jarekm95

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ

Recommended Posts

Od jakiegoś czasu zauważyłem że bateria w moim Redmi 3 trzyma dużo krócej. Kiedyś 4 dni, teraz bywa że i niecałe 2. Obecnie mam wersję Miui Polska 7.2.4.0. Myślałem aby może zainstalować miui 9 z tego linka. Wg tej instrukcji powinienem to zrobić fastbootem ponieważ obecnie mam miui 7. Dodam jeszcze że telefon mam odblokowany i z rootem.

Mam w związku z tym kilka pytań:

- jak wygląda Wasze doświadczenie z miui 9? Do wersji 8 nie aktualizowałem systemu ze względu na opinię o słabo trzymającej baterii. Przy 9 czytałem że podobno jest ok. Odczuję jakąś poprawę?

- czy w podanej przeze mnie wersji jest dużo chińskiego syfu? Czy jest sklep Play i język polski? I czy utracę roota?

- jak mogę zrobić kopię danych? Chodzi mi głównie o kontakty, smsy, zdjęcia. Aplikacje mogę zainstalować na nowo jeżeli ma to w jakiś sposób przyspieszyć system.

Z góry dziękuję za pomoc. Ostatnio aktualizowałem system przeszło rok temu i niestety niewiele z tego pamiętam.

Od jakiegoś czasu zauważyłem że bateria w moim Redmi 3 trzyma dużo krócej. Kiedyś 4 dni, teraz bywa że i niecałe 2. Obecnie mam wersję Miui Polska 7.2.4.0. Myślałem aby może zainstalować miui 9 z tego linka. Wg tej instrukcji powinienem to zrobić fastbootem ponieważ obecnie mam miui 7. Dodam jeszcze że telefon mam odblokowany i z rootem.
Mam w związku z tym kilka pytań:
- jak wygląda Wasze doświadczenie z miui 9? Do wersji 8 nie aktualizowałem systemu ze względu na opinię o słabo trzymającej baterii. Przy 9 czytałem że podobno jest ok. Odczuję jakąś poprawę?
- czy w podanej przeze mnie wersji jest dużo chińskiego syfu? Czy jest sklep Play i język polski? I czy utracę roota?
- jak mogę zrobić kopię danych? Chodzi mi głównie o kontakty, smsy, zdjęcia. Aplikacje mogę zainstalować na nowo jeżeli ma to w jakiś sposób przyspieszyć system.
Z góry dziękuję za pomoc. Ostatnio aktualizowałem system przeszło rok temu i niestety niewiele z tego pamiętam.

Miui 9 dużo więcej bierze bateri oznaką że słabo trzyma jest naturalnie zużycie ogniwa

8 minut temu, kamiljuras1900 napisał:

Miui 9 dużo więcej bierze bateri oznaką że słabo trzyma jest naturalnie zużycie ogniwa

Nie potwierdzam. Niczego takiego w Redmi 3 i 3s na Miui 9 nie zauważyłem. Ogólnie jakieś kolosalne różnice w zależności od wersji romu czy  Miui to chyba mity (pomijając jakieś zupełnie wadliwe wydania). Prawie zawsze postawienie systemu na nowo trochę pomaga, a przejście na Miui 9 nie powinno zaszkodzić.

Już nie pamiętam która ale chyba przedostatnia było bardzo prodezerna i to nie tylko na Redmi chodzi o wersję gdzie dali fixa gps

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

25 minut temu, kamiljuras1900 napisał:

Już nie pamiętam która ale chyba przedostatnia było bardzo prodezerna i to nie tylko na Redmi chodzi o wersję gdzie dali fixa gps

Czyli tak jak pisałem, jeden z wyjątków, a kolega chce globala Miflashem instalować, to tam fix-y są "globalne".

1 godzinę temu, Sifo Dyas napisał:

Roota utracisz, sklep jest, chińszczyzny brak (chyba mniej niż w romach eu które bazują na china dev), kilka rzeczy może być po angielsku. Tematu z  linkami do romów i poradnik prawidłowy. Potem oczywiście możesz zainstalować rom eu (jak chcesz roota to to jest wskazane). Dane, kontakty i sms-y to lokalna kopia Miui, albo chmura. Zdjęcia na kompa możesz po prostu zgrać.

