jarekm95

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ

Recommended Posts

cincin27 > Mam włączoną tą funkcję w ustawieniach Google. Tylko nie rozumiem podstawowej sprawy...Uważasz, że funkcja zlokalizowana telefonu, którą oferuje Xiaomi jest powiązana z podobnym narzędziem od Google?

Witam,

Jestem tutaj kompletnym świeżakiem i dlatego z góry proszę o wyrozumiałość.

Kilka dni temu zamówiłem Redmi 3S 3/32 (http://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-3s-5-Inch-Fingerprint-3GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-430-Octa-core-4G-Smartphone-p-1061752.html?rmmds=home-mid-recommendations).

Sprzedawca podaje, że system do MIUI 7.8 na androidzie 6.0. Nie ma tam oficjalnego ROMu, od początku miałem zamiar wgrać MIUI Polska. Teraz trochę żałuję, że jednak nie zdecydowałem się na wybór sztuki z OTA, bo widzę, że samodzielna instalacja wcale nie jest prosta i przyjemna.

Wysłałem już prośbę o odblokowanie bootloadera.

Do rzeczy: chciałem zapytać, który sposób byście mi polecili: ten, z początku tego postu, czy https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ ?

Chodzi mi głównie o to, że oba pochodzą sprzed ponad pół roku, wiele rzeczy w tym czasie się przewinęło (przeczytałem wpisy na forach wiele razy), a to Wy jesteście na bieżąco, nie ja.

@DzA, ja robiłem wszystko wg pierwszego posta tego tematu, nic złego się nie stało, mam obecnie na telefonie xiaomi.eu :)

@DzA

to zabawa w znajdź 10 różnic?

praktycznie jest to jedno i to samo, w tym wątku masz podane linki do 3/3s, gdzie w metodzie ogólnej musisz ich dopiero szukać, dodatkowo masz zrobione skrypty, żebyś nie musiał wpisywać komend

obie prowadzą do tego samego, jeśli będziesz uważnie czytał, nie szedł na skrót to problemów nie powinno być, u mnie nie było, najlepiej przecztaj całość, jeśli coś będzie niejasne zajrzyj do FAQ w kompendium i na forum

ja stronę wcześniej pytałem o instalację globala na redmi 3 pro, za pomoca instrukcji oraz porad dla ciemniaka jakim jestem, przedwczoraj bezproblemowo zainstalowałem miui8. tak się bałem, ze coś skopię, a to było bardzo proste, choć ręce mi się trzęsły :)
dzięki za pomoc i cierpliwość

• Like 1

1.Przechodzimy na stronę i pobieramy "MIUI ROM Flashing Tool" i instalujemy. Pobieramy i instalujemy: MiFlash2016.04.01

Czy jeśli mam w systemie zainstalowany najpierw MiFlash2016. 04.01 to mogę teraz pobrać i zainstalować "MIUI ROM Flashing Tool" i będzie ok? Czy odinstalować MiFlash najpierw. Bo jak rozumiem to samym MiFlashen nie wgram romu GkobalDev na zablokowany bootloader? Tak mam śmieciowy ROM by ManHunt wersja rozwojowa z SuperSu na starcie.

43 minuty temu, gore2kill4 napisał:

1.Przechodzimy na stronę i pobieramy "MIUI ROM Flashing Tool" i instalujemy. Pobieramy i instalujemy: MiFlash2016.04.01

Czy jeśli mam w systemie zainstalowany najpierw MiFlash2016. 04.01 to mogę teraz pobrać i zainstalować "MIUI ROM Flashing Tool" i będzie ok? Czy odinstalować MiFlash najpierw. Bo jak rozumiem to samym MiFlashen nie wgram romu GkobalDev na zablokowany bootloader? Tak mam śmieciowy ROM by ManHunt wersja rozwojowa z SuperSu na starcie.

W Miflashu masz wszystkie potrzebne sterowniki. 

• Like 1

Witam, Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.

Zakupiłem Redmi 3s 2/16GB. Ma on wgrany soft Developer a ja chce zmienić na Stable

Zrobiłem wszystko jak w poradniku ( robię to bez odblokowanego bootloadera bo w poradniku  jest napisane że też tak ma działać ).

Jak chcę wejść w tryb download to telefon sam się ponownie uruchamia. A jak wejdę w fastboot i chce flashować to wyświetla się komunikat "critical partition flashing is not allowed"

Wie ktoś co z tym mogę zrobić ?

Pozdrawiam

25 minut temu, leszekcce napisał:

Witam, Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.

