jarekm95

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ

Recommended Posts

Hejka. Mam problem. Robiłem wszystko zgodnie z tutorialem. doszedłem do kroku z TWRP. Dokladnie do IV  4.Wipe-advenced wipe-zaznaczamy wszystko... I właśnie tutaj mam problem. Zaznaczyłem i wszystko i niestety po tym kroku zrebootowałem telefon.. I teraz nie mogę się w żaden sposób podłączyć do telefonu. System mi się nie uruchamia bo go usunąłem.. działa mi tryb tylko fastboot ale w twrp nie wykrywa mi mojego telefonu, wiec mam problem jak podłączyć się wgl do mojego telefonu żebym mógł na nim włączyć twrp. Proszę o pomoc :)

nie mogę przejść do formularza MiUnlock, wyskakuje poniższy błąd.
O co chodzi?

unlock.png

Edited by fatil

Witam mam telefon redmi 3 pro i nie mogę sobie poradzić z aktualizacją. Wersja miui 8 global 6.10.27 (beta), odblokowany bootloader, root, twrp i su. Wcześniej aktualizacja działała. Telefon pobiera aktualizację Miui 6.11.10. Po restarcie wchodzi w TWRP i coś robi (jest chyba informacja o braku MD5). Następnie uruchamia się normalnie bez procesu aktualizacji (brak paska postępu aktualizacji) i po włączeniu otrzymuję komunikat aktualizacja nieudana. Prosze o pomoc w dokonaniu poprawnej aktualizacji, abym nie utracił dokumentów, zdjęć i ustawień systemowych. Z góry dziękuję i pozdrawiam. Williusz.

Pobierz system ręcznie, wrzuć do telefonu i zainstaluj ręcznie z poziomu TWRP. Żadnych danych nie stracisz. 

wgrałem Global DEV.
niczego więcej próćż ROOTa nie potrzebuję

3.Czy jakiś rom ma roota?

Nie, fabrycznie aktualnie żaden rom nie ma roota @cukru "Oficjalny dev od Xiaomi ma roota, trzeba go tylko zainstalować z poziomu Panelu Sterowania."

nie mam apki Panel sterowania. moze ktoś wyciągnąć kto ma ROOT'a apkę i podesłać?

9 minut temu, kornflejks napisał:

przecież widzę, iz apki brak...no nic wracam na oficjalną stabilną wersję. posiedze bez roota dopóki Kingroot nie poradzi sobie

Kingroot raczej sobie nie poradzi, tutaj Supersu się używa, sprawdzone i działa.

Siemka,

Chciałem "odświeżyć" sobie telefon przez Flash All. Bootloader odblokowany już dawno temu.
Za pomocą MiFlash'a wrzuciłem chiński Rom developer, następnie chciałem przejść do wgrania recovery TWRP, a tymczasem kiedy klikam te pare razy w pliczku "flash.bat" to wyskakuje mi komunikat "FAILED (remote unlock device to use this command)" no i telefon oczywiście nie uruchamia mi się w recovery...

Ktoś wie o co chodzi? Co tam znowu jest zablokowane? Bo ja nie mam już pomysłów...

Wygrywając chiński Dev zablokował on bootloader. Musisz na nowo odblokować ale już tylko programem bez pisania o zgodę. I dopiero wgrać TWRP.

====
Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

• Like 1

3 godziny temu, grzegorz.lki napisał:

Wygrywając chiński Dev zablokował on bootloader. Musisz na nowo odblokować ale już tylko programem bez pisania o zgodę. I dopiero wgrać TWRP.

====

Faktycznie, zgadza się. Zrobiłem jednak trochę inaczej tzn.: odblokowałem programem telefon, potem przez MiFlasha zrobiłem "Flash all" z ostatnim najbardziej aktualnym Romem developer. Czy telefon w ten sposób całkowicie się sformatował? Czy potrzeba jednak cofnąć do jakiejś "wczesniejszej/pierwotnej" wersji i dopiero potem wrzucić nowego Roma?

