Skocz do zawartości

Brak LTE


Piter123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

telefon mam od kilku dni

bootloader zablokowany

wgrywam rózne romy (china, global, itp), wszystko wg instrukcji.

na wszystkich mam ten sam problem:

- nie łapie zasięgu lte, łapie tylko H+, czesto zrywa połaczenie (brak połączenia, tylko E, tlyko H, potem H+, i znwu od poczatku ), dane apn wpisane poprawnie, problem ten sma na obu sim.

- karta t mobile z lte - na redmi note 4g - lte mam pełen zasięg i żadnych zacięć, problemów.

 

co można zrobić?

(telefon uszkodzony, wina oprogramowania, itp?)

zostaje odesłać do serwisu?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Mam na swoim ten sam problem (również t mobile )... Lecz obstawiam, że jest to wina softu. mam Global 7.1.9.0 z nakładką pl

Czytałem na forum aby przerzucić się na globak 7.1.8. podobno pomaga. Ja nie testowałem bo czekam na decyzję o odblokowanie bootloader i wtedy miui polska.

 

A póki co aby problem Ci zniknął polecam ustawić sieć preferowaną na 3g (przestanie zrywać połączenia)

 

CHyba, że ktoś ma inne rozwiązanie problemu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!
MCC: 2600? A nie przypadkiem 260?

EDIT:
Dzięki! Na razie wydaje się, że u mnie też pomogło (przynajmniej na razie).

A tak w ogóle, to na drugiej karcie SIM (RedBullMobile) też miałem jakiś lipny APN (max H+). Zastosowałem takie ustawienia jak poniżej i jest 4G.

Internet
Nazwa: rbminternet
APN: internet
MCC: 260
MNC: 06
Typ APN: default

Edytowane przez musek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Morvi napisał:

Ktoś podrzuci szczegółowe ustawienia APN dla Plusa?

LTE u mnie to głównie 1/1, od czasu do czasu 10/2 co normalne nie jest. Z łapaniem zasięgu 4G tez szału nie ma, jest tylko w centrach dużych miast.

http://ustaw.plus.pl/konfiguruj-telefon
Najważniejsze dla Plusa to ustawienie apn na "plus" - reszta standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem z brakiem LTE w sieci Orange.

Orange mam w SIM1, w SIM2 Play do rozmów. Zmieniałem ustawienia APN, tworzyłem nowy APN, przełączałem między nimi. I nic. Ciągle maksymalnie wskakuje H+. Nawet jak włączę ręczne wybieranie sieci i z listy dostępnej wybiorę Orange 4G, to i tak wskakuje H+. Jak przełączę, żeby do internetu był SIM2 z kartą Play to wtedy 4G się pojawia. 

Co ciekawe LTE mi działało na romie, który miałem wgrany po otrzymaniu telefonu. Ale to była jakaś dziwna wersja od Chińczyka z częściowym j.polskim, jakaś 7.1.99.99 stable ;), więc ją wywaliłem. Najpierw zainstalowałem stable 7.1.7.0, potem zaktualizowałem do 7.1.8.0 - ale bez poprawy. Obecnie mam zainstalowany global dev 6.3.18.
 

W związku z powyższym prosiłbym kogoś z kartą Orange i działającym LTE o podanie jakie ma ustawienia w APN (bo nadal mam przeczucie, że w tym leży błąd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Zbyszko napisał:

Ja też mam problem z brakiem LTE w sieci Orange.

W przypadku Orange ustawienia punktu dostępowego pozostają domyślne - czyli "internet" w polach: APN, login i hasło. U mnie te ustawienia działają poprawnie na wszystkich ROMach które wymieniłeś. Możesz też spróbować ustawień IPv6 ze strony Orange (http://ustaw.orange.pl) - czyli APN "internetipv6" i protokół na IPv6.

Bardziej jednak stawiałbym na nieaktywne LTE na Twojej karcie SIM Orange. Korzystałeś już na niej z LTE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Trzucha napisał:

W przypadku Orange ustawienia punktu dostępowego pozostają domyślne - czyli "internet" w polach: APN, login i hasło. U mnie te ustawienia działają poprawnie na wszystkich ROMach które wymieniłeś. Możesz też spróbować ustawień IPv6 ze strony Orange (http://ustaw.orange.pl) - czyli APN "internetipv6" i protokół na IPv6.

