Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 23.03.2016 o 17:27, jarekm95 napisał:

3.Czy jakiś rom ma roota?
Nie, fabrycznie aktualnie żaden rom nie ma roota

Oficjalny China Dev od Xiaomi ma roota, trzeba go tylko zainstalować z poziomu Panelu Sterowania. Dodałbym jeszcze punkt o dostępie aplikacji do kart pamięci mimo, że na nowszych romach większy problem z tym jest (https://miuipolska.pl/forum/topic/9914-dostęp-do-karty-pamięci-brak-systemowego-zapytania/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2016o17:27, jarekm95 napisał:

 

 

V ROOT

Wkrótce :)

Informuję, że aby uzyskać roota dla wersji stable 7.2.4.0 od xiaomi.eu bezpieczne jest wgranie tego pliku http://download.chainfire.eu/897/SuperSU/BETA-SuperSU-v2.67-20160121175247.zip

Przetestowałem i działa.

  1. Pobieramy i kopiujemy na telefon plik http://download.chainfire.eu/897/SuperSU/BETA-SuperSU-v2.67-20160121175247.zip
  2. Uruchamiamy TWRP
  3. Wgrywamy plik poprzez "Install"

 

+1 dla przypięcia tego tematu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, sp4ubw napisał:

Może w tym wątku dodać tez modyfikacje plików systemowych? Mam na myśli zmiany panelu powiadomień, dodatkowe funkcje aplikacji aparatu, dostęp do SD etc.

Nie wiem czy chodzi ci o "Dodatki MiuiPolska". Jeśli tak to owszem - planuję dodać. Czekam tylko z nadzieją że @Acid doda je do działu download, dzięki czemu nie będę musiał co tydzień aktualizować linków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jarekm95 napisał:

Lol. Popatrz kogo zacytowałeś. Sam ci ten opis pisałem. Tu piszę o roocie, tam o aktualizacji. To 2 różne problemy, choć z podobnym skutkiem.

Hahaha na telefonie teraz siedzę i taki efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kamera - odblokowanie ukrytych opcji, jest ich sporo, nie wszystko działa. Działające rzeczy: tryb rybiego oka, tilt-shift. Są to dodatkowe tryby fotografowania dostępne w wyborze tychże (gest przeciągnięcia od dołu ekranu). Można włączyć również "chroma flash", czyli tryb robienia dwóch zdjęć z lampą z ich łączeniem - nie sprawdziłem czy działa, można włączyć uruchamianie aparatu przez przytrzymanie przycisku ściszania przy wyłączonym ekranie - u mnie nie działa, można dodać tryb śledzenia obiektów - to działa, można dodać przycisk robienia zdjęć podczas kręcenia filmów - działa, można dodać tryb zwolnionych zdjęć w kamerze - chyba nie działa.

Powyższe parametry znajdują się w pliku system/etc/device_features/ido.xml parametry pliku RWW: 644

Gotowy plik ze zmianami w załączniku, wystarczy wrzucić, zmienić uprawnienia i zrestartować telefon. Zmiany w pliku polegają na ustawianiu flag "true" lub "false" przy odpowiednich funkcjach, można to wykonać w dowolnym edytorze tekstu.

ido.xml

2. Odtwarzacz na pasku powiadomień i zegar.

Za wyświetlanie zegara na rozwijanym pasku powiadomień odpowiada plik: data/data/com.android.systemui/files/statusbar_clock.maml

Za wyświetlanie odtwarzacza na rozwijanym pasku powiadomień odpowiada plik: data/data/com.android.systemui/files/statusbar_music.maml

Usunięcie tych plików lub zmiana rozszerzenia (wystarczy dopisać cyfrę na końcu rozszerzenia) spowoduje zniknięcie tych elementów. W załączniku dodaję oryginalne pliki, gdyby ktoś usunął i ponownie ich potrzebował.

statusbar_clock.maml

statusbar_music.maml

3. Odblokowanie dostępu do karty pamięci dla aplikacji.

Należy zmienić plik: /system/etc/permissions/platform.xml na ten podany w załączniku i ustawić parametry pliku RWW: 644

platform.xml

UWAGA, ta modyfikacja dotyczy tylko romów na zablokowany BL, w modyfikowanych dla TWRP jest to już w standardzie.

Wszystkie modyfikacje wymagają posiadania uprawnień root. Osoby z odblokowanym BL mają go w romach, osoby z zablokowanym BL mogą użyć aplikacji KingRoot aby wykonać zmiany.

Link do moich plików do Redmi 3, KingRoot znajduje się w folderze "Root"

https://mega.nz/#F!yoJkASbT!abkVLHR26Rss3hV9x-RKdA

Edytowane przez sp4ubw
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny wpis gdyz dotyczy innej rzeczy niż wcześniejsze modyfikacje.

