Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

Próbuje   na wszyskie sposoby dowiedziec sie   jak wyłaczyc    powiadomienia 
Zautomatyzowanych   Zadan
i nie moge nic  ogarnąc
  Po co  mi  powiadomienie  o tym ze  wyłaczyło mi np  WIFI   jak wiem ze  ma  sie wyłaczzyc  o okreslonej porze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, abdul190 napisał:

W tym poradniku jest napisane, żeby przed flashowaniem za pomocą MiFlash wejść w tryb download (czarny ekran) inny poradnik z tego forum w obsłudze MiFlash mówi o wejściu w fastboot. Więc jak to mam zrobić? Którą metodą?

Jak masz zablokowany bl to przez download, a zapewne masz skoro się pytasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2017 o 00:00, jozin napisał:

Próbuje   na wszyskie sposoby dowiedziec sie   jak wyłaczyc    powiadomienia 
Zautomatyzowanych   Zadan
i nie moge nic  ogarnąc
  Po co  mi  powiadomienie  o tym ze  wyłaczyło mi np  WIFI   jak wiem ze  ma  sie wyłaczzyc  o okreslonej porze

Podłączam się do tematu.
Ale niestety z tego co mi wiadomo to zautomatyzowane zadania są integralną częścią panelu sterowania.
Może zgłosić to do następnej aktualizacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2017 o 00:00, jozin napisał:

Próbuje   na wszyskie sposoby dowiedziec sie   jak wyłaczyc    powiadomienia 
Zautomatyzowanych   Zadan
i nie moge nic  ogarnąc
  Po co  mi  powiadomienie  o tym ze  wyłaczyło mi np  WIFI   jak wiem ze  ma  sie wyłaczzyc  o okreslonej porze

czy ktos  rozkminił   temat  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2017 o 05:31, grzegorz.lki napisał:

Dla panelu sterowania nie da się wyłączyć powiadomieńe7787a7ec50dd985229aedeaf794ba1d.jpg

====
Wysłane z MI 5 by Tapatalk
 

tak wlasnie  .
Nie  można wylaczyc  powiadomień   panelu sterowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.05.2017 o 22:40, FromWP napisał:

 

Dokładnie tak. Założenie nowego konta nic nie kosztuje, a nie obciąża danymi już istniejącego, lepiej założyć nowe

 

Założyłem żonie to nowe konto...No i ona mnie chyba zabije przez splot niefortunnych wydarzeń.

Otóż, wcześniej korzystałem z konta na swoim telefonie, synchronizując jedynie kontakty, wiadomości...pozostałe opcje miałem zawsze wyłączone.

Telefon żony po wyjęciu z pudełka konfigurowałem po północy razem z kontem MIUI, no i musiałem nie skończyć wszystkiego dobrze poustawiać, tzn. domyślam się, że nie powyłączałem automatycznej konfiguracji, ani powiadomień z chmury itp.

Na drugi dzień żona otrzymała kilka różnych powiadomień, w tym z chmury w celu synchronizacji...Musiała poklikać coś na szybko i pechowo włączyła również tą synchronizację. Po jakieś godzinie woła mnie, że wyskoczył jej komunikat o utworzeniu kopii w chmurze. Zareagowałem na szybko, żeby się tym nie przejmowała, że może to usunąć, że później skończę konfigurować telefon.

Po godzinie żona wchodzi w telefonie na galerię i okazuje się, że ze 100 zdjęć zostało jej tylko 2 !!

Czy ta synchronizacja faktycznie tak działa, że zdjęcia z telefonu (wycina i przenosi) na chmurę? Myślałem, że zdjęcia, czy jakiekolwiek dane mogą być tylko skopiowane, dlatego powiedziałem, żeby skasowała tą kopię. Natomiast teraz jestem w czarnej d*pie...Kopia skasowana, więc zdjęć nie odzyskam. 

Nigdy bym się nie domyślił, ze tak działa synchronizacja kopii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, grzegorz.lki napisał:

 cała kopia jest przenoszona do chmury a dane są usuwane z telefonu

A nie tak, że na telefonie zostają małe prewki, a w chmurze oryginały? Nigdy tego nie uzywałem. 

57 minut temu, cointreau napisał:

Natomiast teraz jestem w czarnej d*pie...Kopia skasowana, więc zdjęć nie odzyskam.

A z kosza w chmurze też skasowałeś? Tam jeszcze przez jakiś czas po skasowaniu zostają, tylko nie wiem czy wszystkie i jak długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłem tydzień temu nowego redmi 3s pro i mam problemy z zasięgiem tzn. gubi się ciągle lub go nie ma w ogóle.

O ile dobrze zrozumiałem to wina romu i powinienem wgrać nowy  taki ściągnąłem land_global_images_7.5.19_20170519.0000.00_6.0_global

Żeby go wgrać trzeba zrobić to za pomocą miflash ,który ściągnąlem ale nie odpala mi "ta aplikacja nie będzie działać na twoim komputerze" takie coś wyskakuje

teraz nie wiem czy to kwestia jakiś sterowników ?

