Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, poli1990 napisał:

ściągnąłem to co poleciłeś, tym razem taki błąd... daje 'kontynuuj mimo to' i nie instaluje...

Uzupełniając informację @Orjon, tu masz instrukcję, jak wyłączyć cyfrowe podpisywanie sterowników:

http://darmowyinternet.net/forum/temat-poradnik-jak-wylaczyc-wymuszanie-podpisu-cyfrowego-sterownikow-w-windows-8_230

Działa na Windows 8 i nowszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ucegliłem chyba telefon wpadł mi w petlę. Flashowałem do global dev fastbot redmi 3. Użyłem starego miflash z 2015 roku bo z 1,5 roku temu wgrywałem na zablokowany miui polskai tak do tej pory hulałem na tej wersji. Teraz postanowiłem odnowić i odnowiłem ... Wyskoczyło mi na czerwono ,że za mało miejsca na nośniku (storage). i teraz się włącza i wyłącza.. Coś mogę poradzić na to? Zły jestem bo miał to być telefon dla różowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 18.10.2017 o 21:28, FromWP napisał:

W EDL nie wejdziesz bo jest od pewnego czasu blokowany.

Mam pytanie odnośnie blokowania edl przez nowsze wydania MIUI. Dostałem Redmi 3 z prośbą o instalację nowego xiaomi.eu. W telefonie siedzi aktualnie syfmiui i nie mogę odblokować bootloadera. Proszę o poradę: Co radzicie zrobić? Wrzucić mu najnowszy dev, wtedy próbować odblokować bootloader i instalować na to xiaomi.eu( w moim mi4c taki myk nie przeszedł i musiałem ratować się romem ratunkowym i MiFlashem), czy MiFlashem jakiś starszy rom fastboot co nie blokuje edla i na tym próbwać odblokować? Wiem, że edl nie ma wiele wspólnego z odblokowaniem bootloadera, ale pytam pod kątem zostawienia sobie furtki, żeby go kiedyś sflashować  w MiFlashu w razie jakby bootloader właśnie się nie chciał odblokować itp.  Czy jak wrzucę deva, a później xiaomi.eu to edl się odblokuje czy raz zablokowany pozostaje tak do końca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wrzuć dev i odblokuj na nim oficjalnie. Ja bym zrobił ten flash jakoś przez miflash przez EDL by w razie w nic się nie stało, ewentualnie jeśli się da to chińskie mipcsuite. A później po odblokowaniu normalnie eu. EDL jest zablokowany w nowszych urządzeniach (tak btw - jaki miui?), działa dopiero przez testpoint albo deepflash (ale jak odblokujesz bootloader to możesz działać przez EDL normalnie - komenda fastboot oem edl)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Materius1994 napisał:

MiFlashem jakiś starszy rom fastboot co nie blokuje edla i na tym próbwać odblokować?

Na starszym romie nie odblokujesz bl. Do tego im nowszy rom tym lepiej. Wrzuć najnowszy global dev (dzisiejszy) i na nim odblokujesz. Możliwość wejścia do EDL zależy od romu, ale też od stanu booloadera. Przynajmniej w Redmi 3s po odblokowaniu bl przechodzi do edl na najnowszych global dev.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cukru

@FromWP

Witam, 

 

niestety w moim Redmi 3S przestał działać czytnik linii papilarnych. Opcja w menu jest, zapisane palce są, kliknąć dodaj nowy ale telefon wogóle nie reaguje na palec. Menu serwisowe mówi że łączność z PCB czytnika jest, ale tez nie reaguje na mój palec. 

 

Jako, że mój telefon jest lekko poobijany i nie wiem czy uznają mi gwarancje moje pytanie jest takie - mogę zakupić gdzieś taki czytnik? Może być klon, byleby działał dobrze - bo dla mnie to kluczowa funkcja. 

 

Jeżeli ktośby taki znalazł, to poproszę jeszcze o jakas instrukcje wymainy.

 

Z gory dzięki. 

Edytowane przez bazik33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponad 2 tygodnie temu wysłałem prośbę na http://www.miui.com/unlock/index_en.html  o odblokowanie BOOTLOADERa, do chwili obecnej żadnej odpowiedzi ani sms ani mail. Pomoże ktoś mi odblokowac? Bo muszę na nowo telefon postawić. Proszę o pomoc 

Edytowane przez poli1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu zauważyłem że bateria w moim Redmi 3 trzyma dużo krócej. Kiedyś 4 dni, teraz bywa że i niecałe 2. Obecnie mam wersję Miui Polska 7.2.4.0. Myślałem aby może zainstalować miui 9 z tego linka. Wg tej instrukcji powinienem to zrobić fastbootem ponieważ obecnie mam miui 7. Dodam jeszcze że telefon mam odblokowany i z rootem.

Mam w związku z tym kilka pytań:

- jak wygląda Wasze doświadczenie z miui 9? Do wersji 8 nie aktualizowałem systemu ze względu na opinię o słabo trzymającej baterii. Przy 9 czytałem że podobno jest ok. Odczuję jakąś poprawę?

- czy w podanej przeze mnie wersji jest dużo chińskiego syfu? Czy jest sklep Play i język polski? I czy utracę roota?

- jak mogę zrobić kopię danych? Chodzi mi głównie o kontakty, smsy, zdjęcia. Aplikacje mogę zainstalować na nowo jeżeli ma to w jakiś sposób przyspieszyć system.

