Skocz do zawartości

Kłopot z instalacją miui 6.3.24


Krisgaj

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele wątków wpisałem w temacie Aktualizacja 6.3.24 - przypomnę moją prośbę o pomoc :nie mogę zainstalować 6.3.24 przez Aktualizacje, co dalej mam zrobić? 

Jak wrócę ze święcenia ;)  może będzie już na mnie czekał zajączek z dobrą radą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Krisgaj napisał:

Wiele wątków wpisałem w temacie Aktualizacja 6.3.24 - przypomnę moją prośbę o pomoc :nie mogę zainstalować 6.3.24 przez Aktualizacje, co dalej mam zrobić? 

Jak wrócę ze święcenia ;)  może będzie już na mnie czekał zajączek z dobrą radą :)

Jak masz twrp w zipie pobrane z xiaomi.eu to dajesz normalnie przez aktualizacje. Jak to nie idzie to wchodzisz ręcznie w recowery(tam gdzie masz to popsute twrp i próbujesz tam dać install i wybierasz nowe twrp. Możesz też za pomocą apk flashify wgrać twrp.img wyciągnięte z nowego romu, ale tu musisz mieć rota. Jak to nie pomoże to przez kompa ale ja nigdy nie robiłem tego więc ci nie pomoge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Krisgaj napisał:

1.Zip twrp z xiaomi nie instaluje mi się przez Aktualizacje, 2. Nie mogę wejść w tryb recovery- nie wiem dlaczego....

Proszę o dalsze sugestie ;(

A masz rota?

8 minut temu, Krisgaj napisał:

1.Zip twrp z xiaomi nie instaluje mi się przez Aktualizacje, 2. Nie mogę wejść w tryb recovery- nie wiem dlaczego....

Proszę o dalsze sugestie ;(

A jak wylaczysz tele i przytrzymując vol- albo vol+ i Power powinien wejść do recowery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam roota- bałem się samodzielnie, bez rady mądrzejszego to zrobić.  W tryb recovery nie mogę wejść ani przez Aktualizacje ani naciskając przyciski: vol+ i power - telefon się po prostu włącza, vol- i power- pojawia się fastboot... 

Rozpacz... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Krisgaj napisał:

Nie mam roota- bałem się samodzielnie, bez rady mądrzejszego to zrobić.  W tryb recovery nie mogę wejść ani przez Aktualizacje ani naciskając przyciski: vol+ i power - telefon się po prostu włącza, vol- i power- pojawia się fastboot... 

Rozpacz... 

A jak próbujesz instalować nowy rom to wchodzi ci do twrp? Może jak ci wywali błąd to będziesz mógł wrócić to głównego menu twrp i wtedy zainstalować nowe twrp z zipa

Edytowane przez xxmati96xx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, latet napisał:

Zainstaluj jakiegoś roota, potem zainstaluj właściwe TWRP (z pliku img, aplikacją Flashify). I wszystko będzie cacy.

Ale ciekawe czy uda mu się roota zainstalować skoro nie może wejść do recowery a wybranie instalacji przez aplikacje aktualizacji wyłącza telefon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, xxmati96xx napisał:

Ale ciekawe czy uda mu się roota zainstalować skoro nie może wejść do recowery a wybranie instalacji przez aplikacje aktualizacji wyłącza telefon?

Musi znaleźć na forum instrukcje instalowania różnych rozwiązań root-a.
Ewentualnie, może w tym przypadku rzeczywiscie prościej będzie olać roota i zainstalować TWRP z pliku img z peceta, tak jak to jest opisane tu: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ (punkt 3 – Instalacja Recovery)

choć osobiście nie lubię polegać na tym, że Windows poprawnie "zobaczy" czy "nie zobaczy" telefonu, wolę rozwiązania, w których wszystko się robi tylko w telefonie.

Swoją drogą - dlaczego wątkotwórca nie ma roota? Jaką ma obecnie wersję MIUI (nie raczył napisać :-P ). A może ma roota, tylko o tym nie wie? Przydzielenie aplikacji praw Roota nie jest w MIUI rzeczą oczywistą, właściwe, to jest tak zrobione, że spokojnie można odnieść wrażenie, ze tego nie ma, choć jest (przy standardowej konfiguracji nie wyskakuje żaden komunikat, że apka prosi o roota).

Aczkolwiek najdziwniejsze jest, że wątkotwórca nie może nijak wejść w Recovery. Chyba są tylko 2 możliwe przyczyny takiego stanu: uszkodzone recovery, albo zablokowany Boot-Loader.

 

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1szym poście napisałem, że moje aktualne MIUI to 6.3.3 - zaktualizowane z 6.2.18 za pomocą zipa przez Aktualizacje. Wszystko przebiegło gładko i przyjemnie. Teraz próba zaktualizowana do 6.3.24 przez Aktualizacje niemożliwa- nie rozumiem dlaczego, ale chyba się już nie dowiem. Zainstalowałem apk typu root checker- telefon nie jest zrootowany. Podsumowując :czy myślicie, że nowe np. kwietniowe aktualizacje będę miał szansę zainstalować mając teraz  ten 6.3.3, czy raczej zostaje tylko (dla mnie dość rozpaczliwa) próba instalacji recovery przez Windows? 

