jarekm95

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ

Recommended Posts

Czy mogę na Redmi 3 IDO MIUI Global 7.3 stabilna zainstalować przez flash soft Global DEV kenzo_global_images_6.10.13_20160805.0000.29_6.0_global_b015fadee1 ?

Chodzi mi tylko o zmianę samego softu, BT mam zablokowany.

Chodzi o to że soft co podales jest do innego modelu szukaj nie Kenzo a IDO:)

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Wkleiłem złą nazwę Romu, chodzi o tą ido_xhdpi_global_images_6.10.13_20160805.0000.29_5.1_global_dc3c07ea87.tgz

23 minuty temu, LEvEL napisał:

Wkleiłem złą nazwę Romu, chodzi o tą ido_xhdpi_global_images_6.10.13_20160805.0000.29_5.1_global_dc3c07ea87.tgz

Miflashem możesz na każdy rom wgrać, również przy zablokowanym bl, byle by to był rom do twojego telefonu

• Like 1

19 godzin temu, grzegorz.lki napisał:

Kolego masz syfiasty rom, więc musisz wgrać któryś oficjalny z en.miui.com, a proponuję zacząć tą przygodę w dziale swojego telefonu, gdzie pewnie jest poradnik krok po kroku

====
Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Jak to zrobię z tej strony to będę mógł później wybrać język polski menu?

16 minut temu, FUNKY napisał:

Jak to zrobię z tej strony to będę mógł później wybrać język polski menu?

Jak wybierzesz rom global to tak, jak china to nie. 

26 minut temu, FromWP napisał:

Jak wybierzesz rom global to tak, jak china to nie. 

Jak mam miui 7 to muszę pobrać wersję na nią czy mogę 8 i się wtedy zaktualizuje? Jeszcze jedno pytanie, czy jak będę chciał już zainstalować na telefonie to muszę zresetować system?

15 minut temu, FUNKY napisał:

Jak mam miui 7 to muszę pobrać wersję na nią czy mogę 8 i się wtedy zaktualizuje? Jeszcze jedno pytanie, czy jak będę chciał już zainstalować na telefonie to muszę zresetować system?

Nie musisz, od razu wgrywasz Miui8 a system sam ci się zresetuje, tylko szukaj porad i poradników w dziale dla twojego modelu, bo tu o innym modelu i z innym procesorem. Tu masz link na en miui z romem i linkami do poradników jak to wgrać: http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=337252&highlight=miui%2B8%2Bglobal%2Bstable%2Bredmi%2Bnote%2B2

Jak wykonać przejście z romu xiaomi.eu dev (aktualnie 6.10.13) na xiaomi.eu stable - 8.0.10.MALCNDG_v8-6.0? Kopia do chmury i konta Google, to wiadomo, ale jakie konkretnie wipe zrobić przed flashowaniem romu w TWRP?

W Redmi 3S odblokowałem bootloader, ale za chiny (sic!) nie chce wgrać mi się TWRP. Komputer z Win 10 i Win XP nie wykrywa telefonu w trybie fastboot. Instalowałem sterowniki z pakietu Mi, od ADB/fastboot i nic. Da radę wgrać TWRP bez komputera?

4 minuty temu, matti napisał:

W Redmi 3S odblokowałem bootloader, ale za chiny (sic!) nie chce wgrać mi się TWRP. Komputer z Win 10 i Win XP nie wykrywa telefonu w trybie fastboot. Instalowałem sterowniki z pakietu Mi, od ADB/fastboot i nic. Da radę wgrać TWRP bez komputera?

Nie da, musisz powalczyć z winzgrozą, miałem podobne problemy. Z win xp możesz sobie darować. Mi się w końcu udało, ale łatwo nie było i trudno cokolwiek doradzić.

1 minutę temu, jarekm95 napisał:

Da się, ale trzeba roota. Przez flashify

Hehe... flashify aby wgrać twrp wymaga root-a, by mieć root-a trzeba wgrać supersu, by wgrać supersu trzeba twrp... czyli wróciliśmy do punktu wyjścia... :P

28 minut temu, matti napisał:

W Redmi 3S odblokowałem bootloader, ale za chiny (sic!) nie chce wgrać mi się TWRP. Komputer z Win 10 i Win XP nie wykrywa telefonu w trybie fastboot.