Z góry dziękuję za pomoc. Ostatnio aktualizowałem system przeszło rok temu i niestety niewiele z tego pamiętam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu zauważyłem że bateria w moim Redmi 3 trzyma dużo krócej. Kiedyś 4 dni, teraz bywa że i niecałe 2. Obecnie mam wersję Miui Polska 7.2.4.0. Myślałem aby może zainstalować miui 9 z tego linka. Wg tej instrukcji powinienem to zrobić fastbootem ponieważ obecnie mam miui 7. Dodam jeszcze że telefon mam odblokowany i z rootem.
Mam w związku z tym kilka pytań:
- jak wygląda Wasze doświadczenie z miui 9? Do wersji 8 nie aktualizowałem systemu ze względu na opinię o słabo trzymającej baterii. Przy 9 czytałem że podobno jest ok. Odczuję jakąś poprawę?
- czy w podanej przeze mnie wersji jest dużo chińskiego syfu? Czy jest sklep Play i język polski? I czy utracę roota?
- jak mogę zrobić kopię danych? Chodzi mi głównie o kontakty, smsy, zdjęcia. Aplikacje mogę zainstalować na nowo jeżeli ma to w jakiś sposób przyspieszyć system.
Z góry dziękuję za pomoc. Ostatnio aktualizowałem system przeszło rok temu i niestety niewiele z tego pamiętam.
 

Miui 9 dużo więcej bierze bateri oznaką że słabo trzyma jest naturalnie zużycie ogniwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kamiljuras1900 napisał:

Miui 9 dużo więcej bierze bateri oznaką że słabo trzyma jest naturalnie zużycie ogniwa

Nie potwierdzam. Niczego takiego w Redmi 3 i 3s na Miui 9 nie zauważyłem. Ogólnie jakieś kolosalne różnice w zależności od wersji romu czy  Miui to chyba mity (pomijając jakieś zupełnie wadliwe wydania). Prawie zawsze postawienie systemu na nowo trochę pomaga, a przejście na Miui 9 nie powinno zaszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, kamiljuras1900 napisał:

Już nie pamiętam która ale chyba przedostatnia było bardzo prodezerna i to nie tylko na Redmi chodzi o wersję gdzie dali fixa gps

Czyli tak jak pisałem, jeden z wyjątków, a kolega chce globala Miflashem instalować, to tam fix-y są "globalne".

1 godzinę temu, Sifo Dyas napisał:

- czy w podanej przeze mnie wersji jest dużo chińskiego syfu? Czy jest sklep Play i język polski? I czy utracę roota?

Roota utracisz, sklep jest, chińszczyzny brak (chyba mniej niż w romach eu które bazują na china dev), kilka rzeczy może być po angielsku. Tematu z  linkami do romów i poradnik prawidłowy. Potem oczywiście możesz zainstalować rom eu (jak chcesz roota to to jest wskazane). Dane, kontakty i sms-y to lokalna kopia Miui, albo chmura. Zdjęcia na kompa możesz po prostu zgrać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponad 2 tygodnie temu wysłałem prośbę na http://www.miui.com/unlock/index_en.html  o odblokowanie BOOTLOADERa, do chwili obecnej żadnej odpowiedzi ani sms ani mail. Pomoże ktoś mi odblokowac? Bo muszę na nowo telefon postawić. Proszę o pomoc 
Sms nie zawsze przychodzi. Wejdź na stronę i sprawdź status. Może zgoda już jest.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto mi powie co robię nie tak przy probie odblokowania bootloadera? robię wszystko jak na tym filmiku na YT, tzn 2 tygodnie temu pisałem o zgode o odblokowanie, nie otrzymałem odpowiedz sms wiec w ciemno zainstalowałem miUnlock'a, dodałem konto na telefonie i zalogowałem sie na nie na PC - wywala mi taki błąd jak w załączniku. Czy muszę korzystać najpierw z MiFlasha? Niestety nie widzi on mojego telefonu, a po wpisaniu komendy 'adb reboot edl' w Minimal ADB telefon bo chwili sie wybudza a nie tak jak na filmie na YT 'Odblokowanie bootloadera w Xiaomi - poradnik #2 [PL]'

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez poli1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, FromWP napisał:

To zależy jaki masz rom. Zrobiłes to co jest napisane w komunikacie na zrzucie, czyli dodałeś konto w opcjach developerskich?

 

rom global, nie dodałem do developerskich tylko myślałem ze normalnie dodać wystarczy. powiedz mi jak mam to dodać?

1234.png

Edytowane przez poli1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, poli1990 napisał:

rom global, nie dodałem do developerskich tylko myślałem ze normalnie dodać wystarczy. powiedz mi jak mam to dodać?

Rom global, to zbyt ogólne określenie. Nie masz tego u siebie, a bez tego nie odblokujesz. Musi być w opcjach deweloperskich zakładka "Stan blokady Mi". Trzeba najpierw zaktualizować rom do najnowszej wersji, np przez aktualizacje z pliku. Jak tego nie będzie w najnowszym global stable (nie pamiętam od której wersji to dodali) to niestety trzeba jakoś zainstalować global dev i tam to na pewno jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki rom jak w załączniku. Zrobiłem tak jak pisałeś, dodałem konto w funkcjach developerskich, teraz mam taki komunikat jak na foto. Co jest nie tak? za dużo błędnie podawałem? i musze odczekać 'karę'? ponadto rom udało mi sie zaktualizować za pomoca zakładki 'aktualizacje'

12345.png123456.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za poprzednie posty. Zabrałem się dzisiaj do tego i mam problem. Mianowicie taki komunikat:

image.thumb.png.4d7c49e051ec1a235ec4e09f40eca9d7.png

W rozpakowanym folderze mam jedynie takie pliki:

image.thumb.png.6ff0067e2060707cf2509c652739f5b1.png

Wybierałem różne ścieżki, również bezpośrednio na dysku C. Cały czas to samo. Czy te pliki .bat są jakoś ukryte że nie widzę ich w folderze?

Edytowane przez Sifo Dyas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...