Jump to content

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ

Recommended Posts

• Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Poradnik powstał, by uniknąć miliona pytań, które codziennie pojawiają gdy tylko ktoś kupi powyższy model. Poradnik będzie aktualizowany na bieżąco w miarę możliwości. Jeśli masz jakieś sugestie,

Mogę potwierdzić, nie trzeba ponownie występować o zgodę! Po odczekaniu 30 dni można odblokować następny. Odblokowałem drugi telefon na tym samym koncie, tym samym programem MiUnlock bez żadnych probl

Jak w miarę prosty sposób zainstalować roota na oryginalnym chińskim romie np globalu,  bez instalowania na stałe TWRP czyli nie pozbawiając się aktualizacji przez OTA. Oczywiście telefon musi mieć od

Posted Images

Wgranie twrp z naszego poradnika działa w szczególności skrypt zrobiony przez kolegę jarekm95 jest ok, coś musiałeś zrobić po drodze nie tak. A który sposób ci zadziałał, bo są różne dla urządzeń 2015, 2016? Co do odblokowania to możliwe, nikt tego jeszcze nie sprawdzał, bo ten global stable jest raptem parę dni. Chyba że miałeś wgrane coś co się przedstawiało jako global stable a nim nie było.

Miałem prawdziwy global, bo update poszedł mi bez problemu. Jak wgrałem recovery, to już nie mogłem wrzucić zipa z romem, bo już w komputerze nie było widać urządzenia. A co tam mogłem zrobić źle? Jak można źle uruchomić plik wsadowy? :-D a na nowo wgrałem już sposobem z 2016

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Możliwe że na global stable odblokowanie nie działa, na global dev raczej działa. Ale twrp na globalu się wgrało tylko komputer nie widział telefonu. Jakbyś miał plik romu wgrany wcześniej to by się zainstalował. Nie wiem dlaczego komputer nie widział tel. w twrp, nie powinno to zależeć od sposobu w jaki się to twrp wgrywało. Może jakbyś zrestartował to twrp po wgraniu to komputer wykrył  by telefon. 

Edited by FromWP

Obdlokowanie bootloader na global-u napewno nie działa.Przerabiałem to już na  3s.

Procedura to:

1.Tryb Download i China Dev.

2. SoftBoot i odblokowywanie bootloadera z PC. -> na global stable wywala się przy 50%.

3. TRWP.

4.Co tam chcemy już wgrać.

1 godzinę temu, zyga123 napisał:

Dalej nie widzi mi Miflash telefonu w trybie downolad

Windows 10 ?

Przejdź do menadżera urządzeń i sprawdź czy sterownik Qualcomma się zainstalował.

Problem to brak możliwości zainstalowania sterowników które nie są podpisane cyfrowo.Taki miły nikomu nie potrzebny feature co by dodatkowo zarobić :-).

Odpal linię komend z uprawnieniami administratorami i wklej to:

bcdedit.exe /set nointegritychecks on

A potem restart i ponowna próba zainstalowania Miflash. Powinno pomóc.

3 godziny temu, Vergiliusz napisał:

To dziwne bo mi pod miflashem w windows 10 działa prawidłowo. Fakt faktem TWRP wgrać się już nie dało właśnie z powyższego powodu. Z pomocą przyszedł stary notebook z Windows 7

Bo działa w trybie softboot (bootloader  na wyższym poziomie). Wtedy działają podpisane setrwoniki ADB od google.

Ale Download czyli  low-levelowy bootloader od Qualcomma to już inny zestaw driverów.I tu niestety zonk bo brak podpisu cyfrowego. 

Na Windows 7 też nie miałem problemu ale Win10 to już inna bajka.

Witam !

Mam pytanie odnośnie aktualizacji. Przeczytałem pierwszą stronę żeby nie było. Ale interesuje mnie czy mogę zrobić to tak jak napisze.

Jak wejdę w informacje o telefonie i w aktualizacje mam coś takiego: obrazek nr 1

Natępnie klikając w 3 kropki mam dostepne opcje jak na obrazku nr 2

I w pamięci wewnetrznej widze ze sciagnalem ROM wersja 6.8.4 obrazek nr 3

I teraz jakbym chciał aktualizować system to czy mogę opcją ta co była po otwarciu tch 3 kropek czyli "Zainstaluj aktualizację z pliku .zip"

Czy muszę to jakoś inaczej zrobić?

Pierwszy raz będę to robił i bym chciał widzieć dokładnie co i jak żeby czegoś nie zepsuć.

