Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Mario80 napisał:

Co do 8.1.11 to widze zastrzezenie:

Jak nie ma to nie wgrasz. Ostatni global dev to chyba 8.1.4 http://en.miui.com/a-234.html . Przy małych wymaganiach lepiej stable na razie z Miui8. Samo się za chwilę zaktualizuje do Miui9 jak wydadzą stable z Miui9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem, ze Redmi 3 ma juz oficjalne aktualizacje do Miui9.

Miesiac temu kupilem Note4x i po wyjeciu z pudelka od razu mialem info o aktualizacji do Miui9.

 

W twoim linku wersja stable ma nr V8.5.2.0., zas w linku http://en.miui.com/download-298.html jest  V8.5.3.0.LAIMIED (MIUI8) .

O co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mario80 napisał:

O co tu chodzi?

Ciebie interesuje wersja fastboot, widać takiej nowszej nie zrobili, albo jeszcze tam nie umieścili (to bardziej prawdopodobne). Note nowszy dlatego dostał wcześniej Miui9 w global stable.

W tym poście mazs link do 8.5.3 http://en.miui.com/thread-1147056-1-1.html

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mario80 napisał:

Reasumując, to zeby nie uziemic telefonu, to sciagam wersje V8.5.2.0. z twojego linka i wgrywam ja MiFlashem, tak jak kiedys to zrobilem z wersja 7.1.3?

Tak, tylko używasz win64bit, najlepiej MiFlasha 2016.04.01 a telefon w trybie download. Rozpakowanie tgz 7zip dwukrotnie i cały rozpakowany folder bezpośrednio na dysku c:\

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, ze trzeba było sciagnac najnowsze MiFlash z 2017 roku.

Nowy system wgral sie w jedyne ok 1900sek  - uff.

Telefon dziala ;)

Od razu zaciagnal aktualizacje do V8.5.3.0, ktora niby ma ok 9MB, a telefon aktualizowal sie dobre kilkanascie minut.

Dzięuje za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@jarekm95   Kolego mógłbyś dopisać do INSTALACJA ROMÓW PRZEZ MIFLASH (działa też na zablokowanym bootloaderze), do punktu 6, że można również uruchomić telefon w trybie fastboot vol - i power. Oczywiście to będzie ułatwienie dla tych, którzy mają odblokowany bootloader.

Druga prośba, czy mógłbyś zamieścić również ten poniższy filmik . 

Jest po angielsku. Co prawda jest na inny telefon chyba redmi 1s , Armanii global(patrz film), ale ułatwi on wielu osobom instalację romu. Wierz mi, że opis nie oddaje to co taki filmik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie ponieważ chciałbym przejść z xiaomi.eu 7.5.1.0 na odblokowanym BL na global stable i przyszłościowo żeby sie zaktualizowało na miui9.

Wiem już,  że muszę to zrobić miflashem na win64, ale mam custom TWRP i to chyba problem, bo powinno być zwykle, żeby nie uceglić go w najgorszym przypadku, tak?

Jak wrócić do podstawowego TWRP ?

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką pomoc.

Doprecyzuje jeszcze, miflash ten z pierwszej strony MiFlash2016.04.01, tryb fastboot w odblokowanym BL (przez vol + - i power by wejść w TWRP i tam wybrać fastboot) i rom do redmi 3s z linku z pierwszej strony: land_global_images_V8.5.4.0.MALMIED_20170913.0000.00_6.0_global_b9b764ea85, tak?

A potrzebne będą jakieś sterowniki żeby komp znalazł telefon, bo mszę specjalnie zrobić formata na kompie, na chwile dać system 64bit i potem jeszcze raz żeby postawic 32bit do normalnego korzystania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pavell Sterowniki powinny się z MiFlashem wgrać, tylko w tym starszym (jak najbardziej działającym) mogą być jeszcze bez podpisu cyfrowego, trzeba zezwolić na instalację. Do fastboot można też przejść vol- i power przy uruchamianiu telefonu. Jak Redmi 3s to tak, to jest najnowszy oficjalny rom fastboot.  http://bigota.d.miui.com/V8.5.4.0.MALMIED/land_global_images_V8.5.4.0.MALMIED_20170913.0000.00_6.0_global_b9b764ea85.tgz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć Wam,

Jest dostępna wersja MIUI9 dla Redmi 3 tutaj:

http://en.miui.com/download-298.html

 

Czy mogę ją sobie po prostu ściągnąć i zainstalować przez aplikację Updater i opcję "Choose update package" czyli po prostu poprzez wskazanie ściągniętego na telefon pliku?

 

Trzeba by się w końcu przesiąść, bo od początku mam wersję chińską:

MIUI 8.5 Stable 8.5.2.0(LAICNED)

 

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2018 o 11:48, chireo napisał:

Cześć Wam,

Jest dostępna wersja MIUI9 dla Redmi 3 tutaj:

http://en.miui.com/download-298.html

 

Czy mogę ją sobie po prostu ściągnąć i zainstalować przez aplikację Updater i opcję "Choose update package" czyli po prostu poprzez wskazanie ściągniętego na telefon pliku?

