Jump to content

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ

jarekm95
 Share

Recommended Posts

22 minuty temu, Afrodyta4 napisał:

czy root usuwa się po każdej aktualizacji softu?

Jeżeli mówiąc o aktualizacji softu masz na myśli aktualizację miui to TAK, po każdej aktualizacji tracisz root i musisz go ponownie wgrywać.

W przypadku lineage os i niektórych innych custom romów, root pozostaje po aktualizacji.

• 2 weeks later...

Cześć,

słuchajcie, mam problem z moim Redmi 3S. Przeczytałem temat, a nawet forum i nie do końca wszystko zrozumiałem. Mam nadzieję, że rozumiecie, dużo treści, a ja jestem tu nowy. Może ktoś mnie naprowadzi na właściwy tor?

Problem polega na tym, że nawet nie wiem co dostałem od sprzedawcy. Na pudełku są chińskie znaki z numerem 3. Jest to Redmi z 32 GB i 3 GB ramu, ma czytnik linii papilarnych, ale czy to Pro czy wersja 3S to nie wiem;/

No dobra, do telefonu chce wgrać nowy soft, bo ten który mam to niby MIUI Global 7.3.2.0.0. Problem polega na tym, że telefon po jakimś czasie rozłącza się z siecią Wifi i często nie może połączyć się ze sklepem google. Zawsze są trudności z uwierzytelnieniem. Czyszczenie i usuwanie konta działa na kilka godzin i znowu jest to samo.

Chciałem wgrać nowy soft i postępowałem zgodnie ze wskazówkami. Napisałem do Chińczyków, telefon pozwolili mi odblokować, jednak odblokowanie przerywa się na 50% i jest komunikat, że nie można rozpoznać oprogramowania. Nie wiem co "Polaczek" sprzedawca mi wgrał, ale chcę zrobić, żeby było dobrze i działało. 

Nakierujecie mnie?

Witam ,

Do telefonu chce wgrać nowy soft , odblokowałem bootloadera (mam nadzieje ) i teraz pytanie jaki soft mam wgrać ?

pobrałem taki xiaomi.eu_multi_HM3SHM3X_7.2.16_v8-6.0  czy zrobię to metoda z pierwszego postu czyli twrp +soft+root

Screenshot_2017-02-25-11-47-12-322_com.android.settings.thumb.png.ca70b9a157b17b348425fb5c78ced7a2.png

Witam ,
Do telefonu chce wgrać nowy soft , odblokowałem bootloadera (mam nadzieje ) i teraz pytanie jaki soft mam wgrać ?
pobrałem taki xiaomi.eu_multi_HM3SHM3X_7.2.16_v8-6.0  czy zrobię to metoda z pierwszego postu czyli twrp +soft+root
Screenshot_2017-02-25-11-47-12-322_com.android.settings.thumb.png.ca70b9a157b17b348425fb5c78ced7a2.png

Tak

====
Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk.

Ok. czy po tym zabiegu skasują się dane i ustawienia  itp.?

Masz w tej chwili global dev na telefonie. Jak chcesz wgrać xiaomi.eu to niestety musisz zrobić w twrp wipe data i wipe cache oraz wipe cache/art dalvik, bo inaczej będziesz miał błędy w aplikacjach. Czyli telefon będzie jak po pierwszym uruchomieniu bez żadnych twoich danych, będziesz konfigurował od nowa

====

witam Was

Jestem od nie dawna posiadaczem redmi 3s i chcialbym go zrotowac by miec  wpelni do niego dostep i moc przenosic aplikacje na karte pamieci. Niestety jest w tym zielony i mam goraca prosbe czy jest ktos w stanie opisac mi krok po kroku jak to zrobic?

z gory bardzo dziekuje

Screenshot_2017-02-28-09-45-08-881_com.android.settings.png

Oki, bardzo prosze

Według screen i wersji Android to jest Redmi 3 prime nazwa kodowa ido.

