Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, gore2kill4 napisał:

MIUI 8 Global 7.6.8 I Beta

Tu masz temat z romami i linkami 7.5.25, to chyba ostatnie z przed 7.6.8 http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=621330&highlight=Global%2Bbeta%2B7.5.25 Można jeszcze spróbować pobrać 7.6.8 ale wersję fastboot dla Redmi 3 stąd: http://en.miui.com/a-234.html i wgrać MiFlashem z opcją zachowania danych. Może naprawi błędy, bez utraty danych, ale wątpię żeby to się udało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, meczek napisał:

Mam globala 8.5.1, wczoraj zaktualizowany i czy znajde gdzies ucinanie ogonkow, bo nie mam emotikon w smsach? 

Jak jest to jest w menu aplikacji SMS. Przy otworzonej aplikacji klikasz w lewy dolny klawisz funkcyjny i w menu jest, albo nie zakładka Użyj alfabetu GSM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 4.05.2016 o 17:46, whyisthiskeephappening napisał:

(...)

[00001ADC]CQPSTReport::GetPortObject(308): Wystąpił błąd podczas ładowania biblioteki typu/DLL.(0x80029c4a)
[00001ADC]COM3    0.01    wait port ready to use 0

 

I tak liczy do 10.  (...)

 

Witam, posiadam podobny problem co cytowany kolega. Redmi 3 mojej narzeczonej ma obecnie wgrany xiaomi.eu 7.1.3.0 (LHPCNCK) stable na zablokowany bootloader, chciałem wgrać latest global dev a potem global stable ale wyskakuje przy flashowaniu błąd "wait port ready to use 9".
Ktoś ma jakiś pomysł co z tym podziałać?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Ja z kolei mam taki problem, że telefon nie chce uruchomić się w trybie download, czy to skryptami czy z poziomu telefonu. Włącza się z powrotem jak normalnie. Jedyne co działa to fastboot i wtedy też miflash widzi urządzenie jednak to nic nie daje bo nie mogę go sflashować mając włączony fastboot. Telefon od Goldway, ale przy próbie aktualizacji z telefonu, wpada on w bootloopa aż do rozładowania się baterii. Chcę zmienić system ze względu na to, że strasznie muli, zamyka aplikacje i ogólnie nie daje rady nawet ze snapchatem czy messengerem a to raczej mało możliwe, gdyż wcześniej z tym problemów nie miałem. Teraz ścina się na najprostszych zadaniach, odpalenie klawiatury czy w ogóle aplikacji... Ktoś pomoże rozwiklać ten problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witajcie,

po roku od odblokowania bootloadera mojego Redmi 3 i wgrania romu Miuipolska (6.6.30) postanowiłem zaktualizować rom do jednej z ostatnich wersji (konkretnie 7.5.18). Wszystko poszło pięknie i gładko, ale zapragnąłem doinstalować jeszcze dodatki (blokada reklam itp.). No i okazuje się, że nie jestem w stanie wejść w tryb recovery :( Klawisze Power/Vol+ uruchamiają menu, ale po kliknięciu przycisku "recovery" telefon po prostu się restartuje. Podłączyłem go więc w trybie fastboot i wydałem komendę sprawdzającą status bootloadera. Otrzymałem odpowiedź: "Device unlocked: false" czyli jakimś cudem mam teraz zablokowany bootloader. Próbowałem więc odblokowac go poprzez MiUnlockFlash ale to nie działa. Co mam w tej sytuacji robić? Chciałbym sobie na teraz wgrać dodatki, a za chwilę zaktualizować rom z Miui 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MarekSha napisał:

za chwilę zaktualizować rom z Miui 9.

Nic ci się nie zablokowało. Uruchom tel. trzymając wszystkie 3 klawisze, vol+ vol- i power, to się uruchomi w twrp. Na ostatnich romach popsuło się wchodzenie do twrp z tego chińskiego menu. Trzeba wchodzić kombinacją trzech klawiszy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę z pewnym zapytaniem :) chciałabym wgrać inną wersję miui (chyba najlepiej global?). I zastanawiam się czy muszę to zrobić przez kabel itd. czy mogę to pobrać, wrzucić na telefon i zainstalować z zakładki aktualizacje (pierwszy screeny)?

