Jump to content

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ

Recommended Posts

• Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Poradnik powstał, by uniknąć miliona pytań, które codziennie pojawiają gdy tylko ktoś kupi powyższy model. Poradnik będzie aktualizowany na bieżąco w miarę możliwości. Jeśli masz jakieś sugestie,

Mogę potwierdzić, nie trzeba ponownie występować o zgodę! Po odczekaniu 30 dni można odblokować następny. Odblokowałem drugi telefon na tym samym koncie, tym samym programem MiUnlock bez żadnych probl

Jak w miarę prosty sposób zainstalować roota na oryginalnym chińskim romie np globalu,  bez instalowania na stałe TWRP czyli nie pozbawiając się aktualizacji przez OTA. Oczywiście telefon musi mieć od

Posted Images

26 minut temu, 19piotrek64 napisał:

Proszę o jakieś sugestie, rady. Nie mam pojęcia co teraz zrobić .

Jak nie możesz zmienić jego stanu i ciągle jest wykrywany przez Miflasha pod portem COM znaczy że jest w download. Jedyne co mi przychodzi do głowy to spróbować wgrania innego romu, ale nie mam pewności czy to pomoże. Jeżeli nie reaguje na długie trzymanie klawiszy to chyba nic innego nie można doradzić.

A widzę że w innym wątku napisałeś o tym że flashowanie trwało ponad 2000sek. To może być w takim razie problem Windowsa. Może zmiana komputera by pomogła.

Edited by FromWP

Nie ma sensu próbować. To nie wina romu tylko telefonu który cały czas "myśli że pobiera jeszcze tamto oprogramowanie". Trzeba zresetować i jeszcze raz wejść do download. Tylko nie wiem jak skoro na trzymanie power nie reaguje.

Nie ma właśnie żadnej reakcji. Telefon jest tak jakby wyłączony. Przy podłączeniu do komputera, jest dźwięk wykrycia podłączonego urządzenia i po kliknięciu refresh w miflash znajduje nowe urządzenie ale gdy zaczynam flashować wyskakują takie błędy:

Przechwytywanie3.JPG

Przechwytywanie4.JPG

To w advanced kliknij browse przy pierwszej pozycji i wskaż flash_all.bat dokładnie te które chcesz uruchomić, ta rozwijana lista może Ci tu mieszać.

Z katalogiem miałem na myśli wybranie katalogu images w wypakowanym romie (zamiast katalogu do którego wypakowałeś).

faq miui polska: https://miuipolska.pl/?faqs=jak-sprawdzic-status-bootloadera#more-14738

Aby dowiedzieć się, czy bootloader jest odblokowany, a tym samym telefon ma możliwość instalacji romu miuipolska/xiaomi.eu musimy podłączyć urządzenie do PC w trybie fastboot:

1. Uruchamiamy telefon w trybie fastboot: adb reboot bootloader lub przez kombinację przycisków: głośność-dół + power (trzymać razem do momentu pojawienia się fastboot). Przykładowy film: Film.
  2. Podłączamy do PC
  3. Instalujemy pakiet fastboot wg tego poradnika
  4. Uruchamiamy z pulpitu skrót „Minimal ADB and fastboot” i w wierszu poleceń wpisujemy fastboot devices by upewnić się, że urządzenie jest obecne, a potem fastboot oem device-info

Device unlocked: true – oznacza odblokowany bootloader. Jeśli jest false to albo mamy stare urządzenie sprzed 2016 roku lub musimy bootloader odblokować wg tego lub odpłatnie w MiCenter.

Jak wyjść z fastboot?

Wykonać komendę: fastboot reboot lub długo przytrzymać przycisk power.

I to jest najpewniejszy sposób. Chyba że ktoś ma globala, i twrp się z nim gryzie, a mimo wszystko chce wiedzieć z czystej ciekawości. Wtedy można spróbować wgrać bez nadpisania Mirecovery chwilowo. Trzeba użyć komendy boot zamiast flash recovery.

U mnie global częściowo zablokował bootloadera. Chciałem wrócić na xiaomi.eu, wgrałem twrp, wgrałem supersu i potem już więcej do twrp wejść nie mogłem. Przy próbie wejścia pojawiał się czarny ekran. Ponowna instalacja twrp niczego nie zmieniała. 

Wgrałem dev rom i ponownie odblokowałem bootloader i wszystko jest teraz ok. 

Informacyjnie pisze, że na redmi 3s na global stable nie da się odblokować bootloadera. Dodatkowo nie wiem, czy zrobiłem coś źle, ale wgranie recovery sposobem z pierwszego posta też mi nie zadziałało, natomiast wgranie przez instrukcje z głównej strony już bez problemu przeszło.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Wgranie twrp z naszego poradnika działa w szczególności skrypt zrobiony przez kolegę jarekm95 jest ok, coś musiałeś zrobić po drodze nie tak. A który sposób ci zadziałał, bo są różne dla urządzeń 2015, 2016? Co do odblokowania to możliwe, nikt tego jeszcze nie sprawdzał, bo ten global stable jest raptem parę dni. Chyba że miałeś wgrane coś co się przedstawiało jako global stable a nim nie było.

Witam,

posiada od niedawna Redmi3. Postępując zgodnie z https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ udało mi się odblokować bootloader, zainstalowałem twrp, udało się uruchomić w trybie recovery, zrobiłem factory reset, skopiowałem firmware:

xiaomi.eu_multi_HM3_6.8.11_v8-5.1.zip

654.8MB Aug 12, 2016 | 04:00AM

na kartę SD

wszedłem w install zip, wybrałem plik i w tej chwili czekam już dłuższą  chwilę na etapie jak ze zdjęcia.

Żadnego paska postępu nic ...

Co zrobiłem źle?:

blad.jpg

Witam zakupiłem Redmi 3 z xiaomi.com.pl na pokładzie jest wgrany jakiś soft xiaomi.eu 7.1, stawiam ze to syf, ale mówili że wgrywają Global. Chciałem przejść na global Dev tym poradnikiem w 1 poście leczy w trybie downolad nie wykrywa mi MiFlash telefonu a a wtybie fastboot mi wykrywa ale pokazuje mi że Device is locked. Jakaś rada?