Bardziej jednak stawiałbym na nieaktywne LTE na Twojej karcie SIM Orange. Korzystałeś już na niej z LTE?

Tak, próbowałem już ustawień ze strony Orange, na protokole IPv6. Niestety bez poprawy. Tak jak pisałem w poprzedniej wiadomości, LTE na romie od sprzedawcy działało. Na poprzednim telefonie (RN2) również.

 

/EDIT: Włożyłem kartę Orange w miejsce SIM2 i LTE działa. Wolałbym mieć (ze względu na przyzwyczajenie) Orange w SIM1, ale skoro tak działa to chyba się z tym pogodzę. :)

Edytowane przez Zbyszko
aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od czwartku jestem prawie-szczęśliwym posiadaczem note pro 3, telefon wydaje mi się być naprawdę świetny, ale mam straszne problemy z LTE, pierwsze 2 dni praktycznie wcale nie działał, wczoraj momentami działał bardzo dobrze a np dziś cały dzień praktycznie nie działa. a jak już zadziała to maksymalnie 1mb/0.5mb. Mam wykupione LTE w playu, wymieniałem sim w piątek, jest to karta micro sim, więc pasuję chyba tylko do pierwszego slota, do tego drugiego jak mniemam potrzebna jest nano? Planuję jutro kupić jakiś internet na kartę i sprawdzić najpierw w micro a potem nano. Mam chiński rom 7.1.18.0.  Szczerze mówiąc jestem bardzo zielony w tym temacie, trochę zbierałem na ten telefon i ten problem nie pozwala mi cieszyć się zakupem do końca. Bardzo proszę o pomoc, 

Pozdrawiam, john.

 

PS. Naprawdę nie wiem czy to czysty przypadek czy może nie ale gdy włącze "overseas roaming" internet jakby zaczynał lepiej działać. Podobno play bazuje jakoś na tym roamingu, przynajmniej tak usłyszałem w punkcie. Czy jest to możliwe, że opcja ta wpływa na poprawe LTE? Czy jeśli używam jej w polsce to nie będzie żadnych dodatkowych kosztów?

Edit: No teraz już nawet z roamingiem nie działa, kapituluję i błagam o pomoc.

Edytowane przez john
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APN dla PLUSA:

Nazwa: Plus
APN: plus
Typ uwierzytelniania: PAP

 

jeśli pozostaje się an domyślnym czyli

Nazwa: Plus
APN: internet
Typ uwierzytelniania: default

 

to mamy tylko HSPA+

 

 

Pierwsze "złapanie" LTE trwało dość długo, bo około 20-30 minut, teraz już przełącza się ekspresowo.

Edytowane przez jack78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tym orange?

Na fabrycznym ustawieniu śmiga mi H+ tak do 22mbps pobrane i 2,6 wysłane. Kombinowałem z ustawieniami według Orange APN "internetipv6" i było tylko gorzej. Pobierane do 2 spadało a wysyłane na 5mbps. LTE jak nie działało, tak nie działa. Nie chcę ciąć karty z abonamentu, żeby wstawić na 2gi slot. Dodam, że Lte na S4 gwizdało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...
  • mrosi zmienił(a) tytuł na Brak LTE
  • 4 miesiące temu...

Witam, 

Od jakiegoś czasu kusi mnie powrót do miui . Niestety, po pierwszej próbie instalacji miui port by epic rom (android 7) nie dzialalo mi LTE. Pomyslalem ze to blad w porcie. Jednak, na tureckiej wersji również były problemy. Spróbowałem więc miuipolska (android 6) . Tutaj również porażka, LTE nie działa. Co najlepsze na np. rr czy nitrogenos(8.0) LTE działa znakomicie. Jest ktoś kto się z czymś takim spotkał ? Zna ktoś rozwiązanie ? 

edit. Dodam ze nic z powyzszych pomyslow nie dziala 

ps operator to plus

Edytowane przez SzymonPolska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...