ROM dla zablokowanego bootloadera w wersji wielojęzykowej (jest PL).

Opis:

Baza : ido_V7.1.3.0.LHPCNCK

Root (SuperSU)

Zainstalowane Pico Gapps

Dołączony Google Play

Odblokowany zapis na kartę pamięci

Usunięta większość chińskich aplikacji takich jak Mi app store (za wyjątkiem systemowych takich jak konto Mi etc.)

Dodana obsługa modułów Xposed

Link do tematu na XDA z tym ROMem:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=65621346&nocache=1

 

Można go dodać w pierwszym wpisie.

Edytowane przez sp4ubw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do fachowców. Odblokowałem BL. Po wielu próbach wgrałem w końcu twrp i zainstalowałem Rom xiaomi.eu 7.2.4.0 stable. Czy przez aktualizacje mogę wgrać 6.3.24 MIUIPOLSKA.PL i ewentualnie wrócić do 7.2.4.0 stable xiaomi.eu tą samą drogą, jeśli stwierdzę jakieś bugi. Czy znowu będę musiał wgrywać twrp i dopiero instalować?

Oba Romy mam w pamięci telefonu.

Tap Tap z Redmi 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sp4ubw  dzięki za posty, w wolnych dniach obczaję to dokładniej, poczytam opinie i dodam co uważam za stosowne, jednak myślę że nie wszystko, bo tak jak piszę poradnik jest dla noobów, którzy codziennie pytają o to samo - a jak dodam coś w stylu "wystarczy zmienić prawa dostępu" to taki noob i tak nie ogarnie

 

Przed chwilą, grzegorz.lki napisał:

Mam pytanie do fachowców. Odblokowałem BL. Po wielu próbach wgrałem w końcu twrp i zainstalowałem Rom xiaomi.eu 7.2.4.0 stable. Czy przez aktualizacje mogę wgrać 6.3.24 MIUIPOLSKA.PL i ewentualnie wrócić do 7.2.4.0 stable xiaomi.eu tą samą drogą, jeśli stwierdzę jakieś bugi. Czy znowu będę musiał wgrywać twrp i dopiero instalować?

Oba Romy mam w pamięci telefonu.

Tap Tap z Redmi 3

Możesz, żaden problem. Jakby coś nie działało to po prostu przywróć do ustawień fabrycznych i będziesz miał czystą instalke bez jakichś śmieci z konfiguracji poprzedniego romu.
Tylko przeczytaj "UWAGA" z początku poradnika i zastosuj się do niego bo jest bug z recovery w 6.3.24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sp4ubw  dzięki za posty, w wolnych dniach obczaję to dokładniej, poczytam opinie i dodam co uważam za stosowne, jednak myślę że nie wszystko, bo tak jak piszę poradnik jest dla noobów, którzy codziennie pytają o to samo - a jak dodam coś w stylu "wystarczy zmienić prawa dostępu" to taki noob i tak nie ogarnie

 

Możesz, żaden problem. Jakby coś nie działało to po prostu przywróć do ustawień fabrycznych i będziesz miał czystą instalke bez jakichś śmieci z konfiguracji poprzedniego romu.

Tylko przeczytaj "UWAGA" z początku poradnika i zastosuj się do niego bo jest bug z recovery w 6.3.24

Tak czytałem. Czyli najpierw podmienić twrp w 6.3.24 na to chińskie czy przed instalacją wgrać na nowo to chińskie przez fastboot

Tap Tap z Redmi 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, grzegorz.lki napisał:

Tak czytałem. Czyli najpierw podmienić twrp w 6.3.24 na to chińskie czy przed instalacją wgrać na nowo to chińskie przez fastboot

Tap Tap z Redmi 3

Podmienić w zipie. Jak nie próbowałeś wgrywać tego z bugiem to nadal masz to chińskie więc nie ma po co drugi raz wgrywać. Ale jak zrobisz to i to też będzie dobrze :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jarekm95 napisał:

Sprawdź cały punkt 0 z FAQ. Jak nie pomoże pokaż screena

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Problem już rozwiązany, podłączyłem do innego portu usb, przeniosłem rom bezpośrednio na C i ruszyło z kopyta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki błąd w miflash

:

w magazynie brak miejsca dla wykonania tego polecenia 0x80070008:max buffer sector is 32

O co chodzi? Wywala mi przy instalacji dev romu lub china stable. Xiaomi. eu na zablokowany instaluje normalnie, na dwóch komputerach jest to samo. Miał ktoś coś podobnego? Może podzieli się ktoś sprawdzonym dev romem pod miflasha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jarekm95 ja bym dopisał do rozwiązywania problemów dwie rzeczy związane z recovery :

1. Jeśli recovery nie chce instalować romu, tylko w trakcie instalacji się wysypuje, co skutkuje restartem telefonu - mamy wgrane złe recovery, i trzeba wrzucić to zalinkowane w poście. Wiem, że to jest opisane apropos najnowszego miuipolska, ALE ja pobrałem recovery z xda sugerując się problemami z supersu.