Masz syf MIUI, więc najpierw flash w miflash do oficjalnego Romu china lub global dev, unlock Bootloader, flash TWRP, flash z pod TWRP MIUIPOLSKA​ jak chcesz lub zostań na global też ma język polski i aktualizacje OTA

====

• Like 1

Witam, jakiś czas temu kupiłem Xiaomi Redmi 3s. Wszystko było w porządku prócz problemu z siecią. Po zalogowaniu do 2G siec nie wracała do 3G / LTE. Wczoraj odblokowałem bootloader, wgrałem twrp, zainstalowałem najnowszą wersję oprogramowania xiaomi.eu. Nieważne co ustawie w preferowanym trybie sieci, za każdym razem jest tylko i wyłącznie 2G. A przepraszam, jak ustawię 4G/3G/2G Automatycznie, to wtedy jest brak sieci. Jakieś pomysły ?

Witam, mam zamiar zabrać się za akutalizację, jednak nie znam się za bardzo na tym, danych nie chcę stracić, więc chciałem zapytać jak najlepiej się zabezpieczyć przed tym, backup wykonać, i na chmurę przenieść? Ale czy po wgraniu romu od xiaomi.eu  wszystko będę mógł przywrócić?

comment_KNzIxV2hrfswf1MO7yisJbYJKUteeF0N,w400.jpg

Dnia 23.03.2016 o 17:27, jarekm95 napisał:

V ROOT

xiaomi.eu:

Możemy wgrać roota przez TWRP, jeśli wyskoczy nam taka opcja. Następnie W SuperSU Installer wybieramy instalację przez Google Play.

Alternatywna metoda:

Dnia 25.03.2016 o 09:44, Echinos napisał:

1. Pobieramy i kopiujemy na telefon plik http://download.chainfire.eu/897/SuperSU/

2. Uruchamiamy TWRP

3. Wgrywamy plik poprzez "Install"

mógłby ktoś podać działający link ?

17 minut temu, Laik95 napisał:

Czy przy przejściu z romu global stable na global dev przez miflash traci się dane?

Tak, bo trzeba użyć opcji flashall. Trzeba zrobić kopię lokalną miui i z niej najszybciej, najwięcej odzyskasz.

Hej, mam pytanie, dla wiekszości pewnie proste, ale niestety nie dla mnie ...

Chcę w redmi 3, który jest odblokowany i ma zainstalowane miui polska - wgrać rom global stable lub dev rom (ze strony: http://en.miui.com/download-298.html#451), czy mogę to zrobić poprzez zassanie pliku  na tel i aplikacją do aktualizacji wybrać plik i zaktualizować?

Czy ma znaczenie to, że telefon ma ok. roku i jak kiedyś sprawdzałem to jest China version?

Hej, mam pytanie, dla wiekszości pewnie proste, ale niestety nie dla mnie ...
Chcę w redmi 3, który jest odblokowany i ma zainstalowane miui polska - wgrać rom global stable lub dev rom (ze strony: http://en.miui.com/download-298.html#451), czy mogę to zrobić poprzez zassanie pliku  na tel i aplikacją do aktualizacji wybrać plik i zaktualizować?
Czy ma znaczenie to, że telefon ma ok. roku i jak kiedyś sprawdzałem to jest China version?

Z Xiaomi.eu na global tylko przez miflash z flash all

====

• Like 1

39 minut temu, sebastiw napisał:

Wszystkie Redmi 3 i pro to china wersion, international nie było, ale romy global zrobili. Wgrywaj dev, szkoda czasu na stable, a ostatni jest całkiem niezły, prawie wszystko działa jak powinno. Oczywiscie MiFlashem (najlej 2016.04.01 z opcją flashall), może być w trybie fastboot, albo download, to nie ma znaczenia przy odblokowanym bl.