Robię to ponieważ telefon samoczynnie się wyłącza (pytałam w innej części forum ale zero odzewu) a z tego co widzę zainstalowanie innej wersji pomogło 

Screenshot_2017-09-04-22-13-02-979_com.android.updater.png

Screenshot_2017-09-04-22-12-48-892_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grzegorz.lki - "skasuje wszystkie dane" masz na myśli aplikacje i ustawienia czy coś więcej? Bo jeżeli tylko tyle to nie jest dla mnie problemem. Wkurza mnie to ponowne uruchamianie, a telefon mam od kilku dni także nie mam na nim nic ważnego, a to pierwszy telefon z firmy Xiaomi i cała ta kombinacja z systemem/kablem trochę mnie przeraża, dlatego szukam najłatwiejszego sposobu.

Dziękuję za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grzegorz.lki - "skasuje wszystkie dane" masz na myśli aplikacje i ustawienia czy coś więcej? Bo jeżeli tylko tyle to nie jest dla mnie problemem. Wkurza mnie to ponowne uruchamianie, a telefon mam od kilku dni także nie mam na nim nic ważnego, a to pierwszy telefon z firmy Xiaomi i cała ta kombinacja z systemem/kablem trochę mnie przeraża, dlatego szukam najłatwiejszego sposobu.
Dziękuję za odpowiedź
Tak skasuje dane aplikacji i twoje jak zdjęcia itp. Taki format factory

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, dorkub napisał:

 z tego co widzę zainstalowanie innej wersji pomogło 

Prawie wszyscy mają mają mniejsze, lub większe problemy z restartami, czy samoistnym wyłączniem się tego telefonu na romach global stable. Na najnowszych global dev tego już nie ma. Jak nie uda się przejście na dev przez aktualizację z pliku, to pozostaje ci odblokowanie bootloadera i wgranie romu dev MiFlashem, lub twrp i rom eu. W sumie odblokowanie i miflash to lepsze rozwiązanie od aktualizacji z pliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, grzegorz.lki napisał:

Tak skasuje dane aplikacji i twoje jak zdjęcia itp. Taki format factory

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

 

23 godziny temu, FromWP napisał:

Prawie wszyscy mają mają mniejsze, lub większe problemy z restartami, czy samoistnym wyłączniem się tego telefonu na romach global stable. Na najnowszych global dev tego już nie ma. Jak nie uda się przejście na dev przez aktualizację z pliku, to pozostaje ci odblokowanie bootloadera i wgranie romu dev MiFlashem, lub twrp i rom eu. W sumie odblokowanie i miflash to lepsze rozwiązanie od aktualizacji z pliku.

Wybaczcie Panowie że zawracam głowę, ale która wersja aktualizacji, bootloadera i Mi Flash jest najlepsza oraz skąd ją pobrać? Widzę wiele wersji na różnych stronach i nie chcę pobrać bubla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, dorkub napisał:

Wybaczcie Panowie że zawracam głowę, ale która wersja aktualizacji, bootloadera i Mi Flash jest najlepsza oraz skąd ją pobrać?

Najpierw spróbuj aktualizacji z pliku, najnowszy global dev (i stable) masz tu http://en.miui.com/download-303.html Bootloadera się nie pobiera tylko odblokowuje, jak, znajdziesz. Potem jak odblokujesz bl, Miflash (2016.04.01) i skrót do najnowszych romów fastboot dla wszystkich telefonów masz na pierwszej stronie tego tematu. Ciebie interesuje Redmi 3s/prime i rom latest global developer. Najnowsze romy eu masz np tu: https://miuipolska.pl/download/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, 

szukam na forum opisu mojego problemu i albo za słabo szukam, albo o tym nie było... jeśli opcja pierwsza to proszę nie bijcie :-/

Chciałem dzisiaj u żony wgrać ostatnie miui polska -> redmi 3.

Obecnie na tym telefonie jest wgrane miuipolska 7.4.13

W tel. wchodzę w opcję uruchom w recovery, zeby wejść w TWRP i zonk, telefon sie restartuje, jakby nie było twrp (za jego pomocą wcześniej wgrywałem kolejne tygodniówki miuipl).

Uruchamiam fastboot, sprawdzam status telefonu i okazuje się, że mam zablokowany bootloader :-o

Teraz mam zagwozdkę... czy muszę wykonać całą operację odblokowania bootloadera od nowa? czyli wgranie china dev, odblokowanie MiUnlock itp., póxniej twrp i dopiero wgranie miuipolska?

Dlaczego booloader się zablokował? przecież go odblokowywałem (jakiś rok temu), żeby wgrać miuipolska :-/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...