Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, mondeoklub napisał:

Panowie, zakupiłem Redmi 3S, do tej pory miałem 3Pro. 

Problem taki, że MiFlash nie widzi mi 3S. 3 Pro jest normalnie widziany.

Obecny soft to: Global 8.5 (8.5.4.0 MALMIED). Chciałem wgrać dev i lipa...

Poratuje ktoś?:)

Mam to samo, ten sam soft, nie udało mi się dojść do tego co jest nie tak, ściągnąłem różne sterowniki i przy każdym nie widzi telefonu. Jeśli udało by ci się rozwiązać ten problem daj znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mariusz.ur napisał:

Próbowałeś innej wersji miflash ?

Ściągnąłem 2 wersje póki co. Jedna działa z 3Pro, a druga nawet zainstalować się nie chce. Pościągam jakieś inne później jak wrócę do domu. Stery pokazuje że aktualne. ADB też ściągnąłem i zainstalowałem.

 

Pościągałem parę wersjo. Zarówno stare jak i nowe nie wykrywają 3S....:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mondeoklub  nie widzi w trybie fastboot i edl ? Menedżer urządzeń prawidłowo pokazuje redmi 3s w obu trybach ? Czy włączony telefon jest wykrywany przez komputer ? Adb działa ? Może to wina złącza usb . Zmień też kabel ( tak wiem Redmi3 działa ale warto spróbować ) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem tego i nic :/ :/

Sposób 1:

 

Wyłącz telefon.  Trzymaj "Power" i "Volume +", aż wyświetli się logo Mi. Wybierz "download" w gąszczu chińskich krzaków. * (w trybie download ekran telefonu jest czarny). Kombinacja klawiszy jest różna w zależności od modelu telefonu. 

 

 

Sposób 2:

  1. Wyłącz telefon.
  2. Podłączyć kabel USB do portu USB komputera, ale nie do telefonu.
  3. Naciśnij razem oba Volume (+) i (-). Następnie podłączyć kabel USB do telefonu (jednocześnie przytrzymując oba przyciski głośności)
  4. Komputer rozpozna urządzenie w trybie EDL.

 

Sposób 3:

1. Włącz Opcje programisty w telefonie. Przejdź do ->Ustawienia -> Informacje o telefonie -> klikaj na "Wersja MIUI" 7 razy. 

2. Włącz debugowanie USB w telefonie w Opcjach programisty. Przejdź do ->Ustawienia -> Dodatkowe ustawienia -Opcje Programistyczne -> Debugowanie USB włączyć.

3. Pobierz i zainstaluj ADB sterowniki USB lub Mi PC Suite, Pobierz Minimal fastboot i ADB .

 

Wariant nr 1 Metoda ADB:

  1. Telefon zwyczajnie włączony należy podłączyć do komputera za pomocą kabla USB.
  2. Uruchomić okno wiersza poleceń w folderze z Minimal Fastboot: nacisnąć przycisk Shift na klawiaturze i kliknąć prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu w folderze, a następnie wybrać opcję "Otwórz okno polecenia tutaj".
  3. Wpisz polecenie: adb restart edl lub adb reboot edl 

 

Wariant nr 2  - Metoda Fastboot:

  1. Ponownie uruchomić telefon w trybie Fastboot naciskając głośności w dół (-) i przyciski zasilania jednocześnie, dopóki nie pokaże się logo fastboot.
  2. Podłączyć telefon do komputera za pośrednictwem kabla USB.
  3. Wejdź do folderu, w którym zainstalowałeś MiFlash i dalej do Source -> ThirdParty -> Google -> Android. Teraz trzymając Shift prawy przycisk myszy na pustym miejscu w tym folderze i wybierz "Otwórz okno poleceń tutaj", lub uruchom minimal ADB jako administrator.
  4. W oknie wpisz polecenie: fastboot devices a po chwili fastboot oem edl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mondeoklub napisał:

Próbowałem tego i nic

Możesz nie próbować, w tryb download nie wejdzie z zablokowanym bl na tym romie. A jak nie odblokowany bl to i w fastboot nic nie zrobisz. Musisz odblokować bl i dopiero wtedy będziesz mógł użyć MiFlasha. Teraz możesz jedynie próbować wgrać dev przez aktualizację z pliku, albo chińską wersją MiPcSuite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, mondeoklub napisał:

Odpaliłem MiFlash i po paru chwilach mam taki komunikat. Czym to może być spowodowane?

Flashuj w fastboot, nie download. W fastboot pójdzie. Coś skopali z download i nawet jak telefon w ten tryb wchodzi, to wywala przy flashu błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, FromWP napisał:

Flashuj w fastboot, nie download. W fastboot pójdzie. Coś skopali z download i nawet jak telefon w ten tryb wchodzi, to wywala przy flashu błędy.

Ino jak?:)

Chodzi o wgranie recovery?

