Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

@Sylwester Nowaczyk

czy warto? to juz zależy od indywidualnych preferencji, zmiany nie są duże, poczytaj wątki o aktualizacjach, większość raczej nie wzbudza zachwytu, ale to kwestia przyzwyczajenia, jak zwykle trzeba poszukać niektórych ustawień...

GPS,  bluetooth działa, osobiście miałem kłopoty z rootem, ale w końcu zainstalowałem magisk i jest ok 

bootloader blokuje się przy zmianie na global, zakładam, że piszesz o xiaomi.eu, tutaj nie będzie tego problemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sylwester Nowaczyk napisał:

Druga rzecz: przy instalacji Miui 9 znowu zablokuje mi bootloader?

Nie zablokuje, wszystko działa, jakichś większych problemów nie ma. 

1 minutę temu, MiD napisał:

bootloader blokuje się przy zmianie na global

Też nie, chyba że to wyraźnie zaznaczysz w MiFlashu, albo będzie to wynikiem jakiegoś błędu. Ponowne odblokowanie to kilka minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, FromWP napisał:

Też nie, chyba że to wyraźnie zaznaczysz w MiFlashu, albo będzie to wynikiem jakiegoś błędu. Ponowne odblokowanie to kilka minut.

zmieniłem na globala raz w pierwszym tygodniu użytkowania telefonu, więc u mnie w 100% blokowało bootloader ;) 

zawsze sądziłem, że blokowanie jest automatyczne, człowiek ciągle dowiaduje się czegoś nowego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A która wersja MiFlasha? Moim zdaniem to błędne działanie MiFlasha (może też programu wykonawczego w paczce romu). Zablokował mi się słownie raz, tak z rok temu. Potem flashowałem wielokrotnie i nigdy nie zablokowało. Podobnie jest z opcją zachowania danych. Dwa razy mi się zdarzyło, że pomimo zaznaczenia żeby zachowało, to skasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się zrobić roota na global dev. Niestety nie masz wtedy OTA i jeśli zechcesz zrobić cotygodniową aktualizację nawet ręcznie to jej nie zrobisz. Tzn zrobisz, ale system już nie wstanie. Wtedy tylko MiFlash i instalka systemu od nowa. Jeśli chodzi o baterię na global dev w porównaniu do xiaomi.eu to nie licz na wiele. Różnice są niezauważalne. Już przez to przechodziłem:) Mi obecnie bateria nie wytrzyma 2 dni przy 4 godz włączonego ekranu. Ale ja chyba baterię zakatowałem kilkugodzinnym dzień w dzień używaniem telefonu jako hotspot.

Nie zauważyłem żeby MiFlash blokowało bootloadera, a kilkanaście razy instalowałem system przez MiFlash.

Edytowane przez Ciacho23
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy wiadomo cokolwiek na temat aktualizacji Androida (do 7/8) dla naszych Redmi 3(Pro/S/X)? Jednym z powodów dlaczego wybrałem ten telefon, był support od Xiaomi, i liczyłem na aktualizację również samego Androida, a nie tylko MIUI. Nie chodzi mi tu bardziej o nowe funkcje Androida (bo te są przysłaniane przez MIUI), a o łatki bezpieczeństwa i zgodność aplikacji.

 

Edytowane przez bazik33
literówki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bazik33 Xiaomi nigdy oficjalnie takich wiadomości nie podaje, ale właściwie wiadomo: nie będzie aktualizacji do nowszej wersji Androida. Jeśli liczyłeś na aktualizację wersji Androida to chyba jednak zrobiłeś za mały research przed zakupem, nie jest to dziedzina, w której Xiaomi bryluje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cukru napisał:

@bazik33 Xiaomi nigdy oficjalnie takich wiadomości nie podaje, ale właściwie wiadomo: nie będzie aktualizacji do nowszej wersji Androida. Jeśli liczyłeś na aktualizację wersji Androida to chyba jednak zrobiłeś za mały research przed zakupem, nie jest to dziedzina, w której Xiaomi bryluje. 

czyli żeby otrzymywać aktualizację bezpieczeństwa muszę przejść na Lineage OS? szkoda, bo przyzwyczaiłem się do MIUI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mały problem:
Redmi note 4x (mido) napisane jest 8.5 stable - MCFCNED. Nie moge wejść w edl/download - adb mi widzi telefon, nie ważne czy próbuje wejść w edl/download przez adb, przez kombinacje vol- vol+ kabel do kompa, czy też przez vol + i power( wyświetla się dziwne okno z 3 opcjami- reboot, wipe all, mi assistant), czy też przez skrypt. Mi pc suite nie widzi telefonu, w niektórych trybach wyskakuje komunikat żebym odpalił tel w innym trybie to pc suite załapie . 
Adb normalnie widzi tel zarówno włączony jak i na fastboot, wiec ze sterownikami powinno być wszystko ok, jak tu wejść w edl na tym syf miui ?? Z góry dziękuje za pomoc.
--------------------------------------------------------
Możliwe że na tym moge odblokować za te 70h ? czy problem będzie występował, jakieś pomysły ?

http://screenshot.sh/oAAfa8NgoCl7p

Screenshot 2017-10-18 18-38-57.jpg

Edytowane przez Rosinante
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rosinante napisał:

Możliwe że na tym moge odblokować za te 70h ? czy problem będzie występował, jakieś pomysły ?

To oficjalny chiński rom? Masz język chiński i angielski? Jeżeli tak to możliwe że na tym odblokujesz. W EDL nie wejdziesz bo jest od pewnego czasu blokowany. MiPcSuite angielskie też nie zadziała, bo stare i nie jest już rozwijane (może z podłączonym telefonem w fastboot Rflash zadziała). Zadziała chińska wersja MiPcSuite, jak podłączysz do niej tel w trybie fastboot, to powinno znaleźć najnowsze romy (chińskie i globale) dla twojego telefonu. Albo jak podłączysz w trybie recovery, tu zrzut ekranu i link do pobrania chińskiego MiPcSuite: https://miuipolska.pl/forum/topic/23674-nowy-telefon-zasięg-tylko-e/?do=findComment&comment=327857 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien problem techniczny:

Posiadam telefon Xiaomi Redmi 3 Pro. Około dwóch tygodni temu pobrałem aktualizuje Miui 9 7.9. 21 (rozwojowa). Do tego czasu było wszystko w jak najlepszym porządku. Parę dni temu dostałem powiadomienie o kolejnej aktualizacji, lecz telefon nie chce wejść w tryb recovery, a dokładniej poprostu się ponownie uruchamia. Próbowałem kilku sposobów, przez aplikację Aktualizacje i tam wybierałem aktualizuj system i telefon się uruchamia ponownie. Próbowałem również instalować aktualizacje z pliku. Również to samo. Uruchamiałem też telefon za pomocą vol - i przycisk blokady. W tych ustawieniach wybierałem recovery i również ponowne uruchomienie urządzenia. Doszedłem do wniosku, że spróbuję przywrócić ustawienia fabryczne. Lecz niestety to też nie przyniosło oczekiwanego rezultatu, gdyż telefon dalej uruchamia się ponownie. Chciałbym się zapytać czy ktoś zna jakiś inny sposób na zresetowanie ustawień lub na instalację aktualizacji nie wchodząc w tryb recovery lub może jest jeszcze jakiś sposób, aby wejść w ten tryb? 

Pozdrawiam Reviz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...