jarekm95

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ

Recommended Posts

22 godziny temu, FromWP napisał:

Niektórym też udaje się odblokować na global stable.

OK, rozumiem że jeżeli spróbuje odblokować na MIUI Global Stable (8.1.1.0 MALMIDI) to z telefonem nic się nie może stać? Pytam, bo na niektórych telefonach innych producentów, jeżeli się odblokowało na niewłaściwej wersji software to można było uceglić telefon. 

24 minuty temu, bazik33 napisał:

OK, rozumiem że jeżeli spróbuje odblokować na MIUI Global Stable (8.1.1.0 MALMIDI) to z telefonem nic się nie może stać?

Nic się nie stanie, najwyżej się nie uda.

Cześć, wrzuciłem sobie dziś najnowszego GLOBAL DEV na zablokowany bootloader. Wszystko poza jedną rzeczą hula - nie działają przyciski na pilocie od słuchawek (dodam, że słuchawki XIAOMI ;__;) W związku z tym chciałem zrobić rollback do MIUI7. Jaka wersja byłaby najlepsza? Przeczytałem w bugtrackerze, że problem ze słuchawkami występuje od 7.5.2. Z góry dzięki.

Edit:

Dodaję link do buga; http://en.miui.com/thread-354900-1-1.html

Edited by Ooth

1 godzinę temu, Ooth napisał:

Cześć, wrzuciłem sobie dziś najnowszego GLOBAL DEV na zablokowany bootloader. Wszystko poza jedną rzeczą hula - nie działają przyciski na pilocie od słuchawek (dodam, że słuchawki XIAOMI ;__;) W związku z tym chciałem zrobić rollback do MIUI7. Jaka wersja byłaby najlepsza? Przeczytałem w bugtrackerze, że problem ze słuchawkami występuje od 7.5.2. Z góry dzięki.

Również korzystam ze słuchawek Xiaomi (3 różne na stanie), mam najnowszy global dev i nie ma z nimi żadnego problemu. Sprawdź jeszcze w ustawieniach, tam w "Opcjach dźwięku" masz kalibrację przycisków, może to coś da.

Sprawdzałem już wszystko, nie jest to problem tylko i wyłącznie mój, temat do którego wysłałem link ma 6 stron. Przed updatem (MIUI7) było w porządku.

23 minuty temu, Ooth napisał:

Sprawdzałem już wszystko, nie jest to problem tylko i wyłącznie mój, temat do którego wysłałem link ma 6 stron. Przed updatem (MIUI7) było w porządku.

Też mi przyciski działają, na Redmi 3 i 3s (nawet o dziwo w Redmi2). Był z tym problem na pierwszych romach z Miui8 ale już zniknął jakiś czas temu. Mam Pistony V3 i 1More Design Piston Earbuds (1More chyba robi wszystkie słuchawki dla Xiaomi). Na globalu czasami pojawia się problem z wyszukiwaniem głosowym googla, bo nawet wyłączone nie chce się odczepić od przycisku start stop w słuchawkach. Na szczęście dzieje się tak tylko po dłuższej przerwie w słuchaniu.

5 minut temu, Ooth napisał:

U mnie, jak i w bug trackerze mowa o Hybrydach.

Kurczę, mam hybrydy i działają dobrze. Może spróbuj zrobić Flash tego samego romu albo wcześniejszego. Jeśli problem będzie dalej no to wtedy już te MIUI7. A które najlepsze, to każdy powie co innego. Ja na przykład nie mogę narzekać na żadne wydanie, bo dla mnie każde działało dobrze.

14 minut temu, Ooth napisał:

Wgram stable i zobaczę jak się sprawy mają, dzięki :)

Na stable tylko może być gorzej, lepiej jeszcze raz tą samą wersję MiFlashem (może coś poszło nie tak) albo w piątek od podstaw nową, koniecznie z "flash all". Ta ostatnia dev jest średnio udana.

Wielkie dzięki za instrukcję. Telefon działa, krzaczki zniknęły, tylko używać.

Miałem tego nie pisać bo się ośmieszę ale kto wie, może komuś się przydać. Pierwsze podejście mi nie wyszło. Co prawda wypakowałem ROMa za pomocą 7z, podałem ściężkę do folderu ale w MIFlash ale jak chciałem ruszyć Flash to dostałem czerwony alert i nic nie ruszyło. Co gorsza telefon nie chciał odpalić, Windows przestał go rozpoznawać. W końcu doczytałe, że w takim wypadku vol+ i power trzeba trzymać dużo dłużej. Zadziałało.