Faktycznie, zgadza się. Zrobiłem jednak trochę inaczej tzn.: odblokowałem programem telefon, potem przez MiFlasha zrobiłem "Flash all" z ostatnim najbardziej aktualnym Romem developer. Czy telefon w ten sposób całkowicie się sformatował? Czy potrzeba jednak cofnąć do jakiejś "wczesniejszej/pierwotnej" wersji i dopiero potem wrzucić nowego Roma?

Tak usunął wszystko, tak jak byś telefon wyjął dopiero z pudełka

====

Mam takie pytanie. Osobiście mam Redmi 3 Pro na Globalu i wszystko OK ale właśnie przyszedł nowy telefon dla żony czyli Redmi 3S i zainstalowanym globalem 6.9.29.

Chciałem go zaktualizować przez OTA ale długo się pobiera (1,5GB) a później chyba rozpakowuje i przy około 70% tego zatrzymuje z komunikatem, że się nie udało i żeby spróbować później. Próbowałem kilka razy i zawsze to samo.

Chciałem więc zainstalować nowego globala przez miflasha bo tak wrzucałem kiedyś sobie. I tak według instrukcji z pierwszej strony zatrzymuje się na punkcie 6 "6.Uruchomienie w trybie download/edl (w tym trybie telefon nic nie wyświetla, czarny ekran):

-uruchamiamy menu serwisowe kombinacją vol+ i power, po czym wybieramy "download" lub..."

I tu mam problem bo faktycznie po przytrzymaniu Vol+ i power włącza mi się kolorowe okno z napisami i m.in. download z chińskimi krzaczkami ale jak go nacisnę to telefon po prostu się uruchamia a chyba nie powinien prawda? Chyba powinien być ciemny ekran przy którym podpinam telefon do komputera i flashuje... Dobrze myślę ? Jeżeli tak to w czym może być problem?

33 minuty temu, kajfasz napisał:

Jeżeli tak to w czym może być problem?

Problem nazywa się Redmi 3s, tu ta funkcja jest, ale nie działa. Podobno działała na wczesnych romach, ale przestała. Wgrywanie nowszego romu przez updater też nie zawsze działa, a na tym 6.9.29 w szczególności. Jedyny sposób wprowadzenia w tryb download to komendy, lub skrypt, w ostateczności kabel deep flash usb. Znajdziesz w poradniku lub w tematach forum.

Dziękuję :( Będę musiał coś o tych skryptach poczytać bo to czarna magia dla mnie jest :(

....

Wiele się nie naczytałem bo napisane jest tylko " Poprzez skrypt (przydatne jeśli mamy bootloopa i możemy wejść tylko do trybu fastboot."

Ale już jak się to je i co pobrać to nie ma :( Gdzie mogę to znaleźć ?

Edited by kajfasz

31 minut temu, kajfasz napisał:

Dziękuję :( Będę musiał coś o tych skryptach poczytać bo to czarna magia dla mnie jest :(

....

Wiele się nie naczytałem bo napisane jest tylko " Poprzez skrypt (przydatne jeśli mamy bootloopa i możemy wejść tylko do trybu fastboot."

Ale już jak się to je i co pobrać to nie ma :( Gdzie mogę to znaleźć ?

Masz w cytowanym poście! najedź na słowo "skrypt" (jest podkreślone) i kliknij. Przekieruje Ciebie do dysku Google, pobierz i uruchom.

Wszystko mam pobrać co tam jest? Uruchomić który plik? Na kompie czy na telefonie?

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

8 minut temu, kajfasz napisał:

Wszystko mam pobrać co tam jest? Uruchomić który plik? Na kompie czy na telefonie?

Uruchomić plik bat, na kompie z telefonem podłączonym w trybie fastboot.

Albo komendy w konsoli:

"Żeby uruchomić konsolę w pobranym katalogu przytrzymujemy klawisz Shift i Ctrl i klikamy prawy klawisz myszy (kursor musi być w oknie katalogu). Z opcji wyskakującego menu wybieramy "Otwórz okno poleceń tutaj" i uruchamia się konsola.