 

Trzeba by się w końcu przesiąść, bo od początku mam wersję chińską:

MIUI 8.5 Stable 8.5.2.0(LAICNED)

 

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

 

Jeśli pytanko jest głupie i opcje opisane na początku tego wątku są jedynie słuszne, to z góry najmocniej ajmsorry :) ale może ktoś jednak próbował to zrobić przez apkę Updater?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, chireo napisał:

Niestety mam wersję chińską:

Niestety tak. Nawet nie wiem czy dodatkowo odblokowanie bootloadera nie będzie potrzebne, bo przejście do edl (download) może nie zadziałać. Pewniejszy jest MiFlash w trybie fastboot, ale to zadziała dopiero po odblokowaniu bl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam szybkie pytanie o aktualizację MIUI Polska. Na moim 3S dawno nie robiłem aktualizacji i mam wgrane MIUI 8 7.1.20 (czyli sprzed ponad roku). Czy najnowszy rom 8.3.8, ewentualnie 7.12.14 (bo z tego co wyczytałem jest niezły) wrzuca się nadal tak samo co rok temu, czy też coś się zmieniło tak jak w przypadku np. Mi4c (nowe TWRP, blokowanie BL, itp.)? DoZ tego co widzę na 3S nadal jest andek 6.0.1, więc teoretycznie powinno być cały czas tak samo, ale wolę się upewnić :) Do tej pory paczkę wrzucałem przez TWRP (mam odblokowany BL).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, nie mogę się tego doszukać, więc liczę na podpowiedzenie.

Mam obecnie Globala z MALMIFA (MIUI Global 9.5.1.0)

Android to jednak 6.0.1 (marshmellow)

a poziom zabezpieczeń androida to 1.04.2017 

Staro dość :)

Czy jest gdzieś dostępny soft który - wgra nowszego androida na ten telefon, ew, będzie posiadać nowsze zabezpieczenia od Google?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lisek84 napisał:

Czy jest gdzieś dostępny soft który - wgra nowszego androida na ten telefon, ew, będzie posiadać nowsze zabezpieczenia od Google?

Masz Redmi 3s i najnowszy oficjalny global stable. Nie ma Miui z nowszym Androidem i nowszymi poprawkami zabezpieczeń. Jedynie custom romy o których na tym forum dla Redmi 3s tutaj: https://miuipolska.pl/forum/topic/28105-romland-najlepszy-custom-rom-dyskusja-testy-błędy-fix-y/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejny problem z 3S, dość dziwny. Wgrane MIUI 9 7.12.14. Przy przeglądaniu zdjęć z aparatu w galerii na pełnym ekranie zdjęcia robią się czarno-białe. Wygląda to w ten sposób, że przeglądając zdjęcia przez wbudowaną przeglądarkę zdjęć zdjęcie jest prze 1-2 sekundy kolorowe, a potem zmienia się na czarno-białe. Przesuwając na kolejne dzieje się tak samo. Przeglądanie zdjęć np. w Whatsappie działa bez problemów. W żadnej innej sytuacji kolory nie znikają. Ktoś miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, telefon Redmi 3S, odblokowany 

mam problem przy wgrywaniu romu poprzez mi flash

Windows X64

rom global stable :  land_global_images_V9.2.2.0.MALMIEK_20180124.0000.00_6.0_global 

instalacje poprzez rozpakowanie z paczki z dysku C

w trybie download 

program mi flash 2016.04.01 (odpalony jako administrator)

pokazuje błąd jak na zdjęciu

Proszę o pomoc

IMG_20180504_231450_HDR.jpg

Screenshot_2018-05-02-17-45-50-601_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dobry,

Przywróciłem właśnie telefon (redmi 3, miui 7, android 5.1.1) do ustawień fabrycznych. Wszystko fajnie, ale coś sie zablokował przy opcjach.

 

36087926_954916978011621_6506710861703282688_n.jpg?_nc_cat=0&oh=a5e91b24e9ac4a84c17000887b35fe03&oe=5BAE6049

 

Nie mogę z tego poziomu nic wykonać. Najwyżej wyłączyć/włączyć/wrócić się do wcześniejszych ustawień/wcisnąć dalej co poskutkuje odświeżeniem ekranu i niczym innym. Jakieś rady? Pomysły?

 

EDIT: Wgrałem chińskiego ROM-a (Krok I, link z jakiegoś poradnika z yt) i otworzyłem na nim BL. Ze strony miuipolska zgrałem kolejnego ROM-a i już na otwartego wcześniej BL go wgrałem (kroki II, III i IV). Już koło 1 w nocy mogłem cieszyć się niemal nowym telefonem.

Edytowane przez AleDlaczego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który ROM najbardziej polecacie na Redmi 3 Pro? Obecnie mam MIUI 9 GLobal 8.4.19 | Beta. Chcę wgrać od nowa system, ponieważ aplikacje Google nie zawsze działają na danych moblinych i zastanawiam się czy jest jakaś wersja MIUI, która naprawdę daje rade i warto się na nią przesiąść. Czy lepiej wgrać od nowa najnowszą wersję MIUI 9.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć, chciałbym wgrać najnowszą możliwą, stabilną wersję systemu. Chciałem zgodnie z poradnikiem pobrać global rom dla redmi 3 pro, tylko że na podanej stronie nie ma takiego, a i przeszukiwanie internetu mi nie pomaga. Nie miałem problemu z telefonem aż do teraz - zaczął się zwieszać i nie może sobie poradzić z synchronizacją konta google. Jak się za to zabrać?

37031838_2181829238525598_3159957969680990208_n.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, krzysiek1800 napisał:

przeszukiwanie internetu mi nie pomaga

Tu masz stable: http://bigota.d.miui.com/V9.5.2.0.LAIMIFA/ido_xhdpi_global_images_V9.5.2.0.LAIMIFA_20180405.0000.00_5.1_global_d8fb1afaaa.tgz ale mimo wszystko polecam dev bo lepszy, do pobrania tu: http://bigota.d.miui.com/8.4.19/ido_xhdpi_global_images_8.4.19_20180419.0000.00_5.1_global_090bd77a32.tgz

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...