A teraz wątek gdzie się ośmieszyłem. Jeszcze raz sprawdziłem folder z romem i okazało się, że w folderze jest rom spakowany. NIe wiem czemu tak się stało, normalnie to wystarczy "wypakuj tutaj". Teraz wszedłem do menedżera i wtedy rozpakował mi prawidłowo. Na wszelki wypadek zmieniłem nazwę foleru na miui, wrzuciłem do niego wszystko co rozpakowane i MiFlash poszedł jak ta lala. Instalka trwała z 4 minuty a start telefonu max 15 minut.

Jeszcze raz dzięki i nie znęcajcie się nad moją głupotą :)

10 minut temu, trembul napisał:

Nie znęcajcie się nad moją głupotą :)

Niejednego zaskoczyło to że po rozpakowaniu .tgz dostaje się .tar i trzeba jeszcze raz to .tar rozpakować. Ale w większości poradników jest to napisane, a przynajmniej jaki folder trzeba wskazać w miflashu i jak powinien wyglądać po rozpakowaniu.

• Like 1

2 minuty temu, Ooth napisał:

Pozwolę sobie Was zawołać:

Ale mogą się pojawić inne, to dosyć stary rom ale, nawet z rootem i jeszcze Miui7. Nie wiem o co chodzi z tymi słuchawkami, jedni mają, inni nie mają z tym problemów.

Witam,

mam 2 problemy z moim Redmi 3S (32GB ROM/3GB RAM/PL Distribution). Dostałem zgodę na odblokowanie bootloadera więc przystąpiłem do odblokowania na romie Global Stable. Co prawda może się to nie powieść, jednak po dłużym śledztwie twierdze, że nie jest to wina romu... a komputera który uparcie "widzi" urządzenie jako Kedacom USB Device. Próbowałem odinstalowywania (za każdym razem Kedacom) i wybrania sterownika z MiFlash'a (Winda nie instaluje go). Czy ktoś wie o co może chodzić?

Natomiast pomyślałem, że może być to problem z ROM'em i próbowałem zaflashować MIUI Developer. ROM Pobrałem z linku (pierwszy post, MIUI Global Dev - Redmi 3S), MiFlasha również z linku z pierwszego postu. Próbowałem uruchomić telefon w trybie download (przez menu serwisowe) jednak wtedy telefon automatycznie boot'uje się do systemu. Zauważyłem jednak, że MiFlash "widzi" go w trybie FastBoot. Czy mogę go flashować w trybie fastboot?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

3 godziny temu, Ooth napisał:

Pozwolę sobie Was zawołać: @Pepso94 @FromWP

Sytuacja wygląda tak, że po piątkowej aktualizacji nic się nie zmieniło, także postanowiłem wrzucić ten rom: http://en.miui.com/thread-284309-1-1.html. To rozwiązało wszystkie problem ze słuchawkami. Dzięki za pomoc :)

@FromWP ma rację, dosyć stary system i problemy mogą się jakieś pojawić, ale nie muszą. Wszystko się okaże po czasie. 

24 minuty temu, bazik33 napisał:

mam 2 problemy z moim Redmi 3S (32GB ROM/3GB RAM/PL Distribution). Dostałem zgodę na odblokowanie bootloadera więc przystąpiłem do odblokowania na romie Global Stable. Co prawda może się to nie powieść, jednak po dłużym śledztwie twierdze, że nie jest to wina romu... a komputera który uparcie "widzi" urządzenie jako Kedacom USB Device. Próbowałem odinstalowywania (za każdym razem Kedacom) i wybrania sterownika z MiFlash'a (Winda nie instaluje go). Czy ktoś wie o co może chodzić?

Natomiast pomyślałem, że może być to problem z ROM'em i próbowałem zaflashować MIUI Developer. ROM Pobrałem z linku (pierwszy post, MIUI Global Dev - Redmi 3S), MiFlasha również z linku z pierwszego postu. Próbowałem uruchomić telefon w trybie download (przez menu serwisowe) jednak wtedy telefon automatycznie boot'uje się do systemu. Zauważyłem jednak, że MiFlash "widzi" go w trybie FastBoot. Czy mogę go flashować w trybie fastboot?

Jak podłączasz telefon w trybie fastboot, to sprawdź komendą fastboot devices czy go widzi. Redmi 3s z menu serwisowego do download nie uruchomisz, musisz próbować przez skrypt w pierwszym poście, albo przez odpowiedni kabel. W trybie fastboot możesz flashować tylko wtedy kiedy masz odblokowany bootloader.