Jeszcze dodam że jak wchodze w pamiec telefonu podlaczajac go pod kompa to nie widze tej nowszej wersji ROMu tylko ta starsza, tak jakby jej nie bylo.

Proszę o delikatne potraktowanie mojej osoby.

Screenshot_2016-08-17-13-26-23-963_com.android.updater[1].png

Screenshot_2016-08-17-13-26-38-334_com.android.updater[1].png

Screenshot_2016-08-17-13-27-21-387_com.android.fileexplorer[1].png

Jeżeli masz xiaomi.eu to nie powinno być problemu jeżeli w ten sposób wgrasz sobie ROM ale nie wiem jak to się zachowa jeżeli masz Global.

Jak masz xiaomi.eu to uruchomi Ci się ponownie w TWRP i będziesz musiał wybrać install, wskazać miejsce gdzie jest ten porzadany plik i wtedy zainstaluje. Przynajmniej ja tak miałem.

Dzięki, i ile trwa taka aktualizacja? I rozumiem że wszystko co mam na telefonie zostanie, tak ?

A powiedzmy jakbym chciał zrezygnować z xiaomi.eu na rzecz ROMu global to co muszę zrobic?

I jakies opinie co lepsze?

Edited by Baca86

Miałem Global jakiś czas, aż tak dużych różnic nie ma chociaż...gorsze tłumaczenia, cały pakiet googla dodany i tyle póki co zauważyłem.

Hmmm nie wiem czy warto się przesiadać..coś mi się wydaje że zrobili tego globala po macoszemu i nie jest tak dopracowany jak xiaomi.eu.

Na pewno OTA to łatwiejszy sposób aktualizacji ale czy wgranie przez TWRP jest aż tak trudne?

Sam proces aktualizacji przez TWRP to jakies 2-3 minuty maks no i chwilę trwa ponowne uruchomienie telefonu ale danych nie tracisz jeżeli nie wybierzesz Wipe all ale to musisz zrobić świadomie.

Jeżeli chcesz wgrać sobie globala to musisz uważać, jak wgrasz go przez TWRP to zablokuje on bootloadera i wiąże się to z wykasowaniem zawartości telefonu.

Po czytaj bo nie tylko ja ale i inni mieli problem z wgraniem przez TWRP, telefon zapętlał się na logo MI i trzeba było wejść w EDL żeby miflashem wgrać gloabl dev.

Ja drugi raz już bym nie zmianiał.

Edited by Vergiliusz
10 minut temu, Redmi2 napisał:

Wiadomo, ze tlumaczenie bedzie duzo lepsze na xiaomi.eu bo tlumaczy to@Acid i nie jest to tlumaczenie doslowne jak sie to ma w globalu.

Ale dla Globala również robi je @Acid  albo ktoś z Jego zespołu, bo w informacjach o telefonie jest wzmianka o wsparciu i kto z Polski robi tłumaczenie.

28 minut temu, Vergiliusz napisał:

Hmmm nie wiem czy warto się przesiadać..coś mi się wydaje że zrobili tego globala po macoszemu i nie jest tak dopracowany jak xiaomi.eu.

Nie oznacza to że Global to chłam tylko moje odczucia co do tej kompilacji.

Edited by Vergiliusz

Mam drobny (chyba) problem. Zacząłem wgrywać TWRP. niestety zamiast OKEY na końcu miałem FAILED data transfer failure. Gdy kliknąłem enter to pojawiło się "downloading boot.img" i nie wiem czy on po prostu podjął drugą próbę instalacji czy coś. Boję się to wyłączyć bo może coś robi, a pobiera to niby już z 10 minut. Mogę to bezpiecznie wyłączyć czy czekać, bo jest ok? Wygląda to tak jak na zdjęciu.

Screenshot_3.jpg

Moim zdaniem jak tym nie poszło to i tam nie pójdzie. Jakiś problem z kompem. Jeśli china dev to wgraj przez flashify, jeśli global to najłatwiej będzie na innym PC  (nie musi być 64bit).
A  wykryło ci w ogóle telefon jeden enter wcześniej?

Poszło, TWRP się zainstalował, wyczyścił co miał wyczyścić, teraz tylko ściągam rom. Dzięki za ten link Redmi2 :)

12 minut temu, jarekm95 napisał:

A  wykryło ci w ogóle telefon jeden enter wcześniej?

Wykryło go. Nie wiem co mogło być nie tak, ale przy drugim programie już zadziałało wszystko.