• Like 1

Witam, ponad 2 tygodnie temu wysłałem prośbę na http://www.miui.com/unlock/index_en.html  o odblokowanie BOOTLOADERa, do chwili obecnej żadnej odpowiedzi ani sms ani mail. Pomoże ktoś mi odblokowac? Bo muszę na nowo telefon postawić. Proszę o pomoc 
Sms nie zawsze przychodzi. Wejdź na stronę i sprawdź status. Może zgoda już jest.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

2 godziny temu, zielonyBB napisał:

Sms nie zawsze przychodzi. Wejdź na stronę i sprawdź status. Może zgoda już jest.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

W jakiej zakładce na tej stronie znajdą status? 

kto mi powie co robię nie tak przy probie odblokowania bootloadera? robię wszystko jak na tym filmiku na YT, tzn 2 tygodnie temu pisałem o zgode o odblokowanie, nie otrzymałem odpowiedz sms wiec w ciemno zainstalowałem miUnlock'a, dodałem konto na telefonie i zalogowałem sie na nie na PC - wywala mi taki błąd jak w załączniku. Czy muszę korzystać najpierw z MiFlasha? Niestety nie widzi on mojego telefonu, a po wpisaniu komendy 'adb reboot edl' w Minimal ADB telefon bo chwili sie wybudza a nie tak jak na filmie na YT 'Odblokowanie bootloadera w Xiaomi - poradnik #2 [PL]'

Bez tytułu.jpg

Edited by poli1990

25 minut temu, poli1990 napisał:

Czy muszę korzystać najpierw z MiFlasha?

To zależy jaki masz rom. Zrobiłes to co jest napisane w komunikacie na zrzucie, czyli dodałeś konto w opcjach developerskich?

8 minut temu, FromWP napisał:

To zależy jaki masz rom. Zrobiłes to co jest napisane w komunikacie na zrzucie, czyli dodałeś konto w opcjach developerskich?

rom global, nie dodałem do developerskich tylko myślałem ze normalnie dodać wystarczy. powiedz mi jak mam to dodać?

1234.png

Edited by poli1990

1 godzinę temu, poli1990 napisał:

rom global, nie dodałem do developerskich tylko myślałem ze normalnie dodać wystarczy. powiedz mi jak mam to dodać?

Rom global, to zbyt ogólne określenie. Nie masz tego u siebie, a bez tego nie odblokujesz. Musi być w opcjach deweloperskich zakładka "Stan blokady Mi". Trzeba najpierw zaktualizować rom do najnowszej wersji, np przez aktualizacje z pliku. Jak tego nie będzie w najnowszym global stable (nie pamiętam od której wersji to dodali) to niestety trzeba jakoś zainstalować global dev i tam to na pewno jest.

Mam taki rom jak w załączniku. Zrobiłem tak jak pisałeś, dodałem konto w funkcjach developerskich, teraz mam taki komunikat jak na foto. Co jest nie tak? za dużo błędnie podawałem? i musze odczekać 'karę'? ponadto rom udało mi sie zaktualizować za pomoca zakładki 'aktualizacje'

12345.png123456.png

Dziękuję za poprzednie posty. Zabrałem się dzisiaj do tego i mam problem. Mianowicie taki komunikat:

image.thumb.png.4d7c49e051ec1a235ec4e09f40eca9d7.png

W rozpakowanym folderze mam jedynie takie pliki:

image.thumb.png.6ff0067e2060707cf2509c652739f5b1.png

Wybierałem różne ścieżki, również bezpośrednio na dysku C. Cały czas to samo. Czy te pliki .bat są jakoś ukryte że nie widzę ich w folderze?

Edited by Sifo Dyas

Dnia 9.11.2017 o 21:37, cukru napisał:

@poli1990 To nie jest kara, teraz każdy musi odczekać 72h na odblokowanie.

odczekałem od 9.11 do dziś , i dalej ten sam komunikat, wiesz moze co jest nie tak?

Panowie, zakupiłem Redmi 3S, do tej pory miałem 3Pro. 

Problem taki, że MiFlash nie widzi mi 3S. 3 Pro jest normalnie widziany.

Obecny soft to: Global 8.5 (8.5.4.0 MALMIED). Chciałem wgrać dev i lipa...

Poratuje ktoś?:)

Stery zainstalowane poprawnie? widzi 3 pro, ale 3s już nie...

tapnięte z Redmi 4a

9 godzin temu, mondeoklub napisał:

Panowie, zakupiłem Redmi 3S, do tej pory miałem 3Pro. 

Problem taki, że MiFlash nie widzi mi 3S. 3 Pro jest normalnie widziany.

Obecny soft to: Global 8.5 (8.5.4.0 MALMIED). Chciałem wgrać dev i lipa...