Od razu piszę ,że jestem zielony w tego typu rzeczach :) ale muszę coś z tym zrobić.

Więc pytanie czy dobrym torem idę żeby pozbyć się problemu?

Bo przez chwilę zastanawiałem się czy go nie wysłać na gwarancję.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Mam pytanko. Otóż od kilku miesiecy posiadam Xiaomi Redmi 3 S. Wersja MIUI 8 Global 6.9.8. Beta kupiony w sklepi Goldway. Domyslam się że jest to stara wersja systemu i mogę aktualizować do najnowszej wersji którą mi pokazuje czyli 7.6.7. Czy muszę przechodzić przez którychś z etapów z 1 strony tego tematu czy mogę normalnie aktualizować z poziomu telefonu. Dodam że niekoniecznie potrzebuję wersję systemu xiaomi.eu. Czy przed aktualizacją do najnowszej wersji muszę zgrywać gdzieś dane 

Edytowane przez pasikonik1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, paveu napisał:

@pasikonik1983

Nic nie musisz zgrywać, zaktualizuj z poziomu telefonu.

a podczas aktualizacji stracę dane czy nic się z nimi nie stanie. Chodzi mi o zdjecia, aplikacje, numery telefonów. Jak się okaże że coś jest nie tak mogę wrócic do poprzedniej wersji ??

Edytowane przez pasikonik1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Zamierzam kupić redmi 3 dla syna mam pytanie w związku z tym ponieważ on gra w pokemon Go to czy nie będzie problemu z uruchomieniem tej gry dodam że ja mam mi5s i nie mogę tej gry uruchomić cały czas kręci przy próbie zalogowania wyczytałem że może to być związek z root ale usunąłem go i dalej to samo ale wracając do r3 czy tam też mogę spodziewać się tego samego bo jeszcze chodzi mi po głowie HTC one m8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 
Zamierzam kupić redmi 3 dla syna mam pytanie w związku z tym ponieważ on gra w pokemon Go to czy nie będzie problemu z uruchomieniem tej gry dodam że ja mam mi5s i nie mogę tej gry uruchomić cały czas kręci przy próbie zalogowania wyczytałem że może to być związek z root ale usunąłem go i dalej to samo ale wracając do r3 czy tam też mogę spodziewać się tego samego bo jeszcze chodzi mi po głowie HTC one m8

A nie lepiej coś nowszego np. Redmi 4pro ewentualnie Redmi 4x i zostawić na oficjalnym global Stable. Będzie sklep pokazywał że urządzenie certyfikowane.
Cena urządzeń podoba.
Ewentualnie dograj Magisk przez twrp i ukryj w nim root przed pokemon go

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, jumpertomek napisał:

coś stabilnego

 

44 minuty temu, jumpertomek napisał:

global dev

No to stabilny czy dev? To są dwie różne rzeczy.

44 minuty temu, jumpertomek napisał:

Myślę o cyanogenie jeszcze

Ze stabilnością to on ma niewiele wspólnego.

 

W tym momencie najlepsze jest xiaomi.eu i długo takie pozostanie, jeśli nie na zawsze. Sam do niego wróciłem z customów i dziwię się sobie, jak mogłem z nich korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cukru Ogromna różnica. System jest płynniejszy, nie ma tych spadków responsywności, o których piszesz, a które też zauważyłem na RR. Aparat w porównaniu do RR jest o niebo lepszy, zdjęcia wychodzą dużo ładniejsze. W mojej ocenie zarządzanie ramem też jest lepsze niż na RR - 3 dni temu instalowałem apkę ze Sklepu, dzisiaj go otworzyłem i był trzymany w ramie, nie przeładował się. Na RR było to nie do pomyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.05.2017 o 21:39, FromWP napisał:

A z kosza w chmurze też skasowałeś? Tam jeszcze przez jakiś czas po skasowaniu zostają, tylko nie wiem czy wszystkie i jak długo

Nie było już nic w koszu, być może faktycznie za późno tam zajrzałem...

W każdym razie od czasu tamtego problemu (przypadkowa synchronizacja zdjęć) postanowiłem się zabezpieczyć, zamontowałem żonie kartę microSD i teraz regularnie będę kopiował zdjęcia do laptopa. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz...minimum 2 razy dziennie wyskakuje jej taki komunikat jak na screenie? Jak go wyłączyć? Nie mogę nigdzie znaleźć powiadomień odpowiedzialnych za ten proces. Wiem, wiem, ona ma global, a nie xiaomi.eu, ale może pomożesz(-cie)?

 

Karta SD-eksplorer_crop.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, cointreau napisał:

minimum 2 razy dziennie wyskakuje jej taki komunikat jak na screenie? Jak go wyłączyć?