Zakupiłem Redmi 3s 2/16GB. Ma on wgrany soft Developer a ja chce zmienić na Stable

Zrobiłem wszystko jak w poradniku ( robię to bez odblokowanego bootloadera bo w poradniku  jest napisane że też tak ma działać ).

Jak chcę wejść w tryb download to telefon sam się ponownie uruchamia. A jak wejdę w fastboot i chce flashować to wyświetla się komunikat "critical partition flashing is not allowed"

Wie ktoś co z tym mogę zrobić ?

Pozdrawiam

Udało się po ściągnięciu bootloadera :) 

Mam też inne pytanie. Mam drugi taki sam telefon tyle ze 3/32 GB i soft Stable, jak wgrać Developer żeby odblokować bootloader ?

2 minuty temu, leszekcce napisał:

Mam też inne pytanie. Mam drugi taki sam telefon tyle ze 3/32 GB i soft Stable, jak wgrać Developer żeby odblokować bootloader ?

Musisz przejść do download (edl) skryptem, albo komendami z trybu fastboot, znajdziesz w tym wątku. Podobno jak z tego menu serwisowego uruchamiasz download i momentalnie przy ciemnym ekranie podepniesz kabel usb to telefon będzie w download. Nie sprawdzałem tego ale czytałem, możesz spróbować. 

14 minut temu, FromWP napisał:

Musisz przejść do download (edl) skryptem, albo komendami z trybu fastboot, znajdziesz w tym wątku. Podobno jak z tego menu serwisowego uruchamiasz download i momentalnie przy ciemnym ekranie podepniesz kabel usb to telefon będzie w download. Nie sprawdzałem tego ale czytałem, możesz spróbować. 

Ok dzięki za info, jak mi się MIUI znudzi to będę wtedy kombinował :) Pozdrawiam

Miui się nie nudzi, Chińczycy ciągle nad tym pracyją, co tydzień nowe fiuczery, poprawki i błędy. A jak się przyzwyczaisz to nic innego cię  nie zadowoli. 

• Like 1

O ile mnie pamięć nie myli, to jak jesteśmy na oficjalnym sofcie to można przechodzić między stable a dev normalnie wgrywając zipa przez updater.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

22 minuty temu, jarekm95 napisał:

O ile mnie pamięć nie myli, to jak jesteśmy na oficjalnym sofcie to można przechodzić między stable a dev normalnie wgrywając zipa przez updater.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Nie myli cię,tak zawsze to działało, ale tu niestety nie chciało, a stable był oryginalny, sam się wgrał przez ota. Trzy razy ściągałem zip-a myśląc że może coś poszło nie tak, straciłem cierpliwość i wgrałem fastboota.

Cześć, szlag mnie już trafia, nie mogę pieprzonego bootloadera odblokować, zgodę od Miui dostałem ale na oryginalnie wgranym romie stable się nie dało, MiFlash staje na 50%, więc wgrałem 6.9.29 Beta no i jest to samo a do tego bluetooth nie działa prawidłowo, nie da się sparować z żadnym urządzeniem, ktoś ma jakiś pomysł co z tym fantem zrobić ?

Mam pytanko czy na xiaomi.eu dziala przelavczanie sieci bo na global beta kuleje tel redmi 3s.czesto gesto poza 4g wskakuje E i nie ma neta. Nie umie tez wrocic do 4g.trzeba tel restartowac.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Mam pytanko czy na xiaomi.eu dziala przelavczanie sieci bo na global beta kuleje tel redmi 3s.czesto gesto poza 4g wskakuje E i nie ma neta. Nie umie tez wrocic do 4g.trzeba tel restartowac.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Jest problem, zgłoszony na oficjalnym forum. Rozwiązanie to włożyć drugą kartę SIM. Wtedy działa dobrze. Bug software.

Wysłane z MI5

Postanowiłem wgrać na swojego Redmi 3s roma global dev. Po wielu nieudanych próbach rozpoczęcia procesu flashowania, udało się w końcu uruchomić proces. Niestety samo flashowanie trwa już około 60 minut. Czy można odłączyć telefon i uruchomić ponownie proces flashowania bez obawy, że telefon ulegnie uszkodzeniu? 

2016-10-16 21_10_34-Forum MIUIPolska.pl _ System MIUI, urządzenia Xiaomi, Poradniki i Aktualności.png

12 minut temu, winneotu napisał:

Postanowiłem wgrać na swojego Redmi 3s roma global dev. Po wielu nieudanych próbach rozpoczęcia procesu flashowania, udało się w końcu uruchomić proces. Niestety samo flashowanie trwa już około 60 minut. Czy można odłączyć telefon i uruchomić ponownie proces flashowania bez obawy, że telefon ulegnie uszkodzeniu? 

