Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko w trybie download mogę wgrać rom na zablokowanym bootloaderze, nie? Rom mam .zip z oficjalnej stronki Xiaomi. Oczywiście wypakowany "podaję" do MiFlash

Pobierz stąd:

http://en.miui.com/a-234.html

Format pod fastboot, rozszerzenie .tgz. Wypakuj i wygrywaj przez download.

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, slon napisał:

Podpowiedzcie proszę, jak uaktualnić miui? Obecnie mam 6.3.17 od xiaomi.eu i TWRP cofface. Dziś pojawiła się kolejna wersja - 6.4.14 i właśnie tą chcę zainstalować.

Wgrywasz zipa do telefonu i klikasz "Zainstaluj aktualizację z pliku .zip"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

W dniu dzisiejszym dostałem Redmi 3 od Goldiego. Niestety z jakimś syfiastym oprogramowaniem, które blokuje mi zmianę na dev a następnie instalację miuipolska. Próbowałem też instalacji przez MiFlasha na win 10 ale nie widzi plików. Bardzo proszę was o pomoc. Co robię źle?

Screenshot_2016-04-20-07-23-52_com.android.settings.pngScreenshot_2016-04-20-07-24-16_com.android.fileexplorer.pngScreenshot_2016-04-20-06-58-35_com.android.updater.pngMiFlash.jpg

 

Edytowane przez Robsonik20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Guziiik napisał:

A bootloader odblokowany?

Lol. Kolega chce odblokować bootloader, po to chce wgrać deva. Nabijasz posty? Jakieś nagrody dają?

7 godzin temu, Robsonik20 napisał:

Hej!

Próbowałem też instalacji przez MiFlasha na win 10 ale nie widzi plików.

Co masz na myśli? W Miflashu nie ma widzieć żadnych plików, tam masz wskazać FOLDER w którym one są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, sp4ubw napisał:

Przede wszystkim nie należy flashować z pulpitu, pulpit nie jest fizycznym katalogiem. Wrzuć gdzieś na dysk ale nie na pulpit.

Pulpit jest katalogiem. C:\Users\<username>\Desktop A w starszych Windowsach C:\Documents and Settings\<username>\Desktop

Poza tym się zgadzam - najlepiej bezpośrednio z dysku.

Ale już widzę, @Robsonik20, chyba próbujesz wgrać rom pod TWRP. Musisz ściągnąć rom pod Miflash ten z końcówką .tgz. Link w instrukcji I

 

Edytowane przez jarekm95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, sp4ubw napisał:

Przede wszystkim nie należy flashować z pulpitu, pulpit nie jest fizycznym katalogiem. Wrzuć gdzieś na dysk ale nie na pulpit.

Próbowałem, niestety nie pomaga rozpakowanie paczki na dysk C.MiFlash2.jpg

4 godziny temu, Guziiik napisał:

A bootloader odblokowany?

Dostałem zgodę na odblokowanie ale jest problem ze sparowaniem telefonu. Po tym jak nie udało mi się go odblokować, próbowałem wgrać dev na zablokowany ale miflash nie widzi jakiś plików po tym jak wybrałem je.

MiUnlock.jpg

Screenshot_2016-04-20-10-33-26_com.xiaomi.account.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jarekm95 napisał:

Lol. Kolega chce odblokować bootloader, po to chce wgrać deva. Nabijasz posty? Jakieś nagrody dają?

Co masz na myśli? W Miflashu nie ma widzieć żadnych plików, tam masz wskazać FOLDER w którym one są

Tak, właśnie dostałem obwarzanka od administracji...

Wybaczcie, w ogóle nie skojarzyłem co kolega próbuje zrobić. Może otwieranie forum zaraz po przebudzeniu to nie jest najlepszy pomysł. :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robsonik20

Spróbuj z innym kablem, na innym porcie USB, najnowszą wersją miflash. Masz wszystkie sterowniki? Też mi takie bzdury miflash wypisywał, ale w końcu poszło.

Spróbuj może jakąś wersję xiaomi eu na zablokowany wgrać. Może to wina devromu?

Miałem ten sam rom, i wgrałem miflashem xiaomi.eu.

Edytowane przez michaelwaut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero sobie przypomniałem, ten rom dev który ściągnąłeś nawet w formacie .tgz trzeba jeszcze rozpakować!!! Musisz po rozpakowaniu mieć katalog

images i pliki:

flash_all.bat

flash_all.sh 

i jeszcze parę innych.

Ten rozpakowany katalog kopiujesz do c:\ i wtedy MiFlash zadziała!

