Jump to content

Redmi 3 - domyślna dialer/SMS

Recommended Posts

To mój pierwszy post tutaj, więc na początek witam wszystkich :)

Do rzeczy. Kupiłem żonie Redmi 3, zmieniłem ROM na stock EU i wszystko było fajnie, do momentu, w którym postanowiłem zmienić domyślnego dialera i aplikację SMS. Wyguglałem, że należy ustawić aplikacje jako domyślne, co zrobiłem. Problem jest taki, że przy każdej próbie wykonania połączenia lub wysłania SMS system pyta czy zezwolić na połączenie lub wysłanie wiadomości, ale mogę zezwolić JEDNORAZOWO. Trochę to męczące. Ustaliliśmy, że wracamy do domyślnego dialera, jednak aplikacja do SMS nie ma możliwości automatycznego usuwania ogonków. Ponadto klikając na wysłanie SMS na liście ostatnich połączeń zawsze uruchamia się stockowa aplikacja, a nie "domyślna" Textra. Coś jeszcze trzeba ustawić czy tak po prostu jest i już? Jeśli właściwa jest druga odpowiedź to co daje oznaczenie aplikacji jako domyślnej?

Dzięki z góry za pomoc :)

Apki systemowe są dość ściśle ze sobą powiązane, ciężko wymienić je na coś innego, co do dialera to możesz spróbować ustawić na sztywno w Panel Sterowania->Uprawnienia (tam szukasz aplikacji i tapasz w nią), a następnie przy opcji, która Cię interesuje wybierasz zamiast "?", "Zezwól". Co do SMS, polecam jego nie zmieniać, a co do ogonków to na forum jest temat temu poświęcony, polecam poczytać :).

Dzięki piękne za pomoc - nie dokopałem się wcześniej do Uprawnień w Panelu sterowania. Pomogło, ale dalej nie mogę wywołać Textry z dialera. Szukam tematu o ogonkach :)

Dzięki za podpowiedź. Całość rozbijała się o te uprawnienia (pozwól raz), których nie mogłem opanować. W sumie żona zdecydowała, że pozostaje przy domyślnych aplikacjach. SMS niestety z ogonkami, bo z tego co wyczytałem, trzeba roota, a tego nie chcemy na tym telefonie.

Jeśli zmieni zdanie to przejdziemy na tandem PixelPhone+Textra. Teraz już (chyba) wiem co mam poustawiać :)

Edited by seb
gramatyka
Dnia 3.04.2016 o 18:49, Jabol napisał:

Chciałem zmienić na chompa ale się nie udało. Nie wyskakują powiadomienia a później aplikacja się sama zamyka a szkoda ;(

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

a jaki masz rom ? u mnie na 7.1.3.0 Global, chomp dziala bardzo dobrze, w powiadomieniach mam wszystko powlaczane oprocz opcji Priorytety, chomp jest dodany do Autostartu w panelu, wszystkie uprawnienia (tez w panelu) na zielono, oprocz laczenia z wifi gdzie ma opcje pytaj. Domyslna aplikacja SMS od xiaomi jest wylaczona. Wersja chomp 7.13

Edited by zourv
  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...