Skocz do zawartości

MI3 - wymiana baterii Kraków


maczek83

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 24.03.2016o09:24, baku1991 napisał:

W Krakowie ja mogę naprawić mi3, ale nie mam części na stanie musiał bym zamówić, ewentualnie musiał byś mieć swoje komponenty i zrobię to na poczekaniu.

A to wiesz, jak bym miał baterię, bo bym ją skądś zamówił, to sam jestem w stanie rozebrać telefon i ją wymienić bo jestem elektronikiem, a nie jest to skomplikowane i są instrukcje dissasembly na necie. Szukam opcji "zaniosę, mają baterię (albo zamówią), wymienią, zapłacę i cześć" żeby się nie bawić w półśrodki. Ale jak takiej nie znajdę to będę musiał kombinować.

Edytowane przez maczek83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, baku1991 napisał:

No to w Pekinie. Serwis we Wrocławiu nie naprawia Xiaomi oficjalnie. Żaden serwis w Europie nie naprawia Xiaomi oficjalnie.

Jak to nie naprawi Xiaomi we Wrocławiu? Przecież to jest serwis Xiaomi podawany w oficjalnych źródłach jako ten który naprawia telefony tej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Serwis we Wrocławiu nie naprawia Xiaomi oficjalnie. Żaden serwis w Europie nie naprawia Xiaomi oficjalnie."

To naprawi czy nie naprawi? A to czy oficjalnie czy nie to mi to obojętne, telefon ma prawie 2 lata i tak, więc nie chodzi o naprawę gwarancyjną.
Nawet tutaj na forum serwis we Wrocławiu jest podawany jako serwis który naprawia określone modele Xiaomi. A przez Xiaomiforsale.com serwis we Wrocławiu jest podawany jako serwis uprawniony do wykonywania napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych jako partner. Wychodzi na to że ten we Wrocławiu naprawia oficjalnie Xiaomi - chyba że o czymś nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz pojęcia. Xiaomiforsale to nie Xiaomi, a serwis we Wrocławiu to serwis Acida, czyli admina tego forum. Ale nie ma nigdzie w Europie oficjalnego serwisu bo nie na oficjalnej sprzedaży w Europie. Serwis we Wrocławiu jest polecany i jest najlepszy, ale z oficjalnym go mylić nie należy.

Baterię Ci mogę zamówić i wymienić, ale czy ona będzie oryginalna to już inna kwestia bo dostęp do oryginalnych części mają oficjalne serwisy Xiaomi. Dla innych to jest bardzo utrudnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.xiaomiforsale.com/pl/akcesoria/99-battery-bm31-for-mi3-2779898754477.html

Baterie są, więc w razie czego można zamówić. Ale ok, to takie pytanie tylko było, bo może i tak będę wymieniał MI3 na MI5 za jakiś czas, a baterie jeszcze chyba pociągnie mimo 1,5 roku działania. Chciałem się zorientować głównie w technicznych możliwościach do realizacji wymiany w razie gdyby była potrzeba. Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, widziałem filmy z demontażu właśnie. Kwestia odpowiednich narzędzi do podważenia obudowy i trochę uwagi, a reszta to tylko kilka śrubek. Ale nie ma ciśnienia, nie padła kompletnie, ale po półtorej roku działania to za pół roku może być jej potrzebna wymiana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baku czy po odkręceniu dwóch śrubek pod tacką na sim podważanie i zdjęcie obudowy jest trudne? Łatwo ułamać jakiś zatrzask/ popsuć niechcący coś innego? Muszę rozebrać swój żeby oczyścić kratkę od głośnika od spodu bo brud mocno tłumi dźwięk a sposoby starą szszczoteczką do zębów czy odkurzaczem są nieskuteczne. Boję się trochę że coś za mocno nacisnę/ odchylę alboco innego i coś zepsuje =P

Edytowane przez santos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem Kolego i właśnie widziałem że samo oddzielenie ramki od wyświetlacza jest najtrudniejsze i wymaga najwięcej uwagi i precyzji. O to się nie martwię bo padaczki nie mam buhaha ani drętwoty tylko obawiam się by nic nie ułamać, tak żeby wszystko działało i żeby później dało się wszystko do kupy złożyć i nic nie trzeszczało =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cooo? Jakiej ramki od wyświetlacza?? Ludzie... aż musze odpisać jak to czytam.

Odkręcasz 2 śrubki i zdejmujesz obudowę podważając toolem w rogu przy porcie USB. Następnie podważasz zaczepy po długości w stronę portu sim i jednocześnie trochę po stronie dolnej i górnej. Równomiernie bo jak za mocno wygniesz po długości to się zegnie fragment obudowy przy otworze gniazda jack.

Ale zdjęcie obudowy to pikuś. Ważniejsza kwestia na którą nikt nie zwrócił uwagi jest odklejenie baterii. Fabrycznie jest mocny klej i jeśli wymieniamy ekran to nie ma sprawy i za pomocą kleszczy chwyta się taśmę (z napisem Pull) i na siłę wyciąga. Niestety często klej jest tak silny, że taka metoda spowoduje... pojawienie się plam na wyświetlaczu bo wtedy ekran doznaje wygięcia.

Dlatego aby wyjąć baterię (w celu jej wymiany) trzeba wstawiać płaskie narzędzia i jak najlżej podważać baterię by nie wywierać nacisku na spód wyświetlacza.

5 godzin temu, maczek83 napisał:

Tu chyba trzeba najbardziej uważać żeby nie uszkodzić ramki ze szkła, bo to właśnie ona jest granicą rozłączenia dolnej części.

Nieprawda. Szkło nie dochodzi do krawędzi ramki. Szkła z przodu nie da się uszkodzić nawet jak ktoś jest ciamajdą. Gorzej z baterią jak piszę wyżej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...