Poratuje ktoś?:)

Mam to samo, ten sam soft, nie udało mi się dojść do tego co jest nie tak, ściągnąłem różne sterowniki i przy każdym nie widzi telefonu. Jeśli udało by ci się rozwiązać ten problem daj znać :)

6 godzin temu, mariusz.ur napisał:

Próbowałeś innej wersji miflash ?

Ściągnąłem 2 wersje póki co. Jedna działa z 3Pro, a druga nawet zainstalować się nie chce. Pościągam jakieś inne później jak wrócę do domu. Stery pokazuje że aktualne. ADB też ściągnąłem i zainstalowałem.

Pościągałem parę wersjo. Zarówno stare jak i nowe nie wykrywają 3S....:/

@mondeoklub  nie widzi w trybie fastboot i edl ? Menedżer urządzeń prawidłowo pokazuje redmi 3s w obu trybach ? Czy włączony telefon jest wykrywany przez komputer ? Adb działa ? Może to wina złącza usb . Zmień też kabel ( tak wiem Redmi3 działa ale warto spróbować ) . 

Próbowałem tylko zwykły tryb download bo tak robiłem z 3Pro. Znalazłem już instrukcję jak podziałać przez fastboot. jak wrócę do domu to się pobawię.

Próbowałem tego i nic :/ :/

Sposób 1:

Wyłącz telefon.  Trzymaj "Power" i "Volume +", aż wyświetli się logo Mi. Wybierz "download" w gąszczu chińskich krzaków. * (w trybie download ekran telefonu jest czarny). Kombinacja klawiszy jest różna w zależności od modelu telefonu. 

Sposób 2:

1. Wyłącz telefon.
  2. Podłączyć kabel USB do portu USB komputera, ale nie do telefonu.
  3. Naciśnij razem oba Volume (+) i (-). Następnie podłączyć kabel USB do telefonu (jednocześnie przytrzymując oba przyciski głośności)
  4. Komputer rozpozna urządzenie w trybie EDL.

Sposób 3:

1. Włącz Opcje programisty w telefonie. Przejdź do ->Ustawienia -> Informacje o telefonie -> klikaj na "Wersja MIUI" 7 razy. 

2. Włącz debugowanie USB w telefonie w Opcjach programisty. Przejdź do ->Ustawienia -> Dodatkowe ustawienia -Opcje Programistyczne -> Debugowanie USB włączyć.

3. Pobierz i zainstaluj ADB sterowniki USB lub Mi PC Suite, Pobierz Minimal fastboot i ADB .

Wariant nr 1 Metoda ADB:

1. Telefon zwyczajnie włączony należy podłączyć do komputera za pomocą kabla USB.
  2. Uruchomić okno wiersza poleceń w folderze z Minimal Fastboot: nacisnąć przycisk Shift na klawiaturze i kliknąć prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu w folderze, a następnie wybrać opcję "Otwórz okno polecenia tutaj".
  3. Wpisz polecenie: adb restart edl lub adb reboot edl 

Wariant nr 2  - Metoda Fastboot:

1. Ponownie uruchomić telefon w trybie Fastboot naciskając głośności w dół (-) i przyciski zasilania jednocześnie, dopóki nie pokaże się logo fastboot.
  2. Podłączyć telefon do komputera za pośrednictwem kabla USB.
  3. Wejdź do folderu, w którym zainstalowałeś MiFlash i dalej do Source -> ThirdParty -> Google -> Android. Teraz trzymając Shift prawy przycisk myszy na pustym miejscu w tym folderze i wybierz "Otwórz okno poleceń tutaj", lub uruchom minimal ADB jako administrator.
  4. W oknie wpisz polecenie: fastboot devices a po chwili fastboot oem edl

2 minuty temu, mondeoklub napisał:

Próbowałem tego i nic

Możesz nie próbować, w tryb download nie wejdzie z zablokowanym bl na tym romie. A jak nie odblokowany bl to i w fastboot nic nie zrobisz. Musisz odblokować bl i dopiero wtedy będziesz mógł użyć MiFlasha. Teraz możesz jedynie próbować wgrać dev przez aktualizację z pliku, albo chińską wersją MiPcSuite.

35 minut temu, mondeoklub napisał:

No to pozostaje mi wysłać prośbę o zdjęcie BL.

A nie miałeś zgody na odblokowanie Redmi 3? Jak miałeś to możesz odblokować też następny telefon.

Witam mam problem zrobiłem aktualizacje do miui polska wszystko poszlo oki. Zainstalowałem przez twpr magidisc. Urządzenie miałem zaszyfrowane i teraz nie mogę uruchomić telefonu mimo ze wpisuje poprawne hasło jakiś pomysł ?