Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, posiadam redmi 3, android: 5.1.1 LMY47V oraz wersje MIUI: MIUI 8.3 by xiaomi.eu 7.5.18 (rozwojowa). Chciałbym zaaktualizować system do xiaomi.eu_multi_HM3_8.4.26_v9-5.1.

Czy trzeba używać do tego komputera? Czy wystarczy TWRP, wskazać plik .zip i poczekać, aż zostanie przeprowadzona aktualizacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, proszę, nie bijcie, tylko przypomnijcie: jak wgrywać starszą wersję MIUI Polska w miejsce najnowszej (8.4.26), która zżera baterię szybciej niż kornik drzewo? Niestety nie pamiętam jaką miałem poprzednio, a wolałbym nie stracić swoich danych. Czy spokojnie mogę wgrać dowolną wersję? Acha, bootloadera mam odblokowanego.

Edytowane przez MarekSha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety czeka mnie full wipe.... tylko nie bardzo wiem jak to zrobić przy instalacji starszej wersji. Powiedzmy, że mam wgrany do pamięci głównej plik zip z softem, wchodzę w TWRP i co teraz? Dać install czy najpierw wejść w zakładkę wipe? Nie pamiętam, żeby po wybraniu Install pytał mnie kiedyś o to czy chcę zrobić Wipe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarekSha napisał:

Nie pamiętam, żeby po wybraniu Install pytał mnie kiedyś o to czy chcę zrobić Wipe...

Bo nie pyta. Zazwyczaj instaluje się nowsze wersje, a te nie wymagają wipe. Chyba wszystko jedno kiedy zrobisz wipe, przed, czy po instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebna pomoc dla lamusa. Mam jakąś zabytkową wersję MIUI na Xiaomi Redmi 3 Pro, jedyne co pamiętam to  że bootloader został odblokowany. Co jest obecnie najlepsze do wgrania i w jaki sposób to zrobić? Jakaś instrukcja krok po kroku, dla osoby która robiła coś podobnego ostatnio 2 lata temu :(. Chciałbym żeby dało się później robić aktualizacje z poziomu telefonu

Screenshot_2018-07-17-14-27-52-835_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Chciałbym żeby dało się później robić aktualizacje z poziomu telefonu


Pobierz najnowszą dostępną i zainstaluj z TWRP. I to by było na tyle w temacie aktualizacji tego telefonu. Więcej raczej nie będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy najnowsza dostępna wersja dla Redmi 3 Pro to MIUI: 8.4.26? Mam problem bo teraz w adb pokazuje mi status jakby bootloader nie był jednak odblokowany a na pewno robiłem to 2 lata temu ;/. Jak to teraz ogarnąć?

C:\adb_fastboot>fastboot oem device-info
...
(bootloader)    Device tampered: false
(bootloader)    Device unlocked: false
(bootloader)    Charger screen enabled: false
(bootloader)    Display panel:
OKAY [ -0.000s]
finished. total time: 0.016s

Czy żeby ponownie odblokować bootloader muszę wrócić do oryginalnego chińskiego romu?

Edytowane przez mulec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Szukam do pobrania dobrej wersji Miui do usunięcia bootloadera w telefonie remi 3. Niestety te które znalazłem i próbowałem załadować za pomocą programu MiFlash pokazują błędy i nie chcą nawet zacząć się instalować. Czy macie może linka do jakiejś dobrej wersji MIUI do Miflash?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były z jakimiś pakietami, ale udało mi się na tym z linka od f4kera, tak że na razie poszło teraz będę próbował odblokować bootloader. 

Edit:

Niestety ten rom się wgrał, ale system ma bootloop. Nie idzie nic z tym zrobić, macie jakiś inny link?

Edit 2:

Jednak udało się i przeszło, prawię godzinę system wstawał. Ale to pewnie wina tego procesora. Przepraszam za bałagan który narobiłem ;)

Edytowane przez kackop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do Redmi Note 3 mogę zastosować soft z powyższego linku? Mam wersję xiaomi.eu i oczywiście zablokowaną możliwość aktualizacji. Proszę o odpowiedź i ewentualne wskazanie miejsca, gdzie mogę znaleźć ROM typu Global.

 

Ok, znalazłem ROM do Redmi Note 3 - http://en.miui.com/download-301.html#438

Którą wersję powinienem pobrać? Stable ROM i Qualcomm Global? Dodam, że mój Redmi Note 3 to wersja z procesorem MediaTek.

Z góry dzięki za odpowiedź i proszę o informację, czy pobierając tę wersję, mogę nadal korzystać z instrukcji flashowania zawartej w tym temacie.

Edytowane przez mtbchn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Czy do Redmi Note 3 mogę zastosować soft z powyższego linku? Mam wersję xiaomi.eu i oczywiście zablokowaną możliwość aktualizacji.

Którą wersję powinienem pobrać? Stable ROM i Qualcomm Global? Dodam, że mój Redmi Note 3 to wersja z procesorem MediaTek.


Chyba w styczniu skończyły Ci się aktualizacje. Na więcej nie licz. I więcej nie kupuj MT.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź brzmi: żaden. Twój telefon to wersja MTK, żadna z tych wersji nie będzie do Twojego telefonu pasować. Dla MTK jest tylko China. Jeśli chcesz uzywać telefonu z językiem polskim, musisz używać eu, aktualizacje skończyły się w styczniu. Ściągasz po prostu ostatnią wersję jaka jest i instalujesz..

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Orjon napisał:

Odpowiedź brzmi: żaden. Twój telefon to wersja MTK, żadna z tych wersji nie będzie do Twojego telefonu pasować. Dla MTK jest tylko China. Jeśli chcesz uzywać telefonu z językiem polskim, musisz używać eu, aktualizacje skończyły się w styczniu. Ściągasz po prostu ostatnią wersję jaka jest i instalujesz.. 

W takim razie skąd pobiorę ostatnią wersję eu na Redmi Note 3, skoro żadna z powyższego linka nie jest odpowiednia? Gdzie mam szukać tego ROMu?
Wersja którą obecnie posiadam: MIUI 7 by xiaomi.eu 6.1.21 (rozwojowa) - nigdy nie pozwalała się zaktualizować z poziomu telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuję za podpowiedzi.

 

Podsumowując.

 

Jestem na etapie odblokowywania bootloadera (69h)

Gdy już odblokuję, za pomocą ADB wgrywam najwnoszą wersję TWRP (pobrałem obraz do mojego modelu Redmi Note 3 MTK poprzez aplikację Official TWRP APP)

Następnie poprzez Recovery wgrywam pobrany ROM (xiaomi.eu_multi_HMNote3_8.1.18_v9-5.0)

Dodam tylko, że będę przechodził na powyższy ROM z obecnego, czyli z: MIUI 7 by xiaomi.eu 6.1.21 (rozwojowa) - nigdy się nie aktuailizowała

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Do jakiego katalogu powinienem wrzucić powyższy ROM, żeby później nie mieć problemów z jego odnalezieniem w TWRP? Nie dysponuję kartą SD, ani przewodem OTG. Z góry dzięki za odpowiedź i ewentualne sugestie do powyższego rozumowania.

Edytowane przez mtbchn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pyatanie. Czy mając na Redmi 3 syfmiui (by manhit) mogę bez odblokowywania bootloadera wgrać najnowszą wersję global stable (http://en.miui.com/thread-3406022-1-1.html)? 

Pytam, ponieważ w temacie z tym ROM'em jest napisane:

Quote

4. If your device is locked, please unlock it before fastboot flashing.

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...