I skąd nagle zablokowany bootloader, jak to sprawdzić?! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Krisgaj napisał:

W 1szym poście napisałem, że moje aktualne MIUI to 6.3.3 - zaktualizowane z 6.2.18 za pomocą zipa przez Aktualizacje. Wszystko przebiegło gładko i przyjemnie. Teraz próba zaktualizowana do 6.3.24 przez Aktualizacje niemożliwa- nie rozumiem dlaczego, ale chyba się już nie dowiem. Zainstalowałem apk typu root checker- telefon nie jest zrootowany. Podsumowując :czy myślicie, że nowe np. kwietniowe aktualizacje będę miał szansę zainstalować mając teraz  ten 6.3.3, czy raczej zostaje tylko (dla mnie dość rozpaczliwa) próba instalacji recovery przez Windows? 

I skąd nagle zablokowany bootloader, jak to sprawdzić?! 

a wejdz w panel sterowania i masz tam Uprawnienia i masz tam root? czy nie?

i zainstaluj z sklepu apk flashify i ją włącz, następnie wyjdź przyciskiem HOME i wtedy do panelu sterowania i zaś Uprawnienia i Dostęp do root( nie jestem pewien bo używam systemu w wersji angielskiej) i tam spróbuj dać uprawnienia do rota. Nie pamiętam czy mi note pro ma roota

Edytowane przez xxmati96xx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posumuje, bo robi się zamieszanie, a śledzę temacik od początku (w aktualizacjach). Na aktu 6.3.3 zdarzało się, że TWRP się "źle" wgrywało, niby jest, ale nie ma, niby działa, ale nie działa, ot, zagadka. MiNote/Note Pro nie posiadają Root już od lutego z tego co pamiętam. To nie jest blokada BL, wtedy pokazałby się obrazek "podłączenie pod PC". Wydaje mi się, że "najszybciej" będzie zainstalować przez PC nowe recovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Krisgaj napisał:

W 1szym poście napisałem, że moje aktualne MIUI to 6.3.3 - zaktualizowane z 6.2.18 za pomocą zipa przez Aktualizacje. Wszystko przebiegło gładko i przyjemnie. Teraz próba zaktualizowana do 6.3.24 przez Aktualizacje niemożliwa- nie rozumiem dlaczego, ale chyba się już nie dowiem. Zainstalowałem apk typu root checker- telefon nie jest zrootowany. Podsumowując :czy myślicie, że nowe np. kwietniowe aktualizacje będę miał szansę zainstalować mając teraz  ten 6.3.3, czy raczej zostaje tylko (dla mnie dość rozpaczliwa) próba instalacji recovery przez Windows? 

I skąd nagle zablokowany bootloader, jak to sprawdzić?! 

Nie, nie napisałeś nic o 6.3.3. Ślepy nie jestem ;) Ale mozesz dopisać edytując 1. post w tym wątku.

Dlaczego masz błąd? Przecież to Ci już napisano – nie masz TWRP, albo masz uszkodzone TWRP (ew. masz złą wersje TWRP) a obecna wersja ROM-u (oraz przyszłe) wymaga TWRP, pełnosprawnego oczywiście.

Jednym z objawów blokady BootLoadera jest brak możliwości wejścia w Recovery. No ale to raczej nie Twój przypadek. Jedyny inny powód, że nie można wejść w Recovery, jaki mi przychodzi do głowy, to jego uszkodzenie. W jaki sposób? Nie mam pojęcia. (edit: O, w miedzyczasie Nezumi napisał, jak mogło dość do uszkodzenia TWRP).

Reasumują: masz wadliwe TWRP,  musisz więc wgrać prawidłowe.

Root-a najwyraźniej, niestety nie masz, więc po prostu zrób to metodą "z peceta".

Zagadka wyjaśniona. Teraz wszystko w Twoich własnych rękach.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Nezumi napisał:

Posumuje, bo robi się zamieszanie, a śledzę temacik od początku (w aktualizacjach). Na aktu 6.3.3 zdarzało się, że TWRP się "źle" wgrywało, niby jest, ale nie ma, niby działa, ale nie działa, ot, zagadka. MiNote/Note Pro nie posiadają Root już od lutego z tego co pamiętam. To nie jest blokada BL, wtedy pokazałby się obrazek "podłączenie pod PC". Wydaje mi się, że "najszybciej" będzie zainstalować przez PC nowe recovery.

masz racje od romu 6.2.25 leo nie ma rota

5 minut temu, Krisgaj napisał:

W Panelu w Uprawnienia nic nie ma nt root, wcześniej jest tylko "dostęp do root" ale tam brak aplikacji.  Zainstalowałem Flashify i ona na początku podaje, że "nie masz dostępu do roota" 

a jak chcesz zainstalować nowy rom i wybierasz  apke aktualizacji i nowy rom to wchodzi do twrp czy nie? bo pytałem i nie dostałem odpowiedzi. Chodzi mi czy wywala błąd jak już wejdzie w twrp czy nie wchodzi w ogóle

3 minuty temu, latet napisał:

Nie, nie napisałeś nic o 6.3.3. Ślepy nie jestem ;) Ale mozesz dopisać edytując 1. post w tym wątku.