@konec ale Winda (próbowałem na 7 i, 10) się zawsze zapyta co chcesz zrobić. Na 10 stery z MiFlasha sięe nie instalują, na 7 instalują się (co prawda jako SAMSUNG USB Device (kategoria) i Android Bootloader Device - ale to chyba dlatego że na PC też mam stery SAMSUNG) ale MiUnlock nie rusza. Chyba zostało tylko flashowanie Global Dev :(

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

|||||

I mam jeszcze pytanie apropo flashowania ROMu Global Dev. Rozumiem, że MiFlash z pierwszego postu bez problemu działa, a ROM powinien mieć w nazwie fastboot? Bo mam zablokowany bootloader, a w trybie fastboot nie można flashować na zablokowanym bootloaderze. Ale w trybie download będzie wszystko ok?

Edited by bazik33
dopisanie pytania

Witam, jestem posiadaczem Redmi 3S, niestety podczas flashowania (postępowałem według instrukcji z pierwszego posta) wystąpił error (0x80070008; Max buffer sector is 256). Teraz nie jestem w stanie włączyć download mode. Za pierwszym razem udało się to bez problemu. Czy jest jakiś sposób żeby wejść do tego trybu? Próbowałem tak jak za 1 razem, czy power + vol up i wybór z menu, minimal fastboot, no i kobinacja klawiszy vol up i down i podłączanie do kompa. Jestem w stanie wejść do trybu fastboot. Znalazłem też jeszcze metodę z deep flash cable ale jeszcze jej nie stosowałem.

Pozdrawiam

1 godzinę temu, Piterf123 napisał:

Znalazłem też jeszcze metodę z deep flash cable ale jeszcze jej nie stosowałem.

Można jeszcze komendą w konsoli w katalogu AdbFastboot. Przy podłączonym telefonie w trybie fastboot komenda: fastboot oem edl . A instalatora adbfastboot ściągasz stąd: https://www.androidfilehost.com/?fid=24521665358595410 a tu jak to zainstalować i używać: https://miuipolska.pl/?faqs=jak-zainstalowac-fastbootadb#more-14743 Ale kabel deep falsh jest najpewniejszy.

51 minut temu, FromWP napisał:

Można jeszcze komendą w konsoli w katalogu AdbFastboot. Przy podłączonym telefonie w trybie fastboot komenda: fastboot oem edl . A instalatora adbfastboot ściągasz stąd: https://www.androidfilehost.com/?fid=24521665358595410 a tu jak to zainstalować i używać: https://miuipolska.pl/?faqs=jak-zainstalowac-fastbootadb#more-14743 Ale kabel deep falsh jest najpewniejszy.

Dzięki za odpowiedź, tego sposobu też próbowałem, niestety wyskakuje "FAILED (remote: device locked, oem edl is not allowed)". Chyba zostaje mi tylko deep flash cable, jutro spróbuję i podzielę się wynikami.

Pozdrawiam

Dzięki za odpowiedź, tego sposobu też próbowałem, niestety wyskakuje "FAILED (remote: device locked, oem edl is not allowed)". Chyba zostaje mi tylko deep flash cable, jutro spróbuję i podzielę się wynikami.
Pozdrawiam

Małem ten sam problem na Redmi 3s mojego kolegi z pracy. W tej sprawie pomagał mi forumowicz Redmi2 (wielkie dzięki za wszystko), niestety doszliśmy do wniosku że jedyne rozwiązanie to kabel Deep Flash.
Zamówiłem na aliexpress, przyszedł kilka dni temu i.... Działa! Ten kabel faktycznie działa cuda! Polecam.

Wysłałem z telefonu Xiaomi Redmi 3

41 minut temu, Sylwester Nowaczyk napisał:

Zamówiłem na aliexpress, przyszedł kilka dni temu i.... Działa! Ten kabel faktycznie działa cuda! Polecam.

Tylko po co czekać, własnoręcznie można zrobić w ciągu kilku minut, szybciej i taniej. Może być bez przełącznika, działa identycznie, tylko trzeba po uruchomieniu w edl podmienić na normalny.