To powiadomienie Systemowego UI. Pojawia się po każdym podłączeniu karty SD, czy pamięci zewnętrznej do USB. Samo nie powinno się pojawiać, co najwyżej po restarcie, jak system podłącza kartę, albo po włożeniu karty. Jak pojawia się samoczynnie to powodem może być problem ze stykami karty, Całkiem tych powiadomień nie da się chyba wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam Redmi 3s już od roku. Wgrywałem oryginalny softu przez Miflash, ale miałem z tym spore problemy bo telefon zupełnie się zawiesił podczas wgrywania i telefon przestał działać. W końcu, dzięki Waszej pomocy, udało się uruchomić telefon i co ciekawe uruchomił się z nowym romem, ale przy próbie automatycznej aktualizacji telefon pobiera rom - potem go sprawdza, a na koniec pisze, że coś poszło nie tak. Nie udaje się też aktualizacja z pliku Zip. Prawdopodobnie coś jednak się nie do końca dograło choć na tym Romie co mam udało mi się odblokować bootloadera.

Obecnie nadal mam MIUI 8 GLOBAL 6.9.22 | Beta android 6.0.1 MMB29M i chcę go uaktualnić. Jak to zrobić najbezpieczniej? Czy po prostu ściągnąć roma potem MiFlash i flashowanie w trybie download/edl, czy jest jakiś inny sposób? Po pierwszym ucegleniu telefonu wolę dmuchać na zimne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Minik napisał:

 Obecnie nadal mam MIUI 8 GLOBAL 6.9.22 | Beta android 6.0.1 MMB29M i chcę go uaktualnić.

Jak odblokowałeś bl to możesz w fastboot, ale niestety nadal MFlashem. Ostatnie wydanie 7.6.15 jest całkiem niezłe. Tylko może poszukaj najnowszej wersji z 2017roku. Używałem juź kilka razy i działa z 3s bez problemu.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, FromWP napisał:

Jak odblokowałeś bl to możesz w fastboot, ale niestety nadal MFlashem. Ostatnie wydanie 7.6.15 jest całkiem niezłe. Tylko może poszukaj najnowszej wersji z 2017roku.

Używałem juź kilka razy i działa z 3s bez problemu.

Ok ściągnąłem ostatnie wydanie roma land_global_images_7.6.15_20170615.0000.00_6.0_global_a91540fdcf

Rozumiem, że wszystko robię tak samo (zaznaczając Flash all ) tylko przy fleshowaniu wprowadzam telefon w tryb fastboot zamiast download/edl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Minik napisał:

Rozumiem, że wszystko robię tak samo (zaznaczając Flash all ) tylko przy fleshowaniu wprowadzam telefon w tryb fastboot zamiast download/edl

Tak. A tu masz temat z linkiem do najnowszego MiFlash toola: https://miuipolska.pl/forum/topic/3160-miflash-formatowanie-telefonu-windowslinux/?do=findComment&comment=345681

 

Edytowane przez FromWP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę bez problemu wgrać starszą wersję romu? Żonie w redmi 3 pro zrobiła się aktualizacja automatycznie i telefon restartuje się samoczynnie bardzo często. Ma Global DEV, czy mogę ściagnąć poprzedni ROM wrzucić na kartę i zrobić flash z poziomu telefonu? Może jakaś inna opcja? Na kompie mam MiFlash 2016.04.01.0(64bit) czy nim można zrobić flash starszego romu bez utraty danych?

Edytowane przez gore2kill4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę bez problemu wgrać starszą wersję romu? Żonie w redmi 3 pro zrobiła się aktualizacja automatycznie i telefon restartuje się samoczynnie bardzo często. Ma Global DEV, czy mogę ściagnąć poprzedni ROM wrzucić na kartę i zrobić flash z poziomu telefonu? Może jakaś inna opcja? Na kompie mam MiFlash 2016.04.01.0(64bit) czy nim można zrobić flash starszego romu bez utraty danych?

Na global dev wgranie starszej wersji wiąże się z czyszczeniem całego telefonu

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem jej ponownie ten plik na telefon i zaktualizowałem, nie pomogło. Telefon restartuje się głównie jak leży bezczynnie. Restarty po kilka na godzinę stają się męczące. Przed chwilą w ciągu 2 min restart aż trzy razy. Wiecie gdzie mogę pobrać archiwalne Dev global romy? Szkoda by żona męczyła się tydzień (do następnej aktualizacji) z takim telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gore2kill4 napisał:

Wiecie gdzie mogę pobrać archiwalne Dev global romy?

Bez MiFlasha z flashall chyba się nie obędzie. Dane odzyskasz z chmury, albo można zrobić lokalną kopię (jak się uda pomiędzy restartami). Jeżeli wiesz jaki rom wgrała, to mogę ci znaleźć starszą wersję pod fastboota (MiFlash).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...