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, acocieto napisał:

Ogarniam od jakiegoś czasu root i twrp. Dzięki za tutorial. Dopytam czy można zastąpić twrp cofface, twrp od miui polska?

Kiedy ja instalowałem swój rom to nie działało. Teraz chyba to naprawili ale sam nie sprawdzałem to pewności nie mam. Możesz wgrać i potwierdzić to dodam do tuta.
https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=50678

Edytowane przez jarekm95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Inny sposób instalacji. Miuipolska się chyba instaluje z debugowania o ile dobrze pamiętam, a cofface w fastbocie. No i nazwy plików .img muszą się zgadzać
Generalnie to można instalować na różnorakie sposoby:
-przez bat jak w instrukcji albo bat jak ten miuipolska
-przez flashify
-przez miflash (wystarczy podmienić recovery.img)
-przez istniejące recovery (install - image - wskazujemy plik img i wskazujemy partycje recovery)
 

/EDIT: Sprawdziłem i to recovery to jest dokładnie to samo recovery, czyli cofface

Edytowane przez jarekm95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zmieniałem nazwy, miejsca rozpakowania, porty usb, wyłączałem anty i mam takie problem? podpowiecie o co chodzi?

w7x64

 

Hal4wSu.png

 

 

edit:

wyłączyłem kompa, zmieniłem port, w którym jeszcze nie było xiaomi, zmieniłem kabel na oryginalny z zestawu i poszło

 

edit2:

po ciężkiej walce, udało się

Edytowane przez Robert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

3 godziny bawilem sie z wgraniem romu na Redmi 3 PRO i klapa - tzn:

 

wszystko wg instrukcji poczawszy od sterow (z ktorymi nie bylo zadnego problemu), mi flashem (rowniez bez problemu) chinskim rom, potem ten polski etc etc 

wszystko oczywiscie na locked bootloader (poki nie ma zgody na odblokowanie)

-----> w rezultacie :

1 primo  -> telefon lapie bootloop po flashu polskiego romu (wlacza sie dopiero po ponownym wymuszonym uruchomieniu)

2 ultimo -> za pierwszym uruchomieniem nie widzi karty sim -> z kazdym kolejnym widzi sim ale nie lapie zasiegu ani zadnej sieci, sprawdzane bylo wszystko (gdzies na innym forum przeczytalem ze nikomu sie nie udalo, rowniez posiadacze redmi 3 pro) [dodam ze po wgraniu china stable i china dev wszystko dziala dobrze jezeli chodzi o zasieg i sieci]

 

takze albo prosilbym o jakis fix i wyprowadzenie mnie z bledu bo moze ja cos zle robie, albo prosze zanotowac i odznaczyc ze ten rom NIE JEST kompatybilny z redmi 3 pro zeby nie wprowadzac dalej ludzi w bagno

greetings

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, enesas napisał:

A gdzie w pierwszym poście jest napisane że jest kompatybilny z wersją PRO?

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

prawie w kazdym watku dot tego romu ktos pisal ze w pelni kompatybilne z pro z wyjatkiem tego fingerprinta... 

EDIT:  a poza tym codename ma dokladnie taki sam jak wersja bez pro -> ido  i o tym tez sie wszedzie pisze

Edytowane przez jWn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż - dopisałem info, że ten rom nie jest dla wersji pro -  powstał on jak jeszcze nie było tego telefonu :/ Pozostaje przeprosić i polecić wgranie oficjalnego romu oraz odblokowanie bootloadera celem przejścia na nowsze xiaomi.eu.

Możesz też spróbować i napisać czy działa - czytnik linii pewnie nie, ale może zasięg będzie:

http://en.miui.com/thread-228503-1-1.html

http://en.miui.com/thread-227515-1-1.html

Edytowane przez jarekm95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek witam wszystkich. Robię wszystko zgodnie z poradnikiem ale blokuje mnie 1 etap.

Mam zgodę wgrałem przez download z linku Redmi 3 Latest China Developer Version Fastboot File Download

Przechodząc do fastboot na 1s czarny ekran i wraca do menu (nie pojawia się rozpołowiony android).

Na innych romach stable czy tym eu z jezykiem pl nie ma problemu można wejść do fastboot lecz przy odblokowywaniu Cloudn't verify device

Ktoś ma pomysł w czym tkwi problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2016 o 18:28, jarekm95 napisał:

Kiedy ja instalowałem swój rom to nie działało. Teraz chyba to naprawili ale sam nie sprawdzałem to pewności nie mam. Możesz wgrać i potwierdzić to dodam do tuta.
https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=50678

Nie wiem czy to ten sam (pewnie tak), ale najnowszy z oficjalnej strony (klik) dziala bardzo dobrze i ma jezyk polski. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...