się odpowiedzi.

Edytowane przez trzepak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem z Chromem. Próbowałem innych przeglądarek i radzą sobie lepiej, ale zależy mi na zakładkach chroma (nie bardzo znalazłem sposób na synchro w innyej przeglądarce).
Przed chwilą spróbowałem dodać aplikacji Chrome więcej uprawnień - zezwoliłem na NFC, w sumie to na wszystko poza MMS i BT.
Może tylko mi się wydaje, ale przeglądarka działa znacznie szybciej. Wcześniej bywało nawet, że mi się zacinała przy włączaniu (biały ekran). Na razie wszystko jest ok.
Spróbujcie i dajcie znać czy też widzicie poprawę, czy tylko ja mam urojenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam po miesiącu użytkowania obiektywnie stwierdzam, że chrome nie działa najlepiej. Wydaje mi się, że najlepiej działa defaultowa przeglądarka ale mi osobiście ona nie odpowiada i korzystam z nieco wykastrowanego chroma. Może ktoś się pokusi o ankietę :"Jakiej przeglądarki używasz na Mi5"?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Niestety muszę odkopać temat.

Mam xiaomi.eu 6.5.30 świeżo instalowany (telefon wczoraj dotarł)

Pobieranie w Google Play Mi5 vs Ace 4:

Hearthstone 12MB (średnia prędkość pobierania 300kB/s) vs 100MB w tym samym czasie

to samo z pobieraniem z GP programów antutu, chrome, NFS nolimits

wyjątkiem jest Asphalt 8, nie wiem czemu i pobiera szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Bohyn napisał:

Niestety muszę odkopać temat.

Mam xiaomi.eu 6.5.30 świeżo instalowany (telefon wczoraj dotarł)

Pobieranie w Google Play Mi5 vs Ace 4:

Hearthstone 12MB (średnia prędkość pobierania 300kB/s) vs 100MB w tym samym czasie

to samo z pobieraniem z GP programów antutu, chrome, NFS nolimits

wyjątkiem jest Asphalt 8, nie wiem czemu i pobiera szybko.

ja mam bodaj końcówkę 29 miui eu i pobiera w ułamku sekundy wszystko. Zrób czyszczenie plików w pamięci podręcznej w panelu sterowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stereo0

niestety, ten sam wynik po wyczyszczeniu plików pamięci podręcznej

zrobiłem Wipe Data przez TWRP i mikropoprawa, raczej w błędzie pomiaru

13MB vs 100MB

EDIT:

MIUI v8 6.6.17 z wipe (cache, dalvik, data) i niestety bez poprawy, został mi jeszcze global dev i stable do sprawdzenia...

 

Edytowane przez Bohyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bohyn napisał:

@stereo0

niestety, ten sam wynik po wyczyszczeniu plików pamięci podręcznej

zrobiłem Wipe Data przez TWRP i mikropoprawa, raczej w błędzie pomiaru

13MB vs 100MB

EDIT:

MIUI v8 6.6.17 z wipe (cache, dalvik, data) i niestety bez poprawy, został mi jeszcze global dev i stable do sprawdzenia...

 

u mnie an mi5 pro chrome działa średnio a forum nasze to juz tragedia, a co do google play racja wolno pobiera 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Niestety także muszę odkopać. Byłem już prezkonany do zakupu Mi5 ale problemy z chrome oraz wolnym pobieraniem w google play mnie odstraszają. Czy problemy nadal występują ? Mam filmik potwierdzający problem...Telefon nabędę ROMem Global MIUI 8. (geekbuing lub Goldway).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...