Aby odblokować bootloader telefon musiał być w trybie fastboot i komputer musiał go prawidłowo wykrywać, pytanie co się zmieniło?

Są inne sposoby na roota; są inne sposoby na wgranie TWRP. (china dev, komendy, linux, debugowanie usb). A co się zmieniło to nie powiem, nie mam szklanej kuli i nie widzę tego PC

Ja już napisałem, może jakoś naokoło się da, ale najprościej doprowadzić do stanu uzywalności pc-ta z win 10.

6 minut temu, jarekm95 napisał:

są inne sposoby na wgranie TWRP. (china dev, komendy, linux, debugowanie usb)

- china dev: to by musiał być root przez OTA... nie wiem, może... napisz coś więcej

- komendy: tryb fastboot nie działa z PC... także nic z tego

- linux: masz na myśli dd? to wymaga root-a, także też odpada, chyba że coś ciekawego zaproponujesz...

- debugowanie usb: w adb nie wgrasz ani nie zmodyfikujesz na tyle by system to sam zrobił (bo adb musiałoby mieć dostęp do root-a) niespecjalnie wiem jak chcesz to zrobić... zwłaszcza, że przejście z adb do fastboot nic nie da bo jest problem z fastboot

Najlepiej byłoby uzdrowić PC.

Można by jeszcze podumać nad podrzuceniem twrp do romu dla miflash i telefonu w trybie edl... pytanie czy PC wykrywa telefon w tym trybie?

china dev - tak, mam na mysli wgranie go przez updater bo w nim jest root
-komendy - nie wazne, zbyt ogolne
-linux - nie, mam na mysli fastboota - linux ma inna budowe niz windows i wiekszosc dystrybucji ma te sterowniki od strzała
-debugowanie usb - jakies kingrooty itp rootują tak telefon i to mialem na myśli

W każdym razie - zabawa dla kogoś kto nie boi się terminala

16 minut temu, jarekm95 napisał:

china dev - tak, mam na mysli wgranie go przez updater bo w nim jest root

Zadziała tylko jak będziesz miał paczkę podpisaną kluczem przez xiaomi...

4 minuty temu, jarekm95 napisał:

Nie znam innego china dev niż ten od xiaomi

To się chyba nie zrozumieliśmy. Updater ma prawa root-a czyli sporo może ale wymaga weryfikacji sygnatury instalowanej paczki.

W china dev to chyba nie ma natywnie root-a.

Nie będę instalował żeby to sprawdzić, ale z tego co pamiętam to w china dev po wejściu w panel sterowania można aktywować dostęp do roota.

10 godzin temu, fredek napisał:

Aby odblokować bootloader telefon musiał być w trybie fastboot i komputer musiał go prawidłowo wykrywać, pytanie co się zmieniło?

Właśnie o to chodzi, że nic. Program do odblokowywania wykrył telefon zaraz po podpięciu i można było wcisną Unlock, a potem 3 zielone ptaszki. Telefon odpiąłem, zobaczyłem czy system startuje (włączył się), ponownie go wyłączyłem, uruchomiłem fastboot, podpiąłem telefon i zapuściłem skrypt - tu już bez sukcesu. W menedżerze urządzeń 3S pojawia się jako Kedacom USB Device -> Android Bootloader Interface. Stery od Google. Instalowałem też pakiet MI PC Suite, ale nic to nie pomogło.

Oczywiście wszystko powyżej robione było na Windows 10. Na XP spróbowałem jak już nie wiedziałem co robić.

EDIT

Poszło! Wywaliłem wszystkie stery od Google, jakie znalazłem, zrestartowałem laptop i podpiąłem telefon w trybie fastboot. Pojawił się jako Kedacom USB Device -> Android Bootloader Interface, ale tym razem skrypt wykrył go i TWRP poszło.

Edited by matti

Nie pierwszy raz wrzucam modyfikowane oprogramowanie, wcześniej Samsung, LG. Ale z Xiaomi nie mogłem się na początku połapać gdy korzystałem z tego poradnika głównego dla wszystkich telefonów. Dzięki temu poradnikowi przejście z chińskiego romu na Miui Polska oraz późniejsze zrobienie roota jest banalnie proste. Świetna porada mam nadzieję że nie będę żałował tego telefonu  :)  Świetna robota

5 minut temu, Barticf napisał:

Do Root Global, zrobi ktoś reupload tej paczki https://drive.google.com/open?id=0B23jWdGGqaCuX2h5MHZYZjMwTUU  ?