Żeby sprawdzić czy telefon (podłączony i już w trybie fastboot) jest rozpoznawalny i widziany wpisujemy:

fastboot device i klikamy enter. Powinien zostać wykryty i zostaną wyświetlone podpowiedzi komend fastboot. Wpisujemy:

fastboot oem edl klikamy enter i po kilku sekundach telefon powinien się uruchomić w trybie download (edl)"

1 minutę temu, Redmi2 napisał:

Skrypt u mnie nie dziala ten z głównego wątku, jeśli chodzi i redmi3s, inny użyrkownik, także ma problem. Więc skrypt staje się nie użyteczny w przypadku redmi3s.
Inne tel owszem działa.

Dlatego dopisałem jak użyć komend, a konsolę trzeba uruchomić w katalogu ze skryptem.

Robiłem to przez ten skrypt u kolegi na Redmi 3s Pro i niestety nie działa. Telefon nie chce przejść w tryb edl/download.
Pozostaje mi chyba ostatnia deska ratunku, czyli kabelek Deep Flash.

Wysłałem z telefonu Xiaomi Redmi 3

4 minuty temu, Sylwester Nowaczyk napisał:

Robiłem to przez ten skrypt u kolegi na Redmi 3s Pro i niestety nie działa. Telefon nie chce przejść w tryb edl/download.
Pozostaje mi chyba ostatnia deska ratunku, czyli kabelek Deep Flash.

Komendy działają, tylko trzeba mieć prawidłowo zainstalowane sterowniki.

3 minuty temu, Redmi2 napisał:

Ja mówię o odpalniu skryptu z pliku bat, komendy adb wiem jak wpisać :-)
Wiem jak wejść w edl w redmi3s, ale skrypt u mnie nawala jeśli chodzi o twn model.

Skrypt może nie działać bo tu trzeba użyć innej komendy niż w skrypcie, czyli "fastboot oem edl", ale wszystko co jest do tego potrzebne jest w katalogu ze skryptem. Że ty wiesz to ja wiem, pomagamy koledze który jeszcze nie wie.

1 minutę temu, Sylwester Nowaczyk napisał:

Tu mam pliki, które ściągnąłem ze skryptu. Który to jest plik .bat ? 

Ostatni na dole, (masz wyłączone w systemie pokazywanie rozszerzeń plików) Ale skrypt na 3s raczej nie zadziała, trzeba komendami z konsolą odpaloną w tym folderze, jak już odpisałem wyżej.

3 minuty temu, Sylwester Nowaczyk napisał:

Coś nie tak z tymi Redmi 3s. Nawet kabelki do deep flash na aliexpress nie są do tych telefonów.

A tam, nie znają się, albo nie chcą zarobić. Sam sobie zrób według mojej instrukcji. Będzie taniej i szybciej.

Możesz podesłać link do twojej instrukcji? Wszystkie jakie znalazłem są po angielsku.

A poza tym, myślę by i tak kupić ten kabel by mieć na przyszłość, tylko nie jestem pewny, czy się nada na wszystkie modele Xiaomi.
Będzie dobry do Redmi 3s?
Bo jest jeszcze połowę tańszy i do tych samych telefonów co ten z poprzedniego linku, tylko nie wiem, czy nadają się do R3s??
https://www.aliexpress.com/item/2016new-deep-flash-cable-for-xiaomi-phone-models-Open-port-9008-Supports-all-BL-locks-Engineering/32707713158.html?spm=2114.10010108.1000014.9.jyTfKS&scm=1007.13338.62134.000000000000000&pvid=43966ddd-6305-47b8-b509-173cb7ef096a&tpp=1

Dzięki za rady ale jeszcze nie zacząłem, a już piszecie, że nie zadziała :( Może za jakieś 2-3 godziny znajdę czas to się wgryzę i w to i jak mnie nie przerośnie to spróbuje jednak. Nie chce mi się czekać na kabelek miesiąc :(

19 minut temu, kajfasz napisał:
1 godzinę temu, Sylwester Nowaczyk napisał:

Możesz podesłać link do twojej instrukcji? Wszystkie jakie znalazłem są po angielsku.

Nie chce mi się czekać na kabelek miesiąc :(

Bo życie jest za krótkie żeby czekać bez sensu, tu instrukcja:

• Like 1

Dziękuję.

Już otworzyłem swój kabel USB i też są tam kabelki w kolorach, czarny, czerwonym, zielonym i białym ale jest jeszcze jeden złoty - taki bez oplotu (izolacji) - czy to coś zmienia?