Dobrze to nie wygląda, u mnie na 3s z tym samym Miflashem trwało około 170 sekund. Nie bardzo wiem co ci doradzić.

Przytrzymałem przycisk power -> proces doszedł do końca, telefon się włączył ale wisi na ekranie MI i nie ma żadnego paska postępu ani kropek, które mogłyby sugerować, że telefon "coś robi". Wszelkie próby wyłączenia telefonu kończą się restartem.

4 minuty temu, Redmi2 napisał:

Poczekaj ze 30 minut na logu mi, ale skoro nie dokonczył flashowac to mysle ze nie pojdzie dalej.

Czy dokonczyl i dopiero przytrzymales power? Jak dokonczył i dopiero power to czekaj na mi( moze to byc do 30 minut)

Jesli po power dokonczył to

Sprobój jeszcze raz miflasha.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

W pewnym momencie proces się "zwiesił" i dopiero wtedy przytrzymałem power, a następnie proces nagle przyspieszył i otrzmałem komunikat "Operacja ukończona pomyślnie". W miflash nie jest obecnie wykrywany. Można jedynie wejść do trybu Fastboot.

22 minuty temu, Redmi2 napisał:

A e trybie fastboot nie wykrywa go?

Komputer wykrywa, Miflash nie

Czekałem 25 minut na ekranie MI i niestety nic się nie działo. Zauważyłem, że obecnie jest wygrywany przez Miflash w trybie Fastboot. Czy próbować flashować mojego redmi w tym trybie? 

Edited by winneotu

Odblokowałem bootloader w moim Redmi (od wysłania zgłoszenia do uzyskania zgody minęło całe 10 minut 8-)). Czy mogę od razu wgrywać rom od xiaomi.eu wg. procedury: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ ?

Kolego, możesz mi napisać na priv jakie pytanie im zadałeś? Konkretnie co napisałeś do Xiaomi by odblokować bootloader?

Wysłałem z telefonu Xiaomi Redmi 3

Był tutaj kilka razy poruszany problem braku LTE na niektórych sieciach...szczególnie u Plusa. Przypomnę, że jeśli jesteśmy w zasięgu sieci, mamy odpowiednio skonfigurowany telefon (APN), próbowaliśmy już bez powodzenia uruchomić LTE za pomocą kodu oraz posiadamy taryfę, która umożliwia odbiór LTE (niektóre nie mają), to wtedy problemy leżą bardzo często wyłącznie po stronie operatora. Tak było w moim przypadku, no a w podobnej sytuacji jest mnóstwo osób korzystających z usług w.w.operatora. Co ciekawe, poprzez infolinię pracownicy Plusa nie potrafią rozwiązać problemu, sugerują, że nie ma się odpowiedniego telefonu, karty sim itp, ale wystarczyło, że napisałem na forum w oficjalnym dziale i w ciągu jednego dnia uruchomiono mi LTE.

Po pozytywnym załatwieniu sprawy zapytałem o przyczynę, ale uzyskałem dyplomatyczną odpowiedź, co w moim przekonaniu potwierdza tylko fakt, że mają jakieś problemy techniczne po swojej stronie. Tak więc zanim zaczniecie szukać przyczyny w MIUI, to najpierw "uderzajcie" do operatora.

Edited by cointreau

43 minuty temu, Redmi2 napisał:

Co na redmi note 2? Redmi note 2 nie ma blokowanego btl, postepuj zgodnie z instrukcja instalacji na miuipolska.pl dla redmi note 2.

Jak byś mógł to napisz mi w punktach co mam zrobić żeby mieć najnowszą wersję bo w ogóle się na tym nie znam a nie chcę niczego zepsuć. Mam taką jak na screnie

Screenshot_2016-10-19-12-42-04.png

Jak byś mógł to napisz mi w punktach co mam zrobić żeby mieć najnowszą wersję bo w ogóle się na tym nie znam a nie chcę niczego zepsuć. Mam taką jak na screnie
Screenshot_2016-10-19-12-42-04.png

Kolego masz syfiasty rom, więc musisz wgrać któryś oficjalny z en.miui.com, a proponuję zacząć tą przygodę w dziale swojego telefonu, gdzie pewnie jest poradnik krok po kroku

====
Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk