Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam zwykłe Redmi 3 i przestarzałą wersje Miui Polska 6.8.25. Z tego co wiem, jest dostępne już MIUI 9 na Redmi 3/ido. Chciałbym zainstalować Global Dev  7.12.21. Posiadam pozwolenie na odblokowanie bootladera, lecz aktualnie na telefonie jest zablokowany.oraz TWRP bodajże wersje 3.0.20. Interesuje mnie tylko przejście na nowę MIUI 9, oraz global dev, dane które mam na telefonie mogę stracić. Powinienem wgrywać 7.12.21 na R3 przez MiFlash czy przez TWRP po wipe? Czy do instalacji przez MiFlash dev romu będzie potrzebny mi odblokowanie bootloadera?

Pozdrawiam.

Edytowane przez Ostafinejro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grzegorz.lki Okej dzięki! :)

Dnia 23.03.2016 o 17:27, jarekm95 napisał:

Słowo wstępu: TWRP wgrywamy w celu instalacji xiaomi.eu. Jeśli chcesz używać Globala, nie wgrywaj go! Spowoduje to problemy z OTA lub nawet uruchomieniem telefonu!

@grzegorz.lki Jeszcze jedno pytanko. Cytuje tutaj zdanie z pierwszego postu w temacie. Powinienem się martwić TWRP przy instalacji przez MiFlash?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam Redmi 3 Pro z wgranym systemem MIUI 7.4 by xiaomi.eu 6.5.26 (dev), z odblokowanym BL i TWRP (ale nie pamiętam jaka wersja). Czy mogę sobie ot tak ściągnąć najnowszy dev rom z https://miuipolska.pl/download/ i wgrać przez aplikację Aktualizacje z zipa? + czy w ten sposób zachowam dane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, posiadam kilka pytań związanych z rootowaniem ido na Global Dev Miui9, wersja najnowsza. By wgrać roota powinienem zainstalować najpierw custom TWRP, potem SuperSU? Wiem, że przez to stracę aktualizację OTA ale nie zależy mi na nich tak bardzo jak na roocie. Czy jeżeli uda mi się wgrać TWRP oraz SuperSU, na Global Dec, to w jaki sposób mogę instalować kolejne aktualizację systemu Global Dev, jeżeli nie przez OTA? 

////edit Oczywiście posiadam odblokowany BL.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Ostafinejro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Czy mogę sobie ot tak ściągnąć najnowszy dev rom z https://miuipolska.pl/download/ i wgrać przez aplikację Aktualizacje z zipa? + czy w ten sposób zachowam dane?


Nie powinno być problemów. Możesz jeszcze zaktualizwać TWRP, jest nowa wersja.
Danym nic nie powinno być, ale kopia bezpieczeństea to podstawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Cześć, mam Redmi 3 Pro z wgranym systemem MIUI 7.4 by xiaomi.eu 6.5.26 (dev), z odblokowanym BL i TWRP (ale nie pamiętam jaka wersja). Czy mogę sobie ot tak...wgrać przez aplikację Aktualizacje z zipa? + czy w ten sposób zachowam dane?


Możesz sobie wgrać ale przez TWRP, bo w Redmi 3 coś aplikacja aktualizacje nie do końca działa. Przy wyłączonym tel. 3 przyciski vol+ vol- i power i wchodzisz do TWRP i tam wgrywasz aktualizacje. Danych nie powinieneś stracić

====
Send from Sagit by Tapatalk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, ahr said:

Nie powinno być problemów. Możesz jeszcze zaktualizwać TWRP, jest nowa wersja.
Danym nic nie powinno być, ale kopia bezpieczeństea to podstawa.

 

14 hours ago, grzegorz.lki said:

Możesz sobie wgrać ale przez TWRP, bo w Redmi 3 coś aplikacja aktualizacje nie do końca działa. Przy wyłączonym tel. 3 przyciski vol+ vol- i power i wchodzisz do TWRP i tam wgrywasz aktualizacje. Danych nie powinieneś stracić
====
Send from Sagit by Tapatalk.

Dzięki bardzo, zrobiłem tak jak mówiliście - wgrałem najnowszego zipa przez TWRP, wszystko bez najmniejszych problemów. Wesołych Świąt :)

@mrosi wiń funkcjonalność MultiQuote.

Edytowane przez fish
Dodaj jeszcze pół strony wątku pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy możliwe jest by po aktualizacjach mój telefon w jakiś sposób odzyskał zdolność wgrania TRWP? Mój wcześniej opisany problem znajdziecie na stronie 36 i dalej. Minął rok na dev global i ostatnie ciągłe losowe restarty na kolejnych wersjach są dosyć frustrujące. Warto próbować jeszcze raz wgrać to recovery z pierwszego posta lub spróbować inne? Dobrą opcją byłoby dla mnie pojawienie się Miui 9 global stable, ale nie wiem czy się doczekam.

Co z Mi-Recovery? Nie wgram przez nie xiaomi.eu lub innego custom roma?

Edytowane przez siara1899
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafił w moje ręce Redmi 3 Pro, z którym mam problem bo:

- ma wgrany MIUI 6.5.12 (śmieciowy Dev)
- na moim koncie mam zgodę na odblokowanie (odblokowałem już na nim 2 telefony - ostatni ponad 2 miesiące temu)
- MiUnlock stopuje na 50% z komunikatem "Couldn't unlock"
- telefon jest dodany w MiCloud oraz do lokalizowania (jako jedyny)
Próbowałem użyć XiaomiTool, ale również nie odniosłem sukcesu :-(

Macie jakiś pomysł jak przejść 50%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Orjon napisał:

Jaki masz błąd? generalnie możesz próbować flashować w edl najnowszy soft i powinieneś móc odblokować bl.

Flashowanie w EDL też kończy się porażką. Przy flashowaniu (XiaomiTool'em) dostaję:

Cytat

Błąd 1034: Wystapił błąd w trakcie instalacji miflash: ping target failed

Właśnie wszedłem na stronę XiaomiTool i wygląda na to, że jest kolejne narzędzie do wgrywania rom'ów - Xiaomi ADB, które korzysta z "jakichś" ukrytych opcji w recovery.

Zobaczę jeszcze tym.

Edytowane przez toruogiwara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XiaomiADB też pokazuje błąd, zresztą zupełnie bez sensu bo ściągnąłem od Xiaomi najnowszy Global a on twierdzi, że

Cytat

* Miui sideload made by Francesco Tescari, updated on 26 Dec 2017 *
* Checking device status *
* Getting recovery info *
* Creating file MD5 hash *
* Querying ota update server, attempt #0 *
ERROR: This rom cannot be installed, server code -> 2007, server message -> Current version is illegal, only allowed to flash the latest stable version.
* Querying ota update server, attempt #1 *
ERROR: This rom cannot be installed, server code -> 2007, server message -> Current version is illegal, only allowed to flash the latest stable version.
* Querying ota update server, attempt #2 *
ERROR: This rom cannot be installed, server code -> 2007, server message -> Current version is illegal, only allowed to flash the latest stable version.
* Querying ota update server, attempt #3 *
ERROR: This rom cannot be installed, server code -> 2007, server message -> Current version is illegal, only allowed to flash the latest stable version.
ERROR: Installation of this rom via stock recovery is not allowed by Xiaomi

 

Spróbuję ponownie przez MiFlash, ale on też sypał błędem. Zupełnie jakby ten telefon miał recovery również "śmieciowe".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Kilkanaście :-(

Za każdym razem w 27s dostaję:

Cytat

[10,00  COM10]:[COM10]:start flash.
[12,01  COM10]:cannot receive hello packet,MiFlash is trying to reset status!
[14,53  COM10]:cannot receive hello packet,MiFlash is trying to reset status!
[17,03  COM10]:try to reset status.
[19,04  COM10]:Switch mode back
[20,06  COM10]:write time out try agian 96
[21,56  COM10]:write time out try agian 97
[23,11  COM10]:write time out try agian 98
[24,62  COM10]:write time out try agian 99
[26,13  COM10]:write time out try agian 100
[26,64  COM10]:error:Przekroczono limit czasu zapisu.
[26,64  COM10]:error:Przekroczono limit czasu zapisu.

 

Edytowane przez toruogiwara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos mial podobny problem z ROMem - 77.1.1.0.LHPCNCK - Redmi 3

probuje zainstalowac wersje deweloperska zeby odblokowac bootloader, ale zawsze mam problem, gdy probuje zainstalowac poprzez plik ZIP z telefonu, to dostaje komunikat ze nie mozna zweryfikowac pakietu, 

probowalem poprzez miflash (rozne wersje od 2015 do beta) i tez problem

ponizej log 

[3:56:11 PM  COM3]:sahara read end  imgID:13 status:0
[3:56:13 PM  COM3]:file C:\ido_xhdpi_global_images_7.12.28_20171228.0000.00_5.1_global\images\prog_emmc_firehose_8936.mbn transferred successfully
[3:56:14 PM  COM3]:send nop command
[3:56:14 PM  COM3]:send command:<?xml version="1.0" ?><data><nop value="ping"/></data>
[3:56:14 PM  COM3]:get response from target
[3:56:14 PM  COM3]:dump:
[3:56:14 PM  COM3]:<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?><data><response value="ACK" /></data><?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?><data><log value="logbuf@0x0801DC38 fh@0x0801AAA0" /></data> 
[3:56:14 PM  COM3]:send configure command
[3:56:14 PM  COM3]:send command:<?xml version="1.0" ?><data><configure ZlpAwareHost="1" MaxPayloadSizeToTargetInBytes="131072" MemoryName="emmc" SkipStorageInit="0"/></data>
[3:56:14 PM  COM3]:get response from target
[3:56:14 PM  COM3]:dump:
[3:56:14 PM  COM3]:<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?><data><log value="Host's payload to target size is too large" /></data><?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?><data><log value="logbuf@0x0801DC38 fh@0x0801AAA0" /></data><?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?><data><response value="NAK" MinVersionSupported="1" MemoryName="eMMC" MaxPayloadSizeFromTargetInBytes="4096" MaxPayloadSizeToTargetInBytes="16384" MaxPayloadSizeToTargetInBytesSupported="16384" MaxXMLSizeInBytes="4096" Version="1" TargetName="8936" /></data>   

ktos mial podobny problem, albo ma jakis inny sposob jak zmienic ten ROM, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, fipil napisał:

czy ktos mial podobny problem z ROMem - 77.1.1.0.LHPCNCK - Redmi 3

To śmieciowy rom i raczej przez aktualizacje z zip nic nie zainstalujesz. Najlepiej MiFlash tryb download i rom fastboot. Jak nie wychodzi to  najczęściej problem leży po stronie komputera. Z tego co wkleiłeś chyba nikt niczego sensownego nie wywnioskuje. Już lepiej wkleić zrzut ekranu całego okna MiFlasha. Jak masz taką możliwość to spróbuj na innym komputerze, koniecznie z Win 64Bit, ewentualnie inny rom, do odblokowania może być też ostatni stable. Sprawdzone wersje MiFlasha to 2016.04.01 i ostatnia 7.4.25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, FromWP napisał:

To śmieciowy rom i raczej przez aktualizacje z zip nic nie zainstalujesz. Najlepiej MiFlash tryb download i rom fastboot. Jak nie wychodzi to  najczęściej problem leży po stronie komputera. Z tego co wkleiłeś chyba nikt niczego sensownego nie wywnioskuje. Już lepiej wkleić zrzut ekranu całego okna MiFlasha. Jak masz taką możliwość to spróbuj na innym komputerze, koniecznie z Win 64Bit, ewentualnie inny rom, do odblokowania może być też ostatni stable. Sprawdzone wersje MiFlasha to 2016.04.01 i ostatnia 7.4.25

rom smieciowy, ale przez rok dzialal bez zarzutu, teraz zaczely sie problemy to chialem zmienic,

ale wracajac do tematu, to na innym komputerze z ta wersja 2016... sie udalo, dzieki wielkie za podpowiedz

teraz musze czekac 72h na odblokowanie bootloadera i instaluje lineageOS

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podpowiedzcie mi jak skutecznie zrobic przywrocenie ustawien fabrycznych na Redmi 3, z ROM 7.1.3 na zablokowany BL.

Robie reset ustawien fabrycznych z poziomu systemu android, wszystko ladnie resetuje, ale zamiast odzyskania prawie 10GB wolnego, dostaje tylko 5.6GB?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mario80 Na pewno MiFlashem instalujac ponownie ten rom lub jakiś nowszy z opcja cleen all. Normalnie z ustawień też powinno się to zrobić, ale jak jest w tym romie to chyba już mało kto pamięta, bo to pierwsze historyczne wydanie i trzeba mieć dużo samozaparcia żeby ciągle na tym siedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, FromWP napisał:

@Mario80 Na pewno MiFlashem instalujac ponownie ten rom lub jakiś nowszy z opcja cleen all. Normalnie z ustawień też powinno się to zrobić, ale jak jest w tym romie to chyba już mało kto pamięta, bo to pierwsze historyczne wydanie i trzeba mieć dużo samozaparcia żeby ciągle na tym siedzieć.

Albo male wymagania ;)

Zeby teraz zainstalowac oficjalna wersje Miui 9, to musze bawic sie z TWRP?

Czy moze na to co posiadam 7.1.3.0 za pomoca MiFlash wgrac najnowsza wersje global "ido_xhdpi_global_images_8.1.4_20180104.0000.00_5.1_global_6ecee609af"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mario80 napisał:

Zeby teraz zainstalowac oficjalna wersje Miui 9, to musze bawic sie z TWRP?

Nie musisz się w nic bawić. Możesz, global stable 8.1.4, albo global dev 8.1.11. Będziesz miał reset do fabrycznych i najnowszy oficjalny rom stable z Miui 8, lub dev z Miui 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...