8 minut temu, FromWP napisał:

Wszystkie Redmi 3 i pro to china wersion, international nie było, ale romy global zrobili. Wgrywaj dev, szkoda czasu na stable, a ostatni jest całkiem niezły, prawie wszystko działa jak powinno. Oczywiscie MiFlashem (najlej 2016.04.01 z opcją flashall), może być w trybie fastboot, albo download, to nie ma znaczenia przy odblokowanym bl.

krótko mówiąc tel. wyczyszczę do zera? :-/

14 godzin temu, FromWP napisał:

Tak, zrób sobię lokalną kopię Miui.

Podłącze się pod kontekst wypowiedzi...Wiem, że TWRP z Global się gryzie w tym konkretnym przypadku, ale patrząc szerzej, to czy kopia poprzez TWRP nie jest lepszym rozwiązaniem od lokalnej kopii Miui? Gdy skorzystamy z TWRP to skopiujemy całe partycje, tak więc dane aplikacji powinny się zachować w 100% w porównaniu do lokalnej kopii Miui?

Jest inna. W twrp możesz zrobić kopię wszystkiego i lepsza jak chcesz odzyskać cały system. A  bez twrp nic z takiej kopii nie odzyskasz. Z lokalnej miui odzyskasz na każdym innym miui bez twrp.

• Like 1

Dzięki Panowie za cenne porady.
Ostatnia kwestia, czy warto zmieniać na global? może lepiej jednak pozostać z miui polska i raz za czas aktualizować ręcznie (nie koniecznie, co tydzień)?

Wybór należy do Ciebie. Jest kilka małych różnic, np. obrót aplikacji SMS, wyszukiwanie przez gest 'przesunięcia w górę' na głównym ekranie itp.
Gdzieś na forum jest dokładne omówienie różnic. Poszukaj i poczytaj i będziesz wiedział co wybrać albo próbuj raz ten potem drugi i zdecyduj

====

43 minuty temu, grzegorz.lki napisał:

Wybór należy do Ciebie. Jest kilka małych różnic, np. obrót aplikacji SMS, wyszukiwanie przez gest 'przesunięcia w górę' na głównym ekranie itp.
Gdzieś na forum jest dokładne omówienie różnic. Poszukaj i poczytaj i będziesz wiedział co wybrać albo próbuj raz ten potem drugi i zdecyduj

====

Dziękuję, chyba najlepiej potestować samemu.

W redmi note 4 global pracuje wyraźnie szybciej niż dev, ale nie wiem jak miui polska

Dnia 7.03.2017 o 20:10, grzegorz.lki napisał:

Według screen i wersji Android to jest Redmi 3 prime nazwa kodowa ido.

Masz syf MIUI, więc najpierw flash w miflash do oficjalnego Romu china lub global dev, unlock Bootloader, flash TWRP, flash z pod TWRP MIUIPOLSKA jak chcesz lub zostań na global też ma język polski i aktualizacje OTA

====

Dziękuję :)

W jaki sposób mam odinstalować xposed z Redmi 3 Pro? Proszę o szybką pomoc! :)

PS:Gdy chcę odpalic recovery to wyskakuje mi telefon z podłączonym kablem. Podłączając go, nic się nie dzieje. Mam coś wcisnąć abym mógł przejść do instalacji czegoś przez recovery?

Edited by KubaaLFC

1 godzinę temu, Sylwester Nowaczyk napisał:

Chciałbym zaktualizować Redmi 3 mojego kolegi. Wiem że ma on pierwsze Global Miui na zablokowany bl (chyba 7.3.1). Czy mogę wrzucić najnowsze Global Stable Miui w pamięć telefonu i zaktualizować z pliku zip, czy muszę przez Miflash?

Wysłałem z telefonu Xiaomi Redmi 3

można instalować z pliku zip

Dzięki.
Rozumiem, że to będzie jak zwykła aktualizacja, czyli ustawienia i dane zostaną?
Oczywiście zrobię kopie danych w razie czego.

I czy można od razu przejść do najnowszego Miui, czy muszę najpierw do ostatniego Miui 7 a potem Miui 8?