Wystarczy kliknąć w strzałeczkę na górze po prawej i przeniesie cię do cytowanego postu, tam link działa, cytat był wklejony ze starym złym plikiem który usunąłem. Tu masz post i działający link

• Like 1

Hej, jaki jest teraz najlepszy rom ? Utknąłem na 7.1.3. Pytałem juz na tym forum, ale tylko jakiś troll mi odpisał i zniknął mi post. Niestety, w kompednium nie ma porównania romów (np. brakuje CM).

Dobra.
Jestem NOWY , jakieś pojęcie mam, od lat modyfikowałem SONY, jakieś nawet funkcje pełniłem na innym forum
mniejsza z tym teraz jestem Świeżak, więc pytam

telefon jak w profilu, kupiony od firmy z PL

Wersja MIUI  : Miui by xiaomi.eu7,3 aktualnie , wersja stabilna oczywiście

Wiele nie potrzebuję, na razie zadowolę się zrootowaniem urządzenia. czy na  tej wersji mogę tego dokonać?
CZYTAŁEM 1WSZY przypięty post, myślę,iż rozumiem, ale wolę się upewnić.

Co po kolei robić aby zrootować urządzenie?
+dymki z messengera :<  niby pływające okienka zaznaczone ,ale po kliknięciu z belki monitu o nowej wiadomości nie wchodzi mi w aplikację, muszę z listy ręcznie patrzeć

Edited by kornflejks

@kornflejks Być może uda się po prostu wrzucić tę paczkę przez TWRP https://download.chainfire.eu/969/SuperSU/UPDATE-SuperSU-v2.76-20160630161323.zip oczywiście przed wgraniem zalecam backup w TWRP.

@FUNKY Kopia zapasowa MIUI: ustawienia - dodatkowe ustawienia - kopia i kasowanie danych.

TWRP: wchodzisz w TWRP - zakładka przywróć/restore - wybierasz pamięć na której zapisałeś kopię - wybierasz odpowiedni folder i przywracasz.

• Like 1

@cukru twrp nie posiadam jeszcze,  wgrać to z 1wszego posta w tym temacie?, potem zbaczę czy paczkę zipa uda się z ROOTem dograc. w sumie tyle mnie póki co zadowoli :)
Oczywiście jak w każdym urządzeniu po takich kombinacjach GW do kosza chyba że przywrócę stocka ?:)

@kornflejks Skoro nie masz TWRP to pewnie nie masz też odblokowanego bootloadera, a to jest konieczny warunek. Musisz przejść całą procedurę instalacji Xiaomi.eu od początku. Z gwarancją zależy od sprzedawcy.

• Like 1

oczywiście jest możliwość ewentualnego zablokowania BL , tak żeby wnikliwy serwisant nie dojrzał tego - nie ma tutaj jakiś kluczy DRM jak w SONY czy flagi knox samsungowej czy innego odpowiednika flashowań?

Albo inaczej tez spytam.
Jakiś hmmm stockowe RECOVERY xiaomi posaida? lub czy tymi programami poprzez kompa ewentualnie można wgrać jakiś ROM z ROOTem

@kornflejks Przy wgrywaniu systemu MiFlashem bootloader można z powrotem zablokować, a recovery zostanie podmienione na domyślne. Ogólnie u samego Xiaomi gwarancji nie traci się po odblokowaniu bootloadera, ale nie ma to znaczenia w stosunki do resellerów.

• Like 1

udało się duuuużo prościej jak się okazuje. aplikacja KingRoot spełniła swoje zadanie. Systemowy klient poczty np już odinstalowany :)

dzięki za pomoc, tam podziękwania oczywiście za interesowanie na bieżąco lecą.
Co do wgrywań czegokolwiek to pewnie po świętach się pobawię, bo dymki messengera nie chcą działać nawet po zastosowaniu porady z 1wszego posta tego tematu

9 godzin temu, kornflejks napisał:

Systemowy klient poczty np już odinstalowany

Na odinstalowywanie systemowych apek to uważaj. To nie android, to je MIUI... :)