Bo nie widzę stricte punktu typu "wgrywanie romu metodą fastboot" w naszym kompedium .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytrzymaj długo vol- i power, telefon się zrestartuje w fastboot, odśwież miflash - wykryje telefon, no i wtedy flashuj. Najlepiej skrypt bez blokady bootloadera (flash_all), chyba że chcesz znowu zablokować to się nie wtrącam ;p

tapnięte z Redmi 4a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mondeoklub napisał:

Ino jak?:)

Chodzi o wgranie recovery?

Bo nie widzę stricte punktu typu "wgrywanie romu metodą fastboot" w naszym kompedium .

Tak samo, tylko podpinasz telefon w trybie fastboot. W naszym kompendium jest wgrywanie z zablokowanym bl i wtedy można to robić tylko w download. Normalnie to właśnie jest w fastboot i rom też nazywa się fastboot.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, FromWP napisał:

Tak samo, tylko podpinasz telefon w trybie fastboot. W naszym kompendium jest wgrywanie z zablokowanym bl i wtedy można to robić tylko w download. Normalnie to właśnie jest w fastboot i rom też nazywa się fastboot.

Śmiga:)

Dzięki za pomoc:)

Rom global dev wg licznika wgrywał mi się dosłownie parę sekund...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mondeoklub napisał:

Rom global dev wg licznika wgrywał mi się dosłownie parę sekund...

Nie za szybko? tak około 200 sekund z reguły się wgrywa, ale jak działa, to ok. Tylko ten Miflash którego używałeś, pokazuje postęp i czas poszczególnych operacji, nie całości jak starsze wersje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazało chyba 8 sekund, a po prawej pisało Flashing. 

Więc trzymałem telefon na kablu jeszcze parę minut dla pewności, te sekundy się nie zmieniały, telefon się sam zrestartował i uruchomił na MIUI 9 z nowym softem.

W MiFlashu nadal widniał status Flashing.

Może coś w MiFlash się nie odświeżyło. Najważniejsze, że nowy soft jest, śmiga ładnie i przyjemnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Był kiedyś taki temat klik >>>

ale jest już zamknięty.

Mam więc pytanie odnośnie dostępu do karty sd. Po zainstalowaniu ostatniego romu, reanimacji twrp (czerwona dioda) nie mogę nic nagrać ani skasować z karty pamięci.

Nie działają żadne metody. Sdfix, platform.xml, dokumenty (w ogóle ich nie mam, musiałem ściągać).

Wyczerpały mi się pomysły. Ktoś wie co zrobić?

Aha, robiłem wipe cache, data, system.... nic nie pomaga.

 

Edytowane przez lordpix
dopisuję coś:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, cukru napisał:

@lordpix Karta działa gdy podłączysz ją do komputera, lub w innym telefonie? Próbowałeś formatować ją z poziomu telefonu?

Tak, tak i tak. Sprawdzałem 3 różne karty. Każda ma błąd zapisu i nie można się go pozbyć.

Np galeria systemowa ma uprawnienia do kasowania plików ale inne aplikacje już nie.

To musi być coś z zezwoleniami ale wszystkie są udzielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

A czy przypadkiem w romach eu aplikacja dokumenty nie ma zmienionej nazwy na pliki? Nie mam teraz romu eu to nie mogę sprawdzić, ale gdzieś to wyczytałem.

Jesteś geniuszem!

2 sekundy i działa. A ja się męczyłem z romami i wipe-ami....

Dzięki!

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Postanowiłem wrócić z customa do stocka przed oddaniem telefonu na gwarancję. Z MiFlashem wszystko gładko poszło, dałem opcję flash wszystkiego bez blokady bootloadera. No i teraz telefon od godziny stoi na ekranie ładowania (logo MI, podpis MI.COM, na dole powered by android i przechodzące trzy kropki). Próbowałem już wipe danych przez MiRecovery. 

 

Czy mógłby mi ktoś pomóc?

 

, z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wersja MIUI Polska (7.11.23) mogła uszkodzić TWRP? Teraz próbowałem wgrać najnowszą wersję 7.11.30, ale nie mogę wejść do TWRP - kombinacja klawiszy power oraz vol + i -. Przy klawiszu Power i vol +, następnie wybraniu recovery nic się nie dzieje. TWRP było w jakieś nowszej wersji niż z skryptu w poradniku. Można jakość inaczej wejść w TWRP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam jeśli już było ale szukam i szukam i znaleźć nie mogę, a czas mi ucieka. Może ktoś na szybko powiedzieć jakie opcje zaznaczyć przy robieniu backupu w twrp, żeby przy ewentualnym ucegleniu telefonu wrócić do pełni sprawnego systemu?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

I jak na złość po napisaniu posta znalazłem odpowiedź:/
 

Edytowane przez Marrik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.12.2017 o 12:54, FromWP napisał:

To wgraj nowe twrp w fastboot. Kombinacją trzech klawiszy powinien wejść. Można jeszcze komendą z fastboot wejść do twrp (fastboot reboot recovery, albo jakoś podobnie).

Wgrałem TWRP z poradnika i poszło. Teraz działa kombinacja trzech klawiszy.

Na przyszłość czego potrzebuję żeby bawić się komendami w trybie fastboot? Android Studio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...