Dlaczego masz błąd? Przecież to Ci już napisano – nie masz TWRP, albo masz uszkodzone TWRP (ew. masz złą wersje TWRP) a obecna wersja ROM-u (oraz przyszłe) wymaga TWRP.

Jednym z objawów blokady BootLoadera jest brak możliwości wejścia w Recovery. No ale to raczej nie Twój przypadek. Jedyny inny powód, że nie można wejść w Recovery, jaki mi przychodzi do głowy, to jego uszkodzenie. W jaki sposób? Nie mam pojęcia.

chodziło mu pewnie o post kiedy pisał w wątku aktualizacji 6.3.25 

Edytowane przez xxmati96xx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry latet- miałem na myśli wątki w temacie "aktualizacja 6.3.24" - tam się wszystko zaczęło - to inna dyskusja i już mózg mi się lasuje,Żona i Dzieci odąsane, że Tata gapi się i stuka w telefon (nie wiadomo do kogo ;)

Chyba rzeczywiście zostaje duża akcja przez pc- dla mnie to mały ludzki dramat ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, xxmati96xx napisał:

a jak chcesz zainstalować nowy rom i wybierasz  apke aktualizacji i nowy rom to wchodzi do twrp czy nie? bo pytałem i nie dostałem odpowiedzi. Chodzi mi czy wywala błąd jak już wejdzie w twrp czy nie wchodzi w ogóle

Z czystej ciekawości: właściwie jaka to różnica? Problem z uszkodzony/wadliwym TWRP może się chyba(?) objawiać na oba te sposoby? Czy nie?

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, latet napisał:

Z ciekawości: właściwie jaka to różnica? W obu przypadkach chodzi o problem z TWRP.

no ok ale jak już wejdzie w twrp to może będzie mógł wrócić  do menu i wtedy uda mu się zainstalować nowe twrp z zip. O ile dobrze pamiętam to pisał że jak chce zainstalować rom to wchodzi do twrp i wtedy jest błąd. I chce się dowiedzieć 

Edytowane przez xxmati96xx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, xxmati96xx napisał:

no ok ale jak już wejdzie w twrp to może będzie mógł wrócić  do menu i wtedy uda mu się zainstalować nowe twrp z zip

Przy próbie wgrania pliku zip przez Aktualizacje telefon po prostu się wyłącza - nie wchodzi w żaden tryb itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, xxmati96xx napisał:

no ok ale jak już wejdzie w twrp to może będzie mógł wrócić  do menu i wtedy uda mu się zainstalować nowe twrp z zip

Fakt... To by bardzo sprawę ułatwiło.

Choć (ale to bez związku z tematem) trochę (tylko troszkę) zaskakuje to, że TWRP pozwala na nadpisanie samego siebie z poziomu samego siebie :)

- w sensie, że to trochę nieintuicyjne i można na to nie wpaść, że taka droga jest możliwa. Ale, oczywiście, to jest możliwe.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Krisgaj napisał:

Przy próbie wgrania pliku zip przez Aktualizacje telefon po prostu się wyłącza - nie wchodzi w żaden tryb itp

faktycznie to ktoś inny pisał że mu błąd wywala w twrp. W takim razie najłatwiej chyba będzie wgrać recowery przez pc. ale tu ci nie pomogę bo nigdy nie robiłem Tu 

 użytkownik szczuru napisał jak to zrobić do boot i recowery ale u ciebie wystarczy recowery, przez fastboot i program na pc MIFlash, ale to niech zweryfikuje ktoś bardziej doświadczony.

Edytowane przez xxmati96xx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna opcja. Poszukać innego twrp. To nie działa. Spróbuj wgrać twrp 2.8 może znajdziesz w Instrukcji 2015 jeśli tego nie usunąłem. Albo wrzuć zapytanie w Google i na forum en.miui poszukaj.

Wgraj twrp przez fastboota. Tylko tak.

Wysłano z Mi4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Krisgaj napisał:

Ok Acid, dalej wg instrukcji wgrania recovery2015 czyli fastboot kit, czy instrukcja 2016 czyli wklejenia do miui recovery, czy zmienić nazwę tego pliku do recovery? Może naiwne pytania ale nie chcę nic s... chrzanić

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/ tu masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zrobione :) tak jak ostatecznie Acid zalecił wgrałem twrp przez fastboot,zainstalowałem 6.3.24 uzyskując dostęp do roota. Mam nadzieję że następne aktualizacje będą łatwiejsze. Dziękuję wszystkim za wielkosobotnią pomoc! Zdrowych Świąt Koledzy!

Wysłane z mojego MI NOTE Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...