2. Jeśli po instalacji recovery przez fastboot, uruchamia się stare recovery, to nie znaczy, że po instalacji przez fastboot ręcznie uruchamiany bootloader, albo recovery. Albo trzeba wpisać "fastboot boot twrp.img".

 

Może i pierdoły, ale te dwie rzeczy w sumie zmarnowały mi dziś poranek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2016 o 22:17, Erikt65 napisał:

Mam taki błąd w miflash

:

w magazynie brak miejsca dla wykonania tego polecenia 0x80070008:max buffer sector is 32

O co chodzi? Wywala mi przy instalacji dev romu lub china stable. Xiaomi. eu na zablokowany instaluje normalnie, na dwóch komputerach jest to samo. Miał ktoś coś podobnego? Może podzieli się ktoś sprawdzonym dev romem pod miflasha?

To wina systemu operacyjnego, u mnie zadziałało dopiero na Windows 7 64 bity. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2016 o 17:27, jarekm95 napisał:

FAQ:

[...]

13.Próba odblokowania kończy się na 50% i nici z odblokowania.

Czy napewno masz oficjalny rom dev? Czy jesteś zalogowany na urządzeniu na to samo konto co w programie do odblokowania?

Chciałbym dodać tutaj swoje trzy grosze z mojej dzisiejszej udanej walki z odblokowaniem bootloadera bo miałem ten sam problem, ale przyczyna była inna.

Taki komunikat oznacza, że nie jesteśmy zalogowani wcale lub na inne konto na urządzeniu niż w programie do odblokowania:

140121hl85q4zk4qq5bm61.jpg

 

Ja natomiast miałem taki oto komunikat:

210404lw48g2eedqdqwjq2.jpg

 

Problem polegał na tym, że w trybie FastBoota, moje urządzenie NIE było poprawnie rozpoznawane przez Windows w Menedżerze Urządzeń. Ratunkiem było zainstalowanie tych sterowników ręcznie (automatyczne szukanie nic nie dawało). Skorzystałem ze sterowników, które są instalowanie wraz z MiFlashem - wskazałem folder (C:\Program Files (x86)\Xiaomi\MiPhone) i dalej już Windows sobie poradził.

Finalnie w  Menedżerze Urządzeń telefon na FastBoot'cie powinien być rozpoznawany jak na screenie poniżej:

 nimbus-image-1459456324709.png

 

Można dorzucić do pierwszego posta w tym temacie dla potomności :).

Edytowane przez Darson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przecież jest... Problem sterowników może się pojawić na każdym kroku, nie ma sensu tego 10 razy pisać.

 

Dnia 22.03.2016 o 17:27, jarekm95 napisał:

FAQ:

0.Coś nie działa - nie flashuje się, nie wykrywa telefonu, zacina się, flashowanie trwa bardzo długo, błąd itp.

Sprawdź:
-kabel usb
-sterowniki (możesz zainstalować MiPcSuite )
-uruchom narzędzie jako administrator
-wyłącz  wszelkie antywirusy i firewalle
-czy flashujesz w dobrym trybie (download i fastboot)
-czy ścieżka do plików nie ma spacji, najlepiej rom umieścić bezpośrednio na dysku bez podfolderów

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jarekm95 napisał:

No to przecież jest... Problem sterowników może się pojawić na każdym kroku, nie ma sensu tego 10 razy pisać.

 

 

Miałem już zainstalowany MiPcSuite wcześniej, a mimo to ten problem u mnie wystąpił, więc go opisałem. Dla mnie w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie masz rację, z przyzwyczajenia naciskałem vol- i power.

Dostałem się do recovery, ale mam pełno chińskich znaczków, obk nie których są też nazwy po angielsku, da się zmienić zeby wszystko było po angielsku?

 

Jak juz wejdę w tryb download, ustawie wszystko to mi wysakuje w miflash obok nazwy portu, ze urzadzenia jest zajete i taki kod "0x800700aa"

Już się uporałem, podłączyłem telefon pod inne usb, o dziwo pod żadnym z tych na płycie głównej nie działało, a na front panelowym ruszyło.

Edytowane przez prz3m3k96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...