• Like 1

Cześć.
W piątek dostałem mojego Redmi 3S. Oczywiście rom bez Polskiego języka.  Brat jakiś czas temu kupował Note 3 i global u niego miał błędy, więc instalował  xiaomi.eu. Ja więc wcześniej już złożyłem wniosek o odblokowanie bootloadera. Wczoraj zainstalowałem globala na moje 3S, najnowszy z linku z pierwszego postu  (MIUI 8 Global 7.1.12 Beta). Oczywiście w tryb edl udało się wprowadzić tylko przez  Deep Flash. Po wgraniu okazało się, że ten global na 3S jest całkiem ok. 
Mam więc do Was pytanie, skoro złożyłem już prośbę o odblokowanie. Mianowicie wyczytałem gdzieś, że pozwolenie ma "termin ważności" i jeśli nie wykona się tego w danym przedziale czasu to pozwolenie wygasa i trzeba prosić ponownie. Czy jest to prawda i czy mogą być potem problemy z ponownym uzyskaniem pozwolenia? 

A może odblokowanie bootloadera całkowicie w niczym nie przeszkadza i można dalej spokojnie korzystać z globala?
I ostatnie pytanie, do osób które używały globala i przeszły na  xiaomi.eu. Czy są duże różnice i naprawdę warto to robić? 

@Automatyk

Nie ma terminu ważności. Jak dostałeś zgodę to masz ją przypisaną na stałe. Jedynie jest ograniczenie: 1 odblokowany telefon na 30 dni. 

Miałem globala przez dłuższy czas, teraz siedzę na Xiaomi.eu. Dużych różnic nie widzę, ale jednak wolę siedzieć na Xiaomi.eu, bo mam tutaj blokadę reklam w aplikacjach.

49 minut temu, Automatyk napisał:

Mam więc do Was pytanie, skoro złożyłem już prośbę o odblokowanie. Mianowicie wyczytałem gdzieś, że pozwolenie ma "termin ważności" i jeśli nie wykona się tego w danym przedziale czasu to pozwolenie wygasa i trzeba prosić ponownie.

Podobno jak się nie wykorzysta to potrafi wygasnąć, Jak się przynajmniej raz odblokuje to podobno już nie wygasa. Odblokowanie nie przeszkadza w korzystaniu z globala. Można też samemu zablokować po odblokowaniu, np komendą fastboot oem lock w konsoli w katalogu minimal adb&fastboot (sprawdziłem i w 3s to działa). Po takiej operacji z odblokowaniem i ponownym zablokowaniem już nie powinno wygasnąć.

Dziękuję Wam za szybką odpowiedź. 
W takim razie odblokuję bootloader i zostanę na globalu, chyba że będę miał z nim jakieś problemy to przejdę na  Xiaomi.eu.

Potrzebuję chyba Waszej pomocy, bo sam już nie daję rady...
Sytuacja wygląda następująco:
1. Telefon zaktualizował mi się z xiaomi.eu do globala...
2. Zużycie baterii mam szybsze o jakieś 30-50%, do tego smsy się nie obracają podczas pisania
3. Chciałem zrobić format z pomocą MiFlash, ale zaraz na samym początku wywala mi komunikat: " Nazwa pliku, nazwa katalogu lub składnia etykiety woluminu jest niepoprawna. (0x8007007b: Open programmer "MPRG*.hex")",
4. Sprawdziłem, czy ktoś miał taki komunikat i wyczytałem, że trzeba zainstalować chiński rom dev - niestety, ale dalej ten sam komunikat,
5. Sprawdziłem później, że mam znowu zablokowany bootloader - pokazuje się obrazek telefonu z podpiętym kablem,

6. Próbuje odblokować go za pomocą MiFlashUnlock, ale za każdym razem program zatrzymuje się na 50% z komunikatem "couln't veryfied telephone"

Nie mam pomysłu już szczerze mówiąc, na to co można zrobić. Dlatego liczę na Waszą pomoc :)

Ktoś zdradzi co muszę zmienić w ustawieniach żeby nie zamykały się wszystkie aplikacje po zablokowaniu ekranu?

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Ktoś zdradzi co muszę zmienić w ustawieniach żeby nie zamykały się wszystkie aplikacje po zablokowaniu ekranu?

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Panel sterowania > bateria >ikona koła zębatego - prawy górny róg, i to że zrzutu
1ac4db9d93908ef02bd085db0b620527.jpg

Wysłane z Redmi 3 (ido) by TapaTalk

• Like 1

W telefonie kolegi przez przypadek usunięto ikonę SMS. Jak ją odzyskać? To wydaje się banalne, ale nie mogę tego odnaleźć po przytrzymaniu lewego przycisku funkcyjnego.

Przez przypadek usunięto z belki dolnej czy całkiem z telefonu? Bo jak z belki to jaki problem przenieść ją z powrotem. A całkiem? No to przypadkowo ciężko usunąć... To się nie odinstalowywuje tak jak inne normalne apki.