Kolega kupił Redmi 3 w Polsce, nie mam możliwości zobaczyć tego telefonu na żywo...W każdym razie ciekawi mnie i go, czy oprogramowanie, które mu wgrano to faktycznie global, czy też mix śmieciowy tylko z nazwą global?

MIUI Global 7.3 (stabilna) 7.3.1.0.0 LHPCNDD

Witam, jestem tu kompletnie nowy, ale chcę dołączyć do grona szalonych zapaleńców Xiaomi :-D

Posiadam Redmi 3S Prime 3/32GB
ROM: MIUI 8 global 6.716.16

I od razu pytanie.. co to za rom? zero informacji gdziekolwiek.

Tłumaczenie jest.. średnie, data na zegarze na ekranie blokady po polsku, a już na właściwym ekranie po angielsku. O jakichkolwiek aktualizacjach z Updater'a mogę zapomnieć?

Większych problemów nie zauważyłem żeby coś nie działało itp.. jedynie MIWalleta ciągle crashuje, choć appka do niczego nie potrzebna :-D.

Przez Updater da sie tu cokolwiek zainstalować? Próbowałem wgrać ROM Global z oficialnej strony MIUI przez Updater.. niby aktualizacja ok, ale jak telefon się włączył do wyskoczyło Failed i wersja została jaka była. Nie wiem w jakim stanie mam bootloader (zapewne lock) bo po wpisaniu *#*#6484#*#*  i przejściu do SW HW version czy coś w tym stylu informacji o bootloaderze nie ma.

Temat pewnie wałkowany milion razy, ale mimo to czekam na miłe przyjęcie i pozdrawiam :)

7 godzin temu, cincin27 napisał:

Śmieciowy rom. Global stable od Xiaomi posiada w oznaczeniu 4 cyfry, np. 7.5.2.0

Faktycznie jest tak jak piszesz...http://en.miui.com/download-298.html

Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia...Jeśli ktoś używa właściwego global stable (obecnie tylko 7), to gdyby w przyszłości chciał przejść na global stable 8, to będzie można to zrobić poprzez wewnętrzną aktualizację, czy też trzeba  wgrywać od nowa rom miflashem?

Edited by cointreau
4 minuty temu, cointreau napisał:

Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia...Jeśli ktoś używa właściwego global stable (obecnie tylko 7), to gdyby w przyszłości chciał przejść na global stable 8, to będzie można z niego przejść poprzez wewnętrzną aktualizację, czy też trzeba będzie wgrywać nowy rom miflashem?

Będzie można przejść przez aktualizację. Jak ktoś będzie chciał przejść na stable z global dev, to raczej MiFlashem.

Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia...Jeśli ktoś używa właściwego global stable (obecnie tylko 7), to gdyby w przyszłości chciał przejść na global stable 8, to będzie można to zrobić poprzez wewnętrzną aktualizację, czy też trzeba  wgrywać od nowa rom miflashem?

Jak wyjdzie Global stable miui 8 to tel wyświetli że możesz zaktualizować, jeśli masz Official Global

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Dnia 23.03.2016 o 17:27, jarekm95 napisał:

Rozwiązaniem jest instalacja jednego z dwóch polecanych romów:
-global (oficjalny od xiaomi, główną wadą są drobne błędy w tłumaczeniach, a zaletą aktualizacje OTA i mniej zabawy przy wgrywaniu) (tylko Redmi 3, nie ma globala na 3S)

2.Pobieramy oficjalny rom: link (szukamy romu z "Redmi 3" lub "Redmi 3S" w nazwie; najbardziej polecam rom Global Dev - posiada on j.polski i można na nim odblokować bootloader)

*na 3S nie ma jeszcze romu Global Dev - w takim wypadku polecam Global Stable lub China Dev do odblokowania bootloadera.

Jestem nowym posiadaczem redmi 3S i chciałem się zabrać za wgranie troszke lepszego softu, bo te chińskie znaczki mnie przerażają. Czytam ten poradnik klikam w pierwszy link i na http://en.miui.com/download-303.html widzę, że pojawiła się wersja Global Dev dla redmi 3S - chyba możesz zaaktualizować poradnik:)

I teraz pytanie ściagajac ten global z podanego linku muszę to zrobić wg tego co napisałeś? Bo tutaj http://en.miui.com/a-232.html są jakies 3 metody. I ta pierwsza wydaje się najprostsza czym to się różni te System Update od pozostałych?